JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

siwy25

New member
Kolego mosca!
Jak pisałem już cztery miechy mam ten lcd oglądam bardzo często sport(futbol,tenis,siatkówka i.t.d.) ale żadnego smużenia czy efektów jakie opisujesz NIE POTWIERDZAM! a co jak co to sport oglądam uważnie(c+,dachówka) i po euro i hdmi naprawdę niemam żadnego smużenia.
Pozdrawiam.
 

kgmed

New member
mosca napisał:
Czy zauważyliście dziwną przypadłość JVC P80 podczas oglądania np. piłki nożnej. W momencie kiedy piłka znajduje sie na wysokości trybun to ulega zniekształceniu - smużenie jest tak duże, że nie wiadomo czy to piłka czy kometa. Byłem w Media Markt i powiem szczerze, że takiego efektu nie zauważyłem na innych telewizorach. Za to w JVC V80 było podobnie. Czy to jest kwestia ustawień i czy da się to jakoś zlikwidować?? Obawiam się, że może to byc wina 100hz - model JVC G80 wyświetlał obraz poprawnie.

Napisz jakie masz ustawienia obrazu....
 

mosca

New member
siwy25 napisał:
Kolego mosca!
Jak pisałem już cztery miechy mam ten lcd oglądam bardzo często sport(futbol,tenis,siatkówka i.t.d.) ale żadnego smużenia czy efektów jakie opisujesz NIE POTWIERDZAM! a co jak co to sport oglądam uważnie(c+,dachówka) i po euro i hdmi naprawdę niemam żadnego smużenia.
Pozdrawiam.

To świetnie, że telewizor masz 4 miechy ale tak się składa, że ja już mam 8 miesięcy i rzeczywiście na początku nie zwracałem na to uwagi. Później myśłałem, że pewnie każdy tak ma. Ale jak zobaczyłem w Media meczyk na Nsport HD bez tego niecodziennego zjawiska na kilku telewizorach to naprawde się zaniepokoiłem. Efekt pojawia się na tle band oraz kibiców - widać wyrażnie jak piłka opada lub wznosi się do góry. Pooglądajcie wykopy bramkarzy.
Co do ustawień standardowych w menu to nic nie pomaga. Kombinowałem na różne sposoby. Myślałem bardziej o ustawieniach w Menu Serwisowym :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mosca nie denerwuj się ale zaletą człowieka jest to że się rozwija, że dąży do coraz lepszych produktów.
Jak zawsze kłania się kalibracja która poszerza gammut kolorów matrycy , zmniejsza smużenie i zwiększa płynność obrazu. Obraz staje się naturalny , szykowny ,czysty , obrysowany , łagodny . Kto ma ten wie !!!
Szczególnie to widać wieczorem właśnie przy trudnych obrazach jak piłka nożna. Ponieważ w marketach ustawiają wszystko na mxa - to jest jak jest.
Nawet nadmalowana Miss będzie wyglądać okropnie :confused:.
 
Ostatnia edycja:

mosca

New member
W tym jest cały problem, że efekt smużenia na tle band i kibiców jest wyraźnie widoczny w JVC P80 (u mnie w domu) i V80 (w markecie) - nie zauważyłem w G80 (w markecie) oraz na kilku innych telewizorach. Zresztą jeżeli nikt nie potwierdza moich spostrzeżeń to chyba muszę po prostu uznać, że po 8 miesiącach gapienia się w TV czepiam się szczegółów. Może i tak jest ale po to jest to forum aby o tym rozmawiać.
 

siwy25

New member
Witam!
mosca! tu masz racje! popieram po to jest forum żeby dzielić się swoimi obserwacjami i dyskutować!
Wczoraj wlepiałem gały w Lige Mistrzów, dziś oglądałem uważnie tenis i potwierdzam jeszcze raz niemam żadnego smużenia! teraz z bratem oglądamy na Eurosporcie mecze pucharu UEFA i wszystko w porządku.Nie będę się mądrzył bo w sprawach technicznych to nie jestem ,,kozak'' ale może spróbój jeszcze ,,pogrzebać'' w ustawieniach.
Mój tv jest po kalibracji ale brat cioteczny ma 32'' nie kalibrowany i też nie smuży!
Pozdrawiam.
 

kgmed

New member
mosca napisał:
To świetnie, że telewizor masz 4 miechy ale tak się składa, że ja już mam 8 miesięcy i rzeczywiście na początku nie zwracałem na to uwagi. Później myśłałem, że pewnie każdy tak ma. Ale jak zobaczyłem w Media meczyk na Nsport HD bez tego niecodziennego zjawiska na kilku telewizorach to naprawde się zaniepokoiłem. Efekt pojawia się na tle band oraz kibiców - widać wyrażnie jak piłka opada lub wznosi się do góry. Pooglądajcie wykopy bramkarzy.
Co do ustawień standardowych w menu to nic nie pomaga. Kombinowałem na różne sposoby. Myślałem bardziej o ustawieniach w Menu Serwisowym :)

Kolego mosca...
Po raz kolejny proszę o podanie ustawień obrazu Twojego TV.
Nadal nie podałeś ich....
może przy porównaniu ustawień na forum uda się rozwiązać problemy wielu użytkowników tego modelu

P.S.
Jak napisał kiki "w marketach ustawiają wszystko na full", albo coś podobnego ;)
 

mosca

New member
Nie wiem czy moje obecne ustawienia pomogą ponieważ posiadając telewizor 8 miesięcy sprawdziłem chyba wszystkie możliwości i efekt nie zniknął. Ale mimo wszystko je podam - takie ustawienia dają optymalny poziom czerni (przynajmniej wg moich własnych upodobań :)

SuperDigi: Auto
Efekt Kina: Auto
Colour Management (Załącz/Wyłącz) - w zależności od kanału
Picture Management (Załącz/Wyłącz) - w zależności od kanału
Auto Regul. jasności (w trybie Zimny nie jest podświetlony a jak jest to zazwyczaj wyłączony)
Redukcja Szumów: Zazwyczaj wyłączony w HD, włączam w SD (nie polecam włączać w trybie PC - widać poszarpane krawędzie)

Odcień: obecnie zimny (wcześniej normalny - jednak wg mnie zimny w połączeniu z ciepłym ustawieniem kolorów daje lepszą czerń)
Jasność1: 0
Kontrast: 55
Jasność2: 40 - 45
Ostrość: 45-50
Kolor: 40-45 (szczególnie przy włączonym Colour i Picture Management)
Ust. koloru: Ciepły


I to by było na tyle. Takie ustawienia są idealne dla mojego oka. Może komuś się spodobają i zobaczą piękny efekt smużenia podczas wznoszenia i opadania piłki - szczerze polecam :) Tylko pamiętajcie efekt widoczny jedynie na tle trybun z kibicami.

POZDR.
 

Cymek

New member
LT37P80 funkcje

Witam wszystkich na forum.
Od wczoraj jestem posiadaczem LT37P80, po niemalym czasie spedzonym na czytaniu tego forum.
Mam pytania odnosnie tego tv.
1- Czy 100hz Clear motion dziala automatycznie czy mozna to gdzies zalaczyc?
2- po przelaczeniu programu na inny w prawym gornym rogu wyswietla nam sie nr i nazwa programu, ktora u mnie pozostaje na ekranie, jak mozna ja wylaczyc. (nie moge znalezc tego w instrukcji)
 

reters

New member
Wyłączasz naciskajac "i" na pilocie.100hz dziala automatycznie..ja mam pytanie odwotne..czy mozna 100hz wylaczyc?:) Mosca masz racje apropo pilki...tyle ze zalezy od jakosci relacji.W niektorych meczach widac przez kilka sekund jakby rozdwojona pilke w innych nie widac tak wiec roznie to bywa.Inne programy i relacje bez zastrzezen.A naturalnosc kolorow tego tv przy oczywiscie dobrej jakosci filmie(blu ray,c+film hd) w dalszym ciagu mnie zaskakuje na +:DJakby dwie pileczki widac tez przez sekunde w grze Pes 2008 na ps3 (hdmi) szczegolnie gdy kamera szybko przesuwa sie w bok(wykop pilki bramkarzem).Zrobilem test w trakcie gry i wlaczylem demo 100hz,po stronie gdzie byl napis 100hz wylaczone wszystko bylo okej.Tak wiec apropo pilki noznej na konsoli fajnie by bylo wylaczyc te 100hz ale niestety w tym modelu z tego co sie orientuje,nieda sie tego zrobic.Inne gry (gran turismo,nba 2k8 czy uncharted)rewelacja.W zadnym wypadku nie zaluje zakupu tego tv..wiadomo nie ma lcd idealnego.

Moje ustawienia:
Jasnosc 1-0
kontrast od polowy +7,8
jasnosc dwa-polowa
ostrosc-polowa lub - 4 (mosca strasznie mocna masz ostrosc)
kolory-od polowy - 10(tutaj ja popieram pelna naturalnosc) nie kazdemu moze to sie podobac.
odcien-normalny i te drigie tez normalny(bez kombinowania)
Reasumujac (przy takich ustawienich) Jvc=Naturalnosc i jeszcze raz naturalnosc;) A jeszcze dodam ze mam dobre porownanie z brata samsungiem gdzie tak ustawil kolor ze chyba oczy mu wypali w niedlugim czasie:twisted:
Acha i jeszcze dodam apropo coulor managment-panowie jak jest wylaczona to jest duzo bardziej naturalny kolor skory itp.Ale to juz sa tylko i wylacznie moje spostrzezenia:)
 

mosca

New member
Teraz przynajmniej wiem, że nie jestem sam :) Oczywiście smużenie trochę denerwuje ale i tak nie może przysłonić pozostałych atutów telewizora. Oczywiście szkoda, że nie można wyłączyć 100 hz - ale cóż nie można mieć wszystkiego. Dla mnie i tak najważniejsze w tym TV jest formatowanie dzięki któremu wiem, że jeżeli będę szukał nowego modelu to na pewno będzie to JVC.
 

siwy25

New member
Tylko LCD JVC tak obraz ''formatuje'' że na ekranie wszystko najbardziej naturalnie się prezentuje:D a innym markom jeszcze do tego trochę brakuje:(
 

kgmed

New member
Jak wcześniej nadmieniłem, jestem posiadaczem 32P80 od niedawna. Niestety potwierdzam efekty wizualne na tle trybun zgłaszane przez Mosca...
Z kolei jestem zdumiony brakiem różnicy w odbiorze z CRT i tym LCD w SD - podłaczyłem oba naraz. Nie mam obecnie źródła HD, więc nie mogę porównać. Model ten obsługuje sygnał WSS co dla mnie jest cenne.... niestety tylko kilka programów z oferowanych platform cyfrowych oferuje ten sygnał....
 

tipen

New member
Problem z uruchomieniem

Witam.
Kupiłem 37P80 i mam problemy z włączeniem tego telewizora. Zachowuję się tak, że nie reaguje na polecenia z pilota ani na guzik w tv, po jakimś czasie uruchamia się i jest wszystko w porządku. Zauważyłem,że jak jego obracam to jakby coś tam nie łączyło, wydaję jakieś dziwięki, chyba uruchamia się zasilacz.A może robię coś nie tak? Jle czasu potrzebuje ten telewizor zanim się uruchami?
 

siwy25

New member
tipen- na elektronice się nieznam więc nie będę się mądrzył napiszę tylko że umnie obraz i dzwięk ,,pokazują'' się po 4 sek. od momentu naciśnięcia przycisku na pilocie czy przy tv, jak u Ciebie trwa to dłużej to może to wyglądać na jakąś usterkę,ale może odezwie się ktoś kto zna się na tych sprawach i coś doradzi.Ja bym dzwonił do JVC Polska(tel.022 666 1111) tam dyżurują technicy i napewno coś doradzą.
Pozdr.
 
Do góry