Kamera dla chcącego

cm812

New member
Witam,

Panas ma 3CCD lepszy od Sony'ego???
i stabilizator optyczny a sony elektroniczny.... chm, żeby tak był taki Panas na miniDV z HD dodatkowo slot na karty SD, stabilizator optyczny i wizjer + manualne ustawienia... i za 2500pln'ów
było by rewelacyjnie... a tak to albo karta albo minidv:hmm:
 

mariof

New member
Bez reklam
ponieważ pytanie no 1 - retoryczne a no 2 z gatunku pobożnych życzeń;)
PS poza tym masz już doradcę...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gucio50 napisał:
Na wakacje bieżesz ze sobą laptopa lub DataBank (Dysk w obudowie z czytnikiem kart) i zgrywasz z pamięci flash codziennie te 2 godziny filmu :mrgreen:

a zgrywales na databank 8GB bo jak dla mnie to bolaczka 30min i akumulator pada
 

sobieray

New member
Widzę, że przewijają się tutaj glównie Sony i Panasonic. Ja w swoim czasie tez miałem problem co wybrać - im bardziej chciałem tym okazywało się to drożej.
Miałem tez problem który nośnik wybrać - najbardziej odpowiadał mi flash a to przez ograniczenie częsci ruchomych. Tak dumałem i wydumałem. Kompletnie coś innego, a mianowicie Sanyo HD1000. Kamerka ekstremalnie mała, na pamięć SD/SDHC - przyjmuje do 8GB. Matryca 4MP czyli FullHD. Stabilizacja obrazu, funkcja foto oczywiście też jest. Pozwala na robienie zdjęć w trakcie kręcenia filmu. Zoom optyczny x10. Balanse bieli itp itd też są. 4GB wystarczy na około 40minut filmu w FullHD i 60 klatkach/s. Bateria zaś na drugie tyle. A i jeszcze jedno, zapis bespośrednio w MPEG4 z kodekiem h.264. Tutaj można zarzucić że mpeg i kompresja wiec strata jakości ... może i jest ale chyba wtedy widoczna jak się o tym wie.
Mam kamerkę od około miesiąca i zero zarzutów. Filmy, które robię raczej do Oscara nie będą kandydowały, więc w 100% spełnia moje wymagania.
No i cena w polsce widziałem za około 2700, na pixmanii, która nie ma najlepszych opini jest już taniej. Ja kupiłem w sklepie internetowym w UK - kamera plus koszty przesyłki zamknęly się w kwocie poniżej 2000PLN.
Kilka przykładowych filmików można ściągnać ze japońskiej stronki Sanyo tutaj
A nawet udało się zrobić teledysk z pomocą tej kamerki :D
Problemem może być tylko jedna rzecz, a mianowicie ciężko ją "pomacać" w rzeczywistości - nie udało mi się jakoś jej na mierzyć w żadnym "realnym" sklepie.
I to by było na tyle :)
 

miloszek

New member
Dorzucę coś od siebie. Szukałem kamerki również do 2000 :) I też w związku z pampersami co prawda u mnie już PAMPERS ACTIV czyli pierwsze kroki na dwóch kończynach ;)
Zdecydowałem się na model Canon HG 10. Kilka dni używam i jestem naprawdę zadowolony. Niestety wydałem 3 tysie :( Nie miał mi kto zakupić w USA za półceny ;) Mimo to jest naprawdę super!
- Jeśeli chodzi o dzidzie to z pomocą przychodzi BDB optyczny stabilizator! Zwłaszcza jak zaczynają raczkować ;)
- Jeśli chodzi o te nieszczęsne nośniki to - do dokładnej edycji - MINI DV do zgrywania lub delikatnej edycji HDD. Na karty nie mam doświadczenia.

A może coś z kategorii FANTASY :)
12 MEGAPIKSELI
-Intrygujące zasilanie ;)
- Bardzo bogaty wypas.
http://allegro.pl/item334098367_kamera_easypix_dvc_5012_12megapixeli_ekran_2_.html
No dobra poniosło mnie ;) Jakiś taki humor wisielczy dziś mam ;)
pozdro.
 
Do góry