Kamera dla chcącego

Gucio50

New member
Bez reklam
cm812 napisał:
@ivul,
... ... ...

cha, i pojawił się jeszcze jeden problem - wakacje.... co w takiej sytuacji... nagram 2h filmu i powrót, no ew. druga karcioszka ale w kolejne dni to już chyba przesada aby mieć średnio kart pamięci tyle ile dni wczasów???:confused:

Na wakacje bieżesz ze sobą laptopa lub DataBank (Dysk w obudowie z czytnikiem kart) i zgrywasz z pamięci flash codziennie te 2 godziny filmu :mrgreen:
 

viValdi

New member
Bez reklam
Dla Gucia50 i potomnych:

w kamerze miniDV w czasie przechwytu nie następuje żadne powtórne kodowanie. Przechwyt jest natywny w stosunku do formatu w jakim zostało wykonane nagranie. A wiec jak nagrano HDV i przechwytuje się HD to na dysku otrzymujemy HDV bez żadnej straty jakości w stosunku do pierwotnego nagrania.
Niektóre kamery HDV potrafią zmieniać format w locie jeśli na dysku chcemy mieć SD, tzn nagrano HDV, przechwyt SD na dysku otrzymujemy AVI.

Jeśli, posiadając kamerę miniDV HDV, naszym celem jest wyprodukowanie standardowej płytki DVD to mamy kilka możliwości:
1 przechwyt w HDV, montaż HD i przekodowanie do DVD
2 przechwyt w SD/AVI, montaż SD i przekodowanie do DVD
3 przechwyt w SD/mpg, montaż SD i przekodowanie do DVD

każdy z tych sposobów wytwarzania płytki DVD ma swoje + i -.
 

ivul

New member
Mam Sony CX6EK. W zestawie dołączają karte 4GB a ja dokupiłem 8GB. Narazie większych w ofercie kart MS PRO DUO nie ma, choć mają sie pojawić niedługo. Kupiłem ją 5 dni temu, więc na wakacje nie miałem jej możliwości jeszcze wziąść.
Przy wyborze kierowałem sie kilkoma rzeczami które opisałem w tym temacie http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21533
Oprocz tego ważne dla mnie była wielkość kamerki. Te na karty są najbardziej kompaktowe. Bałem sie troche formatu AVCHD, ale teraz wiem, że był to bardzo dobry wybór. Obróbka na komputerze może nie jest taka uciążliwa. Musze jeszcze przetestować VEGAS 8, ale nie mam chwilowo czasu. Używam pinnacla i wszystko bardzo ładnie wychodzi.
Jeśli chodzi o wakacje, to kamerka daje możliwość pocięcia nagranego materiału na kawałki i usunięcia zbędnych/złych ujęć. Menu jest intuicyjne i działa wyjątkowo szybko.
Tego panasa widziałem, ale zdecydowałem sie na Sony (między innymi dlatego że jestem fanbojem:D)
Na zakończenie powiem, że Tak... kupiłbym ją jeszcze raz.
 

mariof

New member
Bez reklam
Gucio50 jak zwykle "namieszał" a viValdi, też jak zwykle, wyprostował:). Argumenty "za a nawet przeciw" na temat różnych nośników były juz wielokrotnie roztrząsane na forum. Podoba mi się postawa ivul. Poczytał, zapytał dokonał wyboru i jest zadowolony. I o to chodzi!
 

cm812

New member
no namieszało się ;)

mówimy raczej o wysokiej rozdzielczości, a cena HD w stosunku do SD już zaczyna być porównywalna. Posiadając TV Plazmowy (Panas ;) ) nie ma co sie chyba pchać w SD, więc ???

1. kamerka na kertę flash
- Panasonic HDC-SD5 - 2000pln
- Sony HDR-CX6EK - 3600pln

czy mają te kamery jakieś bardzo istotne różnice, które wskazują na konkretny model, bo różnica w cenie to prawie 100%

2. kamera na kasetkę miniDV (w tym przypadku też mówimy o HD?)
- tutaj to nie mam rozeznania, jest kamera z HD na miniDV w dobrej cenie 2000-2500pln - miniDV to nie mała płytka DVD???

czy chcąc kupić coś w HD pozosaje mi już dość zawężony kierunek karty flash lub miniDV (HDD niby najbardziej by przemawiał ale... jakoś go nie polecają)

pomóżcież coś wybrać bo .... pampersy już mam ;) !!!
 

viValdi

New member
Bez reklam
Ja gdybym teraz kupował kamerkę HD to byłoby to Sony CX6 lub Canon HF10 (którego jeszcze nie ma na rynku).
 

ivul

New member
viValdi napisał:
Ja gdybym teraz kupował kamerkę HD to byłoby to Sony CX6 lub Canon HF10 (którego jeszcze nie ma na rynku).
Dobrze gada, dać mu wódki!
Jeśli chodzi o Canona, to niestety nie miałem możliwości poczekać na niego, a zapowiada sie naprawde dobry produkt!
 

cm812

New member
@viValdi,

no to mi znowu posunąłeś ;)
mętli mi sie w głowie strasznie od tych modeli i formatów zapisu.... Czemuż to miałbym wydać prawie 4tyś za soniego jeśli mogę dać 2tyś za prawdoodobnie podobną kamerkę, oczywiście cena jest mniejsza to i oczekiwania skromniejsze ;)

Dajcie coś w okolicach 2tyś (może więcej) jeszcze z modeli na miniDV + ew. karty pamięci no i oczywiście z HD...!!!

To chyba dwie rozsądnę konstrukcje do wyboru dla mniej doświadczonych "ojców" ;)
i te miniDVz możliwością zapisu HD i karty pamięci
 

Gucio50

New member
Bez reklam
cm812 napisał:
no namieszało się ;)


czy mają te kamery jakieś bardzo istotne różnice, które wskazują na konkretny model, bo różnica w cenie to prawie 100%

Kamera sony ma wbudowany aparat fotograficzny z lampa błyskową, Panasonic też, ale Sony to 6MPix, WARTO
Jak pojawi się model z aparatem 10MPix to napewno taką sobie kupię. Na siebie bowiem nie skąpię.

Druga sprawa, Sony robi najlepsze kamery i aparaty amatorskie
Panasonic telewizory

Więc jak telewizor to Panas jak kamera to Sony
A sony z tym aparatem to kombajn dla rodziny. Na wakacje, fotografowanie dzieci itp itd
 

mariof

New member
Bez reklam
aksjomat że coś jest najlepsze jest tylko jeden - najlepsze kasztany są na placu Pigalle:).
@cm812
Najtaniej kamerę HD kupisz na karty. Samsung i Panasonic SD1 lub SD5 (2kzł). Na taśmę Sony HC5 - za 2,5 kzł.
Na kartę jeżeli masz mocny komp i nie boisz się zgubić karty pamięci:).
Taśma też ma swoje zalety ale dziś raczej kupiłbym model na kartę.
 

cm812

New member
tia,

tylko, że kamera to jest raczej do filmowania a tak do końca to nie potrafi robić dobrych zdjęć (balans, migawka, czasy... itp) coś co jest do wszystkiego to jest do niczego ;)

Jeśli uważasz, że jako kamerki to w porównaniu do panasa są prawie takie same no różnią się tylko jakością oferowanych zdjęć - to ja raczej skłonny byłbym do kamerki panas (jednak to 2000) a aparat to w sumie już mam Fuji 6500fd - i ten robi właśnie wspaniałe fotki ;)


jeszcze tylko ew. coś ciekawego (w granicach rozsądku) na miniDV i w HD bo coś mi sie wydaje, że albo padnie na nowość panasa albo właśnie jakiś typ HD z miniDV...

pozdr
 

mariof

New member
Bez reklam
i sam sobie odpowiedziałeś. Nie ma takiej kamery HD która by zrobiła takie fotki jak Twój Fuji - Howgh! Na taśmę to HC5 od Sony. HV20 od Canon jest sporo droższy...
 

cm812

New member
oki, bo już mnie zalewa ... ;)

żona ciągle mi mówi "... po co kupować jakąś drogą jak za rok dwa będzie tańsza albo będą lepsze, lepiej coś dobrago do 2tyś..."
z takim myśleniem to nigdy bym nie kupił kompa ani aparatu fotograficznego ;) ale jest w tym trochę racji. Kamerka zagości u nas po raz pierwszy i ni jak nie wiemy na czym nam zależy, czy lepsza dostępność "leciwej" kasetki czy nowatorstwo z kartami pamięci ale też i ew. dodatkowe koszty na np. databank! I tak można by w kółko......

poddając się waszym sugestią i doświadczeniu oraz dla spokojności uszu moich i w sumie portfela na szali zostają modele z różnych rodzin.

1. Panasonic HDC-SD5EG-S - 1999pln RTVEuroAGD
2. SONY HDR-HC5E - 1999pln zadowolenie.pl (MIX-electronics)

ceny te same, HD jest stabilizator też ale dalej to już inne konstrukcje....
i co teraz??? :hmm:
 

ivul

New member
Idź dotknij obu kamerek. Pobaw sie funkcjami. Przejdź przez menu. Sprawdź która leży Ci lepiej w ręce. Oceń ile każda z nich przeżyje, z jakiego materiału jest zrobiona, jak przyciski "chodzą", posłuchaj mechanizmów (zoom, i tych od kasetki), sprawdź jakość wyświetlacza. Sprawdź ilość złączy (wyjścia TV, HD, USB, Firewire), czy potrzebna jest jakaś podstawka (tak jak u mnie).
Myśle że decyzja będzie łatwiejsza, po dokładnym obejrzeniu sprzętu.
 

cm812

New member
Tak, tylko czy na pierwszy rzut oka nie spodoba mi sie np. ten soniak??? Większy, cięższy = stabilniejszy, wizjer i ogrom przycisków to tak z okładki wybór byłby chyba raczej ukierunkowany....
Na testach niemieckich stron lepsze opinie zbiera panas ale to inny naród ;)

a ta kamerka ma być i dla żony a jak z nią pójdę to też pewnie od razu "podnieci" sie małą kamerką bez wizjera - bo wątpię, że z niego by korzystała. O oszczędności energii to pewnie nie będzie jej to nic mówiło ;)

:hmm:
 

cm812

New member
tia, rozumiem ale jakby tak zrobić mała ankietę to w jakim kierunku byście mnie skierowali:
1. panas na karty
2. soniak na taśmę

na szczęście oba w HD tylko jeszcze te 2,1Mpix i 3CCC - jak to w praktyce???
 

cm812

New member
oki,
wiem, że @ivul ma rację (jak i pozostali) ale zrozumcie....
już kolejny dzień wertuje po necie stronki i mam coraz większy mętlik. Ta się grzeje, ta jest lekka..... naprawdę laikowi ciężko jest dostrzec prawdziwe zalety sprzętu! Nim cokolwiek zakumam dzieciak pójdzie do komunii (w sumie będzie okazja "pokręcić" ) nie dziwcie sie więc, że szukam wsparcia!

...pliiiisssss...
 

viValdi

New member
Bez reklam
Jak to, co dotychczas napisano, nie wystarcza - idź do MMu i tam fachowo cię przekonają, co trzeba kupić.

Na tym forum możemy tylko wskazać możliwości; decyzję musisz podjąć sam!

Bądź mężczyzną i podejmij decyzję bo dziecko się z ciebie będzi śmiało :p

Albo zapytaj teściową, ona dokładnie wie co ty powinieneś zrobić.
 
Ostatnia edycja:
Do góry