JVC seria P 80 wszystko na temat... LT-32P80 LT-37P80 LT-42P80

sogood

New member
kilka słów o 32P80

przed chwilą napisałem chyba z 1000 słów o moim 32P80 i jak dałem "zatwierdź odpowiedź", okazało się, że mnie w międzyczasie wylogowało i wszystko przepadło
szkoda
nie chce mi się drugi raz tego pisać...
 

sachar

New member
photosmart napisał:
byłem juz zdecydowany na Sharpa 42 RD2 a tu pojawił się jakis czas temu nowy JVC 42 P 80 ( w sumie to realnie dostępny jest dopiero od kilku dni)
Będę musiał się w końcu na coś zdecydować !!! :)
pozdrawiam

Jeżeli możesz napisz gdzie jest dostępny. Ja szukam 42 P 80 od kilku tygodni i wszędzie słyszę, że niestety jeszcze nie ma.
 

kleobobi

New member
hombre napisał:
Dzieki za odpowiedz i czekam na info o bandingu.
Czyli szybkie sceny chodza plynnie przy SD i HD ?
Mozesz zamiescic jakies zdjecia
Wszystko w najlepszym porzadku sd i hd i gry na PS3 smiga jak trzeba Bandingu brak a przy M60 byly schody w tym modelu narazie moge doczepic sie jedynie do obramowania (zbieracz kurzu hihihi).
 

hombre

New member
P80

Kleobobi,
dzieki za info, to dobra wiadomosc, ze jest ok.


Kiki,
czy sa jakies roznice pomiedzy 32P80 a 37P80 w wyswietlaniu obrazu ?
Bo 42 jeszcze nie bylo ?


Sogood,
moze znajdziesz czas i napiszesz jeszcze raz o P80, jesli masz ochote.
 
Ostatnia edycja:

sogood

New member
jeszcze raz...

witam,

jednak się zdecydowałem raz jeszcze pomęczyć nad tekstem
sam korzystałem z wielu rad na forum, więc teraz trochę się rewanżuję
nie liczcie na jakieś super opracowanie, wiele to oceny subiektywne, ale być może komuś się przydadzą

od 10 dni jestem posiadaczem 32P80
wcześniej miałem 25" CRT Philips

w wyborze pomógł mi Kiki (dzięki!) i od niego właśnie kupiłem TV
cena bardzo dobra (klub HDTV - warto wstąpić !) i tylko w 1 miejscu w Polsce znalazłem 40zł taniej, ale support też jest ważny, dlatego nie zawsze warto kupować w najtańszym miejscu

co ważne dla osób wahajacych się, cena z prezentacją miała być ta sama !
a to już baaardzo duży bonus, bo można w zaciszu domowym sobie wybrać
ja akurat z tego zrezygnowałem

TV jest używany głównie do kablówki (taki sobie sygnał), DVD i troszkę notebooka

i teraz spostrzeżenia:

1. kablówka
sygnał mam taki sobie i niektóre programy są w miarę ok, a inne z odbiciami lub rozmywaniem
taki obraz osoby z dobrym wzrokiem powinny oglądać z 2.5-3m
jeśli z 1.5-2m obraz Ci się podoba, to czas odwiedzić okulistę ;o)

formatowanie faktycznie na oko lepsze, ale jednak też kosztem ilości wyświetlanego obrazu
jest chyba lepiej dobrany sposób przycinania (w efekcie oglądamy obraz o mniejszej rozdzielczości niż SD !) i rozciągania
jest jeszcze kilka opcji w ustawieniach, ale przy nadawanym obrazie 4:3, to nie da się oglądać "pełnego", bo wszystko jest rozciągnięte

2. DVD (scart)
obraz dobry
warto zainwestować troszkę w kabel
wydałem na kabel 40zł i jest wyraźna poprawa w stosunku do 2 tańszych kabli
jest zauważalna różnica pomiędzy skompresowanymi dvd z gazet lub piratów, a dvd dobrych dystrybutorów

3. notebook (d-sub)
nie mam wyjścia DVI w moich notebookach, więc nie wiem jak wtedy wyświetla
po d-sub przyjmuje tylko 800x600 lub 1024x768 /60Hz
nie rozumiem, dlaczego nie przyjmuje rozdzielczości natywnej lub 1280x768
to jest jakieś nieporozumienie
może ktoś jest lepiej poinformowany i wie, czy są telewizory lepiej współpracujące po d-sub, lub czy na kablu dvi-hdmi bedzie pracować lepiej
w efekcie obraz jest mocno rozciągnięty, ale jednak ładny i na całym ekranie
kabel też mam lepszy, podwójnie ekranowany z 2 rdzeniami ferrytowymi
dałem 19zł, ale często takie kable są po 30-40zł

4. kąty
na ciemnym tle dosyć mocno widoczne zjawisko, ale to nie znaczy że inne są lepsze
"brak kątów" w testach innych osób wg mnie oznacza mniej widoczne zjawisko, bo osobiście nie widziałem telewizora/monitora/notebooka, który by faktycznie nie miał tych kątów
każdy ma większe lub mniejsze
w 32P80 kąty są akceptowalne, bo kto niby zamierza oglądać TV pod kątem 60 stopni od osi ekranu ?
ja zazwyczaj siadam z rodziną na wprost TV ;o)

5. obudowa
ramka ekranu i noga jest z czarnego, błyszczącego plastiku
bardzo się bałem, ale nie jest miękki
kto używa HP Pavilion z serii 6000 lub Toshibę A200, wie co to jest miękki plastik
trzeba jednak wycierać odpowiednią szmatką
nieźle też przyciąga kurz, niestety
TV trzeba sobie odpowiednio ustawić, żeby refleksy od obodowy nie przeszkadzały
sam ekran jest matowy, więc dobrze rozprasza
ogólnie mówiąc obudowa sprawia dobre wrażenie, no ale to i tak kwestia gustu

6. dźwięk
sporo lepszy niż w moim poprzednim TV
wcześniej standardem przy oglądaniu DVD było u mnie puszczanie dźwięku przez wieżę (nie mam zestawu kina domowego), ale teraz z TV jest na tyle dobrze, że sobie zazwyczaj daruję

7. czerń
- czarna

biel - biała
niebo błękitne
trawa zielona
itd. itp.
ustawienia kolorów wydają się skromne, ale dałem "normalny" i mi pasuje, mimo iż mam wzrok dobry, a z natury wszystko i wszystkich poprawiam ;o)


i to by było na tyle
proste pytania możecie zadawać, ale uprzedzam, żadnych cudnych testów robić nie będę


pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

zidanek

New member
Kiki kiedy będą zdjęcia z testów jvc ?? Już zbywałeś od 30 lipca, a mamy już wieczór 4 sierpnia i zdjęć jak nie było tak nie ma. Wiem masz obowiązki, ale takie przeciąganie trochę nie fair jest. I co z tym tekstem - wstępując do klubu będzie kilkanaście testów miesięcznie - od momentu kiedy się zapisałem były tylko 3 ;(. Myślę, że nie tylko ja czekam na te testy, ale inni użytkownicy również. Dlatego nie przeciągaj tego w nieskończoność bo jak długo można.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wow , wow - bądź bardziej uważny
mi wyszło 11 testów
http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
w tygodniu będą następne tetsy i rozbudowane niepełne.
Nowe :
32 M 87 Samsung
32 LX 700 Panasonic
Kamera HD Panasonic
Kamera HD JVC
Zestaw Harmana.
JVC 42 PV 80 full hd - 100 Hz

Jesli mówisz o JVC -to podaj chociaż model .
Bo porównania są już dawno na forum :
32 A 80 JVC / 32 LM 70 Panasonic
Seria P 80 - cała.
HD Ila nowa - rozpoczęta
W poniedziałek wjeżdża JVC PV 80 - pierwszy w Europie model 100 Hz - full HD .
Więc podaj jaki model ?
Bo starych już nie będziemy robić :(
Tylko nowości.

Wcześniej nie pisałeś o jakie Ci chodzi - bo sprawdziłem.

Mówiąc codziennie nowe testy - właśnie dochodzimy po mału do pełnej mocy produkcyjnej.
 
Ostatnia edycja:

tran

New member
32 G80 v 32 P80

Czy warto dopłacać te ponad 1000 zł do P80 za "100 Hz" w stosunku do G80 ?
tv nie dędzie używany do gier
 

Gatekeeper

New member
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
Gatekeeper napisał:
a Ty nie bądź (za przeproszeniem) dupą wołową (bez obrazy :))....jak nie jvc.pl to może tak......www.jvc.de........zajęło mi to 0,5 minuty.....

http://jdl.jvc-europe.com/product.php?id=LT-42P80BU&catid=100098&sub=ts#product-tabs

OK, nie obrażam się. Ale na niemieckie strony nie wchodzę z definicji, bo po niemiecku umiem tyle, co z Klossa :) Centymetry są niby międzynarodowe :) ale musialbym po niemiecku wiedzieć gdzie ich szukać :)

W każdym razie dzięki za pomoc. A o wymiary pytam, bo mam ograniczoną przestrzeń na nowy TV....
 

Gatekeeper

New member
Holt_ napisał:
OK, nie obrażam się. Ale na niemieckie strony nie wchodzę z definicji, bo po niemiecku umiem tyle, co z Klossa :) Centymetry są niby międzynarodowe :) ale musialbym po niemiecku wiedzieć gdzie ich szukać :)

W każdym razie dzięki za pomoc. A o wymiary pytam, bo mam ograniczoną przestrzeń na nowy TV....

Nie, no spoko...rozumiem.
Wiesz, ja też nie jestem po filologii germańskiej, ale prawda jest taka że na zachodnich stronach jest po prostu więcej (nie wiadomo dlaczego, bo powinno byc teoretycznie to samo) i stwierdzam że lepiej buszowac właśnie po zagranicznych stronach.

Aha.....no i sorry za tą dupę wołową......:( Dobrze że się nie obrażasz :)


pozdro
 

rafaello

New member
kaszawgarnku napisał:
juz po urlopie i tez trzymam kciuki za powyzsze zdjecia. A czy 42 pv 80 przypadkiem znów nie namiesza ?


A na co komu Full HD, jeśli ktoś ogląda SD w 80%, chyba, że cały czas trzaskasz w PS3, czy oglądach filmy na Blue Ray'u.
Pamiętaj, że przy SD obraz będziesz miał przeskalowany i niestety gorszy... Zanim wejdzie na wszystkich kanałach HD... tym bardziej do Full HD długa droga w Polsce...


pzdr,
 
Do góry