Jakośc DAC w HK990 ?

Lesiu83

New member
Witam , czy ktoś jest w stanie porównac jakośc DAC we wzmacniaczu HK990 do innych DAC które można zakupic osobno ? Jaka to klasa cenowa ? Coś jak ARCAM rDAC czy gorzej, a może lepiej ?
 

Lesiu83

New member
blackninja te sprzęty co podałeś to niezłe cacka za ładną kwotę .. czyli mam rozumiec , że DAC w HK990 jest lepszej klasy niż np. Arcam rDAC czy Rega DAC itp. w tej cenie czyli około 1500-2500zł ? Dopytuje bo najchętniej wybrałbym rozwiązanie all-in-one tak jak w przypadku HK990. Na odsłuch jestem umówiony we wrześniu także okaże się czy brzmienie mi odpowiada. Ale przed odsłuchem staram się dowiedziec jak najwięcej o sprzęcie.

HQ150 możesz rozwinąc ?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
HK990 to dobry sprzęt i jak widzisz ma już kilku właścicieli na forum, między nimi HQ150. DAC jak widać jest z wysokiej półki ale i tak upewnij się odsłuchem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Lesiu83
Tu masz link do w miarę dakładnego opisu budowy tego wzmaka.
Harman Kardon - HK 990 - Wzmacniacze stereo - Testy sprztu audio
I z własnych doświadczeń potwierdzam wysoką jakość tego urządzenia. Dla porównanaia próbowałem jaka jest róznica pomiędzy wykorzystaniem DAC-a w Onkyo Integra 7911(cd który kosztował 5kzł) a pomiędzy DAC-iem w HK990 i nie usłyszałem żadnej. Polecam poszukać do niego naprawdę dobrych kolumn.
A ja mam pytanie czy HK990 można nazwać w pełni konstrukcją dual-mono?
 

Lesiu83

New member
Czyli twierdzicie , że jeśli brzmienie mi będzie odpowiadac to będzie to lepsze rozwiązanie niż osobny DAC + wzmacniacz stereo ?
 

prodigy

New member
Wydaje mi się, że Lesiu chciałby zadać pytanie:
Czy lepiej zagra sam HK990 czy lepiej HK990 + rDAC.
Odpowiedź brzmi: To zależy od źródła dźwięku. Gdybyś chciał puścić wszystko z CD to HK990 wystarczy gdyby z kompa lub z dysku to pewnie byłoby lepiej z rDACiem.
Najlepiej sprawdzić to samemu podczas odsłuchów.

Moja rada to kupić samego HK990 a jak będzie Ci czegoś brakować wypróbować jaką zmianę wniesie rDAC (wypróbować nie znaczy od razu kupić).
 

damian820927

New member
Bez reklam
prodigy dobrze mówi jak masz zamiar słuchać muzyki tylko z CDka pewnie HK990 wystarczy, ale kiedy pojawiają się różne źródła laptop, dysk itp to fajnym dodatkiem byłby rDAC z Wolfsonem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czy lepiej zagra sam HK990 czy lepiej HK990 + rDAC.
Odpowiedź brzmi: To zależy od źródła dźwięku. Gdybyś chciał puścić wszystko z CD to HK990 wystarczy gdyby z kompa lub z dysku to pewnie byłoby lepiej z rDACiem.

A możesz uzasadnić dlaczego tak uważasz?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ja tego nie kwestionuję. Ale piszesz że z rDAC-a jest lepiej niż z HK990, więc zapytam czy słuchałeś jakiegoś cyfrowego materiału za pośrednictwem HK 990?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

prodigy

New member
Nie słyszałem HK990 nie jestem więc obiektywny. Wydaje mi się jednak, że dedykowane urządzenie będzie lepsze niż wszystko w jednym. HK990 ma dobrą opinię w ciemno przyjmuję, że jest niezły w stereo ale rDAC jest niezależnym urządzeniem zbudowanym tylko po to, żeby przetwarzał dźwięk z cyfrowego na analogowy.

Opinia jest subiektywna.
 
D

Deleted member 121090

Guest
To trzeba było od razu tak napisać.
Ja natomiast ,, domyślam się'' że jeśli dobrej klasy DAC-i ( bo są osobne na każdą ścieżkę) są zamknięte w jednej puszczce razem ze wzmakiem to nie znaczy że wykonaja robotę gorzej od tego zewnętrznego, gdzie dodatkowo płacisz za dodatkową obudowę, zasilacz itd. Mało tego wyeliminowanie z toru dodatkowych połączeń i kabli pomiędzy tymi urządzeniami może wyjść dźwiękowi na dobre.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Tak. Onkyo Integra 7911 mam podpięte cyfrowo. Podobnie tuner Maximum MR 2000. Poprzez ten tuner też czasami podepnę coś na USB. Niestety HK990 nie ma wejścia USB.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry