Jamo s606

Maciej H/K

New member
ja mam s606 od 2lat sub 200 i satelitki plus center i zamierzam wymienic przod na 608. jamo jak na ta polke cenowa graja dosc dobrze , calkiem neizle spisuje sie hk avr255 z nimi, w stereo jak i w 5.1


jak przeniose sie do wiekszego pokoju mysle o 4x 608 :p:p
 

btrial

New member
A tak w ogóle to zamówiłem HK AVR 255 + Jamo s608hcs3 (bez subwofera). Mam nadzieję że będę zadowolony jednak nie jestem pewien czy ten amplituner jest wystarczająco silny do całkowitego obsłużenia kolumn s608 ?? Czy nie jest on za słaby ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Będzie dobry. Amplitunery HK mają tzw. rezerwę prądową, więc nie należy sugerować się popierkowymi danymi odnośnie mocy na kanał. Poza tym wielu producentów swoich sprzętów zawyża moce.
 

lubomirt

New member
Problem z wyborem kd do 3tys

Witam i mam pytanie do Fachowców jakie kolumny i ampli do 3tys, wymagania głównie filmy i gry na końcu muzyka w weekend do piwa.

Po lekturze forum stawiam na:
onkyo 608 (może 609 ale kasa:()
jamo 606 bądź 608
może jakieś inne kombinacje ale < max 3.5tys
sub może w przyszłości, co do odsłuchu nie mam możliwości. Czy sprzęt nie za słaby/mocny:???:

Czy nie będzie problemu z akustykom na poddaszu- skosy, powierzchnia jakieś 25m2, w załączniku rysunek poglądowy z jedynym możliwym usytuowaniem sprzętu. Pozdrawiam, każdą odpowiedź docenię
 

Attachments

  • poddasze.jpg
    poddasze.jpg
    22,3 KB · Wyś: 144

lubomirt

New member
Witam na Alledrogo zaproponowano mi tx-nr609+s606 za 3200pln. czy warto? i czy zestaw zaproponowany wyżej jest dużo "lepszy".


małe sprostowanie jamo s606 tylko fronty
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli nie zależy Ci na bajerach typu: radio internetowe, podświetlane pokrętło, trochę wyższe skalowanie to weź sobie Onkyo 608. W jakości dźwięku nie będzie różnicy a parę stówek taniej.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Kolega dobrze radzi, zaoszczędzoną kase bobij do Jamo 608, masz dosc wielkie pomieszczenie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lubomirt

New member
Hm... w sumie dobra rada ale waham się ponieważ sprzęt kupuje nie na rok czy trzy raczej na dłuuuuużej, obecnie jeszcze posiadam Sony str-de475 (+ Pioneer cs5070)i chciałbym aby nowy sprzęt równie długo gościł u mnie, czyli sprostał zapotrzebowaniu na gniazda i nazwijmy "kodeki" dźwięku, itp. Taki model txnr609 wydaje się ze długo sprosta moim zapotrzebowaniom: kilka hdmi (zresztą 3d), internet, procesor obrazu i nie wiem co tam jeszcze. Tak na marginesie czy odczuje znaczącą różnice miedzy tym co mam a tx608/609+jamo606/608?... o ile komuś coś mówi mój sprzęt?. Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Stary, ja też nie kupuję na rok czy dwa. Tak jak pisałem, różnicy w dźwięku mieć nie będziesz między 608 a 609. Wejść i wyjść na pewno w 608 Ci wystarczy. Dekodery w jednym czy drugim masz te same, 608 też jest przystosowana do 3D, poza tym po jakim czasie dopiero weszły dekodery HD od czasu wejścia DD i DTS?, trochę latek mineło. Technika teraz idzie tak do przodu że i tak nie nadążysz. Różnice są minimalne, tak jak pisałem: trochę inny front, podświetlane podgłaszanie, skalowanie do 4K czyli wyżej niż 1920 X 1080 ale po co to komu skoro TV tego nawet nie obsługują, radio internetowe, nie pamiętam czy czyta USB. Ale jak tych bajerów nie potrzebujesz to po co dopłacać te kilka stówek? Jak ma być Onkyo i Jamo to ja bym brał 608 i dołożył do Jamo s608. Na 25 mkw sprawdzą się świetnie.
 

zylka85

New member
Jamo s606 - Denon AVR 1611 - konfiguracja

Witam,
Czy mógłbym prosić Was o pomoc w ustawieniu ampli pod te głośniki?

Chodzi o te wartości:
Crossover Freq.:
Front: xx
Center: xx
Surround: xx

oraz

LPF for LFE: xx

Posiadam równiez Jamo Sub300. Jak powinienem ustawić Phase i Cut Off

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Slawko1

New member
Bez reklam
Po pierwsze zrób auto kalibracje przy pomocy mikrofonu, jak to się robi jest opisane w instrukcji.

Później możesz skorygować ustawienia.
Ja mam standardowe dla kina czyli:
Crossover Freq.:
Front: 80Hz
Center: 80Hz
Surround: 80Hz - po auto kalibracji będziesz wiedział czy twoje satelity dadzą rade takie pasmo przenieść.

SW Mode: LFE
LPF for LFE: 120Hz

Suba ustaw:
Phase na 0
Cut off odkręć na maxa w prawo bo i tak amplituner sobie ustawi odpowiednie odcięcie.
 

etylina19

New member
Brak basu

Czytałem w opisie, że kolumny mogą ostro dudnić postawione przy ścianie- inni opisują że ładnie grają w małych pomieszczeniach i z opisów raczej basu nie brakuje.
U mnie w pomieszczaniu 17m2- kolumny podłączane do pioneer vsx-919- wykazują się całkowitym brakiem basu- dopiero poprzestawianie equlizera dodanie ok +7 dla 63 i 125 Hz- budzi woofer boczny i przy tych ustawieniach gości jakiś bas. Czy to jest normalne dla tych kolumn? Jako źródło próbowałem dvd( które było w zestawie (pionieer 420 i odtwarzanie CD) jak również DAC-USB podłączony kablem optycznym.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Pewnie to wina tego amplitunera. Ja mam pokój 15 mkw, od ściany mam odsunięte 25 cm bo więcej już nie mogłem. Basu jest aż za dużo. Bas w ampli na 0, sub na -9, i na 1/4 potencjometr na subie i czasami aż uszy zabolą od basu. Podejrzewam że może być lekko podbity u mnie ze względu na małą odległość od ściany, ale u innych forumowiczów stoją na ok 25 mkw i nie narzekają na brak basu. Sprawdź jeszcze raz czy dobrze kablami podłączyłeś kolumny i posprawdzaj zworki czy się nie poluzowały na zaciskach. Ja jak się kiedyś bawiłem ustawieniami to po wyciszeniu suba i jak przestawiłem fronty na Full Band to praktycznie była mała różnica w basie, oczywiście przy subie na 1/4 bo jak dam na full to już inna bajka. Dlatego u mnie sub tylko wypełnia najnizsze pasmo. Zobacz jeszcze jak masz przekierowany sygnał LFE w amplitunerze i sprawdź odcięcia.
 

valdi74

Member
może jeszcze ktoś pochwali się jak (lub na jakich wieszakach)montował surround-y od JAMO 606???

Nie wiem czy jeszcze aktualne, może komuś się przyda w ramach inspiracji. Szukałem uchwytów długo ale nic mi się nie podobało. W końcu zamówiłem w meblowym dwie półeczki pasujące kolorem do mebli, zapłaciłem za to 20 zł :) Mocowane na dwa pręty fi 6 mm (w otworach wywierconych prostopadle do ściany), konstrukcja bardzo wytrzymała. Wreszcie mi się podoba :)
 

Attachments

  • polka2.JPG
    polka2.JPG
    41,8 KB · Wyś: 1479
  • polka3.JPG
    polka3.JPG
    44,6 KB · Wyś: 435
  • polka4.JPG
    polka4.JPG
    42,4 KB · Wyś: 1130

nielot

Member
Zupełnie przez przypadek znalazłem 606 w białym kolorze. Jako że mieszkanie dość nowoczesne i meble białe to moja małżonka się od razu uśmiechnęła.... Tylko teraz pytanie.. A właściwie 2

1 - czy jest też sub w białym kolorze
2 - czy z Onkyo 609 na 15m2 zagrają lepiej (mowa o całym zestawie z satelitami i centralnym) lub co najmniej tak samo jak Celestiony F28 + F35 + S80 i do tego JBL E20 jako satelity ? Ten zestaw posiadam obecnie (609 powiedzmy że do mnie jedzie) i gra to przyjemnie jak na moje ucho (z Onkyo 506)

Podpowiecie ? Bo nie wiem czy uszczęśliwiłbym siebie i żonkę czy tylko żonkę ....
 

nielot

Member
Inaczej... a w którą stronę to inaczej idzie ? Np JBL E20 są jak dla mnie dużo bardziej miękkie nić celestiony ale góra mniej szczegółowa. Także czy 606 idzie bardziej w JBL czy odwrotnie ?

Niestety nie mam opcji odsłuchu bo w UK w ogóle kupno 606 chyba graniczy z cudem
 
Do góry