kef c5 czy kef c7 ?

piczon

New member
sadzisz don, ze jakbym wzial np yamahe 667 zamiast tego avr 165 to byloby duzo lepiej w muzyce ? cenowo w sumie to samo, sugerowalem sie troche designem i tym mitycznym zdaniu o harmanie i tym testem troche tez testem na audio.com, ale redaktor tam w sumie tak pisze ze wiesz tyle co nic ;)

dajcie znac panowe, to zmienie ampli jezeli wdg was roznica bedzie duza na +
 

piczon

New member
no + do+ , kupilem jakies nawet lepsze kable z plecionki zloto+ srebro czy jakos tak, jedna zylka byla z czarnym paskiem - wiec uzylem jej jako +... myslisz ze bledne podlaczenie wlasnie tak sie objawia ? w sensie mala iloscia basu ? chyba zanurkuje jeszcze raz w kable (uwielbiam to:/), ale nie sadze zebym sie pomylil...

postaram sie jeszcze podlaczyc calosc jak jest do ampli Arcama mojego ziomka - jezeli zagra to tak ze padne, to zmienie moj HK ;)
 

piczon

New member
no moj ampli nie obsluguje biwiringu, podlaczylem wiec pod dolne wtyki. Posprawdzam jeszcze dzis co tam narobilem ;)
 

qqrydza

New member
No, stoją i grają. Mam trochę mało czasu w tej chwili ale po kilku minutach mogę napisać, że jestem zadowolony. Grają czysto, przestrzennie z bardzo dobrą stereofonią bogatą w detale.
Bas porusza wnętrzności.
;)
Zresztą... ja kocham bas i do tego mam sub'a.

Altusy pomimo dobrego stereo i tworzenia wyraźnej sceny, ze wszystkim co się z tym łączy(lokalizacja źródła dźwięku i tworzenia przestrzeni), lekko nie wyrabiały ze szczegółowością i czystością odtwarzania dźwięków.

Teraz czuję, że wskoczyłem na wyższy poziom jakości. No, ale człowiek z wiekiem staje się bardziej wymagający.
;)

Pozdrawiam.
 

piczon

New member
brales caly zestaw czy tylko fronty c7 ? no to jaja z tym basem - kazdy mowi ze c7 ogaraniaja a ja jak odlacze suba i nawet podbije w ampli +10 to dalej jakos tak slabo to gra... z subem c4 natomiast jest idealnie.
Daj jakies foty jak to rozstawiles, swoje tez wrzuce do wieczora - moze cos doradzicie ;)
 

piczon

New member
tak to teraz wyglada u mnie, sadzicie ze sub powinien byc po lewej ? tak mowia madre ksiazki, ja raczej roznicy nie czuje ( z lekkim wskazaniem na lewa strone), ale zona sie upiera ze po prawej mniej go widac..

tak mam z tylu - chcialbym kupic jakies obrotowe podstawki, przy takim zawieszeniu nawet przy +5db surroundy sa jakas slabo sylyszalne.... sadzicie ze mozna je skierowac bardziej na sluchaczy ?


a tak ogolnie pokój , jak mowilem - waski i dlugi a zdjecie jeszcze bardziej przeklamuje... moze dlatego nie slysze basu z moich c7 ?


no to tyle o mnie, jak ktos ma dobre uwagi jak lepiej ustawic sprzet do chetnie poslucham, w tej chwili fronty mam na large, centralny i surr na 80hz oraz main+LFE. Suba uzywam nawet w muzyce, lubie sluchac po cichu i czuc bas nawet w glupiej reklamie , a w ps3 to juz bardzo lubie ;)
 

don111

Banned
sadzisz don, ze jakbym wzial np yamahe 667 zamiast tego avr 165 to byloby duzo lepiej w muzyce ?
już dawno nie osłuchiwałem nowych modeli amplitunerów, dla mnie to nie ma sensu więc Ci nie podpowiem... generalnie najniższy Harman to nie była taka szmira jak Yamaha z serii 3xx czy Pioneer 4xx (zwłaszcza pod względem mocy) ale też nie można powiedzieć że gra chociażby przyzwoicie, to raczej amplituner typowo do kina domowego i do zasilania niewymagających kolumn
 

qqrydza

New member
brales caly zestaw czy tylko fronty c7 ? no to jaja z tym basem - kazdy mowi ze c7 ogaraniaja a ja jak odlacze suba i nawet podbije w ampli +10 to dalej jakos tak slabo to gra... z subem c4 natomiast jest idealnie.
Daj jakies foty jak to rozstawiles, swoje tez wrzuce do wieczora - moze cos doradzicie ;)

Mam fronty C7 i sub magnat'a. W piątek będę miał trochę więcej czasu to nie omieszkam się pochwalić jakąś fotką.:]
W tym momencie śmieję się już z siebie w jaki sposób opisuję wrażenia z odsłuchiwania kolumn. Bawią mnie te wszystkie zwroty typu "sprężysty bas" albo "giętki sopran".;) Nakręcony jestem nowym sprzętem jak dzieciak tym bardziej, że część mojego entuzjazmu przeniosła się na moją drugą połówkę. Sama zresztą, gdy pokazałem zdjęcia trzech czy czterech par kolumn, wybrała właśnie te.;) Cieszę się bo wyczuwa różnicę w generowanym dźwięku(zwróciła nawet wcześniej uwagę gdy zmieniłem kable na bardziej przyzwoite, jeszcze za czasów Altusów a ja sam przyznam, że różnica była zaskakująca).
;)

Jeszcze odnośnie basu... z informacji wynika, że głośniki są "nieśmigane" i tzw. wygrzewanie(czas gdy głośniki uzyskają swoje optymalne parametry pracy) to proces, który da się zauważyć. Słuchając dość głośno nagle dźwięk się wzmocnił. Zaczęło ogólnie grać głośniej a bas stał się "głębszy". Dziwne to było ale tak to odebrałem. Chyba, że ciśnienie mi uszy odetkało.;)

Ogólnie są to moje subiektywne odczucia na konkretnym sprzęcie i w pomieszczeniu o określonej akustyce i pomimo, że wydaję z siebie "ach" i "och" na temat KEF'ów nie nie chcę by ktoś potem mi zarzucał, że doradzałem C7 a jemu w finale się nie podoba. Suma sumarum nie polecam Kolumn KEF bo jak to ujmują "najlepsi dealerzy w branży": C7 to kolumny niesprzedawalne".
buhahaha

Pozdrawiam.
 

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
... tak mam z tylu - chcialbym kupic jakies obrotowe podstawki, przy takim zawieszeniu nawet przy +5db surroundy sa jakas slabo sylyszalne.... sadzicie ze mozna je skierowac bardziej na sluchaczy ?

popatrz w instrukcję od ampli jak powinny być ustawione surroundy, wg większości opisów i instrukcji powinny być za tobą i skierowane pod takim kątem, aby miejsce, w którym siedzisz było centralnym punktem, czyli kanapę powinieneś odsunąć od ściany, a kolumny skierować do środka tak aby na środku kanapy przecinał się dźwięk z wszystkich głośników, ("książkowa" odległość pomiędzy surroundami powinna być taka, aby skierowane były one pod kątem około 60 stopni do środka), u Ciebie kwestia skierowania do siebie pod kątem 90 stopni chyba tylko wchodzi w grę ;)
pozdrawiam
 

piczon

New member
ciesz sie ze Ci dobrze sie sprawuja. Akceptacja 2 polowki tez jest wazna, szczegolnie ze moja do dzis mowi ze caly zestaw "jak za 3K to wyglada i gra naprawde fajnie" hehe, musialem ukryc gdzies te 2K ;)

z jakim grasz ampli ?
 

qqrydza

New member
Kenwood KRF-V6010 i equalizer Sony SEQ-411.

Odnośnie basu: Niski bas w pomieszczeniach odsłuchowych (poradnik hifi.pl)

Na dzień kobiet.
;)

dsc01580ra.jpg


Niżej coś inspirującego.

kareface's Home Theater Gallery - Home Theater (159 photos)
 

qqrydza

New member
dz575_DSC01655.JPG


vs482_DSC01671.JPG


eg198_DSC01722.JPG


nf911_DSC01726.JPG


zv274_DSC01735.JPG


ne496_Schowek01.jpg


cs416_Schowek02.jpg


BTW

Stolik czy jak to można nazwać... szafka? Jest to mój projekt, jakieś pięć lat temu wykonał ją ojciec mojego przyjaciela.

Pozdrawiam.

P.S.
Obudowa od kompa, która wydawała mi się najfajniejszą na świecie, tym bardziej, że sam ją ciąłem by zrobić lepszą wentylację procesora, pasuje tu jak: koorwie dziecko.
 
Ostatnia edycja:

piczon

New member
no obudowa mistrz! ;) jaka masz elektronike ? nie moge dojrzec ;)

ja dzis troche wygrzalem swoje kefy i zaczely normalnie grac ! myslalem ze to wygrzewanie do jakas mrzonka, ale faktycznie to dziala. Mozliwe rowniez, ze jak wygnalem swoja kobite na spacer z dzieckiem to vol podkrecony sprawil ze wkoncu poczylem bas z glosnikow nawet bez suba. Soundtrac z helikoptera w ogniu sprawil, ze kapcie mi drzaly - meeega fajnie.
Jestem bardzo zadowolony

aaaa , mam jeszcze jedno pytanie: sprzedawca razem ze sprzetem i kablami dal mi troche cyny -co mam z nia zrobic ?
 

qqrydza

New member
Piczon.
Myślałem ,że po lekturze, do której "zapodałem" wyżej link odnośnie rozchodzenia się fal niskich częstotliwości, zaczniesz kombinować z dywanami czy jakimiś elementami wystroju (szczególnie ściany za kolumnami i za plecami słuchającego, za sofą) by wyeliminować znoszenie się fal. Ja bym na Twoim miejscu, tak na szybko, spróbował postawić kolumny wzdłuż pokoju i sprawdził jakie są efekty.
Sama jakość nagranego materiału ma znaczenie. Zdarza się, że mogą nie być tak dynamiczne w porównaniu z innymi gdzie bas wali jak z suba.

Odnośnie elektroniki pisałem we wcześniejszym poście. Kenwood KRF-V6010, CD Kenwood DPF-3010 i equalizer Sony SEQ-411.

Pozdrawiam i pokombinuj jeszcze z ustawieniem kolumn( wystaw troszkę je do przodu) i zakręć się za basstrapami. Na początek jakaś prowizorka może być: dywany, jakieś koce na ścianie:D, stosy książek pod ścianami. Założę się,że zmiany będą zauważalne.
 
Do góry