Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kado

New member
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam z małopolski
***********
Właściwie zostałem zmuszony do kupna nowego TV wobec śmierci technicznej starego kineskopu.

Trzeba to zrobić jak najszybciej.;)
Napewno będzie to LCD 32" w kwocie do 3 tyś. zł
Myślę tylko o modelach LG lub Samsung
Zasadniczo nie znam się na LCD ale patrzę tylko na kontrast aby był ponad 1000 : 1 . Resztę urządzeń we/wy telewizory w tej klasie cenowej chyba mają podobne. Tylko ciągle pojawiaja się nowe typy LG i Samsungów - a nie mam w stosunku do nich rozpoznania.
Zaś inne firmy typu Sharp, JVS raczej mnie nie interesują.

Kupuję wraz z LCD także kino domowe w granicach do 1 tyś zł.

TV będzie mi służył tylko do oglądania kablówki i właśnie kina z odległości ok. 3,5 - 4 metry w dość jasnym pokoju (są żaluzje) . Komputer czy laptop mają własne monitory i nie planują ich łączyć.

Problem z zakupem jest. Nie dość , że trzeba wybrać co kupić to jeszcze gdzie?
Byłem w Avansie i MM (w Krakowie koło tego sztucznego lodowiska) ale ceny wiele wyższe niż w internecie. W Avansie przynajmniej bardzo miły sprzedawca - a w MM tacy sztywni sprawiają wrażenie że się spieszą, nie mają czasu nic doradzić.
 
Ostatnia edycja:

szamon

New member
kado napisał:
Witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam z małopolski
***********
Właściwie zostałem zmuszony do kupna nowego TV wobec śmierci technicznej starego kineskopu.

Trzeba to zrobić jak najszybciej.;)
Napewno będzie to LCD 32" w kwocie do 3 tyś. zł
Myślę tylko o modelach LG lub Samsung
Zasadniczo nie znam się na LCD ale patrzę tylko na kontrast aby był ponad 1000 : 1 . Resztę urządzeń we/wy telewizory w tej klasie cenowej chyba mają podobne. Tylko ciągle pojawiaja się nowe typy LG i Samsungów - a nie mam w stosunku do nich rozpoznania.
Zaś inne firmy typu Sharp, JVS raczej mnie nie interesują.

Kupuję wraz z LCD także kino domowe w granicach do 1 tyś zł.

TV będzie mi służył tylko do oglądania kablówki i właśnie kina z odległości ok. 3,5 - 4 metry w dość jasnym pokoju (są żaluzje) . Komputer czy laptop mają własne monitory i nie planują ich łączyć.

Problem z zakupem jest. Nie dość , że trzeba wybrać co kupić to jeszcze gdzie?
Byłem w Avansie i MM (w Krakowie koło tego sztucznego lodowiska) ale ceny wiele wyższe niż w internecie. W Avansie przynajmniej bardzo miły sprzedawca - a w MM tacy sztywni sprawiają wrażenie że się spieszą, nie mają czasu nic doradzić.



I tu robisz bardzo Duży Błąd nie biorąc pd uwagę JVC i SHARPA.
Sprawdż JVC 32"G80 . Bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD,świetnie formatuje obraz,ma naturalne kolory(nie przejaskrawia tak jak Samsungi) i ma świetny dżwięk, masz wrażenie jakby tv był podłączony do wzmacniacza(funkcja MAXX BASS-podbicie basów-i Samsung znowu do bani)Kolor czarny ze srebrną ramką .Kosztuje niewiele ponad 3 tysiaki.Polecam.Jak dla mnie Booomba.Pozdrawiam.
 

Bajbus_35

New member
A co sądzicie o Sony 32V2500? Dostałem go w prezencie, więc nie miałem wpływu na wybór. Po starym telewizorze, ten jawi się jak magiczna maszyna, choć przeraża trochę mnogością ustwień obrazu, mam go dwa tygodnie i nie mogę się jeszcze zdecydować jak chcę ustwić obraz.
Drugim minusem jest pojawienie się dwóch subhotpixeli, zielonego w centrum (pół biedy) i jednego na lewej stronie (trochę drażni).
Czy Soniak był dobrym wyborem tych, którzy mnie obdarowali?
 

redlum

New member
Bez reklam
no to jest najwyzszy model 32 calowy z rodziny SONY - wiec wybor calkiem niezly - mysle ze je na sniadanie wszystkie samsungi i LG
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony - to z pewnoscią extraklasa rynkowa - szczególnie jeszcze w tych modelach. Oby martwe piksele się nie rozszerzyły.
Oczywiście na rynku pojawiły juz mocniejsze modele w tej klasie 32"
ale Twój jest na dziś naprawdę dobry.

Sharp jako firma dysponuje technologią 10 tej genaracji - jako jedyny na rynku. Wiec nie jest to firma do macochy.
Ale wybór oczywiscie należy do Ciebie.
JVC radzi sobie znakomicie - w porównaniach i prezentacjach z uwagi na znakomite skalowanie obrazu oraz formatowanie.
Mamy również zdjęcia porównawcze - a telewizory stoją na sklepie obok siebie - więc zapraszam.
 

Bajbus_35

New member
kiki napisał:
Sony - to z pewnoscią extraklasa rynkowa - szczególnie jeszcze w tych modelach. Oby martwe piksele się nie rozszerzyły.
Oczywiście na rynku pojawiły juz mocniejsze modele w tej klasie 32"
ale Twój jest na dziś naprawdę dobry.

A jak duże jest prawdopodobieństwo, że liczba wzrośnie? Czy sposób użytkowania jakoś na to wpływa (ustawienie wysokiego kontarastu, jasności). Aha mam jeszcze takie pytanko, jak zaciemnię pokój na full i włączę telewizor na żródle bez sygnału to widać, że matryca nie jest idealnie czarna i pojawiją się obszary lekko jaśniejsze i cimniejsze, oczywiście te różnice są bardzo małe, ale czy to nie świadczy o jakiejś usterce? Przepraszam, że tak wszytko w jednym wątku i trochę off topic, ale nie wiedziałem jak zatytułować posta, żeby zapytać się o te wszytkie
wątpliwości jakie mam :???:
 

piotr_dm

New member
Jaki tv 26 cali?

Jaki telewizor wybrać w wymiarze 26 cali. Oglądam tv z niespełna 2m (niestety taki układ pokoju) i chciałbym się tu poradzić jaki model wybrać. Oglądam głównie transmisje piłkarskie na C+ a także filmy DVD lub Divx. Na dziś moim faworytem jest Panasonic TX-26LX 600P, ale być może jest lepsza alternatywa. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Bajbus_35 napisał:
A jak duże jest prawdopodobieństwo, że liczba wzrośnie? Czy sposób użytkowania jakoś na to wpływa (ustawienie wysokiego kontarastu, jasności). Aha mam jeszcze takie pytanko, jak zaciemnię pokój na full i włączę telewizor na żródle bez sygnału to widać, że matryca nie jest idealnie czarna i pojawiją się obszary lekko jaśniejsze i cimniejsze, oczywiście te różnice są bardzo małe, ale czy to nie świadczy o jakiejś usterce?

Ad.1 - tak jak w toto-lotku z tym że Ty grasz wg. systemu i możesz szybciej wygrać :D
ad.2 - normalny objaw a już na pewno nie usterka

piotr_dm - dobry wybór /cena-możliwości/
 
D

dMarek

Guest
No i mam problem. Zamierzam kupic telewizor LCD... ych tylko jaki. Najchetniej 37', cena ok 5000, full HD. Mam na celowniku Toshiba 37WL67Z i PHILIPS 37 PF 7641. Co o nich sadzicie? A moze jakis inny TV o podobnych parametrach jest wart uwagi?
I jeszcze jedno pytanie. Czy aby na pewno jest mi potrzebny full HD. Ogladac bede kablowke, pewnie Polsat (za jakis czas n-ke) , jakies filmy na dvd i z kompa no i playstacja2. Poczytalem troche w sieci i zupelnie zglupialem. Kiedy full HD jest wskazany a kiedy mozna sobie odpuscic na rzecz np lepszego badz wiekszego odbiornika.
 

Bajbus_35

New member
piotr_dm napisał:
Jaki telewizor wybrać w wymiarze 26 cali. Oglądam tv z niespełna 2m (niestety taki układ pokoju) i chciałbym się tu poradzić jaki model wybrać. Oglądam głównie transmisje piłkarskie na C+ a także filmy DVD lub Divx. Na dziś moim faworytem jest Panasonic TX-26LX 600P, ale być może jest lepsza alternatywa. Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Powiem Ci jedno, jeśli nie finanse są przeszkodą, to weź przynajmniej 32"
telewizor, ja do ekranu mam w swoim pokoju 1,80 m i 32" okazało się w sam raz. Na tyle duży z tej odległości, że daje komfort oglądania i na tyle mały, że nie przeszkadzają wady sygnału :)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Bajbus_35 napisał:
Hmm... Lubię poczucie humoru :) ale co masz na myśli?

nie ma czegoś takiego że pojawią się bad pixele po określonym czasie czy objawach
tu mogą - gdyż już się pojawiły
po prostu trafiła się taka matryca a nie inna
co nie znaczy że pojawią się następne /dlatego totek/
pozd
 

Bajbus_35

New member
jarwisz napisał:
nie ma czegoś takiego że pojawią się bad pixele po określonym czasie czy objawach
tu mogą - gdyż już się pojawiły
po prostu trafiła się taka matryca a nie inna
co nie znaczy że pojawią się następne /dlatego totek/
pozd

OK to rozumiem, tylko zmyliło mnie "granie sytemem", co sugerowało, że robię coś nie tak.:niewiem:
 

madzin

New member
HD Full?

Witam. Czytam już to forum od kilku miesięcy, i nadal nie wiem jaki TV Kupić, Telewizor bedzie oglądany z ok 2 - 2,5m, i zastanawiam się czy ma byc to 37 czy 40 Cali ?, i jaka firma oraz czy się opłaca Full HD ? cena do ok. 5000 zł, będzie służył do oglądania kablówki oraz może w najbliższym czasie do N-ki, czasami będzie podpinay pod komputer, proszę o jakieś konkretne propozycje modeli TV oczywiśćie TV LCD :) lecz nie wiem HD Full, HD Ready ?, z góry dzięki :)

Pozdrawiam.
 

Domin

New member
Witam wszystkich!

Jestem na etapie wyboru tv lcd i mam wielką prośbę o radę. Chciałbym tv 46 cali do 10 tys.zł. Będe na nim głównie oglądał n-ke oraz czasami dvd. Odległość od tv wynosi ok. 6m więc chyba 46 cali byłoby ok. Byłbym wdzięczny o rady czy opłaca się kupować full hd i jakie modele tv byście polecali.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam!
 

pandzik

Member
Bez reklam
Domin napisał:
Jestem na etapie wyboru tv lcd i mam wielką prośbę o radę. Chciałbym tv 46 cali do 10 tys.zł. Będe na nim głównie oglądał n-ke oraz czasami dvd. Odległość od tv wynosi ok. 6m więc chyba 46 cali byłoby ok. Byłbym wdzięczny o rady czy opłaca się kupować full hd i jakie modele tv byście polecali.

Z góry dzięki.

Pozdrawiam!

Ja widziałem w akcji Sharpa XD1 i Sony W. Znajomy wybrał Sony, ja wybrałbym raczej Sharpa...
Trzeba samemu zobaczyć.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przeciez nie trzeba się domyslać, alby być w niepewnosci - czy dobrze wybrałem. Prezentacje wyjasnia wszystko .
W klasie 10.000 zł - polecam
46 XD1 Sharpa
JVC 46 Z 70
46 Sony W 2000
koniecznie trzeba sprawdzić w zestawie Pioneera 50 "

Przy odległosci 2,5 metra -to warunki graniczne . Tym bardziej trzeba sprawdzic z uwagi na własne zapotrzebowanie i własną wrażliwość .
Ja sprawdzałbym - 37" Sharp WD1
37 JVC G80
37 Sharp BV 8
37 Samsung R 81/82

raczej bym więcej nie szalał przy Twoich warunkach.
pozdrawiam
 

kado

New member
Pilne !

Proszę o poradę z uwagi, że poniedzieli finalizuję zakup LCD. Wybrałem juz że na 100% kupię albo: Samsung 32S71B albo LG 32LC2R.

Teraz prośba , który z nich jest lepszy i dlaczego? który mam kupić ?

Pzdr.
 

madzin

New member
Witam.
Dziś dokonałem zakupu SONY KDL-32S2010 BRAVIA i jestem BARDZO ZADOWOLONY I KAZDEMU TEN TVHD POLECAM ! miałem do wyboru w drodze eleminacji Samstuna 37 oraz Sony Bravie 32, wymiaru pokoju 2-2,5m od siedziska po prezentacji domowej stwierdziłem iż telewizor 32 w zupełnośći mi wystarczy ponieważ 37 jest jednak zaduży ;), a teraz moje pytanie Gdy podłączyłem PC pod TV mysz ani klawiatura nie działała (były podłaczone pod PC) a Pc podłączony do TV ;) w czym twki problem mógłby mi ktoś powiedzieć? dziękuje z góry :)
 

juras32

Member
saltom napisał:
dziekuje za uwage ale ze wzgledu na fakt iz nie jest to audiofilskie forum pozwole jedynie sobie na subtelne spostrzezenia co do szumow:

- kable glosnikowe
- kable sieciowe
- kondycjoner
- interkonekt
- glosniki

nie mozna mowic o szumach jezeli na klang i jakosc dzwieku ma wplyw tak wiele czynnikow :)

co innego z TV CRT/LCD/Plazma ... tutaj na jakosc odbioru nie ma wplywu otoczenie o ktorym wspomnialem powyzej.

serdecznie pozdrawiam

saltom


Witam
Odnośnie dźwięku dobiegającego z telewizora to faktycznie im nowsze generacje to dźwięk dużo gorszy taki plastikowo-cyfrowy.Zresztą jest to porażka obcnie nowych tv.I nie ważne jakie źrudło jest podpiete.Pozostaje jedynie cieszyć się dobrym obrazem a dxwięku szukać na dobrym kinie domowym.Mam na mysli cenowo przynajmniej tak jak telewizor.Co do samej firmy loewe to pamietam jak kilka lat temu ogladałem pokaz i możliwości kina domowego na jednym z telewizorów loewe gdzie suma kasy za całość szcowała możliwością zakupu sporej posiadłości.
Co do dźwięku w stereo to jestem zwolennikiem brzmienia lampowego i tak już mi pozostało i w taki sposób obecnie słucham muzyki.
pozdr
 
Do góry