Kino do max 5 tyś.

Zlakos

New member
Witam,
pytanie kompletnego laika:) Poszukuję zestawu do pokoju 4x5 m. Po długiej lekturze wybrałem wstępnie Pioneer VSX-821+Pioneer BDP-140+Jamo s606 z sub300. Mniej więcej stosunek muzyki do filmów 50/50. Głównie zależy mi na dobrym basie a zarazem zmieścić się w 5 tyś z kablami. TV mam Samsunga UE40D6500.
Nie ma czasu jechać na odsłuch i dlatego pytam Was:)
Może macie jakieś ciekawe propozycję w tej cenie?
Pozdrawiam
 

rafalheba

New member
Mnie się wydaje, że to nie najgorsze zestawienie... (chyba, że się kompletnie nie znam...) Zobacz jeszcze Jamo S 608 HSC3 + ONkyo 609 + Jamo Sub 300, do tego jakiś Bluray
P.S. Osłuch by się przydał KONIECZNIE!!!
 

Zlakos

New member
Może lepiej PIONEER VSX 821 + BDP 140 + JAMO S 608 HCS3 + SUB 300? Cena tego zestawu to ok. 4600 + kabelki. W gre wchodzi jeszcze PIONEER VSX 821 + BDP 140 + Dali Concept 6 + sub(jaki najlepiej?).
Co o tym sądzicie?
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
Szczerze za taka kase mozna mec duzo lepszy sprzet. Onkyo 608/609/ Yamaha 671/ Denon 1910 jako LG BD 560 jako głosnki uzaleznione od Toich preferencji dzwiekowych. Klipsch F2/ Tannoy V4/ Dali Concept 6/ Magnat Quantum 655
Raz sprzet ktory gra 2 sprzet dobrze wyposazony,
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dobra rada - skup się na dobrych kolumnach i ampli. Suba i BD sobie na razie odpuść. Poza tym suba np. Jamo sub 260/300 kupisz za ok 1000zł. BD markowe się nie opłaca bo płacisz za firmę a są bardziej czułe i nie wszystkie płyty ci pójdą. Lepiej jakiegoś Panasonica, Samsunga itp. Z kolumn mogę polecić: Dali concept 6 - dobre kolumny ale bas trochę słaby, Tonsil Maestro II/Siesta. Kolega Don111 poleca Oli Roth 40 - ok 3300zł. Też czytałem w misięczniku Audio bardzo pochlebne opinie. Z ampli do 2tys jest spory wybór: HK 260, Denon 1911/1912, Onkyo 608/609, Yamaha 667/671. Jak kupisz od razu cały zestaw to ani ampli,sub,BD czy kolumny nie będą jakieś szczególnie dobre, bo wiadomo jak masz ścisłą sumę to jest coś kosztem czegoś. Nawet kiedyś jak byś chciał coś zmienić to sprzedajesz np ampli a dobre kolumny pozostają a wierz mi że jak się coś kupi to po paru miesiącach plujesz sobie w brodę że się napaliłeś a mogłeś dołożyć i kupic coś lepszego. Na takie zestawy w całości to byś musiał mieć jeszcze ok 2000zł. Poza tym możesz stwierdzić po zakupie dobrych kolumn że suba nie potrzebujesz bo basu Ci wystarcza. Ja za te 5000zł to priorytet ampli + kolumny.
 

maxima26

New member
Mam ten sam problem co za 5 tys wiem ze bedzie ampli onkyo 609 tylko mam problem z kolumnami w sumie 3 tys na kolumny , pomieszczenie 17m2 z aneksem kuchennym mam 2,5 m na której jest 40'' tv a odleglosc od niego to ok 2m myslalem nad jamo 606 lub 608 ,lub Wharfedale Vardus 400/Center/VR2/VR10Sub ,JBL Northridge Cinepack, albo zaszalec i narazie Magnat Quantum 657 i jakis tańszy center i surround, a puzniej sub. bede mial mozliwosc odsluchu za jakies 3tyg bo teraz jestem za granica. Narazie zbieram info.Jakies 60%to muza 40%tv i kino.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale za 5 tyś musisz brać wyższe modele w serii . Kasy i tak wystarczy.
Napisz do Blackninja na PW.
 

don111

Banned
kolumny wybrałeś chyba najlepsze w tym budżecie, Magnaty też są bardzo dobre - kwestia co zagra lepiej z Onkyo... na Twoim miejscu wybrałbym jednak amplituner, który posiada pre out dla frontów, w razie czego poprawisz brzmienie w stereo wzmacniaczem a tak trochę zostaniesz z ręką w nocniku
 

maxima26

New member
Hee tez nad tym myslalem, ale gdzie znajde taki amplituner z pre out za 2 tys??. i z takimi funkcjami jak onkyo 609 . Zobaczymy jak to zagra , jak bedzie malo to dokupię wzmacniacz stereo , narazie musi wystarczyc to co mam zaplanowane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

don111

Banned
do Onkyo nie dokupisz bo nie ma pre out
a jakie on ma te funkcje ? potrzebujesz jakichś wymyślnych bajerów ?

amplitunery z pre out w okolicy 2k - np Harman Kardon 260 albo Marantz z serii 5xxx
 

maxima26

New member
To byl pierwszy o ktorym mysllem HK 255 , ale gdy poczytalem opinie, ze sa awaryjne i gwanancja 12m-c , przezycilem sie na onkyo 609, jak bede na odsluchu to je porownam.
Bo znow dokladac 2k Yamaha RX-A1010 lub onkyo 809,Marantz SR6006 n i te Oli Roth 402 tobedzie jakies 8000k - 8500k jak bedzie duza roznica to wezme sam ampli + fronty , a mialo byc tak pieknie isc kupic i sie cieszyc zakupem, dobrze ze mam troche czasu na forum i oczywiscie dzieki wam za pomoc w wyborze, w sumie taka inwestycja jest na lata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
No to powiem Ci, że z awaryjnością to różnie to tak jak ze wszystkim zależy na jaką sztuke trafisz.
I HK bardziej muzykalna konstrukcja.
I jaszcze jedno tak na marginesie jak masz kupować ampli + dwa fronty (troche bez sensu chyba, że w planach dokupienie reszty) to zdecydowanie polecam kupić wzmacniacz stereo, będziesz bardziej zadowolony z jakości dźwięku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry