Jamo s606

cin0

New member
Jamo S606 HC6 sub250, onkyo 606/dv504

witam

po przeczytaniu wielu watkow na forum zdecydowalem sie skompletowac ww sprzet, chcialbym zapytac o opinie czy bedzie dobrze ze soba wspolgral, biorac pod uwage maly salon o wymiarach 2.95cm x 4.65cm..?
mieszkam obecnie za granica wiec szybciej zmienie mieszkanie niz sprzet, wiec chcialbym kupic cos "z zapasem".
jesli uwazacie, ze zestaw kompletnie sie nie nada, to prosilbym o alternatywe (amp i dvd zostaje).
mieszkam w irlandii i jestem bardzo ograniczony gama sprzetu jaki jest w ofercie tutaj, udalo mi sie znalezc te jamo, dlatego chcialbym je zakupic, mam takze mozliwosc kupic taniej zestawy glosnikow firmy koda, taga, xindak ze strony bestaudio(.ie) [nie moge linkowac stron, dlatego nawiasy] po kosztach prosto od przedstawiciela na irlandie..
czy jest w ofercie tej strony cos co rowna sie lub jest lepsze od jamo s606 hc6 sub250, nie koniecznie patrzac na cene, gdyz jak wpomnialem moge miec sprzet z tej strony taniej..
oczywiscie chcialbym glosniki jak najlepiej (konfiguracja, podlaczenie) wykorzystac pod sprzed onkyo 606/dv504

ps. blackninja jaki bylby koszt tych glosnikow i ich wysylki do irlandii czyms bezpiecznym, ewentualnie czegos co bys polecil..

sprzet ma byc glownie do ogladania filmow, sporadycznie lub w ogole muzyka

prosze Was o rade w tym trudnym wyborze..
pozdrawiam
Marcin Adamowicz
 

djwozik79

New member
Jak wypadają w porównaniu do Jamo 606 5.0 głośniki MAudio Hrs-60
Cenowo chyba podobnie a stylistyka bardziej mi odpowiada z Madio jeżeli chodzi akurat o ten model.
Pokój 18m2 w kształcie L
75 % muzyka (stereo) 25 % kino

ps, tak M-audio (literowka) poprawilem.
 
Ostatnia edycja:

djwozik79

New member
znalazlem w troszke nizszej cenie, takze interesuja mnie odczucia ludzi co sluchali ich w rzeczywistosci. Z czym też grały jak kto pamięta.
 

kiziomizio

New member
Od tygodnia użytkuję S606 podłączone w systemie 5.0 (bez suba) do ONKYO 606 i muszę powiedzieć , że jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Świetnie grają w zasadzie w całym paśmie i wcale nie brakuje mi basu pomimo braku suba więc chyba na razie odpuszczę sobie jego zakup. Cena głośników bardzo przyzwoita, a jakość dzwięku rewelacja.
Gorąco polecam.
 

rees

Member
to ja tez dodam od siebie "cegielke". Jamo s606 hcs3 (bez suba) mam od ok 2 tygodni, zakupione oczywiscie u niezastapionego Blackninjy. Ampli to taniutki Onkyo 505. Przedtemi mial QQ500 i brakowalo mi basu i takiego ogolnego kopa. Dzieki przesiadce na S606 nareszcie mam to co chcialem, czyli gleboki bas - gra idealnie nawet bez suba w grach i filmach, niewspominajac juz ze w stereo radzi sobie swietnie. Za te pieniadze polecam bez wahania.
 

Kowall_tcz

New member
Jamo S606

Witam.
Jestem posiadaczem Yamahy RX-V461 która miło mnie zdziwiła dźwiękiem nawet na starych wiejskich Tonsilach ale czas na zmianę ;P i planuje dokupić do niego front JAMO S606 i chciałbym się spytać czy ktoś ma może takie zestawienie i czy mój Ampli da im rade(czy je uciągnie) i jak to razem brzmi.
 

darok

New member
Zamówiłem głośniki jamo 606 i tylne 604 i jakie do tego kable grubość bo mam mętlik w głowie wiem że miedz beztlenowa itd tak czytam że standard to 2,5mm fronty 1,5m tyły,ale niektórzy mają 4mm na fronty i 2,5mm więc jak to jest jakie zamówić i gdzieś przeczytałem że muszą mieć jednakową długość???
długość jaka mi potrzebna to po 7m na głośnik
 

armi

New member
Bez reklam
długość nie musi być taka sama...
ja mam 4mm i 2.5mm - są różne szkoły ... większy przekrój to raczej tylko pomóc a nie zaszkodzić może, różnica w cenie nie jest szczególnie duża
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Taki przewód to kondensator (materiał przewodzący oddzielony izolatorem).
Dobre firmy podają parametry przewodów:

[FONT=skia,tahoma,arial,helvetica]4PR[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]Basic Electrical Specifications[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]DUT: 4PR 2.5m bare wire ends.[/FONT]

[FONT=tahoma,arial,helvetica]• (Cp) parallel capacitance:[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]312.0 pF @ 20 kHz[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]• (Ls) series inductance:[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]0.654
mu.gif
H @ 20 kHz[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]• (Rdc) dc loop resistance:[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]0.041
omega.gif
[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]• (Xt) total reactance:[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]0.0825
omega.gif
@ 20 kHz[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]• Frequency response ? 0.5 dB[/FONT]
[FONT=tahoma,arial,helvetica]dc - 100 kHz[/FONT]
 

tomwys

New member
S606 5.0 + Hk147/tx-sr506 B

Witam,
mam jedno krótkie pytanko:
z jakim ampli ( HK147 cz Onkyo SR506 ) zestaw S606 zagra lepiej?

Słucham KD/muza - 50/50. Pomieszczenie ok. 25m.

Pzdr Tomek

PS. Pytanie do Blackninja - w jakiej cenie byłby ewentualny zestaw S606 5.0 + HK147 lub S606 5.0 + Onkyo TX-SR506 B?
 

Camelus_pol

New member
Mam prośbę do posiadaczy S606 w kolorze czarnym. Chodzi o zdjęcia w tzw. 'realu'. Praktycznie wszystkie zdjęcia dostępne w internecie są katalogowe, a chciałbym zobaczyć jak wyglądają te głośniki w rzeczywistości.

Z góry dziękuję.
 
Do góry