Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

bibi55

New member
Witam wszystkich,

Chciałem się poradzić w sprawie telewizora. Od 7 lat jestem szczęśliwym użytkownikiem plazmy Panasonica. Bardzo cenię sobie jakość oglądanych filmów na tym telewizorze, niestety przyszedł czas na zmianę i zakup czegoś nowego. Najchętniej skłaniałbym się ku plaźmie ale z tego co się orientuję, zostały wycofane z produkcji.

Ogranicza mnie wielkość wnęki więc 49" to max co mogę zmieścić. Telewizor będzie używany do filmów, telewizji i grania na konsoli PS4, główny nacisk to FILM.
Dużo czytałem na forum na temat samsungów i ku tej marce się skłaniałem. Myślałem nad modelem KS8000. Byłem w sklepie żeby zobaczyć ten model na żywo i sprzedawca odradzał Samsunga ze względu na jakość wykonania i polecał bardzo mocno LG 49UJ6517. Na forum nie znalazłem żadnych opinii na temat tego modelu.
Cena tutaj nie gra zbytnio roli, przede wszystkim jakość obrazu przy filmach, ograniczeniem jest jedynie wielkość czyli 49". Funkcja 3D nie jest mi potrzebna. Dobrze żeby radził sobie z odtwarzaniem różnych formatów video i napisów z pendriva.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc. Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

denbi

New member
Ja może zapytam tak troszkę niestandardowo. Teoretycznie wybrałem już Panasonic TX-58/65EX780E. Ale grzechem byłoby nie zapytać o ewentualne alternatywy. Czy w podobnych cenach do tych dwóch wielkości (58 cali i 65 cali) znajdę jakieś równie dobre LCDeki od konkurencji?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wybrałbym
Philips 65 pus7601 za 7999 zł
Sony 65 xe8505 xa 7799 zl
Philips Oled 55pos9022 za 8999 z pakietem.
 

denbi

New member
A czy ceny obu tych Panasoników mógłbym poznać? Nie ukrywam, że do Philipsa od zawsze podchodzę z dystansem a Sony, to już nie to Sony co kiedyś. Co prawda teraz mam LCD Sony 32 cale (nawet nie wiem co to za model - to był prezent), działa już kilka ładnych lat, ale przypadłość ma, że co kilka-kilkanaście minut jest krótka przerwa w dźwięku nie ważne z jakiego źródła (kablówka, USB, odtwarzacz).

I czy w dwóch zdaniach mógłbyś przedstawić różnice na korzyść sugerowanych przez Ciebie modeli w stosunku do Panasoników z serii EX780?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony ma się bardzo dobrze .
Philips Oled zbiera rewelacyjne recenzje.
Panasoonic 65EX780 za 9250 zł.
 

denbi

New member
Poprosiłbym jeszcze o cenę modelu 58EX780E i info w jaki sposób zamówić itp. Czy z tymi Panasonikami jest możliwość zakupu odtwarzacza BR w promocyjnej cenie jak to ma miejse w kilku innych sklepach?
 

denbi

New member
Kiki, nieśmiało się przypominam o informacje jak nabyć u Ciebie TV. Polatałem troszkę po okolicznych sklepach, pooglądałem... i zostanę jednak przy Panasie 58EX780. Jednak nie będę w stanie wycisnąć nic więcej ponad te 6 tysi na TiVi. Myślałem, że będę miał troszkę "nadwyżki" ale się posr*ło... i nie mam.

Rozumiem, że przy sprzęcie od Ciebie kalibracja jest w cenie?

I jeszcze takie pytanie, czy ten wieszak będzie ok? Parametrami spełnia wymagania, cokolowiek więcej na temat marki itp? Tu link: REGULOWANY UCHWYT DO TV TELEWIZORA LCD LED 23-70 (5293740893) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Ewentualnie ten: Uchwyt do telewizora 32-85" Maclean MC-564 B czarny do75kg max vesa 600x400
 

denbi

New member
No już trzy razy do Ciebie na priva pisałem i nic... dlatego tak się tu dopytuję. Coś muszę jeszcze zrobić? Dochodzą ode mnie wiadomości?
 

fructo

New member
Dzień dobry. Szukam LCD do salonu rodziców. Odległość TV od siedziska to jakieś 2,5m, budżet - nie więcej niż 2000 zł. Oglądają głównie programy z darmowej telewizji naziemnej. Co wybrać? Zakup na lata...
 

radzix309

New member
Cześć koledzy. Szukam telewizora do salonu, rozmiar maks 49 cali, telewizor zmieniam pod konsolę ps4 pro, więc 4k i hdr mile widziane. Cena jaką chcę przeznaczć na zakup to maks 3 tys zł. W oko wpadł mi Philips 49pus6561 czy to będzie dobry wybór? Ambilight zawsze mi się podobało. Podobają mi się tv OLED ale cenowo poza zasięgiem.

Dzięki za pomoc.
 

walec

New member
Witam
Mam dylemat dot. wyboru telewizora. W grę wchodzą 2 modele Samsunga: UE55MU7042 i UE55KS7000S. Oba mają podobne parametry i ceny, ale pewnie jakieś niuansiki się znajdą. KIKI doradzisz? Jakieś ceny podasz?
Dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model KS7000 ma dwa ważne problemy, odklejanie i martwe piksele.
Wybrałbym MU 7002 . Testowałem gra świetnie.
Teraz jest podobno w jakiej sieci w promocji za 4999 zł.
 
Do góry