Jakość Audio ....

Sdolas

New member
Gdzieś już czytałem że DVD Creator to ogólnie mówiąc program do nagrania plików muzycznych ze ścieżką stereo na płytę DVD i ma to nic wspólnego z DVD Audio. Te pliki co mam mają transmisję ponad 1000 kbps.

Wiwa te pliki wave odczytuje, ale są szumy i trzaski a nie muzyka, puszcza to po HDMI do ampli i tam to samo, szumy i trzaski ..... jak to interpretować ?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Do nagrywania DVD Audio 5.1 Programy kosztują po kilka tysi dolarów.Link do forum podałem.A nie lepiej odpalić z pliku i HDMI na amplituner??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Sdolas

New member
A pewnie że tak najprościej :)
Tylko że kombinuję jak "kooń pod goorkę" kolejny dzień, wykorzystując wszystko co mam i moją skromną wiedzę i na razie lipa.
Z kompa nie dam rady bo mam tylko lapka szajsunga który po HDMI wypuszcza tylko stereo. Tu już też brałem pod uwagę kartę zewnętrzną na usb ale to skromne 200zł + . Tyner DVB-T z funcją playera nie daje rady takim plikom i BD-C6500 też, a skoro BD radzi sobie z DVDA to poszedłem tym tropem. Czy dobrze ......
Być może jest jeszcze jakaś opcja o której jeszcze nie wiem i mnie oświecicie :)
Być może nie głupie by było kupno jakiegoś fajnego playera co łyka wszystko .... tylko jeśli już to jaki, o tym też nie mam zbytniego pojęcia a wątków o playerach na forum sporo i są obszerne.

A drążę temat DVDA bo mam kilka takich płyt i jest to dźwięk jednak zdecydowanie lepszej jakości niż CD czy FLAC
 

Sdolas

New member
Ja w stereo słucham z włączonym Dynamic EQ z opcją Bypass L/R, Dynamic Vol OFF.

Dzięki za sugestię, faktycznie przy tej opcji dołu pojawia się zauważalnie więcej.


Wczoraj puściłem płytę CD, nie słuchałem uważnie bo krzątałem się po domu. Na bodajże drugiej piosence zauważyłem że monitory wyraźnie chodzą .... okazało się że nie wiadomo dlaczego ale po starcie płyty załączył się MultiChanel. Wtedy Audyssay był załączony, wszystkie głośniki oprócz centralnego chodziły. Dźwięk jak dla mnie przyjemniejszy niż w Neo czy Dolby Pro Logic 2 bo nie jest tak słyszalny wokal w centralnym tylko w reszcie głośników.
Wszystko byłoby super gdyby monitory nie wychodziły przed fronty, wokal i muzykę bardziej słychać z monitorów niż z frontów. Choć to też zależy od samego kawałka jak jest nagrany, raz wszystko jest bardziej raz mniej wyrównoważone.
Mógłbym teoretycznie zmniejszyć siłę głosu na monitorach ale to mi posypie ustawienia z Audyssay a na dźwięku 5.1 ten rozdział akurat jest dobrze ustawiony.
Może ktoś sprawdzić czy u Was na MCh też bardziej słychać monitory ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry