Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gggarf
Dla Twoich potrzeb bo masz duża odległość czyli 55Pus6561 PHILIPS jest najlepszym rozwiązaniem.
Ma wszystko co potrzebujesz i kosztuje 3599 zł z kalibracja
W klasie cenowej mozesz jeszcze sprawdzić TCL 55c70 za 3299 z pilotem i z Kalibracją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gggarf
Dla Twoich potrzeb bo masz duża odległość czyli 55Pus6561 PHILIPS jest najlepszym rozwiązaniem.
Ma wszystko co potrzebujesz i kosztuje 3599 zł z kalibracja
W klasie cenowej mozesz jeszcze sprawdzić TCL 55c70 za 3299 z pilotem i z Kalibracją.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Latouffe po Up Date działa bez problemów PHILIPS , ale jeśli masz watpliwości to nic na siłę
 

luki99

New member
Panowie chciałbym kupić TV 4k 49 cali (większy będzie za duży dla żony bo to do sypialni).

TV używam do grania na konsolach oraz filmów z internetu portale typu VOD itd Pewnie po zakupie 4k wykupiłbym netflixa. Odległość to będzie 1,5-1,8m max. Z funkcji to tlyko by mi się przydała przeglądarka w TV i tyle. Obecnie jak oglądam film z internetu to podłączam lapka do TV.

I teraz tak rozważałem 49XE9005 i 50DX750. Kupiłem 49XE9005 ale miałem z nim problemy tzn. z działaniem z soundbarem sony HT-CT390 tzn. sub nie działał albo przy przełączaniu źródła z ps4 na TV dźwięk całkowicie znikał. Updaty, reset do default i grzebanie w opcjach nie pomagały problem się pojawiał. SONY serwis też nie doradziło z rozwiązaniem. Połączone przez HDMI ARC. Przez optyka znów było mega cicho.
Opisalem to szczegółowo na innym forum ale nie mogę wkleić linka jeszcze.


Zastanawiam się nad ryzykiem kolejnej sztuki XE9005 (tamten zwróciłem) lub kupna DX750. Skłaniałem się do tego DX750 bo z tego co czytałem ma prostszy system a ja i tak nie będę używał aplikacji itd jedynie przeglądarkę do filmów. Tylko pytanie do Was czemu tych DX750 jest już tak mało jakieś ostatnie szt. zostały i nie ma następcy w panasonic? A na stronie Panasonic niby jest tylko cena 6800 a w sklepach 5200 te ostatnie sztuki.
Inna kwestia to czy panasonic daje możliwość rozszerzenia gwrancji do 4-5 lat czy tylko sony? Innych marek nie biorę pod uwagę.
Znacie się na tym sprzęcie myślicie, że sztuka XE9005 mogła być wadliwa czy to raczej problem softu itd - dwa sprzęty sony i nie grały...
Czy warto waszym zdaniem szukać i kupić jakąś ostatnią szt. panasonica czy to większe ryzyko niż kupno kolejnej szt. łatwo dostępnego Xe9005 ?
 

kakuzawa

New member
Hej!

Poszukuję 2 tv:

1. Do sypialni
Rozmiar: 40" max 43", 4k czy FHD, w tym rozmiarze to chyba bez różnicy?
Budżet: myślę o ok. 2000zł, no maksymalnie 2500.
Matryca: raczej VA, chciałbym niezłą czerń, a kąty widzenia IPS nie są dla mnie istotne, bo tv będzie przed łóżkiem
System: może być Android TV lub Tizen (wymagany smart tv m.in z netflixem, wsparcie dla kodeków HEVC etc.).
Zależy mi na tym by telewizor miał niezłe głośniki (nie mam miejsca na soundbar czy kolumny) i był możliwie smukły oraz działał z modułem CI od UPC. Raczej żadne dodatkowe urządzenia do tv nie będzie podłączane z uwagi na brak miejsca.

Przy okazji - czy znacie jakiś fajny uchwyt na tv by zajmował mało miejsca i można go było pochylić góra/dół (w niewielkim zakresie)?

2. Do salonu
Rozmiar: 55"
Budżet: do 6500zł
Matryca: tv będzie na obrotowym uchwycie (by móc go odwrócić w stronę stołu), żadnego dobrego modelu z IPS nie ma, poza tym - VA ma lepsze czernie, kontrast
System: może być Android TV lub Tizen (wymagany smart tv m.in z netflixem, wsparcie dla kodeków HEVC etc.).

Telewizor nie musi mieć jakiś fantastycznych głośników (planuję w przyszłości zakup dodatkowych, może Fidelio E6, czy w tej cenie jednak lepiej wybrać soundbar?). Do tv będzie podłączony dekoder od UPC, okazjonalnie konsola lub komputer (więc niższy input lag wskazany).

Zastanawiam się głównie nad Sony XE9005, bo w tym roku Samsung MU7000 raczej nie robi takiej furory jak KS7000 w zeszłym roku (pomijając odklejające się ramki ). Czy w tej cenie są jakieś lepsze alternatywy dla tego modelu Sony?

Z góry dzięki za pomoc!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
Tcl 43p60 za 1899 zł z pilotem do obsługi głosowej.
PHILIPS 43 Pus6501 za 2599 z ambilightem
Do sypialni idealny.

Do salonu PHILIPS 65pus6521 za 6099 zł
Lub dozbieraj do Oleda 55Pos902 będzie w super cenie .
 

kakuzawa

New member
Dzieki kiki

Do Twoich potrzeb :
Tcl 43p60 za 1899 zł z pilotem do obsługi głosowej.
PHILIPS 43 Pus6501 za 2599 z ambilightem
Do sypialni idealny.
Na tego TCL patrzyłem, ale nie mogłem znaleźć info czy działa z modułem CI od UPC - rozumiem, ze jednak działa?
Ten Philips to IPS... poza tym dawno nie czytałem tylu narzekań na Androida w tv (Philips w tym bardzo przoduje :???: )

Do salonu PHILIPS 65pus6521 za 6099 zł
Lub dozbieraj do Oleda 55Pos902 będzie w super cenie .
Ile trzeba dozbierać do tego oleda? Chociaż orientacyjnie...
No i poważnie, ten Philips 65" jest lepszy niz xe9005? :roll: czy tylko kwestia rozmiaru w tej cenie za nim przemawia? HDR gorszy, chyba największe plusy to tylko ambi i większy rozmiar...
 

nomnom

New member
Oled Philipsa to koszt około 13 tysięcy więc wątpię, żeby kiki zrobił z tego super cenę, w tej chwili jeśli brać oleda to zeszłoroczny lg 55b6j a jak nie potrzebujemy 4k to 55EG910V lub poczekać na jego następcę, który rzekomo ma pojawić się "już zaraz", więcej tutaj :Telewizory LG na rok 2017.

EDIT A jednak ten oled już jest w sprzedaży, 55EG9A7V • RTVmax - sklep internetowy, najniższa cena jaka jest na tą chwilę, moim zdaniem za wysoka, za dopłatą 500 zł mam 55b6j ale do końca roku powinna spaść.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla niebieskich cena Oled PHILIPS dużo, dużo poniżej 10 tys zł
Ceny podam jak sie uda w środę na Oleda bo jeszcze negocjujemy dodatki.
PHILIPS po UpDate działa z Androidem normalnie.
Tcl działa CI
PHILIPS 65 podałem z uwagi na warunki i działa bardzo dobrze !
 

MrDaphnia

New member
Witam

Przydała by mi się pomoc w doborze tv głównie pod granie na ps3,4 i z lapka. Około 40 cali do 2800zł max

Sam znalazłem te trzy tv :
1.samsung ue40ku6000
2.LG 43UH603V
3.Philips 43PUS6501

Ten trzeci mnie najmocniej interesował, ale naczytałem się o awaryjności i teraz już nie wiem.

Z góry dziękuje za każdą pomoc.
 

misfer

Member
Który z modeli będzie lepszy jeśli mają tą samą cenę - Samsung 55MU7000 czy SONY 55xe8505?

Jestem przed tym samym wyborem + Tcl .

Potrzeby:
Oglądanie tv cyfrowej vectra
Oglądanie ściąganych filmów różne rozszerzenia (4k włącznie)
Dużo sportu (piłka nożna)
Fajny szybki smart i internet
W przyszłości konsola (pozbyłem się ps3)

Najważniejsze :
Równe podświetlenia , brak bandingu (mecze) , cloudingu oraz płynność i dodatkowe poprawienia jakości obrazu. Płynność w szybkich scenach oraz odpowiednie kolory.
Mysle ze tylko VA i minimum 100hz.

Otwarty na coś innego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
misfer - jeśli zero cloudingu i bandingu to tylko TCL 5570 za 3299 zł
Z Twoich wybrałbym SOny 55XE8505 za 5299 zł
 
Do góry