JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

yapi

New member
Rudeford napisał:
Ten piąty to ten na skrzyżowaniu pozostałych czterech, co mocuje haczyk na kable.

Przepraszam za moje dyletanckie pytania, ale ja nie mam w miom tv haczyka na kable.
Odkręciłem cztery duże wkręty na planie kwadratu, a piąty wkręt jest w pobliżu dolnego prawego, ale jest przesunięty w stosunku do otworu i nie mogę go odkręcić ( otwór ma kształt małej litery j ).
Pozdrawiam.
 

yapi

New member
Rudeford napisał:
Fakt, zerknąłem w instrukcje i wersja 32” nie ma haczyka. Ja mam 37” więc stąd ten haczyk:rolleyes: Chyba te 4 wystarczą.

Dokładnie jak piszesz, te cztery wystarczyły i podstawa wyszła.
Wielkie dzięki Rudeford za pomoc!
Muszę przyznać, że tv bez podstawy wygląda o wiele ładniej.
Za chwilę go podłączam, trzy godziny chyba wystarczy, żeby się zagrzał do temperatury pokojowej, bo był bardzo zimny jak kurier go przywiózł.
Już nie mogę się doczekać!
Pozdrawiam.
 

tommoK

New member
To mój debiut na forum dziś nabyłem wreszcie mój upragniony 37p80
i jest naprawdę fajnie mimo że mam zwykłą antenę siatkową i mieszkam ok 60 km od Warszawy najgorzej jest z tvn i tv4 ale tvp1 2 i tvpinfo wyglada bardzo dobrze szczerze mówiąc to jak bylem w salonie n-ki w grójcu to obraz jaki u nich widziałem niewiele rożni się od mojego być może mają jakiś cieńki tv (to był akurat sony nie znam modelu) zaraz ide wypróbować dvd (manta tak tymczasow opotem coś lepszego) po komponencie. Tvi zakupiony oczywiście od Kiki-ego. Może jakby troche jeszcze w ustwieniach pogrzebać to obraz byłby lepszy.
 

reters

New member
Yapi jak wrażenia po pierwszych dniach bycia właścicielem p80?:) Ps.Dzisiaj byłem w MM w Wa-wie i o p80 nawet nie słyszeli a co dopiero mówić by go mieli;)
 

Darek1

New member
To który?

Witam.To który model wybrać:jvc 42p80,sharp 42rd2e,sony 40d3000 czy toshiba 42z3030d?Wielkie dzieki za odpowiedz i podpowiedz !
 

darek64

New member
Krótkie pytanie, krótka odpowiedź:

Większość LCD ma poważne problemy z poprawnym odwzorowaniem ruchu - nie chodzi mi o smużenie, ale o szybki ruch kamery, który jest odtwarzany jak seria zdjęć poklatkowych. Widziałem taniego Philipsa (serii 3000), w którym ruch tak właśnie wyglądał. Wyższe modele Philipsa mają układ Digital Natural Motion, który eliminuje tę przypadłość. Czy tak chwalony na tym forum - za odwzorowanie ruchu - JVC ma podobny układ? Jak on się nazywa? Jak działa w porównaniu do Philipsa i ewentualnie innych producentów?
 

Elmo king

New member
reters napisał:
Yapi jak wrażenia po pierwszych dniach bycia właścicielem p80?:) Ps.Dzisiaj byłem w MM w Wa-wie i o p80 nawet nie słyszeli a co dopiero mówić by go mieli;)
Witam
W sklepach takich jak Media Markt, Saturn czy Elektroworld to go nie zobaczysz, gdyż one takich dobrych telewizorów to na składzie nie mają. Same Samsungi i Lg, i kiepskie modele Panasonica. Ja na swojego czekałem prawie 3 tygodnie od momentu zamówienia u Kikiego. Gra już u mnie miesiąc i na razie nie mam żadnych zastrzeżeń. Porównywałem go z Sony 32D3000 ale z JVC nie miał szans - kolory, ostrość, jasność, dźwięk wszystko na korzyść JVC. Polecam
 

reters

New member
Zgadzam sie.W mm itp.maja wiekszosc marnych tv.No chyba ze sie troche orientujesz w temacie to mozna cos wybrac.Lecz z drugiej strony ceny za tv sa sporo wyzsze.A co do p80 to go ponad dwa miesiace i coraz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu ze dobry tv wybralem:) Ps:Sory za brak polskich liter ale post pisalem z ps3;)
 

reters

New member
Nie ważne co tv posiada.Jakie układy,układziki itp.Ważne jak sie prezentuje w "praniu";) a P80 w tej kwesti jest świetny.I dlatego tylu użytkowników wyraża o nim pochlebne opinnie.A to napewno nie jest przypadek..
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
darek 1 -
"Witam.To który model wybrać:jvc 42p80,sharp 42rd2e,sony 40d3000 czy toshiba 42z3030d?Wielkie dzieki za odpowiedz i podpowiedz !"
Ja wybierałbym pomiędzy Sharp RD2 a Toshiba Z 3030.
Darek 64 -
popieram retersa
 

tvklient

New member
Witam,
mam prosbe o jednoznaczne potwierdzenie przez forumowiczow, ze jvc37p80bu dziala z NBoxem (nie recorderem) po HDMI. Takiego NBoxa mam i wlasciwie jestem zdecydowany na ten tv. Ale...

Nie znalazlem jednoznacznego potwierdzenia w tym watku ani w tescie (moze przeoczylem). Jest jakas wzmianka, ze Nka dziala super, ale bez szczegolow.

Pytam, bo dzisiaj bylem u jednego ze sprzedawcow (wymienianym nie tylko na tym forum) i za zadne skarby nie mogli zmusic NBoxa Rec do dzialania z kilkoma roznymi tv, do ktorych podlaczali (Panasonic 27 LZ70, JVC 32p80 i 42v80).

jvc 37p80 nie mieli.

Po componencie bez problemu. Mowia, ze zawsze tak bylo u nich hdmi, ale to moze wina NBRec, bo jakis pokazowy. Pojawil sie komunikat Nki na JVC 32p80, ze telewizor nie wspiera HDCP a na Panasie LZ70 cos tam pare razy zacharczalo i mignelo i nic wiecej.

Podlaczyli tez NB (bialego) z kartonu i rowniez nic na jvc 32p80. Nie bylo tez ekranu aktywacyjnego po componencie, wiec trudno mi to ocenic jednoznacznie.

Nie bardzo wiem, co o tym myslec, wiec prosze o jakies jednoznaczne potwierdzenie/zaprzeczenie jesli chodzi o 37p80 od posiadaczy takiej konfiguracji.

pozdrawiam
tvklient
 

yapi

New member
Cześć!

Przed zakupem jvc p 80, też chciałem go zobaczyć na żywo, ale nigdzie go nie było. Widziałem tylko jvc g 80, który z wyglądu zewnętrznego praktycznie jest taki sam. W Media Markt usłyszałem, że może będzie z końcem roku. Telewizor jest w ofercie kilku sklepów internetowych, ale przeważnie jest problem z dostępnością. Więc ja kupiłem od Kikiego i nie żałuję ( pozdrawiam ! ). W sumie nie rozumię dlaczego są takie problemy z dostępnością tego modelu.
A co do samego telewizora to jestem bardzo zadowolony. Już sam przeskok z 14 cali crt na 32 cale lcd robi duże wrażenie. Telewizję na razie mam ze zwykłej anteny i muszę przyznać, że jvc świetnie sobie radzi z tak słabym sygnałem ( spodziewałem się gorszego odbioru ). Formatowanie, kolory, płynność no i niezły dźwięk, są naprawdę na wysokim poziomie. Mam porównanie bo ojciec ma lcd samsunga. W grudniu mam mieć kablówkę vectra, a od stycznia ma być cyfrowy przekaz sygnału, więc zobaczymy jak to pójdzie. W przyszłości może też n-ka.
Natomiast filmy z DVD z progresive scan ( na razie pożyczony ) pokazuje prawdziwe możliwości tego tv. Obraz, szczególnie bajki ( animacja komputerowa ) są przepiękne, aż chce się oglądać. Konsoli do gier nie posiadam. Testowanie współpracy z kompem dopiero przede mną.
Podsumowując mogę śmiało polecić ten model jvc wszystkim wymagającym forumowiczom.
Aha, w kartonie czekała jeszcze miła niespodzianka. Jvc dodało do tv piłkę adidasa na Euro 2008. A, w związku z tym, że Polska wygrała eliminacje, to będzie fajna pamiątka ( chyba, że córka ją wcześniej wykończy ).

Pozdrawiam!
 

Airo

New member
tvklient napisał:
Witam,
mam prosbe o jednoznaczne potwierdzenie przez forumowiczow, ze jvc37p80bu dziala z NBoxem (nie recorderem) po HDMI. Takiego NBoxa mam i wlasciwie jestem zdecydowany na ten tv. Ale...

Nie znalazlem jednoznacznego potwierdzenia w tym watku ani w tescie (moze przeoczylem). Jest jakas wzmianka, ze Nka dziala super, ale bez szczegolow.

Pytam, bo dzisiaj bylem u jednego ze sprzedawcow (wymienianym nie tylko na tym forum) i za zadne skarby nie mogli zmusic NBoxa Rec do dzialania z kilkoma roznymi tv, do ktorych podlaczali (Panasonic 27 LZ70, JVC 32p80 i 42v80).

jvc 37p80 nie mieli.

Po componencie bez problemu. Mowia, ze zawsze tak bylo u nich hdmi, ale to moze wina NBRec, bo jakis pokazowy. Pojawil sie komunikat Nki na JVC 32p80, ze telewizor nie wspiera HDCP a na Panasie LZ70 cos tam pare razy zacharczalo i mignelo i nic wiecej.

Podlaczyli tez NB (bialego) z kartonu i rowniez nic na jvc 32p80. Nie bylo tez ekranu aktywacyjnego po componencie, wiec trudno mi to ocenic jednoznacznie.

Nie bardzo wiem, co o tym myslec, wiec prosze o jakies jednoznaczne potwierdzenie/zaprzeczenie jesli chodzi o 37p80 od posiadaczy takiej konfiguracji.

pozdrawiam
tvklient
Mam tego JVC p80 i mam NBoxa podłączonego po HDMI i nie mam żadnych problemów:D. Działa.
Dla wszystkich zastanawiających się nad zakupem i niezdecydowanych chciałem napisać kilka słów o tym modelu.
Też miałem ten problem. Po przeanalizowaniu wszystkich modeli za podobną kasę w grze zostały tylko dwa. JVC p80 i Sharp RD2E. Ale JVC miał dwa plusy więcej:krol:. Pierwszy plus to że model JVC(crt) miałem poprzednio i mnie nie zawiódł (Sharpa crt mieli rodzice i ciągle się psuł:???:). Drugi plus to to że JVC jest modelem młodszym od Sharpa. Co prawda nie wiele ale jednak.
Długo się zastanawiałem (trochę za długo bo w międzyczasie brakło modeli 37 calowych i musiałem kupić 32 calowego ponieważ przewidywana dostawa 37 wahała się w granicach miesiąca a ja już dość długo się ociągałem z kupnem...). Kupiłem oczywiście u Kikiego. Zadecydowała cena + renoma sprzedającego. Ponieważ zakupu dokonałem ponad miesiąc temu to trochę słów o tym modelu.
I jeszcze jedna mała rada na wstępie. Zastanawiasz się czy wybrać model 32 czy 37:?:. Bierz 37:!:
Mimo że pokój mój jest niewielki i oglądam z odległości 2,5-3 m, 32 calowy ekran wcale nie jest taki duży i brakuje wielkości. Mogłem trochę poczekać. No ale cóż. Mądry Polak po szkodzie:razz:.
A teraz o samym telewizorze.
Obraz z kablówki bez zastrzeżeń. Owszem, można przyczepić się do jakości kilku programów ale wtedy trzeba naprawdę być wścibskim i szukać dziury w całym. Na pewno odbiór jest lepszy od jakiegokolwiek odbiornika crt.
Jeżeli chodzi o sport (głównie piłka nożna) nie zauważyłem żadnego smużenia. Obraz meczy jest czysty ale jakość zależy od stacji (np. mecz Polska-Serbia odbierany na dwójce z kablówki był jakiś blady w porównaniu do obrazu na dwójce ale z N-ki). Na pewno Eurosport czy Polsat Sport z kablówki jest lepszy od TVP2. Ale myślę że to mogą być tylko indywidualne ustawienia operatora kablkówki i gdzie indziej może być całkiem na odwrót.
Jeżeli chodzi o odbiór z N-ki to nie wiem czy warto pisać. Obraz jest po prostu idealny. A w programach nadawanych w HD wydaje się że od programu oddziela nas tylko szybka. I zbijając ją możemy być już tam:), na meczu, w ciepłych krajach bądź w kosmosie.
Dla tych jednak którzy nie mają jednak zamiaru kupować żadnego tunera telewizji cyfrowej proponuje model JVC x70. Posiadają go moi rodzice i obraz z kablówki nie różni się niczym od obrazu z modelu p80. Po prostu też jest idealny. Może zauważył bym jakąś różnice gdybym postawił jeden telewizor obok drugiego. Ale po przyjeździe od rodziców i włączeniu mojego tivika tej różnicy na kablówce nie dostrzegam.
Jeżeli chodzi o dzwięk w p80 słyszałem wiele pozytywów i myślałem że mnie powali. Nie powalił. Dżwięk jak dżwięk. Co prawda słyszałem wiele gorszych nagłośnień telewizorów ale dzwięk w p80 mieści się w standardzie. Ale zawsze można się podłączyć do jakiegoś dobrego amlitunera od kina domowego i już będziemy zadowoleni.
I jeszcze kilka zalet. Znakomita telegazeta- dobre rozwiązanie z dzielonym na pół ekranem i dobra pamieć. Bardzo łatwa obsługa pilota i menu. Wygodny pilot. Atrakcyjny wygląd telewizora.
Wady. Obudowa bardzo mocno łapie kurz:twisted:. Wolne przełączanie między kanałemi (trzeba odczekać prawie sekunde).
Podsumowanie. Nie będe się rozpisywał bo chyba? wszystko napisałem.
Krótko. JVC jest wart swojej ceny i ci co go zakupią będą zadowoleni.
 

darek64

New member
Na niektórych modelach JVC dostrzegłem nietypowy sposób poszerzania obrazu 4:3 do 16:9: środek pozostaje nie zmieniony (lub zmieniony minimalnie), a brzegi są rozciągane - tym bardziej im bliżej krawędzi bocznych. Daje to efekt szczególnie widoczny przy przesuwających się napisach, które wyjeżdżając zza prawej krawędzi są szerokie, potem się zwężają do normalnych proporcji, po czym z lewej strony ekranu znów się rozwlekają. Mnie osobiście to irytuje.
Czy P80 też ma tę przypadłość?
I jeszcze pytanie o efekt ruchu: czy P80 pokazuje ruch p r a w i e tak dobrze jak plazma?
 

mosca

New member
darek64 napisał:
Na niektórych modelach JVC dostrzegłem nietypowy sposób poszerzania obrazu 4:3 do 16:9: środek pozostaje nie zmieniony (lub zmieniony minimalnie), a brzegi są rozciągane - tym bardziej im bliżej krawędzi bocznych. Daje to efekt szczególnie widoczny przy przesuwających się napisach, które wyjeżdżając zza prawej krawędzi są szerokie, potem się zwężają do normalnych proporcji, po czym z lewej strony ekranu znów się rozwlekają. Mnie osobiście to irytuje.
Czy P80 też ma tę przypadłość?
I jeszcze pytanie o efekt ruchu: czy P80 pokazuje ruch p r a w i e tak dobrze jak plazma?

To co dla ciebie może być wadą akurat dla mnie jest największą zaletą tego telewizora. Właśnie dzięki tej technice formatowania obrazu można w miarę komfortowo oglądać obraz 4:3 na telewizorze szerkokątnym.
Zresztą jak ci sie nie podoba to zmień sobie ustawienie formatowania na 16:9 powiększony lub pełny i będziesz mógł oglądać stado grubasów tak jak w telewizorach innych marek. Dlatego nie martw się - istnieje możliwość zmiany formatowania w JVC P80.
Co do efektu ruchu to niestety nie oglądałem plazmy obok mojego JVC więc nie mam porównania - ale powiem jedno: Oglądać sceny dynamiczne na 37 calach z odległości 2 metrów to prawdziwa przyjemność na JVC p80
 

majk!

New member
Ponawiam prośbę. Czy ktoś z posiadaczy 32P80 jest mi w stanie podać jego wymiary? Wysokość z podstawą i szerokość. Byłbym bardzo wdzięczny. Niestety nie znalazłem takiego info w internecie.
 
Do góry