kino do 2,5 - 3k zł prośba o pomoc

harlesden

New member
U mnie w mieście w sklepie audio - Rewex sprzedawca powiedział, że kiedyś mieli Indiana Line Nota 550 i juz ich nie sprzedają, bo mało klientów je kupowało i on odradza ich kupno. Jednak powód odradzania może być taki bym kupił mr4 u niego.
Znalazlem mr4 za 2500 zł lecz w brązie, a poszukuję czarnych. Poza tym nie wiem czy warto dopłacać do mr4 , chociaż okazja cenowa dobra.
Słuchałeś na żywo Indiana Line Nota 550 czy tylko opinie z forum?
 

harlesden

New member
Słyszałeś te Stx electrino? Podobno 150 lepsze bo 250 mają podobno nieproporcjonalnie dużo basu.

Druga kwestia, jeśli kupiłbym electrino - cena rewelacja w stosunku do jakości wg opinii, to co wtedy jako centralny i tylne podstawkowe, jak to wtedy zgrać?
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Znalazłem u mnie w mieście używane Yamaha RX-V467 + YAMAHA NS-555 NS-C444 NS-333 + + Blu-Ray BD-S667 + kable za 3500zł
Warto używany sprzęt kupować z elektroniki? Czy też jest to tak jak z samochodami używanymi, czyli może być coś nie tak i wyjdzie po czasie?
 

harlesden

New member
Do najbliższego salonu mam jakieś 140km, więc średnio myślałem, by jechać, a w sklepie będzie na szybko wszystko, bo nie dadzą mi odsłuchać kilku zestawów pewnie, poza tym nie w każdym jest indiana, stx, klipsch i inne o których tutaj pisałem. Stąd najpierw chcę mieć rozeznanie, ale widzę, że nie ma sztywnych liderów w przedziale np do 3000zł.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ma czegoś takiego jak lider, tzn. jest w artykułach i testach sponsorowanych ;)
Kwestia wyboru odpowiedniego sprzętu jest sprawą indywidualną, jednym pewne brzmienie pasuje, innym absolutnie nie.
Ja np. po odsłuchaniu kilku zestawów Klipschów przestałem się interesować ta firmą...ale to moje indywidualne odczucia, bo firma ta prezentuje charakterystyczne brzmienie i o ile w kinie mi się podobało, to muzyki na dłuższą metę nie dałbym rady słuchać....

Youtube na pewno nie pomoże ci w wyborze odpowiedniego brzmienia, są tam zazwyczaj filmiki nagrywane telefonami czy aparatami o wątpliwej jakości ;)
 

harlesden

New member
Poleci ktoś dobry sklep audio w Warszawie z pokojem odsłuchowym? Najważniejsze by był szeroki wybór. Ceny i upusty to wiadomo, że sprawa indywidualna.
Monitor Audio Mr4 + Mr1 + Mr center znalazłem za 2500zł nowe, ale w ciemno nie ma co brać.
Na ten moment odsłuchiwałem jedynie fronty taga 606 se i fronty Monior Audio Mr4 i różnica zauważalna.
 

harlesden

New member
Dokładnie, im więcej czytam, tym mniej wiem...głównie oglądam telewizję i filmy z TV (filmy z dvd czy z blu ray bardzo rzadko) i tu pojawia się pytanie czy może zamiast kina domowego, zdecydować się na stereo...Siedzę 4m od TV, więc kino domowe by się przydało, centralny poda dialog a tylne pozwolą "być" we filmie, ale do oglądania filmów puszczanych w TV, jest sens? Może po prostu jakieś lepsze 2 fronty?
Miał ktoś podobny dylemat?
Już całkiem zgłupiałem.
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Do 3tyś. jest masa kolumn, nikt Ci dokładnie nie napiszę które kolumny będą dla Ciebie odpowiednie bo nawet Ty sam nie wiesz jakie brzmienie Ci odpowiada. Musisz odsłuchać kilka zestawów kolumn i sam stwierdzisz, które zestawy Ci podejdą a które nie. W tedy przynajmniej nam jest łatwiej Ci doradzisz jak określisz kilka kolumn, które CI odpowiadały. Będziemy przynajmniej wiedzieć z jakiej mięj więcej palety Ci doradzać. A tak to możemy sobie gdybać.... Tak jak Henry napisał jednym np. podoba się bardzo brzmienie kolumn Klipsch a innym (w tym również mnie, zraziłem się na dobre..) przeszkadza.
 
Ostatnia edycja:
Do góry