Kamera do 900 zł

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
HV20, to poprzedniczka HV30 i jak najbardziej może być. Jakość nagrania bardzo dobra, tylko uważaj przy zakupie używanej kamery, aby nie kupić wysłużonego modelu. Zwłaszcza jak jest to kamera z zapisem na taśmie i ma głowicę, która może być wyeksploatowana. Nie wiem czy faktycznie lepszym pomysłem nie jest wynajęcie kamerzysty.....
 

nowucjusz20

New member
no wlasnie to jest ten problem ze nie wykorzystasz tej kamery nawet raz bo jej jakosc zapisu jest zenujaca. Canona HV30 widzialem na ebay za 1100 z dodatkowymi akcesoriami i to jest mega wypas.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
kamerzysta skasuje 1500 zł - za tą cene mam kamere ktora wykorzystam jeszcze nie raz.

Pewnie skasuje (chociaż można znaleźć taniej zapewniam), ale masz pewność dobrego nagrania i fajnego montażu. Pamiątka na wiele lat!
Wbrew pozorom filmowanie i montaż to wcale nie jest tak bardzo prosta sprawa...., ale oczywiście to Twój wybór i Twoje pieniądze.
Co by nie napisać życzę tylko udanych ujęć w super jakości!
 

Kosa86

New member
Tak się składa, że mam taką samą sytuację jak autor tego wątku, tzn. też ślub i wesele oraz wątpliwości co do sensu wydawania 1500-2000 zł na "profesjonalnego kamerzystę". Byłem na kilku weselach, widziałem niejednego kamerzystę w pracy oraz siłą rzeczy filmy z niejednego wesela. I co? I na myśl o płaceniu blisko 2000 zł za tasiemce, na których przez większość czasu widać jak ciocia Wiesia zajada schabowego, albo wujek Tadek w przypływie alkoholowej energii męczy kuzynkę w tańcu to mi się odechciewa. Uznałem, że zadowalający materiał z wesela może trwać raptem godzinę, wobec czego wg mnie wydawanie tych niespełna 2000 zł nawet na taki film (gdyby jakiś "kamerzysta" zrobił z tego dynamiczne nagranie z wartką akcją i bez przynudzania ;) ) to gruba przesada.
Po dłuższym namyśle, przeczytaniu charakterystyk wielu budżetowych kamer, zdecydowałem się kupić kamerę Samsung HMX-T10 (za kamerę, pokrowiec i SDHC 32GB dałem w sumie nieco ponad 700 zł) i póki co sprawuje się ona jak dla mnie bdb. Myślę, że i Tobie manwithno będzie ona odpowiadać.
Oczywiście niejeden ze stałych bywalców tego forum powie, że ten "Szajsung" to pseudokamera, do niczego nie przydatna zabawka... a ja się na to zaśmieję :) A to dlatego, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Krytykanci to często profesjonaliści, pasjonaci, eksperci (choć stosunek tych prawdziwych do "pseudo-" bywa różny - ot, taka to cecha społeczności Internetowych), którzy posiadają umiejętność dostrzegania różnic pomiędzy bardzo podobnymi dla przeciętnego "używacza" kamery (względnie: "oglądacza" filmów). Co więcej, to są ludzie, którzy za nieraz minimalne różnice są w stanie wydawać spore kwoty...
A ja jestem kompletnym amatorem, którego obraz z Samsunga HMX-T10 w zupełności zadowala. Obraz jest płynny, wyraźny, w ładnych naturalnych barwach itp. itd. Ja póki co na niego nie narzekam - za kwotę jaką na ten zestaw wydałem jestem jak najbardziej zadowolony.
A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze (1300 zł) można przeznaczyć na wiele ciekawych celów.

Pozdrawiam,
Kosa86
 

nowucjusz20

New member
Zawsze uważałem, że należy kupować sprzęt w zależności od potrzeb a nie na pokaz ale nie porównuj proszę kolego samsunga HMX-T10 z jaką kolwiek normalną kamera. Nie mówię, że to co kupiłeś to się do niczego nei nadaje ale spróbuj zrobic tym samsungiem ujęcia z ręki, idąc luxnym korkiem, spróbuj filmowac wieczorem lub w pochmurny dzień, spróbuj zrobic ujęcia szybko poruszających sie obiektów lub cokolwiek na zoomie....czyli spróbuj nią zrobić film z pierwszego lepszego wesela, potem to wrzuc na timeline i zobacz co ci wyjdzie. Nie prównujmy więc prosze dwóch różnych półek kamer
 

marecki6

New member
Bez reklam
ok panowie ja mam podobną sytuację ... potrzebuję budżetowej kamerki do rejestrowania mojego synka i też rozważam albo samsunga hmx-t10 albo wspomniane JVC GZ-HM30 ... do marki JVC mam zaufanie i skłaniam się ku jej zakupowi ale powiedzcie która będzie lepsza ?

filmik z linku pokazuje że jvc jest całkiem niezła :

http://www.youtube.com/watch?v=4tdsi99Fia4&feature=related
 
Ostatnia edycja:
Do góry