Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ms15 - do tych potrzeb Philips na VA 55PUS7303 będzie super.
Jak będziesz niebieski masz extra cenę z kalibracją gratis.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, TCL7006 został wybrany jako najlepszy w Europie telewizor w klasie cena do jakości. Masz do niego kalibrację gratis, pilota gratis i wtyczki gratis.
Różnicę danych masz na displaysearch.
 

ms15

New member
Dziękuję @kiki za odpowiedź. Jeżeli ktoś będzie mógł mi pomóc z moim pytaniem to będę wdzięczny:
"Jednak nie na tym chciałem skupić swoje pytanie- mianowicie chciałbym zrobić wszystko poprawnie jeśli chodzi o samo kupno- tzn co dokładnie powinien zrobić w sklepie, jak przetestować dany model? Wiem o kolorowych tablicach w celu sprawdzenia martwych pikseli. Do tego przykładowe materiały na pendrivie- czy mogą to być dowolne filmy 4k, czy ściągnąc jakieś konkretne, uwidaczniające możliwe wady? Co jeszcze w telewizorze przetestować? Na co zwrócić uwagę jeżeli chodzi o gwarancję itd? Przepraszam za część tych pytań, ale tak jak mówiłem jestem świeżakiem, a wydatek jest dla mnie nie mały."

Pozdrawiam.
 

Bartezzo1987

New member
Przedewszystkim nigdy nie słuchaj marketingowego bełkotu sprzedawców. Jedyny ich cel to prowizja od sprzedaży- jednak nie można mieć im tego za złe bo taka praca.
Po drugie. Wybierz modele które zaspokoją Twoje potrzeby a potem czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj i oddziel ziarno od plew.
Gdy już wybierzesz konkretny model i chcesz go obejrzeć na żywo to nagraj sobie na pendriva swój ulubiony film, obrazy rgb, czarny,biały, szary i np. mecz piłki nożnej i przetestuj ( byle nie na ustawieniu sklepowym gdzie jest praktycznie wszystko włączone)
Sprzedawcy często nie mają elementarnej wiedzy dotyczącej sprzętu który sprzedają tylko wykute na pamięć broszurki producenta także to Ty ją musisz posiadać przed zakupem. Amen

Ps. Zawsze możesz KiKiego zapytać czy ma dany model na stanie bo często ma taniej niż w sieciówkach no i masz wtedy 14 dni na testy. Na miejscu ciężko dobrze przetestować tv, bo np. czerni nie sprawdzisz ( za jasno w sklepie)
Także najpierw wybierz model,na ile to możliwe sprawdź na miejscu i napisz do kikiego.
Ps2. Sprawdzać tv, musisz pod kątem bad,hot,stuck pixeli, równomierności podświetlenia, i płynności obrazu.
 
Ostatnia edycja:

ms15

New member
Dziękuję Wam bardzo za rady :)
Najbardziej zależy mi na tym aby tv było odpowiednie do gier i sportu, bo to będzie leciało najczęściej. Kwestia kolorów nie jest dla mnie AŻ TAK istotna bo tak jak wspominałem- przesiadam się z bardzo leciwego sprzętu i nie mam na to wyczulonego oka. Dodatkowo jeżeli będzie to Philips to wierzę, że Ambilight tu pomoże (jest jedną ze sporych zalet, nie ukrywam ze mi się to mocno podoba). Co do samych Philipsów to wiem, naczytałem się sporo niepochlebnych opinii na tym czy drugim forum na ich temat (ciekawy jest spory rozstrzał pomiędzy opiniami na ceneo itd a na branżowych forach), ale uważam, ze u każdego producenta można się naciąć- kwestia doboru dobrego modelu i egzemplarza.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spokojnie brać albo 55C7006 lub 55pus7303
Obydwa są w podobnej cenie, na extra matrycy, super wyposażenie
Zaloguj się tylko w Klubie HDTV
 
Ostatnia edycja:

Onlylove123

New member
Witam wszystkich serdecznie. Szukam dla siebie TV 43 cale:
-Matryca VA czyli jak najlepszy kontrast
-Netflix, Youtube - WIFI
-Fajnie byłoby jak byłaby możliwość podpięcia słuchawek bluetooth(opcjonalnie)
-Bezproblemowy serwis w razie jakichkolwiek problemów
-W miarę równomierne podświetlenie matrycy
-Najważniejsze czyli budżet to ok 1500 zł związku z tym iż jest to zakup tymczasowy, przejściowy.
-Stary telewizor to Panasonic 26 Cali LCD w którym najprawdopodobniej wysiadł odbiornik podczerwieni do sterowania pilotem.

Serdecznie dziękuje za wszystkie propozycje. Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz naprawdę dobre multimedia to od TCL 43P6046 za 1799 zł
Ponieważ zakup na długie lata to masz gwarancję korzystania choćby z tysięcy filmów za darmo.
Jaką masz odległość od ekranu ?
 

Onlylove123

New member
Odległość ok 2.5 m. Jaki ma kontrast ten TCL, czy ma taki sam jak większy odpowiednik 49 cali? Czy to jedyna rozsądna propozycja w tym przedziale cenowym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jeszcze lepiej jak się decydujesz na 49".
Kontrast prawie 4000:1
To bardzo dobra pozycja na rynku.
 

Onlylove123

New member
Nie pisałem, że decyduję się na 49 cali tylko jak wygląda ten model 43 cale w porównaniu z 49 calowym. Oprócz tego thomsona jest coś godnego uwagi bo co do aplikacji to tylko youtube i netflix a z tego co wiem adroid nie jest konieczny tutaj :)
 

Onlylove123

New member
Na tą chwilę udało mi się odszukać 3 telewizory:
1. SAMSUNG UE43MU6172
2. THOMSON 43UC6406
3. Philips 43PUS6262/12

Co sądzicie o tych telewizorach i który powinienem wybrać?
 
Do góry