Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
martino.ae - to przegięcie. Jeszcze nie widziałem żadnego lcd tak kiepskiej jakości żeby nie widać było gdzie leci piłka, nawet w przenośni.
Ale sprawdź nowy model JVC 26 da 9 i Sharp 26 D 44. Tylko korzystaj z normalnej anteny i sygnału.

====================================================

roni_71
- ja bym został przy 32" , chyba że deklarujesz, że więcej oglądać będziesz dvd, gier ,hd . To wówczas śmiało bierz 37" . I albo Toshiba 37 R 3500, Sharp 37RD , JVC 37 P 80 . Stawiaj na pierwszym miejscu skalowanie i płynnoś z uwagi na sygnał i odległość..
Z kasą mieścisz się na Toshibę R 3500 bez dopłaty.
Ofertę cenową dla niebieskich dostaniesz na priw

====================================================
przemoks - z tych co wymieniłeś to Toshiba 32 R 3500 - ale chyba nie zmieścisz się w cenie.

====================================================
Sugar_beet - kasa nie pozwala na dobrą 37" a pozwala na dobry lcd 32 .
Odległość pozwala na 37" ale kasa nie .
Sygnał SD dziś raczej bez rewelacji do 37" w klasie cenowej. Chyba że podniesiesz stawkę.

====================================================
sero2004 - zależy od jakości sygnału i doległości. Generalnie przy dobrym sygnale jakość dobra. Ale płynność lepsza w 32 R 3500 . teraz musisz się sam zadeklarować ile % czego korzystasz ?
Wiecej telewizji oglądanie czy granie w gry.
Bo też jak podniesiesz stawkę cen to obie potrzeby zbliżają się bo siebie.

====================================================
 

martino.ae

New member
martino.ae - to przegięcie. Jeszcze nie widziałem żadnego lcd tak kiepskiej jakości żeby nie widać było gdzie leci piłka, nawet w przenośni.
Ale sprawdź nowy model JVC 26 da 9 i Sharp 26 D 44. Tylko korzystaj z normalnej anteny i sygnału.

================================================== ==

Dzięki Kiki za tak szybką odpowiedź, niestety nie mam mozliwości porównania tych 3 telewizorów "na żywo" (do twoich typow ciągle dokładam panasa - ma na tym forum okrutnie pozytywne opinie), klasa cenowa ta sama (panasonic nawet troszkę tańszy, ale wszystko kreci się w okolicy 1500-1600) więc pytam Ciebie a takze innych forumowiczów co wybrać?

ps pytanie do tych którzy już cos kupili, czy w wypadku niezadowalającego tv udało się wam go oddać/odesłać i odzyskać piniądze?
 

sero2004

New member
sero2004 - zależy od jakości sygnału i doległości. Generalnie przy dobrym sygnale jakość dobra. Ale płynność lepsza w 32 R 3500 . teraz musisz się sam zadeklarować ile % czego korzystasz ?
Wiecej telewizji oglądanie czy granie w gry.
Bo też jak podniesiesz stawkę cen to obie potrzeby zbliżają się bo siebie.




60% ps3
40% zwykla telewizja

co radzisz brac tego sharpa czy toshibe

budzet 2500zl
 

Sugar_beet

New member
kiki napisał:
====================================================
Sugar_beet - kasa nie pozwala na dobrą 37" a pozwala na dobry lcd 32 .
Odległość pozwala na 37" ale kasa nie .
Sygnał SD dziś raczej bez rewelacji do 37" w klasie cenowej. Chyba że podniesiesz stawkę.
====================================================

Dzięki Kiki za odpowiedź generalnie dobra rada bo żeby mieć dobry LCD w 37calach to trzeba wydać z 3600-4000zl jednak to nie mój budżet. Domyślam się ze nie polecasz więc np Sharpa 37X20E a można go wychaczyć w sklepach internetowych już od 3tys.
Biorąc pod uwagę to że za rok będe już miał odbiór HD a i kanałow pewnie będzie więcej może to dobry wybór?
Niestety raczej nie chce przekraczać budżetu 3 tys:/ bo chce zeby mi jeszcze starczyło na XBOXA360

A jeśli nie 37 to jaki 32 Sharp 32x20E czy może jakaś Toshiba 32 calowa?

40%TV
30%XBOX360
30% HD DVD
 
Ostatnia edycja:

lejak

New member
do kablówki

Witam, jaki lepszy tv do telewizji kablowej upc.
Odległosć 2,5-2,8.
Ogladanie raczej wieczorem. Ilosc osób 2-4
Wymagania to brak smużenia i pikselowania.
Rozważam modele panasonic 32lx70p ,toshiba 32r3500pg, sharp 32d44 a może jakas inna propozycja...
cena do 3 tys(w sklepach internetowych)
 

duck73

New member
philips 9603 (chyba)

Witam
myśle o kupnie lcd.Narazie zafascynował mnie nowy model philipsa 9603 37".myśle jeszcze o sharp 37" i samsung".oglądanie z 3 m z kabla ale niedługo n albo cyfrowe upc + ps3.patrzyłem tylko na modele 100hz bo chyba warto.czy możecie coś doradzić
pozd
 

karhan

New member
karhan napisał:
witam,
chce kupic tv najlepiej full hd, najlepiej ze 100mhz

Moje warunki:

Pokój 16 m2
Sygnał: aster cyfrowe z dekoderem HD.
Odległość od ekranu - 2,5 - 3,5 m
Urządzenia do podłączenia: DVD,dekoder HD aster, laptop hdmi na mocnej karcie( filmy w blu ray z kompa, divx), z czasem jakaś konsola (gracz okazjonalny:)

Klasa cenowa: do 4 tys
Oglądam w większości po południu i wieczorem.
Nasłonecznienie pokoju: Jasne

Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 - 4 glownie 2
Ulubiony program: sport,c+ sport ( pilka nożna, nba ), filmy z kablówki, dvd, laptop
Rozważałem TV 32-37 cali.

W tej chwili waham się nad:
sharp 37xl8, sharp 37x20e

generalnie nie mam preferencji co do firmy... ważna jest jakość obrazu:)
kiki doradź coś proszę :)
thx Kiki za odp!
napisales ze z tych wzial bys xl8, a moje pytanie brzmi jakiego wogole bys polecil tv lcd do moich warunkow? i odrazu poprosze o cennik na priv...
pozdr
 

sero2004

New member
Kiki a powiedz mi czy nie bedzie w ps3 przeszkadzalo ze sharp 32x20 nie ma 100hz np w gran turismo czy innych szybkich grach bo bardzo mi zalezy na dobrej jakosci obrazu w ps3
 

roni_71

New member
No i stało się,naprawa mojego triluxa okazała się niedroga:-( z czego ucieszyła się żonka.NIestety zakup nowego tv trzeba odłożyć.Dziekuję KIKIemu za pomoc w ewentualnym wyborze.Nie znaczy to jednak,że żegnam się z forum,mam nadzieję że jak dojdzie już do zakupu to będę miał mniej problemu z wyborem.
Pozdrowionka
 

MSKONEK

New member
Samsung seria A

Na początku chciałbym wszystkich powitać jestem tu nowy więc z góry przepraszam jak nie tu wpisałem pytanie oraz za błędy . Czytając na różnych forach opinie odnośnie LCD miałem totalny mętlik w głowie od ok 6 miesięcy jaki ten tv wybrać obecnie posiadam 6 letni 29" CRT firmy sony 50Hz i po zmianie mebli przyszedł czas na zmiane na tv na ścianę. Otóż co do firmy moja żona wybrała "niestety" tv ,stwierdziła że jeżeli ma byc LCD to tylko taki bordowy z reklamy tego piłkarza jak wiecie żona jest ważną częścia domu więc "lepiej nie zadzierać" stąd moje pytanie czy 37 czy 40 cali z serii A656
Moje warunki "
tv na ścianie ok 3,5 - 4m na wprost kanapy
telewizja kablowa vectra z dekoderem "cyfrowym" :) sygnał SD
tylko DVD 90% filmy divx ,żadnych komputerów
w dzień dzieci wieczorem ja i żona
moje pytanie czy ten tv się nadaje na jakieś pare lat i czy nie będzie w domu awantury że źle odbiera itp :chodzi mi o smużenia itp pozdrawiam wszystkich .
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
KIKI - PRZEPRASZAM, ŻE JESTEM UPIERDLIWY jednak zakup TV za kupę forsy (przynajmniej jak dla mnie to znaczny wydatek) music być 100x przemyślany.
Czy mógłbyś mi tak w 2 słowach powiedzieć dlaczego brałbyś, ten JVC 37p80 zamiast JVC42p80 ?
(czy 42" ma gordszy obraz, może widać smużenie w stosunku do 37", albo efekty pikselozy ?) cokolwiek co by mnie przekonało przeciw 42". Mam tego pecha, że nie mam możliwości obejrzenie na żywo obu tych TV - więc twoje słowo jest dla mnie bezcenne.
Dziękuję i proszę o wyrozumiałość.

 

Amigo13

New member
:confused:
Witam
Mam duży dylemat , na co się zdecydować . Zależy mi na bardzo dobrej jakości obrazu . Odbiór z Cyfra+HD dekoder Philips i nie wiem na co się zdecydować czy na Philips 47PFL9703D czy Sharp LC46xl2E czy jakiś inny.
Jeśli ktoś może mi pomóc fachową opinią to bardzo proszę i z góry dziękuję
 

morol

New member
Witam wszystkich

Najpierw ankieta :)

Pokój - 20m2
Odległość od TV - 3.5 do 4m na wprost
Sygnał - kablowe SD (UPC)
Urządzenia - laps z mocną kartą, od wielkiego dzwonu DVD (ale przy nowym TV pewnie częsciej)
Do oglądania po południu i wieczorem, a zatem przy rozproszonym świetle naturalnym (układ pokoju wyklucza odbicia okien na ekranie) lub przy silnym pojedynyczm źródle (nieosłonięta żarówa 100W)
Oglądanie w pojedynkę lub we dwoje
Favourites: sport, divx-y z napisami, babski szajs typu kuchnia.tv, tvn style, zone club etc, pewnie dojdą gry z lapsa
Do wydania: 2.5-3k, z marginesem powiedzmy 10%

Po obejrzeniu w akcji Samsungów z serii A656 długo zbierałem szczękę z podłogi, ale a domu nie mam dostępu do sygnału HD. Mimo to byłem zdecydowany na 32 (2400zł) lub 37kę (3100zł), choć przed pierwszą wstrzymuje mnie brak 100Hz, a przed drugą dość znaczna już cena. Im bliżej jednak do wydania pięniędzy tym większe wątpliwości, a których rozwianie bardzo proszę :)
 

cygnarkuba

New member
Witam serdecznie!
Chciałbym zakupiuć jakiś dobry 32calowy telewizor. Czytałem troche o różnych TV ale nie jestem na zaden zdecydowany dla tego nawet nie bende wypisywał modeli. Opis:
Pokój - 16m2
Odległość od TV - 2,5-3m
Sygnał - Cyfra+ z dekoderem HD, i czasami naziemny polsat i tvp3
Urządzenia - DVD
Do oglądania: w każdą pore dnia oraz w nocy, wieczorami świeci sie lampka która bedzie sie odbijała od tv, a w dzien wpada światło przez okna.
Oglądanie: od 1 do nawet 10 osób, zwykle 3
Favourites: ogólnie to wszystko ale najbardziej sport
Do wydania: około 3 tysiące
Bardzo prosze o pomoc w wyborze telewizora.
 
Do góry