Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Xisiek

New member
TOMAZO napisał:
Zależy mi na tym, aby TV miał bardzo płynny obraz - klatkowanie (efekt stroboskopu) jest dla mnie absolutnie nie do zaakceptowania. (...)

Kolejnym ważnym dla mnie parametrem jest czerń - nie chciałbym aby wpadała w fiolet, tylko żeby rzeczywiście była czarna. (...)

Kąty również są ważne (...)

Wszystki powyzsze wymagania spelnia tylko technologia PDP, nie wiem wiec zupelnie czemu poszukujesz rozwiazania LCD, ktore ani nie oferuje takiej czerni, katow o plynnosci ruchu nie wspominajac. Mozna co prawda probowac uzyskac podobne parametry przy lcd jakie mamy przy plazmie (choc tez nie w 100%) wydajac jednak zamiast kwoty X , X+50% :mrgreen:

Co zas do migotania - albo ogladales uszkodzone egzemplarze, albo sygnal byl niesamowicie kiepski, albo masz cos z oczami (bez urazy).

Co zas do 100Hz na telewizorze - jezeli masz CP i podepniesz dekoder do dobrego telwizora 50Hz to na kanalach typu Polsat Sport, Polsat, uzyskasz obraz w wielu wypadkach lepszej jakosci (bardziej stabilny, ostry i mnie 'rozmazany') niz na telewizorze sredniej klasy z modulem 100Hz.

Reasumujac opisanym powyzej potrzebom najlepiej sprosta 50 calowa plazma, Samsunga serii 6. I moge Cie zapewnic, ze jesli podepniesz dowolny telewizor lcd w rozmiarze 50,46 cali w cenie tego Samsunga - nie ma opcji abys wybral cokolwiek innego.
 

mattu

New member
LCD do 6000

Chciałbym kupić TV LCD przy założeniach:

- cena ok 6000 zł
- pokój 36 m2, średnio nasłoneczniony, oglądanie głównie wieczorem
- odległość 3 m
- cyfra+ HD (biorę pod uwagę zakup lepszego tunera), DVD

Proszę o porady, bo w temacie TV jestem zielony :mrgreen:
 

Carid

New member
32' do 2500zl

Hej
Juz kiedys pisalem tu posta jednak poczekalem z kupnem do wakacji i budzet mi sie mocno uszczuplil ;)
Potrzebuje porady

Cena do 2500zl
Odleglosc od tv 2,5m - zdecydowalem ze najlepiej bedzie 32'
Co bede ogladal - glownie kablowka UPC ( SD ), troche DVD
Pokoj nasloneczniony, okna za tv, ale sa zaluzje wiec przy ogladaniu raczej je zaciagam

Myslalem o :
Panasonic 32 LX 85
Toshiba 32 R 3500
Sharp 32 X 20 E

I nie mam pojecia ktory bylby najlepszy w moich warunkach
Prosze o pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mangusta28 - to jest tylko różnica wielkości

==================================

Carid
- jednak Panasonic 32 LX 85

==================================

HIRO
- Jeśli nie przeszkadzają Ci odbicia to Panasonic. Jeśli tak to LCD.

==================================

mattu
- Plazma Pioneer 4280 XA

==================================
 

Ekansik

New member
Więc tak. Wiem ze nie chce więcej niż 32'' (1.9m odleglosci), ze chce 100hz i ze raczej hd ready bo zalezy mi na natywnej rozdziałce w xboxie 360 i PS3. Z tego samego powodu liczy się dla mnie jak najmniejszy czas reakcji czy imput lag czy też smużenie. Co prawda telewizor ma służyć głównie do grania, ale tez ogladania cyfry+ (Comedy Central, Trace TV oraz inne programy). Planuje tez współprace z PC w celu oglądania divix.
Biore pod uwage następujące modelea

1. Panasonic 32 LX70P
2. Philips 32 PFL7862D
3. Toshiba 32 R3500

Słyszałem ze np. Panasonic lx70 ma tzw ovescan co by dyskwalifikowalo go w wyborze przez brak natywnej rozdziałki z konsoli. Czy to jest prawda? Tak samo czy prawdą jest ze 90% egzemplarzy ma nierownomiernie podswietloną matryce?

Pozatym Philips jest o 200 zł droższy od Toshiby. Z tego co sie naczytalem to kąty mają podobne. Jest tak, czy może jeden z tych dwóch ma przewage? Czy obraz Philips jest wart dołożenia 200zł?

W ostateczności (jeśli chodzi o cenę) biore tez pod uwage Panasa 32LX85, ale to już totalny maks. Może być tez coś innego z tego samego przedziału cenowego co w/w tviki. A może zadowoli mnie coś sporo tańszego? - jestem jak najbardziej otwarty na propozycje fachowców, a nawet Państwa o nie proszę! Z góry dziękuję za pomoc w wyborze najlepszego dla mnie TV.

Pozdrawiam
 

lejak

New member
lx70p

Witam wszystkich, to mój pierwszy post ale forum śledzę już jakiś czas....i jak wszyscy tutaj czytam.. czytam..:roll:.
Zdecydowałem się już na panasonica lx70p, bo tylko ten telewizor odbierał na akceptowalnym dla mnie poziomie sygnał SD, tv będę używał głownie do kablówki. Podoba mi się że obraz jest taki miękki, krawędzie nie wyostrzone (jak np w sharp rd2s), brak pixelowania i smużenia, obraz zbliżony do crt. Ale...
Wyczytałem, że lx70p ma nierównomiernie podświetloną matrycę i tu moje pytanie: czy ta przypadłość jest aż tak uciążliwa i zauważalna. W sklepie oglądałęm ten telewizor już kilka razy i nie zauważyłem, ale nigdy go nie oglądałem pod tym kątem (chociaż nie wiem czy przy warunkach sklepowych jest to możliwe, bo jest bardzo jasno)
Moim zdaniem lx70 wygładza krawędzie podobnie jak plazma, może jest przez to mniej ostry ale nie ma smużenia i pixelowania .Na plazmę nie mogę sobie pozwolić bo odległość to 2,5. Telewizję oglądam głownie wieczorem i jakby te nierównomierne podświetlenie matrycy miało by ostro przeszkadzać to rozważam jeszcze toshibe r3500pg, czy ta toshiba ma podobny miękki obraz?pozd.Paweł
 

szfagier

New member
Prosze o wyrazenie opinii na temat tych tv:
JVC 42 V 80
Toshiba 42 Z 3030
Philips 42 7762 / 7682 / 5603 / 7962 /7493

Kto ktory wybralby i dlaczego?:hmm:
 

sero2004

New member
Poszukuje Tv Lcd 32' i nie moge sie zdecydowac jaki Tv kupic :)
Tv bede uzywal do ogladania zwyklej telewizji z pokojowej anteny i tv chce podpiac do PS3 dysponuje budzetem 2300zl pokoj w ktorym ma sie znajowac tv jest od strony polnocnej.Odleglosc siedliska od tv 2-3 m. ( Bardzo mi zalezy nad dobrym obrazie telewizji i Ps3 )
Myslaem nad :
sharp
LC 32 X 20 E
sony 32s3000
toshiba 32r3500
samsung m87

Jestem w sumie zlieony w tym temacie a te lcd ktore wybralem to glownie z for wiec jezleli macie inne propozycje to prosze piszcie

Bardzo prosze o pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
KIKI - Oglądałem w sklepie ten Panasonic TH-37PV80, który mi poleciłeś - obraz fajny, ale przeczytałem, że plazmy się szybko wypalają pomimo oszczędzania w okresie dotarcia, a ja stawiam w 1 miejscu na niezawodność, a 2 na jakość. Niestety nie było tam JVC. Wobec powyższego mam pytanie co lepsze do sygnału SD i oglądania DIVX z kompa JVC LT-37P80 czy SONY KDL-40W3000 ? i co myślicie o Panasonic TX-37LX85 ? (JVC 3660zł, SONY 3260zł, Panas 2830zł).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
mangusta28 - ja bym pozostał z JVC 37 P80 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30
p1050788ak4.jpg


===========================================
sero2004 - z pokojowej anteny to zaden sobie nie da dobrze rady. Najlepiej radzi sobie z Twoich Toshiba 32 R 3500
A z nie wymienionych
Sharp RD2
JVC 32 P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Brak jakichkolwiek artefaktów i znakomite przejścia tonalne.
p1050804vx8.jpg


===========================================
szfagier - wg mojej opinii JVC 42 V 80:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=22082&highlight=42v80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16662&highlight=42v80


P1050107.jpg


================================================
lejak - mi brakuje jedynie czerni.

================================================

Ekansik - do divxa nie obędziesz się byle czym.
ja sprawdziłbym do tych warunków:
Panasonic 32 LZD 85
Sharpa XL8
JVC 32 P80
 

Ekansik

New member
kiki napisał:
Ekansik - do divxa nie obędziesz się byle czym.
ja sprawdziłbym do tych warunków:
Panasonic 32 LZD 85
Sharpa XL8
JVC 32 P80
Dziękuję Ci za odpowiedź! Ale jak napisałem głównym wyznacznikiem jest granie na konsolach. Z tego tez powodu odrzucilem dzisiaj Philipsa, gdyż imput lag byl dla mnie golym okiem zauważalny w stosunku do Toshiby r3500 gdy te telewizorki stały obok siebie.

Budżet to maks 2500 zł wiec ze smutkiem musze stwierdzić ze Twoje propozycje odpadają (wiem, dość nieprecyzyjnie sie określiłem w pierwszym poście odnośnie budżetu, za co sorki :p) Z tego co wiem toshiba posiada DCDi to powinno chyba coś pomoc w odtwarzaniu Divx. Chociaz najwazniejsze i tak są gry, na drugim miejscu odtwarzanie cyfry+. Potem dopiero divix.

Reasumujac.
Mając 2,5k, widzac imput lag Filipka 7862, na placu boju zostaje:
1. Panas 32 lx70
2. Toshiba 32 R3500
oraz jak najbardziej coś co sami mi ewentualnie zaproponujecie.

Ogolnie to panasa już dawno bym brał, ale przestraszylem sie tego overscanu ktory robi przy wspolpracy z PS3 i nie tylko, oraz nierownomiernie podswietloną matrycą. Czy to są prawdziwe zarzuty dotyczące tego modelu? Czy jednak pomimo tego, warto wziasc panasa? Mocno Panas bije Toske na głowe? A moze w zupelnosci by mi starczylo cos ciut tańszego? Tak jak wspomnialem - divx to drugorzędna sprawa, aczkolwiek miło by było jakby wyglądał znośnie.

Wiem, dużo pytań, ale jako student mam wydać dość sporą kaskę ktora niekrótko na jedzeniu oszczędzałem :p Dlatego jak już ją wydam to musi byc to 100% pewny wybór dla mnie. Świadomość ze za tą kase juz nic lepszego nie znajde dla siebie :p Chyba mnie rozumiecie

Z góry dziękuję za pomocne mi odpowiedzi i serdeczne pozdro!

ps. sorka za przydlugawe pościwa ;)
 

sero2004

New member
sero2004 - z pokojowej anteny to zaden sobie nie da dobrze rady. Najlepiej radzi sobie z Twoich Toshiba 32 R 3500
A z nie wymienionych
Sharp RD2
JVC 32 P80


A powiedz mi jeszcze jak ta TOSHIBA 32R3500 daje sobie rade z konsola PS3 i czy w ogole daje rade )

slyszlaem cos o kalibracji tej toshiby zna ktos jakies firmy co sie tym zajmuja bo podobno poprawia to jakosc obrazu
 
Ostatnia edycja:

roni_71

New member
No i stało się.Jeszcze nigdy w życiu nie miałem takiego problemu z wyborem.
Proszę o pomoc.
LCD 32"(chyba?)-odległość ok.2m
Sygnał na razie UPC,ale zaraz po kupnie zmiana na UPC cyfrowe, filmy DVD,DIVX(głównie)
PC podłączony tylko do oglądania zdjęć
Kino domowe Yamaha
Cena do ok.3000,ale ale to nie znaczy,że muszę wydać całą taką kwotę,mile widziane by było uzasadnienie kupna akurat droższego modelu(chyba nie zawsze co droższe to lepsze)
Liczę na Was
 

gruby191

New member
LCD 40-42" do 5000zł

Witam wszystkich, szuakam TV najlepiej 40 42" raczej LCD i w związku z tym bardzo proszę o poradę cena do 5000zl max, nie mam zielonego pojęcia o temacie a zależy mi na dobrej jakości TV Full HD z którego będe zadowolony przez jakiś dłuższy czas.Bardzo mile widziane porady oraz konkretne typy.
Słyszałem dobre opinie na temat produktów Panasonica, LG i Samsunga ale to już głównie zadecyduje wygląd jak będe miał z posród czego wybrać.

pozdrawiam
 

Sugar_beet

New member
Panowie. Podepnę się pod temat bo również poszukuję usilnie telewizorka LCD a już powoli mam mętlik w głowie od informacji ;]
wielkość pokoju ? - 3mx4,70m
jaki sygnał ? - Narazie UPC z sygnałem SD w przyszłości HD w upc badz N
jaka odległość od ekranu ? - jakieś 2,5m
jakie urządzenia do podłączenia? filmy HD DVD i XBOX 360
jaka klasa cenowa? do 2600zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże ale są rolety więc nie ma problemu
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? Sportowe.
Ma stać czy wisieć? MA stać
Z góry wielkie dzięki wszystkim za pomoc.

Myślałem o Sharpie 32X20E. Czy to dobry zakup na te warunki?
 

gnat

New member
Ja wybierałem dwa tygodnie telewizor, przeczytałem mnóstwo postów i artykułów, żona śmieje się ze mnie a ja już zacząłem się denerwować z powodu braku zdecydowania. Ale już po wszystkim!!!!
Wybrałem PANASONIC TX-37LX85 ponieważ:
-kupię go do 3000zł
- głównie będę oglądał kablówkę czasami podłącze kompa czy PS3
- przy 37” niekoniecznie jest potrzebna full hd
-ma 100HZ
Jak za kila lat rozwinie się full hd to i będą doskonalsze telewizory to sobie kupie nowy za te pieniądze co teraz zaoszczędziłem nie wydając na drogi telewizor którego teraz nie wykorzystam.
Życzę udanego wyboru
 

szfagier

New member
gruby191 napisał:
Witam wszystkich, szuakam TV najlepiej 40 42" raczej LCD i w związku z tym bardzo proszę o poradę cena do 5000zl max, nie mam zielonego pojęcia o temacie a zależy mi na dobrej jakości TV Full HD z którego będe zadowolony przez jakiś dłuższy czas.Bardzo mile widziane porady oraz konkretne typy.
Słyszałem dobre opinie na temat produktów Panasonica, LG i Samsunga ale to już głównie zadecyduje wygląd jak będe miał z posród czego wybrać.

pozdrawiam
Poszukuje podobnego sprzetu i zostal mi polecony model: JVC 42 V 80 , mysle ze do 5tys dorwiesz ten model
 

gruby191

New member
Panasonic wydaje się OK a co do JVC to jakoś niemam przekonania do tej marki ale jest to moje subiektywne zdanie. Czekam na dalsze propozycje
 
Do góry