Jamo 506HCS3, jakie kable?

krystiansp

New member
Mi wysylaja z kolumnami 2x1,5 na calosc... bedzie zle?

Te kolumny jak sie stawia przewaznie ze zdjeta oslona czy zalozona?
Bo ludzie chyba roznie robia?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kable 1,5mm są markowe to nie będzie źle ,tylko że przeważnie do kolumn dołączają przewody aby sprawdzić czy kolumny w ogóle działają ,a nie żeby na nich słuchać .Ogólnie lepiej kupić dobre przewody 1,5mm niż byle jakie o przekroju 4mm
W zasadzie maskownice mają za zadanie chronić głośniki przed uszkodzeniami mechanicznymi ,przeważnie do poważnych odsłuchów powinno się je ściągać (podobnie jak w przypadku pokrywy gramofonu )
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprezonym powietrzem najlepiej :)
Ja nawet odkurzam podloge sprezonym powietrzem, dmuchniesz kurz pod lozko i juz jest czysto, taki genialny wynalazek.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja się dziwię że Wy sprzątacie ten kurz! Przecież to jest audiofilski kurz, mający nie bagatelne znaczenie na akustykę pomieszczenia i przestrzeń dźwięku... :D :p
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jestem ciekaw jaki będzie efekt gdyby ten przecudowny kurz umieścić wewnątrz kolumny za pomocą BR :D, pewnie przy ostrym basie ładnie by kopciły :D jak stary dizel :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Prowadzimy badania. Końcowy etap. Wyniki zadziwiające. Kurz umieszczony w otworze br ma wiele cudownych właściwości. W przypadku gdy basu jest za dużo kurz temperuje go i sprawia, że jest bardziej czysty i soczysty. Kiedy basu jest za mało działa odwrotnie. Sprawia, że bas schodzi znacznie niżej, staje się bardziej obszerny, ale nie dominujący.
To będzie produkt dekady! Pamiętajcie, nie kupujcie podróbek. Będziemy wypożyczać za pełnopłatna kaucją do testów. Zwrotów nie przyjmujemy :D :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Przeliczajmy na kilogramy, a w przypadku większych salonów na łopaty:) A sierść kota też się liczy jako wytłumienie? Mam kota i maszynkę do włosów.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krystiansp

New member
Dostalem Jamo 506 HCS3 i w przednich kolumnach jak je podlaczyc? na 4 kable czy na dwa? bo tam mozna tez na 4? Troche nie wiem jak to zrobic.
No i kable sie wklada z boku i dokreca czy tam przez ta dziure na wprost i wtedy dokrecac?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak masz ampli ktory moze pracowac w bi-ampie, to podlacz na 4. Zdejmij tylko zworke w kolumnach. W instrukcji od ampli bedziesz mial czarno na bialym. Jak ampli tego nie obsluguje, to daj sobie spokoj i lacz na 2 (zworka zostaje).
 
Do góry