Jamo s606

marny_popis

New member
Witam serdecznie czy ktoś się orientuje czy głośnik centralny w jamo 606 lub 405 jest magnetycznie ekranowany, bo chcę ustawić go bezpośrednio pod lcd
 

marny_popis

New member
Może ktoś mi pomoże w doborze ampli do jamo 606 lub 405, zastanawiam się nad pioneer 820 lub 919. 820 jest tańszy ale czy jest sens kupować 919? może 820 tez sobie poradzi
 

marecki6

New member
Bez reklam
jak dla mnie odpowiedz jest prosta -919 ... oczywiscie 820 sobie poradzi jednak 919 to model z poprzedniej serii i przez wielu uwazanej za bardziej udana a do tego jest to wyzszy model z innym/lepszym torem audio ....z tym ze w tej chwili jest maly paradoks cenowy i taniej niz 919 mozna kupic model 1019 czyli ten sam tor audio co 919 ale dodatkowo upscaling do 1080p i tym modelem bym sie teraz zainteresowal
 

marny_popis

New member
Tak by było najlepiej tylko będzie problem ze znalezieniem takiego miejsca bo byłem już w kilku i jak był ampli to nie było kolumn ale jeszcze poszukam, dzięki za rady, pzdr
 

marecki6

New member
Bez reklam
jezeli nie znajdzie ampli i obu zestawow w jednym miejscu to postaraj sie odsluchac oba zestawy w jednym miejscu na tym samym ampli (innym niz pioneer) - bedziesz w stanie wzglednie ocenic jaka charakterystyke brzmienia maja oba modele
 

marecki6

New member
Bez reklam
heh ja tez mialem duzy problem ze znalezieniem ich w sklepie - tam gdzie byla mozliwosc dobrego odsluchu to nie mieli tego sprzetu a z nowu tam gdzie sprzet byl to sklep nie oferowal mozliwosci odsluchu i ostatecznie dorwalem polaczenie pionka tyle ze modelu 819 i jamo s606 w saturnie w pasazu grunwaldzkim wiec chyba najgorszym miejscu do odsluchu... jak bedziesz chcial to mozemy sie jakos zgadac i odsluchasz ten sprzet u mnie
 

marny_popis

New member
Ok jak mis się nie uda nigdzie odsłuchać tego sprzętu to się odezwę, dzięki za propozycję, myślę że i tak musi to fajnie grać bo ludziska w miarę chwalą, w końcu to nie VK albo m-audio, idę się przespać z tematem,dzięki i pzdr
 

kwasior21

New member
A teraz pytanie z innej beczki. Ostatnio zastanawialem sie czy bylby sens wykorzystac glosniki Surround Jamo jako glosniki stereo.Chcialbym sprawic sobie jakas jednostke sterujaca, Jvc, badz Philipsa i podpiac do niej wlasnie te dwie male kolumienki. Jak uwazacie czy mialoby to sens... nie chcialbym wydawac kasy na dodatkowe kolumny do stereo... glownie chodzi mi o czystosc dzwieku z tych kolumienek ...

Pozdro.
 

taurus75

New member
Hej wszystkim! Jestem tutaj po raz pierwszy( i jak chyba wiele kobiet z taką wiedzą jak moja na te tematy) rozstroił mi nerwy ten wątek. Właśnie dzisiaj rozpakowałam jamo s 606hcs i czekam na przesyłkę HK asr 160. Jestem kompletnie zielona technicznie za to uwielbiam słuchać. Dobór sprzętu poradził mi kolega ale długo marudziłam przy wyborze (względny estetyczne) i w koncu padło na wspomniany wcześniej składak. Napiszcie mi, proszę czy to dobry, optymalny wybór? Fronty ustawiłam na tych kolcach ale w obawie przed zniszceniem podłogi nasadziłam je na załączone coś jakby podstawki plastikowe. W kpl są jeszcze coś w rodzaju odbojników do wiszących głośników ale w instrukcji na temat tych akcesorii milczą..tzn nie narysowali:D Instrukcja obrazkowa i bardzo skąpa...nic po Polsku! To u nas tak można?
Pzdr/J/
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli kupiłaś z Polskie dystrybucji z polską gwarancją , to masz po polsku. Nie napisałaś jakie masz warunki w mieszkaniu i do czego ma służyć sprzęt ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

taurus75

New member
Dodaję szczegóły; salon z kuchnia ponad 30 m2 a odsłuch 50% film i 50% muzyka (Sade, Jones, R&B i mocniejsze np AC/DC). Koledzy z forum rozpisywali się o mocy ampli i glośników i nie wiem własnie czy pod tym kątem jest dobrze skorelowany sprzęt:) Piszecie też o tym by dobrze ustawić ampla ( o kablach juz wiem,ze najlepiej 2x4 i 1,5), komuś zajęło to 2 dni...obstawiam 2 tyg w moim przypadku;)
Dzięki za zainteresowanie moim problemem;)
Pzdr/J/
 

jozek75

New member
Witam serdecznie szanowne grono. Zamierzam kupić te kolumny i w związku z tym mam pytanie czy mój stary THOMPSON DPL2000( nie wiem co on potrafi bo dostałem go gratis do zakupów) napędzi te kolumny .Czy dać sobie spokój z tym Amplitunerem .A może coś doradzicie jakie do niego kolumny by były dobre ? rock/ Trance i KD 30/30/40 %
POzdrawiam
 

Fa1ce

New member
Witam,
Zamierzam kupić głośniki Jamo S606 wraz z amplitunerem Pioneer VSX-820.Zestaw będzie głównie mi służył do filmów.Pokój mój ma ok 13m2.Czy te głośniki nie są za duże do tak małego pomieszczenia?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry