kef c5 czy kef c7 ?

qqrydza

New member
O żesz Ty... no to się nazywa ciężki kaliber :D z którego to roku jest? bo czytam że produkcja się zaczęła już w 1977... :D Nie no, z KEF C7 na takie monstrum... pod co są podpięte?

1977 – Vandersteen Model 2 debuted
1979 – Vandersteen Model 2a
1980 – Vandersteen Model 2b
1980 – Vandersteen Model 2c - last model using perishable foam surrounds
1989 – Vandersteen Model 2ci - 1st model using butyl rubber surrounds
1992 – Vandersteen Model 2ce
2000 – Vandersteen Model 2ce signature
2007 – Vandersteen Model 2ce signature II

Ja mam 2Ci. W zasadzie wyglądają jak nowe, brakuje oryginalnych podstaw i instrukcji. Po numerze seryjnym można trafić na datę produkcji. Ale jeszcze o tym nie myślałem.

Podpięte pod Advance Acoustic MAX250.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No i jak to kolego się zgrywa? AA daje prądowo radę? Jakieś przesterowania przy głośniejszym słuchaniu? No i co Cię nakłoniło na "taką" zmianę? ;)
 

qqrydza

New member
AA spokojnie sobie radzi. 2Ci chętnie korzysta z mocy i lubi więcej "smoły" niż C7. Przy cichym słuchaniu też przyjemnie gra choć ja preferuję głośne granie. Trzeba brać poprawkę na słowo "głośne" bo każdy może odbierać głośność inaczej i w zależności od warunków akustycznych.
Nie chcę się rozpisywać bo jak wiadomo każda pliszka swój ogonek chwali ale są to wydaje mi się spoko paczki.
;)

A co mnie skłoniło?
Jak szukałem poprzednich kolumn Vandersteen'y zwróciły moją uwagę swoją konstrukcją, wyglądem i dobrymi opiniami. Niestety były poza zasięgiem moich możliwości finansowych. Teraz trafiły się na aukcjach w przyzwoitej cenie a ja mogłem zorganizować gotówkę. Kolejnego dnia pojechałem do Warszawy na odsłuch i choć u "kolegi" nie powalały, przede wszystkim ze względu na fatalne pomieszczenie, zabrałem je ze sobą.
:]
Wiesz... szkoda mi było wracać z pustymi rękoma.

Ostatnio zakupiłem do zestawu pre gramofonowe (debiut internetowy tego modelu poniżej :smile:)

DSC03922s.jpg


Pragnę zwrócić uwagę na audiofilskie korki od wina służące jako podstawki pod przedwzmacniacz.
:]
Służą raczej jako dystans ponieważ lampy dobrze grzeją plus AA gra w klasie A i też piecyk dobry z niego na zimę jest.

Pozdrawiam.
 

sepi

New member
wystarczy dodać do korków z wina "audiofilskie" i będą szły jak ciepłe bułeczki na aukcji,heh


nie znam marki ale robią wrażenie ,pozdro
 

qqrydza

New member
Wracając jeszcze do KEF C7... moje znalazły już nowego właściciela. Jest już kolejny zarażony dobrym stereo.
:D
Pomogłem je ustawić, pokój około 16-18m2 ale pełna dowolność w ustawieniu, i byłem pod wrażeniem basu jaki dają. U siebie nieśmiało szukałem większego basu bez kręcenia przysłowiową gałą. Zrozumiałem, że do mojego pokoju (~30m2) były najzwyczajniej za małe. U kolegi spisały się wręcz wzorowo.

Pozdrawiam.
 
Do góry