Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zdecydowanie bijące na głowę :
Panasonic 32 V 10 z pip i tunerem satelitarnym
Sharp 32 LX 705 z pełnym podświetleniem led
Pioneer 32 KRL
Philips 32 PFL 9705
 

pawelgizmo1

New member
Witam jestem na kupnie led tv 46 lub 55 cali
oto formularz

odległość od ekranu -> 2,5 - 3 metry
jak słońce świeci w pokoju -> nie ważne (rolety)
Jak duży jest pokój -> 29m2
jaki masz obecnie telewizor -> stary Samsung kineskop 32cale
jakie programy najczęściej oglądasz? -> Discovery, national geo, canal+ sport, orange sport (mam pełny pakiet cyfry+ z wszystkimi kanałami hd "splitter")
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem -> nie ważne ale raczej wieczorem
preferowana wielkość telewizora -> 55
preferowana marka -> brak
czego nie lubisz w telewizorach -> trudno powiedzieć nie miałem nigdy lcd led
jakie urządzenia będą podłączone -> PS3 + laptop
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń -> 90 tv 10 inne
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych -> na wprost duża sofa i po kątach dwie sofy
telewizor ma mieć wifi -> tak
ma czytać przez USB filmy -> tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć -> PS3 przez HDMI, laptop nie wiem jak sie nazywa to złącze podłóżne z dziurkami :)
jaki masz sygnał -> Cyfra +
ile programów HD -> wszystkie na Cyfra+
ile godzin dziennie ma grać telewizor -> średnio 4 godziny
ile osób zasiada przed telewizorem -> 2
ma stać czy wisieć -> stać
jaka klasa cenowa -> do 8500zł

Dziękuje proszę o radę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
naprawdę chcesz z 2,5-3 metry głownie do telewizji (95%) - wielkość 55" - a ile masz kanałów hd ?
 

pawelgizmo1

New member
naprawdę chcesz z 2,5-3 metry głownie do telewizji (95%) - wielkość 55" - a ile masz kanałów hd ?
tak moim priorytetem jest 55" może się mylę, oglądalem w sklepach Samsunga UE55B7000 jest fajny ma dużo funkcji, ładny obraz ale chcę zaciągnąć rady specjalisty osoby postronnej.
Kanałów hd mam dużo, nie chce mi się liczyć, mam cyfrę+ w full pakiecie wszystkie hd jakie są na cyfsze+.
Dziękuję za zainteresowanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w 55 B 7000 - musisz sprawdzić podświetlenie matrycy.
Niektórzy mają z tym duży problem.
Zostaje Ci jeszcze:
55 WL 753 Toshiba
Sony 55 ex 500
I Plazma LG 60"
To wszystko co znajduje się a takim zakresie cenowym.
 

oszukalimnie

New member
oszukalimnie -
z PIP i sat jest Panasonic 32 V 10.

==========================
Dralamir
nie rozumiem o co pytasz ?

==========================
ztomasz
To Sharp ma mniejszy pobór energii.

Ja jeszcze raz odnośnie wyboru TV.

Chodzi o grę online na konsoli ...
Które tv najlepiej sobie z tym radzą ?

Nie miałbym problemu z wyborem (Samsung c650) ale tu może pojawić się problem z input lagiem ? :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Panasonic spełni większość oczekiwań.
Sprawdź najlepiej sam . Weź ze sobą do sklepu konsolę.
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam juz powiedzmy 3 typy na moje warunki, a warunki sa takie:

odleglosc - ok 2.5m
pokoj - 3.5m x 6m
polozenie - patrzac od frontu, telewizor stoi jakis metr od okna balkonowego, ktore wychodzi na poludnie
co bedzie ogladane na TV - jesli chodzi o programy TV to do grudnia bedzie TNK HD a potem Cyfra+ z pakietem HD i C+HD. Ponadto mam niemala kolekcje divx i chetnie bym sobie je pogoogladal. Docelowo bedzie PS3 ale raczej jakos odtwarzacz BD/DVD niz do giercowania, poniewaz uwazam PS3 za najlepszy wybor jesli chodzi o stosunek Cena/mozliwosci dlatego gry traktuje jako bonus i moze w kilka pozycji pogram. Do miejsca gdzie stoi telewizor mam poprowadzony net.

To tyle jesli chodzi o warunki. MOje typy to: (kolejnosc przypadkowa).

Toshiba 40xv733
Sony 40EX500
SHarp 40LE705E (full led)

Sa to 40 calowe pozycje, ale nie wiem czy wiekszy model nie bylby lepszy do moich warunkow i odleglosci. z wiekszych w gre wchodzi raczej tylko 46XV733 gdyz ceneowo wychodzi najlepiej, reszta wykracza poza portfel.
No i tak, jesli chodzi o dwie piewrsze pozycje, czyli toske i sony, sa dosyc bogate multimedialnie, maja dobra czern i skalowanie sygnalu sd, pozatym toska jest kompatybilna z win7. Sharp to full led (wielki +), ale chyba nic poza ogladaniem nie oferuje (brak dlna, filmow z usb itd), pzrewaga do energooszczednosc.

We wszystkich tych modelach zalezy mi na dobrej czerni, pzredewszystkcih rownomiernej, zadnego cloudingu, jasniejszych stref przy krawedziach, niedochodzacej matrycy do ramy miejscowo itd bo bym sie chyba pochlastal. TV prawdopodobnie bede kupowal przez net, bo w popularnych sklepach ceny sa z kosmosu. mozna prosic o opinie ?
 

oszukalimnie

New member
Z tym że tam gry online i tak nie wypróbuję :)

A gdyby chcieć decydowac się na większy (37, 40 cali ) model ale zamknąc się w cenie 2tysięcy ? I żeby dobrze spisywał się przy grach ...jest coś co możesz polecić ?
 

pawelgizmo1

New member
w 55 B 7000 - musisz sprawdzić podświetlenie matrycy.
Niektórzy mają z tym duży problem.
Zostaje Ci jeszcze:
55 WL 753 Toshiba
Sony 55 ex 500
I Plazma LG 60"
To wszystko co znajduje się a takim zakresie cenowym.


Kiki powiedz mi jeszcze czy w tych tv co mi podałeś potrzeba kupować dekoder hd, bo niby są w nich wbudowane tunery, mam cyfrę?
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie

A co poradzicie w cenie okolo 2500-3000 zl. Chcialem cos kupic rodzica pod Cyfre. Posiadaja dekoder DM500HD i pelen pakiet cyfry. Dodatkowo ojciec czesto oglada filmy divix ktore mu przynosze wiec glownie chodzi o odbior HD oraz divix. Odleglosc od TV okolo 2.8-3 metry, pokoj od strony poludniowej, preferowana wielosc nie wiecej na 40 cali.
Maka obojetnie czy to Panasonic, Philips, Sharp czy Sony, wazne aby w tej cenie byl w miare najlepszym rozwiazaniem.

Pozdrawiam
 

s_poon

New member
proszę o poradę

Wielkie zakupy przede mną: na wstępie telewizor LED

moje parametry i wymagania:

Preferowany rozmiar TV - 37'', a może więcej ...
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4,0 x 4,0 m
jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa, w niedługiej przyszłości przesiadka się na cyfrową
jaka odległość od ekranu ? - 3,5-4 m
jakie urządzenia do podłączenia? - DVD, laptop, kiedyś konsola, USB, aparat cyfrowy 720 HD
jaka klasa cenowa? - do 2500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - z reguły 16-23
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - umiarkowane (od północy i rolety)
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2-3
co ogladasz najczesciej- 50%- bajki, 15%- filmy HD, reszta sport i sd
jaki masz telewizor? - philips 21-letni 21" crt
Ma stać czy wisieć - stać

Znaczenie ma dla mnie żeby było usb (divx, jpg), laptopa podłączać będę za pomocą s-video lub wejście monitorowe. Nie ma znaczenia dla mnie jaka firma ale chcę żeby był to LED, matryca matowa lub półmat, jak mi się coś przypomni to dopiszę

dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lcd led zaczynają się od 3000 zł .
A w Twojej klasie masz dobry wybór na :
Toshiba 40 XV 733
Panasonic 37S 20
Sony 40EX 402
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdecydowanie Sharp z tego zestawu - pod katem tego co napisales.

Moge spytac czym uzasadniasz ten typ ?
Dwie rzeczy w tym TV troszke mnie zniechęcają do jego kupna

1) mniej wazna - słabe kąty (prawda to ?)
2) bardzo wazna - przesunięcie obrazu z dzwiekiem (przeczytalem pobieznie przyklejony wątek o tym tv i chyba zaden soft do tej pory nie poprawil, a, no sory, co to za przyjemnosc takiego oglądania ?)

Mam jeszcze pytanie. Na stronie Sharpa porównałem sobie telewizor serii 700E i 705EV. Pytania:

1) co znaczy V w drugim typie ?
2) Czy LE, LU, LX to oznaczenia kolorów i generalnie LE od LU sprzetowo sie niczym nie rozni ?
3) w porownywarce na stronie Sharpa wyszlo ze te dwa TV różnią się od ciebie gniazdem - jeden ma CI a drugi CI+. CI to chyba gniazdo na moduł CAM, ale czym sie różnią i czy oba obslugują popularne moduły?
4) w porownywarce Ceneo wyszlo mi jeszcze wiecej roznic niz na stronie Sharpa. Nie chce mi sie wypisywac wszystkich wiec wkleje link i spojrzcie na :

a) Zastosowane technologie - obraz
b) Dźwięk - technologie
c) Moc głośników [W]
d) Zastosowane technologie - złącza
e) Inne wejścia/wyjścia

Ceneo - porównanie cen, sklepy internetowe - kup najtaniej

pozatym na stronie Sharpa model 700E widnieje jako NOWOSC a przy 705EV nic, a zawsze myslalem ze to 705 pozniej wyszlo, wiec jak to jest ?
 

tomekwola

New member
prosba o pomoc w wyborze lcd

Witam. potrzbuje lcd do pokoju, niestety w gąszczu marek i modeli oraz braku kompetentych sprzedawcow prosze o pomoc

Preferowany rozmiar TV - 37'', 100hz fullhd, mpeg4, ewentualnie z usb ,led niewymagane
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4x 2,5m
jaki sygnał ? - kablówka osiedlowa, ale niedlugo jakis cyfrowy - najpewniej N-ka
jaka odległość od ekranu ? - 2m
jakie urządzenia do podłączenia? - przede wszsytkim laptop do filmow divx przez hdmi
jaka klasa cenowa? - 2500 -3000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - róznie przedzial 8-24
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - silne okna na poludnie ale ciemne rolety skutecznie tłumią
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1
co ogladasz najczesciej- ogolnie to co leci w tv, sporo divx z laptopa,
jaki masz telewizor? - samsung le32r82b
Ma stać czy wisieć - stać
Prefer marka - Panasonic, Sharp, Sony ewentualnie toshiba natomiast nie chce LG ani JVC
Ważne dla mnie są dobre kolory, ich odzorowanie i wyrazisy obraz. 100hz mysle ze wystarczy aby obraz w miare nie smuzył, prosze o cos z czego bede zadowolony :)Marka nie ma duzego znaczenia ale nie chce produktów LG ani JVC. faworytem byly poczatkowo starsze panasoniki serii g10 ale to juz chyba przestarzały mode w ktory nie warto inwestowac. Ostatnio plusuja sharpy u mnie ale jestem laikiem w tej kwestii a wyglad to cecha malo wazna w porownianiu z jakoscia obrazu - to jest priorytet. przy uwzglednieu syganlu jakim bede dysponowal czyli prawdopodobnie Nka, choc poki co upc w podst wersji:)Bardzo prosze o pomoc w wyborze i dziekuje za wszelkie sugestie ,pozdrawiam
 
Do góry