Jakość obrazu w platformach cyfrowych

JackS.

New member
Bez reklam
Najgorzej odbieram wrażenie z TVP1 SD. Dziś na programie "jaka to melodia", facet mocno oświetlony miał łuk czubka głowy złożony z 7-miu pikseli, na moim TV wielkich.
TVP1 SD czyli kanał 130 nboxy odbierają akurat z transpondera C+ (10892Mhz). Dla mnie i na dekoderze HDS7241 C+, i na turbodekoderze n-ki jakość tego kanału jest fatalna - zbyt mały bitrate jak na kodowanie mpeg-2. N-ka puściła teraz ten sam program z własnego transpondera (11258MHz) na kanale nr 1. Jakość jest tam znacznie lepsza.
 

zibonek

New member
To nie wzorzec, to kolejna porażka telewizji n. W n kanały są w bardzo złej jakości. Jutro pożyczę badziewny (chyba) dekoder polsatu od rodziców i będę miał pełne porównanie jakości kanałów na rynku. Rodzice mają bardzo starą plazmę w najniższej rozdzielczości więc muszę spróbować u siebie.
 

zibonek

New member
Może źle napisałem porównując TVN HD do polsatu na c+. Chodziło mi o to, że jakość polsatu jest bardzo dobra na c+, wręcz super.
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

co Ty pierdol... człowieku ? :fool:
mam N od dwóch lat praktycznie i w N jest najlepsza jakość kanałów ! :eek:k:
trzeba tylko dobrze ustawić Telewizor i dekoder ;)
mam Cyfre + i rezygnuje z niej ! :) tam nie ma nawet 16/9 dobre bo jest rozciągane na cały ekran !
a 16/9 to jest obraz panoramiczny czyli pasek czarny na dole i u góry ! :)
macie jakieś pytania? ;] piszcie ;)
 

zibonek

New member
Masz swoje zdanie, a ja widzę to co widzę. Nie wiem jakiej wielkości masz tv, ja mam 58". Może na mniejszych panelach jakość jest do zaakceptowania.
 

zibonek

New member
Ustawiaj sobie dekoder i tv jak ci się podoba, ale nie zmienisz jakości sygnału. Nie obrażaj mnie bo ci nic nie zrobiłem. Piszę tylko obiektywnie, że n ma złą jakość obrazu i tyle.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ustawiaj sobie dekoder i tv jak ci się podoba, ale nie zmienisz jakości sygnału. Nie obrażaj mnie bo ci nic nie zrobiłem. Piszę tylko obiektywnie, że n ma złą jakość obrazu i tyle.
A na jakimś kanale Ci się jakość z n-ki podoba, czy na żadnym?
Bo może masz po prostu uszkodzony dekoder i od jego wymiany powinieneś zacząć.
 

zibonek

New member
Mam teraz dekoder turbo od kolegi, miałem poprzedni PVR, obraz ten sam. Z c+ mam Pace PVR 500 GB. Podłączam do tego samego kabla HDMI, środowisko jest identyczne. O ustawieniach dekodera, czy tv nie piszę bo każdy świadomy użytkownik nie podejrzewa drugiego świadomego o nieznajomość odpowiedniego ustawienia hardware.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Mam teraz dekoder turbo od kolegi, miałem poprzedni PVR, obraz ten sam. Z c+ mam Pace PVR 500 GB. Podłączam do tego samego kabla HDMI, środowisko jest identyczne. O ustawieniach dekodera, czy tv nie piszę bo każdy świadomy użytkownik nie podejrzewa drugiego świadomego o nieznajomość odpowiedniego ustawienia hardware.
Nie pytałem Cię o ustawienia, bo mam nadzieję, że w dekoderze masz faktycznie ustawione 1080i a nie 720p lub 576i, i że w TV masz wyłączony overscan. A pytanie, które ci zadałem, to czy na jakimś kanale jakość z n-ki Ci podoba, a może na żadnym? No, ale nie odpowiedziałeś.
 

zibonek

New member
Ustawienia mam ok i tego nie ruszajmy. W kwestii podoba tematu nie widzę, bo kanałów, które mi się podobają (jakość) jest niewiele, ale najważniejsze jest porównanie jakości tych samych kanałów ma różnych platformach. Czy opieramy swój osąd wyłącznie na ocenie paru kanałów zasługujących na miano HD, czy też tych często oglądanych TVN24, TVN, TVN7, TVN Turbo, TVP1, TVP2, itd. Dyskusja nie wiem czy jest podyktowana emocjami. Ja stoję obok. Do końca miesiąca mam c+, jak również n turbo od kolegi. Nie zależy mi uczuciowo, ani na ganieniu jakiejkolwieki tv, ani na wywyższaniu innej, chcę opisać moje wrażenia. Za parę dni przetestuję jakość CP lecz do tej pory widzę, że jakość c+ jest zdecydowanie lepsza od n-tv.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Ustawienia mam ok i tego nie ruszajmy. W kwestii podoba tematu nie widzę, bo kanałów, które mi się podobają (jakość) jest niewiele, ale najważniejsze jest porównanie jakości tych samych kanałów ma różnych platformach. Czy opieramy swój osąd wyłącznie na ocenie paru kanałów zasługujących na miano HD, czy też tych często oglądanych TVN24, TVN, TVN7, TVN Turbo, TVP1, TVP2, itd. Dyskusja nie wiem czy jest podyktowana emocjami. Ja stoję obok. Do końca miesiąca mam c+, jak również n turbo od kolegi. Nie zależy mi uczuciowo, ani na ganieniu jakiejkolwieki tv, ani na wywyższaniu innej, chcę opisać moje wrażenia. Za parę dni przetestuję jakość CP lecz do tej pory widzę, że jakość c+ jest zdecydowanie lepsza od n-tv.

Chcę zrozumieć skąd bierze się problem. Ja pozbyłem się C+, a zostawiłem sobie n-kę. Chciałbym mieć pewność, że turbodekoder Twojego kolegi nie jest uszkodzony, dlatego pytam o to czy jakiś kanał z n-ki idzie Ci tak, że Ci się podoba. Masz podłączoną Astrę, czy tylko Hotbirda? Jeśli masz Astrę to włącz na przykład niemiecki ServusTV na obu dekoderach i porównaj jakość obrazu. Ten kanał ma duży bitrate i format 1920x1080i. Z jakiej odległości oglądasz TV w przypadku kanałów HD, a w jakiej w przypadku kanałów SD?
 

zibonek

New member
Nie potrzebnie poruszałem temat. Nie jestem laikiem. To już drugi PVR od n do testu. Oczywiście, że są kanały HD, z których jestem zadowolony. Niestety przy 58" widać mocno, że jakość na nie jest taka jak wielu forumowiczów chce lansować. Z c+ mam Pace 500 GB. Szkoda dyskusji i nerwów. Pozdrawiam.
 

marian111

New member
No co mam powiedzieć przeczytałem wszystkie wpisy i mam mieszane odczucia,jednych za wiele teoretyzujących i nie we właściwym temacie,choć są wpisy pokrywające obiektywny punkt widzenia, a nie chwalę co ja mam. Moja opinia jest taka, by ocenić poszczególne platformy to trzeba mieć podobne odbiorniki sat,a czy to dziś możliwe jak tuner przypisany jest do karty.
Poza tym to ten sam kanał i najlepiej ze studia(spiker-lektor).Miałem kiedyś C+ tuner phil.7201 i do dziś,miałem N-kę,3mce mam Polsat, a to ze względu na internet -trio_Obecny postęp w technologii sprzętu i transmisji zmienia się błyskawicznie-wymusza to konkurencyjność.Porównajcie tylko fonie stacji naziemnej do tej samej, ale z satelity różnica ok 2dB,podobnie jest z fonią na HBO.Wiele zależy nie tylko od tunera,ale i od softu,pisal ktos zamazane napisy-nie odświeża się oprogramowanie w Sagem Polsatu to bylo norma tylko reset zasilania pomagał na krótko,obecnie w grudniu poprawili. Specjalnie to sie nie zachwycam tymi ich HD w stosunku do BLU.Nie ulegajcie sugestii,że N-ka jest super w HD to tylko przeskalowany i wspólne interesy koncernu holenderskiego,tylko jedno aktywne wyjście w tunerach N jacy skąpi by nie podłączyć drugiego TV.W tunerach C+ i Polsatu możesz kilka np.HDMI i SD.Nie będę prowadził wykładu na temat modulacji częstotliwościowej,kompresji i nie łudźcie się tym HD-t0 ok 5x więcej informacji i to nie jest dziś możliwe do przekazu,pomimo nawet dobrych kodeków.
 
Do góry