kabel głśnik. do biampingu z exposure 20102s

lamerblamer

New member
witam
zakupiłem zestaw exposure 2010S: CD+integra+ koncówka mocy, aktualnie gram na kablach qed silver anniversary XT i kolumnach epos epic 5. chciałbym spróbować biamingu. jaki kabel głośnikowy możecie śmiało polecić? pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
witam
zakupiłem zestaw exposure 2010S: CD+integra+ koncówka mocy, aktualnie gram na kablach qed silver anniversary XT i kolumnach epos epic 5. chciałbym spróbować biamingu. jaki kabel głośnikowy możecie śmiało polecić? pozdrawiam

O widzę kolejny miłośnik tej marki:) Jak zestaw gra to tych kablach Queda?, bo słyszałem że są dość jasne i podkreślają sybilanty, do tego basik słabiutki. Jak to gra w Twoim zestawieniu? Sporo czytam że cięzko dobrać właśniwy kabel, który świetnie gra w całym paśmie, przynajmniej nie w przyzwoitej cenie? Dlatego ludzie stosują kabelek jednych firm, który ładnie eksponuje średnicę i górę na pasmo wysokotonowe, i innej firmy kabel który poprawia dół pasma. Przy takich kombinacjach ponoć są lepsze efekty niż stosowanie jednego modelu kabla na górę i dół, ale to oczywiście w pewnym przedziale cenowym, bo jak ktoś ma kasę to kupuje taki kabel który poprawi obie sekcje. Przemek a gdyby zasilić kolumnę z końcówek A wzmacniacza do jednej sekcji w kolumnach, i z końcówek B do drugiej sekcji?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
biamping ????? pierwszy raz słyszę ,może bi-wiring

To musisz kolego jeszcze troszke poczytac jak nie slyszales o bi-ampingu...
Krzychu niektorzy w sklepach mowili mi ze jednak powinno sie stosowac taki sam kabel a przynajmniej tej samej firmy takze wiesz odnosnie wyboru drugiego kabla do bi-ampingu to gusta sa rozne :) ale podobno jedne z drugimi moga niektore zestawy jeszcze pogorszyc dzwiek niz przy pojedynczym kablu.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To musisz kolego jeszcze troszke poczytac jak nie slyszales o bi-ampingu...
Z Twoich postów wyssam wiedzę :D

Aby zastosować takie połączenie zwrotnica kolumn musi być do tego przystosowana ,po drugie moc wzmacniaczy powinna być taka sama ,a tutaj zapewne stopień końcowy wzmacniacza jest inaczej zbudowany niż końcówka mocy pomimo ,że to ten sam producent - osobiście sceptycznie jestem nastawiony do takiej konfiguracji .Najlepiej dokupić jeszcze jedną (taką samą ) końcówkę mocy .
Można spróbować za pomocą kabli bi -wiringu ,osobno zasilić sekcję wysoko/średniotonową i osobno niskotonową kolumn ,w zdecydowanej większości przypadków poprawia to brzmienie
 

maniekn274

New member
Bez reklam
O widzę kolejny miłośnik tej marki:) Jak zestaw gra to tych kablach Queda?, bo słyszałem że są dość jasne i podkreślają sybilanty, do tego basik słabiutki. Jak to gra w Twoim zestawieniu? Sporo czytam że cięzko dobrać właśniwy kabel, który świetnie gra w całym paśmie, przynajmniej nie w przyzwoitej cenie? Dlatego ludzie stosują kabelek jednych firm, który ładnie eksponuje średnicę i górę na pasmo wysokotonowe, i innej firmy kabel który poprawia dół pasma. Przy takich kombinacjach ponoć są lepsze efekty niż stosowanie jednego modelu kabla na górę i dół, ale to oczywiście w pewnym przedziale cenowym, bo jak ktoś ma kasę to kupuje taki kabel który poprawi obie sekcje. Przemek a gdyby zasilić kolumnę z końcówek A wzmacniacza do jednej sekcji w kolumnach, i z końcówek B do drugiej sekcji?
Krzysztof a może czas na wymianę kolumn a nie dopasowywania kabla,w twoim budżecie ceny kolumn chyba nie będziesz szukał kabli w 1000pln bo to chore by było,a już trochę je posiadasz więc radocha by była większa niż kombinacja z kablami-znikome różnice-bardziej subiektywne odczucia.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jestem narwaniec, ale nie aż taki żeby zmieniać sprzęt co 1,5 roku:) Już kiedyś zaznaczałem, że jak coś mi się podoba i dobrze chodzi to jest u mnie dobre lata. Sprzedać - stacić - kupić coś nowego, znowu sprzedać - stracić ...itd. To nie dla mnie:)Tak można w kółko. Poza tym mam też inne wydatki w życiu, a nie zarabiam Bóg wie jakich pieniędzy. Oczywiście że kabli nie kupię za 1k. Najpierw muszę kupić jakiś budżetowy BD i CD, żeby zupełnie rozdzielić systemy. Kable jeżeli zmienię, to na razie tylko pod wzmacniacz i w cenie max. 60 - 100zł/m. Do KD w przyszlości to będą kabelki za ok. 10-12zł/m, bo uważam że przy moim ampli i akustyce pakować się w droższe nie ma sensu. W ogóle jak sobie nieraz pomyslę, to człowiek jest postrzelony że każdy grosz zbiera na sprzęt, zamiast zainwestować w bardziej ważne rzeczy. Osobiście to jak się wszystko dobrze ułoży, to może w przyszłym roku kupię już wszystko co miałem zamiar:) Wiele kabli bez konfekcji ma przystępne ceny, a niektóre są podowane za np. 2 x 2,5m z firmową konfekcją, i te są sporo droższe.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Widze Krzychu, ze w planach osobny CD i BD? :)
Dobrze robisz z tymi cenami. Zwykle kable do kina spokojnie, a drozsze do stereo, takie 60-100 to juz na prawde dobre ;) tym bardziej jesli bez kofekcji, ktora znacznie podnosi cenę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No niestety, nie chcę teraz szaleć z kasą bo u mnie w pracy robi się nieciekawa atmosfera. Nie wiadomo jak to będzie. Nie chcę też już przeginać ze sprzętem, bo mam pare innych ważniejszych wydatków. Myslę że jakieś CD za 1200zł + BD za 400zł + kabelki też za 300zł i będzie wszystko. Może nawet da się coś urawać? Ale to nie tak szybko, może w przyszłym roku.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lamerblamer

New member
Exposure zaleca biamping jako poprawiający dzwięk. co do kabla głośnikowego qed, to brzmienie jest trochę zbyt twarde i chłodne. zastanawiam się nad audioquest rocket 33 lub hotline blue spiral. czy ktoś ma te kable u siebie?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mi też marzy sie jeszcze osobny CDek, ale tyle trąbią teraz o strumieniowcach. Jestem niby na urlpie, remoncik pełną parą, wiec teraz też koniec z szaleństwami. Choc nie powiem, taki CD6004 Marantza przydałby się na półce do kompletu. Obecnie stoi cos ok. 1600, gdyby Black mial dobra cenę, to kto wie?
Masz już jakies typy na CD?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Najlepiej by było Exposure 1010CD, ale kosztuje ok. 2100zł - 2500zł, a to trochę jak na dzisiaj za drogo dla mnie. Zresztą uważam że koszt nośnika jest nieadekwatny do zaoferowanej poprawy dźwięku. O ile w przypadku kolumn czy wzmacniacza poprawa jakości jest bezdyskusyjna, to w przypadku CD nie wydam ponad 2k żeby delikatnie coś poprawić. Myslałem coś z Onkyo żeby chociaż było do kompletu z amplitunerem np. Onkyo C-S5VL , podobno dość dobry CD-ek i bezawaryjny, do tego wchodzi mi na styk w półkę, a wiesz że u mnie są problemy z doborem wysokości sprzętu?:) Przyjdzie czas będzie rada. Ja to mam taki zapał falowy, raz już bym coś kupił a za chwilę myślę żeby już dac sobie spokój z zakupami, bo to takie błędne koło.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Aby zastosować takie połączenie zwrotnica kolumn musi być do tego przystosowana ,po drugie moc wzmacniaczy powinna być taka sama ,a tutaj zapewne stopień końcowy wzmacniacza jest inaczej zbudowany niż końcówka mocy pomimo ,że to ten sam producent - osobiście sceptycznie jestem nastawiony do takiej konfiguracji .Najlepiej dokupić jeszcze jedną (taką samą ) końcówkę mocy .
A co jeśli jego końcówka mocy ma wyjścia na kolumny A+B? W takim wypadku końcówka zapoda równą moc na obie pary kabli. Bo kolumny już napisał, że producent napisał o dostosowaniu ich do bi-amp'u.
Tak tylko teoretyzuję, bo nie wiem jaką końcówkę konkretnie ma kolega :)

...bo słyszałem że są dość jasne i podkreślają sybilanty...

uoooooo :shock: przyznaję, żeś mnie zastrzelił przy piciu porannej kawy tymi sybilantami, Ty nas uprzedzaj przed takimi wyrafinowanymi zwrotami, bo się kiedyś zakrztuszę kawą z rana :D :p

A Ty wciąż kupujesz ten CD? Już byś dawno kupił jak nie raz pisałeś, byś się cieszył fajnymi muzycznymi dźwiękami z płyt CD ;)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Tutaj problemowe mogą być same kolumny ,ponieważ Epos stosuje specyficzne zwrotnice ,osoby które widziały ich wnętrze wiedzą o czym piszę
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
uoooooo :shock: przyznaję, żeś mnie zastrzelił przy piciu porannej kawy tymi sybilantami, Ty nas uprzedzaj przed takimi wyrafinowanymi zwrotami, bo się kiedyś zakrztuszę kawą z rana :D :p

A Ty wciąż kupujesz ten CD? Już byś dawno kupił jak nie raz pisałeś, byś się cieszył fajnymi muzycznymi dźwiękami z płyt CD ;)

He,he. Mam nadzieję że się nie udusiłeś?:) Sybilanty to jest to świszczenie w górnym paśmie, czyli wyciąganie tych wszystkich denerwujących ś,ć,s,c. Mam ochotę na CD, ale wiesz jak to jest z napalaniem się na coś i jednocześnie brakiem odpowiednich funduszy?:) Teraz też sobie słucham CD ale poprzez odtwarzacz DVD.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Chyba jeszcze pozyczę CD6004 do domu by przekonac sie czy warto vs UD5007? Tzn roznica byla slyszalna w salonie, ale nie byla ona chyba warta zakupu oddzielnego kocka... W domu zawsze inaczej
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Chyba jeszcze pozyczę CD6004 do domu by przekonac sie czy warto vs UD5007? Tzn roznica byla slyszalna w salonie, ale nie byla ona chyba warta zakupu oddzielnego kocka... W domu zawsze inaczej

Ja też Krzychu jestem ciekaw Twojej opinii w kwestii BD vs. CD, tylko inna sprawa że Ty już masz innej klasy BD niż taki co ja mam zamiar nabyć.
 

lamerblamer

New member
expo + biamping

wcześniej grałem na samej integrze. krótko mówiąc,dokupienie końcówki mocy przeniosło mój zestaw o półkę wyżej. na razie gram na jednej parze kabli głośnikowych podłączonych do koncówki mocy, dokupię parę innych kabli i napiszę jak to gra w biamingu. pozdr.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Krzysiek, ja wiem co to sybilanty, ale zwrot tak mało popularny, że nie wiedziałem, iż ktoś tego jeszcze używa ;)
A co do porównania grania płyt audio z odtwarzaczy BD vs. CD to po moich klockach powiem Ci, że różnica jest nieznaczna, przynajmniej nie taka żeby powiedzieć oh ah woow ;) ale jest to porównanie NAD T567 vs. NAD C515BEE więc nie ma mowy o słabym graniu zarówno BD jak i CD :)
Jeśli nie masz przestrzeni na oba klocki, lub dobry BD jest gabarytowo mniejszy i pasuje do otoczenia, to jest to niezły kompromis.
 
Do góry