Jamo s606

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli tylko masz gdzie je ustawić to będziesz zauroczony ich jakoscuią bo liczy się dynamika dźwięku nawet jak będziesz słuchał bardzo cicho.
 

Fa1ce

New member
schwarz.Wysunąć do przodu o 30cm nie ma problemu,ale przesunąć w bok to będzie problem.

PS
BR-jak dobrze zrozumiałem to chodzi o Bass Reflex?
 

gryzon12

New member
Witam

niedawno zakupiłem fronty Jamo 606 + HK 255 i podłączyłem głośniki " na sprawdzenie" kablami 0,75mm2 i szczerze mówiąc jakość muzy nie powala. Mam pytanie jak zmienię na kable 2,5 mm2 czy różnica w jakości będzie znacząca, czy nie ma sensu w ta brnąć tylko zmieniać kolumny a może ampli?
 

IwirUs

New member
W jaki sposób są u Was ustawione/zamocowane tylne kolumienki ? Stoją na stendach czy wiszą na wieszakach ? Jak to jest z wysokością tylnych satelitek ? Czy stendy wystarczają ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gryzon12 - a jaki miałeś sprzęt do tej pory ?
Jakie masz warunki w pokoju i jakie oczekiwania co do muzyki ?
 

gryzon12

New member
Pokój ok. 30 m2. Żadnym audiofilem nie jestem. Sprzęt jaki do tej pory miałem to taki "większy jamnik", a w brzmieniu tego zestawu boli mnie to, że dźwięk zwłaszcza przy nie za głośnym słuchaniu jest jakby "zlany ze sobą", nie ma wyrazistego podziału tonów, mało basów. Może sprzęt jest za słaby na takie pomieszczenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz rację bo do HK 255 jako same fronty 606 to nie był dobry wybór szczególnie do muzyki.
Tam nie będziesz miał szerokiej sceny muzycznej.
Przynajmniej powinny to być kirunek na Dali, JBL ES,Kefy wówczas poczułbyś muzykę.
Tu raczej wiele nie zmienisz niestety.
 

marecki6

New member
Bez reklam
W jaki sposób są u Was ustawione/zamocowane tylne kolumienki ? Stoją na stendach czy wiszą na wieszakach ? Jak to jest z wysokością tylnych satelitek ? Czy stendy wystarczają ?


wszystko zalezy jak to wyglada u ciebie z meblami a dokladnie z kanapa/naroznikiem/itp .... jezeli masz ja dosunieta do samej sciany to moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest zakup uchwytow sciennych takich jak np. vogels vlb200 - osobiscie korzystam z tych uchwytow, mam je powieszone okolo 180cm nad ziemia i okolo 80-90cm odsuniete od kanapy z kazdej strony ... wczesniej satelitki staly obok glowy i roznica jest porazajaca, poprawila sie przestrzen i teraz faktycznie mozna powiedziec ze kule lataja mi za glowa
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam
niedawno zakupiłem fronty Jamo 606 + HK 255 i podłączyłem głośniki " na sprawdzenie" kablami 0,75mm2 i szczerze mówiąc jakość muzy nie powala. Mam pytanie jak zmienię na kable 2,5 mm2 czy różnica w jakości będzie znacząca, czy nie ma sensu w ta brnąć tylko zmieniać kolumny a może ampli?
Grubsze kable np 2x4mm2 słyszalnie poprawią dźwięk.
 

marecki6

New member
Bez reklam
no i pytanie czy cokolwiek konfigurowales w ampli ? bo jezeli poprostu podlaczyles sprzet to sie nie dziw ze nie zagral odpowiednio ... musisz poustawiac to i owo .... a co do kabli to z tanszych polecam procab ls40
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pablo01

New member
Witam wszystkich.
Nasłuchałem się już sprzedawców, słuchałem paru kompletów głośników i już sam nie wiem, bo nigdzie nie było tak małego pomieszczenia do odsłuchu. Potrzebuje jakieś kino do pokoju poniżej (filmy/ muzyka 50/50), doradzili mi jamo 606 i Yamaha 667. Nie za duże te jamo? zastanawiałem się też nad 506. Generalnie budżet max 3500

kino.jpg


Doradzicie coś?
 

Słoik

New member
Pozwole się wtrącić

Witam jako że jestem nowy na forum (a w sprawach audio również) pragnę przywitać wszystkich.Mam nadzieje że wybaczycie jeśli mój temat odbiega troche od konwencji wątku ale wydaje sie że w tym miejscu jest najwięcej użytkowników jamo s606 więc liczę na pomoc.

Ni z gruszki ni z pietruszki postanowiłem że czas na jakiś system audio ,dotychczas przez ostatnie dwa lata używałem wyłącznie słuchawek Koss UR-40 (wcześniej jakiegoś sprzętu za 30zł)dlatego wydaje sie ze słuchając pierwszych głośników tej klasy nie będzie dla mnie słyszalna różnica pomiędzy innymi głośnikami z tej półki cenowej stąd mój wybór padł (ze wzglęódw wizualnych i dość dobrych opini ) na jamo s606 bez subwofera. Posiadam pokój o wymiarach 2,6mx5m czyli dość skromny ale liczę że to nie bedzie przeszkadzać jako ze jestem również przed wyborem nowych mebli mogę zaplanować odpowiednio rozmieszczenie i otoczenie głośników.

Sprzęt miałby służyć do słuchania muzyki podłączony byłby do niego również komputer czyli rzadko gry i filmy (priorytetem jest więc muzyka gatunki praktycznie wszystko od rocka przez metal do (popu i disco lat 80tych) oprócz rap trance house dance itp ). Na dzień dzisiejszy jako ze nie mam kasy na odtwarzacz CD chciałbym odtwarzać muzykę z kompa co wiązałoby się z kupnem karty dzwiękowej (obecnie mam integre). Stąd pytania czy jest w ogóle sens (chodzi o jakośc) w ten sposób to rozwiązać ew czy np ten sprawiłby się lepiej niż komputer do odtwarzania cd np?

Sony CDP-295

Chciałbym także zapytać o zasadność mojego wyboru (ocenę) tj Jamo s606 do tych zastosowań i metrażu oraz prosić o fachową radę w wyborze wzmacniacza w cenie do 1400? gdyby naprawde było warto lub używanego oczywiście taniej najlepiej do 1000 np czy te by sie nadawały :

Yamaha AX-870
Yamaha AX-1070
ONKYO A-8870

Z góry dziękuje za wszelkie rady i proszę o wyrozumiałość .Jako że jestem praktycznie zielony w temacie wasza opinia byłaby dla mnie dość ważna.
 

IwirUs

New member
wszystko zalezy jak to wyglada u ciebie z meblami a dokladnie z kanapa/naroznikiem/itp .... jezeli masz ja dosunieta do samej sciany to moim zdaniem najlepszym rozwiazaniem jest zakup uchwytow sciennych takich jak np. vogels vlb200 - osobiscie korzystam z tych uchwytow, mam je powieszone okolo 180cm nad ziemia i okolo 80-90cm odsuniete od kanapy z kazdej strony ... wczesniej satelitki staly obok glowy i roznica jest porazajaca, poprawila sie przestrzen i teraz faktycznie mozna powiedziec ze kule lataja mi za glowa

U mnie też najbardziej pasują wieszaki bo narożnik dosunięty do ściany. Ten uchwyt co zaproponowałeś Vogels vlb200 jak bardzo jest uniwersalny. Czy ma duży zakres regulacji ? Czy surround mocuje się wzdłuż uchwytu czy w poprzek tzn. ściskany są boki czy błyszczący front ? Generalnie nie wzbudza mojego zaufania taka wąska podstawa uchwytu i takie małe zaciski do niego.
Zastanawiam się też nad B-Tech BT77 z tym że tam piszą o minimalnej szerokości 135 mm a surround ma 134 mm. Czy brałeś te uchwyty pod uwagę ?
 

oki14

New member
Mam pytanko czy Yamaha 567 uciągnie jamo 606 . Proszę o szybką odpowiedz bo jutro mam jechać po sprzęt według sprzedawcy to bez problemu .
 
Do góry