kino do 2,5 - 3k zł prośba o pomoc

harlesden

New member
Panowie ile warto dać za używane
Yamaha NS-555, NS-C444, NS-333 ?
Pomóżcie w wycenie, bo nie chcę przepłacić, użytkowany 3 lata, ale nie wiem czy to ma znaczeni, bardziej jak często użytkowany, ale tego nie sprawdzę.
 

harlesden

New member
Panowie byłem na odsłuchu w AV świat.
Odsłuchalem kolumny podlogowe tak by mieć orientację w co celować do systemu5.0 na yamaha 479
1. Indiana Line Nota 550
2. Pylony jakieś za 1500zł za 2 kolumny
3. Monitory bodajże bx6
4. Pylony jakieś za ok 2500 zł
5. Heco music style 500

Następnie do wzmacniacza advance acoustic xi60 podłączono heco , pylony.
Różnica w dźwięku znacznie lepsza.

Pomyślałem, że może nie ma sensu kupować 5.0 skoro głównie słucham tv a oglądanie filmów i tak nie jest aż tak częste.
Najlepiej zagrały Heco. To chyba będzie mój wybór.

Ciekawi mnie tylko jaki dialog będzie z podłogowek we filmach.

Pomożecie? Nie chcę zakładać kolejnego tematu tym razem w stereo
 

harlesden

New member
Podejrzewam, że masz na myśli marketowe plastiki 5.1 typu sony, philips...nie chcę takiego
Mam sztywno ograniczony budżet do 4000 zł więc w miarę dobrze grające 5.1 nie zmieści się łącznie z amplitunerem w 4000zł.
Codziennie oglądam tv, filmy to nie tak często, tak jak i muzyka. Do 4000 zł w miarę uniwersalny będzie wzmacniacz + 2 kolumny. Taką mam bynajmniej nadzieję.

Druga opcja to kupienie jakiegoś amplitunera zamiast advance acoustic xi60 i w razie braku efektu kinowego w przyszłości rozbudowa o tylne podstawkowe i centralny, ewentualnie subwoofer.
 
Ostatnia edycja:

harlesden

New member
Źródłem jest dekoder cyfrowego polsatu.
Wzmacniacz będzie prawdopodobnie advance acoustic x-i60, a kolumny, to pewnie Monitor Audio mr6, Monitor Audio BX6 lub Heco Music Style 500, ewentualnie Dali Zensor 7 :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry