Jamo czy Quadral

maciek1966

New member
Witam
Po zakupie TV na bazie opinii tut. forum (Toshiba 46XV635D) serdeczne dzięki, przyszedł czas na kino domowe.
Posiadam sub Jamo 260 (od zestawu kina, rzadko spotykany). Zamierzam dokupić kolumny i amplituner.
Po zapoznaniu się z opiniami na tut. forum wybrany przeze mnie zestaw w rozsądnej cenie to Ampli Onkyo TX-SR508 oraz kolumny Quadral Quintas 5000.
Pytanie moje brzmi czy do pokoju 25-30 m2 do kina/muzyka 70/30 i niejednokrotnie konieczności słuchania stosunkowo cicho (ze względu na śpiące małe dzieci) ww. zestaw jest OK czy może lepiej dołożyć parę złotych i wybrać Jamo S 606 Hcs 3.
Jednocześnie mam zapytanie do szanownych kolegów kikiego i blackninja ile należałoby wyłożyć za ww. kolumny zakupione za Waszym pośrednictwem.

pozdrawiam:-o
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb zdecydowanie warto dołożyć do Jamo 606.
Ceny dostaniesz - wejdź na priw.
 

czajto

New member
Zdecydowanie Jamo sam posaidam tej firmy, i na prawde nie ma na co narzekać chyba tylko na cene :D ale za przyjemnosc trzeba placic :)
 

azet

Member
Bez reklam
wtrącę się , panowie a jamo 608 ? tylko trochę droższe od jamo 606 , jakieś małe raty, nie leszpe by były od 606 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do kina przerost formy nad treścią. Zostań przy 606 - relacja cena do jakości - super.
 

azet

Member
Bez reklam
znalazłem jeszcze kolumny w podobnej cenie co 608 , co wybrać do kina domowego ? 608 czy KLIPSCH SYNERGY F1+C1+B2 , ktoś ma doświadczenie z tymi głośnikami ?
 

killpit

New member
To już troszkę inna konstrukcja głośników, przede wszystkim większą przestrzeń dają jak i szczegółowość oraz to czego brakuje większości głośnikom to efektywność powyżej 92db.
Mocny konkurent Jamo warte zainteresowania mimo nie wielkich rozmiarów potrafią swoje zrobić.
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czytając Twoje wymagania oraz mozliwości to Ja bym postawił na Jamo (nie ujmując nic Klipsch'om), w zupełnosci wystarczy na taki pokój + ...że chcesz słuchać cicho.
 

killpit

New member
Niestety kolego nie zgodzę się z tym ponieważ Klipsch ma większą efektywność co oznacza że przy bardzo cichej głośności zagra całym pasmem który ma,natomiast Jamo aż takiej możliwości nie ma.Co prawda jedna i druga firma robi dobre głośniki raczej na twoje wymagania kierowałbym się na Klipscha.
Proponuję pójść i odsłuchać jedne i drugie głośniki jeżeli masz taką możliwość tak będzie najlepiej :)
 

lmichal

New member
Doradzili namówili i wcisnęli mi Klipscha na forum :) ale jestem zadowolony a też prałem pod uwagę Jamo608. Aczkolwiek nie mam porównania. Potwierdzam ze dźwięk jest OK.
Mogę tylko teraz marudzić czy F2 nie byłyby lepsze (ale droższe) i zamiast B2 Klipsch w pakiecie poleca S2
 

azet

Member
Bez reklam
nie ma dużej różnicy w jakości ? podobają mi się jamo 608, a nie bardzo gdzie mam odsłuchać i jedne i drugie ....
 

rafal735r

New member
S608 sa dosc srednie ja na swoja cene. Mam chyba gdzies w gazecie nawet ich test porownanwczy z Magnat Guantum 555. Jak chcesz to moge ci wkleic.
 

lmichal

New member
Mi się tez bardziej podobały ale uświadomiono mnie ze wygląd to nie wszystko trzeba mieć wnętrze :) W kilku sklepach pytałem o porównanie i praktycznie wszędzie stwierdzili ze Klipsch ma lepszy dźwięk ...
 

killpit

New member
To się zgadza i każdy jak słucha to się dziwi dlaczego 2 głośniki w kolumnie(Klipsch) potrafią lepiej zagrać od kolumn z 3-4głośnikami (Jamo,Whardefale itp...)
To jest technologia Klipscha i pamiętajmy że nie są to głośniki audiofilskie :)
 

lmichal

New member
Jak to nie są audiofilskie ?? teraz mi to mówicie ?? :) cóż mam jednak nadzieje że w danym przedziale cenowym jest to i tak najlepszy wybór z możliwych aczkolwiek sprzęt stoi na 1/2 salonu mającego 30 m2 i moim zdaniem mógłby być głośniejszy ale z ręka na sercu powiem jednak szczerze ze nie przekroczyłem jeszcze bariery vol. 60 na Onkyo ;)
 

krisder

New member
Bez reklam
Jak to nie są audiofilskie ?? teraz mi to mówicie ?? :) cóż mam jednak nadzieje że w danym przedziale cenowym jest to i tak najlepszy wybór z możliwych aczkolwiek sprzęt stoi na 1/2 salonu mającego 30 m2 i moim zdaniem mógłby być głośniejszy ale z ręka na sercu powiem jednak szczerze ze nie przekroczyłem jeszcze bariery vol. 60 na Onkyo ;)


To i tak dobry wynik, ja nie przekroczyłem 50 w obawie przed eksmisją.
 

azet

Member
Bez reklam
rzuciłem hasło jednemu sprzedawcy a ten proponuje mi jamo 608 mimo iż ma klipscha, czyli co ? zna się czy nie ? mam pokój 8 x 4 a jamo ma większy potencjał ?
cyt."tak ale ma Pan dosc spore pomieszczenie i dlatego warto zainwestowac w kolumny o wiekszym potencjale "
 
Do góry