KDL-40EX402 - fajans czy telewizor ?

L.Sniper

New member
Ile kosztuje taka przyjemność ? Przy opcji zakupu z np 5 letnią gwarancją jest jakaś mniejsza dopłata ? Nie ma problemu z wyegzekwowaniem wymiany ?
 

Ares78

New member
Cena samej usługi zależy od ceny samego telewizora także rozpiętość jest dość sporo od 249 zł do 1359zł dla najdroższych modeli o dokładny zakres ochrony możesz się spytać w CS (z tego co pamiętam nawet dotyczy transportu egzemplarza do domu).
 

K.A.J.

New member
Ceny są najróżniejsze. Zależnie gdzie się kupuje. Czasami 5 lat gwarancji to 10% czasami 20% wartości towaru. A jeśli ma dojść ubezpieczenie od przypadkowych uszkodzeń to możliwe że i więcej. A z tego co mi wiadomo Sony w tym sezonie nie planuje 5 lat gwarancji jak poprzednio. Niby kryzys i tańsze TV niż z poprzedniej oferty.
 

Ares78

New member
Zależy od modelu za 32EX402 płaci się 249zł... i masz już w tym zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznym (lecz nie przed kradzieżą!). Rozwiązanie dobre jeśli ma się małe dzieci niestety są one bardzo kreatywne jeśli chodzi o uszkadzanie telewizorów :).
 

L.Sniper

New member
Właśnie poczytałem na www sony o tych gwarancjach i szczerze mówiąc tragedii nie ma. Na EX500 wyniosło by 349 zł na usterki i uszkodzenia mechaniczne. Trochę szkoda teoretycznie dokładać bo niby telewizor dobry i nie powinien się zepsuć. Przynajmniej ja mam takie zdanie o tej marce ale to w końcu tylko elektronika. Normalna cena nie promocyjna na EX500 to już poniżej 3000 zł a kupić można i za 2600 zł. Mam jeszcze takie zapytanie. Warto sobie zawracać głowę modelem KDL40-NX500 ? Wygląda ładnie jest w podobnej cenie. Jak u niego z parametrami obrazu ?
 

Ares78

New member
Nx500 jeśli stawiasz głównie na obraz nie będzie najlepszym wyborem, jest tam zastosowany procesor BE2 który spisuje się słabiej przy obróbce sygnału SD (ex500 ma BE3), tak samo odczuwalny może być brak motionflow 100hz. Tutaj dylemat jest między wyglądem i możliwościami, także kwestia priorytetów.
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Design jest dla mnie ważny ale nie najważniejszy. Podoba mi się EX501 z czarną matową listą i na ten model się już ukierunkowałem. Myślicie że ceny jeszcze spadną ? W CS już za 2670 zł są :) Jeszcze jedno pytanie mi się narodziło w głowie. Co oznacza AEP w niektórych modelach ?
 
Ostatnia edycja:

L.Sniper

New member
Cóż z serii 400 już się wyleczyłem bo i promocja się skończyła i ceny serii 500 są sporo niższe :) Czy 40EX501 różni się od 40EX500 tylko kolorem listwy pod matrycą czy czymś jeszcze ?
 
Do góry