Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
coffi - do 3 tyś zł
Philips 50PFH6510
Sony 50 W755
Hitachi 50HZT66
TCL 50S7806

=========================================
Sokol2525
Masz dużą odległość brałby Hitachi 55HZT66

=========================================
monkeyy
Najtańsze to znaczy do jakiej max kwoty ?

=========================================
stealt
Do 3,5 tyś:
- Philips 55PFT6510
- Hitachi 55HZT66
- TCL 555S7806

=========================================
rafcio76r

Masz extra 48PUS7600 z ambilightem Androidem.

=========================================
 

Sokol2525

New member
Ta odległość będzie jednak mniejsza, bo 2-3metry. Ten Hitachi jest bez WiFi i funkcji Smart:/
Sporo czytalem o Philips PFH6510, ale dużo osób pisze, ze ma słaby, niedopracowany system. Podobno ma to się zmienić po aktualizacji. Kiki co sądzisz o tym tv?
 
Ostatnia edycja:

kuba.duch

New member
Potrzebuję pomocy w wyborze telewizora dla rodziców:

1. odległość od ekranu? 3 - 3,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju - okna od strony zachodniej, świeci z lewej strony,
3. Jak duży jest pokój? ok. 22m2
4. Preferowana technologia - led
5. jaki masz obecnie telewizor? Toshiba 32AV500P
6. jakie programy najczęściej oglądasz? SPORT-żużel, siatkówka, filmy akcji, dokumentalne, seriale
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: w dzień i wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? przy świetle, mała lampka
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. matryca błyszcząca czy matowa? matowa, bez problemu z refleksami
11. preferowana wielkość telewizora? 42, ale nie wiem czy przy odległości 3,5 m lepsza będzie większa przekątna
13. czego nie lubisz w telewizorach? słabej ostrości, smużenia w dynamicznych scenach oraz falującego obrazy przy statycznych scenach
14. jakie urządzenia będą podłączone? dekoder NC+, okazjonalnie laptop przez HDMI, USB
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90% tv, 10% pozostałe
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i lekko z boku
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? tak
22. ma mieć 3D? nie wymagam
23. ma mieć slot na karty SD ? nie wymagam
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? pendrive usb, lub dysk twardy na USB, laptop przez HDMI
26. ile programów HD? około 10
27. ma stać czy wisieć? stać
28. rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: jakość, ostrość i dynamika obrazu bez szarpnięć, płynność, bardzo dobra jakość SD, odświeżanie 100 Hz dla scen dynamicznych
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5 h
32. sugerowana cena ? ok 2000 zł - 3000 - mogą być też droższe propozycje, to wtedy przedstawię te propozycję zamawiającym - rodzicom ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
=========================================
rafcio76r

Masz extra 48PUS7600 z ambilightem Androidem.

=========================================

Kiki, Przejrzałem już kilka modeli różnych producentów i tak:

1) Philips 48PUS7600 - TV super i praktycznie od ręki bym go wziął, tylko ten nieszczęsny input lag - w teście zmierzyłeś, że ma 83,1 ms. W innym teście na necie znalazłem znalazłem info o opóźnieniu 83ms w trybie gra, 103ms w trybie standardowym, co dla mnie jest nie do zaakceptowania, ponieważ jestem fanem strzelanek FPP, gdzie input lag musi być niski.

2) Sony KD-55X8505C - Niski input lag 35ms w trybie gra, 65ms w trybie standardowym. Obsługa 10-bitowego koloru, matryca 120Hz. Wadą mało stabilny system Android i na obecną chwilę brak funkcji nagrywania na USB, mimo takiego info w specyfikacji tego TV. Od pół roku Sony obiecuje poprawkę aktualizacji usuwającą problem braku możliwości nagrywania, ale ostatnio ponoć przesunęli termin do lutego 2016 r.....ręce opadają :(

3) Samsungi 48 cali: Samsung UE48JU7000 oraz UE48JU7500 na matrycach 120Hz. Input lag w modelu JU7000 bardzo niski 22ms w trybie gra, 54ms w trybie PC (z HDMI UHD Color). Miałeś na testach te Samsungi??? Może napisać o ich wadach???

4) Panasonic 55" LED TX-55CX700E - input lag 38,5ms w trybie gra, 50ms w trybie standardowym. W teście napisałeś jednak o skopanym wygaszaniu strefowym Panasa na 2015 r. Do tego obraz jest ponoć mniej płynny niż na ww. Samsungach, Sony oraz Philipsie.

Czytając różnie opinie mam wrażenie, że producenci zamiast poprawiać jakość TV, to z roku na rok obniżają ich jakość tnąc koszty. Dla mnie najważniejszy jest OBRAZ I NISKI INPUT LAG, a nie jakiś mało ważny - jak dla mnie - Smart, bo to można obejść - jeśli ktoś chce - dokupić dongla. A od przeglądania stron www mam lapka. Dźwięk TV można poprawić podłączając pod zestaw głośnikowy, ale jakości obrazu TV się nie poprawi, no może poza kalibracją, ale jak mówi powiedzenie "z pustego to i Salomon nie naleje" w sytuacji, gdy producent się dał plamę.

Reasumując, moje największe priorytety to:
1) dobra jakość obrazu, obraz płynny, naturalny, brak smużenia,
2) matryce 50/60 Hz odpadają (to badziewie mają wszystkie Samsungi z serii 6 i niższej) czy LG z serii 8 i niższej.
3) niski input lag - na poziomie do 40 ms. ze względu na grę w strzelanki FPP, ale pod PS4, bo granie na TV poprzez PC mnie nie interesuje.
4) stabilność działania TV - prawidłowa reakcja na komendy pilota, brak "zwiech" TV,
5) funkcja nagrywania programów na nośniki USB,
6) odtwarzanie filmów pod USB z obsługą napisów PL wewnętrznych i zewnętrznych.

Przedział cenowy do ok. 5 000 zł. Czy w przekątnej ok. 48/49 cali jest jakiś model spełniający ww. wymogi???

Zmierzyłem ostatnio max. odległość z jakiej będę oglądał TV - wynosi ona 260 cm (2,6 m). Wychodzi więc na to, że z tej odległości powinienem już iść w wybór 55 cali, żeby 4K miało sens :(
Ale w cenie ok. 5 000 zł i przekątnej 55", to już w ogóle nie będzie żadnego wyboru, no chyba, że na wiosnę 2016 ceny spadną przed wypuszczeniem przez producentów nowych modeli.

Biorąc pod uwagę odległość do TV 2,6 m zacząłem zastanawiać się też nad TV Full HD 55" do kwoty 5 000 zł. Ale czy jest jakiś model Full HD, który spełni podane przeze mnie wymogi??? Wiadomo, że w 2015 r. producenci poszli w 4K traktując Full HD po macoszemu. Reasumując, czy kupi się dobrej klasy Full HD, jeśli tak, to jaki model???

Pozdrawiam :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam ,czy to dobry wybór LG 49UF7787.
Pokój 16m2 odległość od telewizora 2.5m
Czy jest coś lepszego w cenie do 3000 zł
Teraz mam LG 37LH5000 ale po pięciu latach siada matryca,zależy mi na dobrym obrazie i bezproblemowym internecie .Max 50 cali ale wolałbym 48.

Musisz mieć jednak świadomość, że LG 49UF7787 posiada matrycę 50/60 Hz, więc o ultra płynności możesz niestety zapomnieć. Do oglądania sportu i do gier średnio się więc nadaje, ale do filmów obyczajowych i przeglądania fotek będzie w sam raz. Tak szczerze mówiąc, jeśli miałbym wybierać, to zamiast TV Ultra HD/4K z matrycą 50/60 Hz, wolałbym wybrać TV Full HD z matrycą 100/120 Hz :)
 

Taoros

New member
@kiki

Chyba mnie pominąłeś. ;>
Jeżeli w którychś z poprzednich doradztw zakupów uwzględniłeś także i mnie, to przepraszam. Patrzyłem po nick'ach i swojego nie znalazłem.
 

stealt

New member
Mam jeszcze pytanie czy nagrywając na USB to materiał mogę tylko odtworzyć na danym telewizorze czy będzie można to zrobić np na komputerze lub innym TV ? I czy można coś nagrać z ustawieniem godzin a Tv pozostaje wyłączony .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
 

coffi

New member
coffi - do 3 tyś zł
Philips 50PFH6510
Sony 50 W755
Hitachi 50HZT66
TCL 50S7806


Witam kiki,czy niema coś mniejszego 46-48 cali?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mam jeszcze pytanie czy nagrywając na USB to materiał mogę tylko odtworzyć na danym telewizorze czy będzie można to zrobić np na komputerze lub innym TV ? I czy można coś nagrać z ustawieniem godzin a Tv pozostaje wyłączony .


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Wszystko zależy od producenta sprzętu. Miałem dekoder Technisata do cyfrowej kablówki i nagrywanie nie było szyfrowane i można było je potem odtworzyć na kompie. Mam odtwarzacz BluRay Samsunga z głowicą DVB-C i niestety szyfruje nagrania. Te blokady to chociażby CINAVIA.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Witam ,dzięki za podpowiedzi.
Jak sprawdzić który telewizor ma matryce 50Hz a ktury 100Hz ,bo w opisie tego miewidze?

Niestety w specyfikacji technicznej na stronach sklepów nie znajdziesz takiej informacji. Być może chodzi o to, żeby "nabić w butelkę" nieświadomego klienta i wcisnąć mu 50 Hz szajs. Musisz poszukać albo w instrukcji obsługi na stronie producenta lub zadzwonić na infolinię. Możesz też poszukać testów danego TV na necie.

Jak kupowałem w 2008 r. TV, to przy wielu modelach w opisie na stronie sklepów pisało "czarno na białym", że dany model ma matrycę 100 Hz czy 50 Hz. Teraz klientów "karmi się" marketingowym bełkotem typu odświeżanie 800 Hz, a matryca ma faktycznie 50/60 Hz :shock:
 

feloniak

New member
Zakup telewizora UHD

Witam. Przymierzam się do zakupu telewizora UHD. Prosiłbym o poradę:

1. Odległość od ekranu? 2,5-3 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju? Z prawej strony ale tylko do godziny 11.00-12.00
3. Jak duży jest pokój: Pokój 4mx5m
4. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic 47ET60E
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport, piłka nożna, filmy akcji.
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Raczej popołudnie i wieczór.
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej bez światła.
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Raczej ostry
9. Matryca błyszcząca czy matowa? Obojętnie
10. Preferowana wielkość telewizora? 55"
11. Preferowana marka? Od zawsze Panasonic ale może Philips z ambilightem ?
12. Czego nie lubisz w telewizorach? Słabej czerni, smużenia
13. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder sat UHD, filmy z dysku sieciowego, konsola ps4
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% telewizja, 20% dysk sieciowy, 10% konsola
15. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost. Z boku sporadycznie jak goście przychodzą :)
16. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Niekoniecznie
17. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Niekoniecznie
18. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Tak.
19. Ma mieć 3D? Tak
20. Ma mieć slot na karty SD ? Dobrze by było
21. Ma mieć tuner DVB-S? Nie musi
22. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - konsola PS4, dekoder, USB - pendrive, LAN - dysk sieciowy
23. Jaki masz sygnał: cyfrowy (dekoder satelitarny UHD)
24. Ma stać czy wisieć? wisieć
25. Rozdzielczość: UHD, wysoka wartość odświeżania
26.DVB-C i DVB-T/T2: TAK/NIE
27.Na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, dobra czerń,
naturalne kolory, płynność obrazu, brak smużenia.
28.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6-7 godzin.
29.Sugerowana cena? do 4000zł
 

bartekb85

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
4 x 5[m]
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
3 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2 - 3
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na przeciwko i bokiem.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju?
okno i tv na tej samej ścianie, promienie padaja na widza
7. Jaki masz obecnie telewizor?
jakis hd ready 32 cale stary ogolnie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
przede wszystkim dobrą jakość obrazu, matrycę natywną 100Hz, odtwarzanie multimediów z usb, wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Dvb-t
10 .Jakie urządzenia?
laptop, tablet, dysk zewnętrzny
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
Około 4h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Nie mam zdania.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
pewnie seriale i wiadomości
14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie
16. Preferencje co do marki?
Nie mam
17. Preferencje co do wielkości?
Najlepiej 46 wzwyż chyba ze nie bedzie dobrego to 42
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
oprogramowanie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
Chciałbym wydać poniżej 1900
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
nie musi byc

Witam chciałbym kupić rodzicom na święta jakiś telewizor do 1900zl, nie musi mieć żadnych dodatków tylko matryca 100 żeby byla (natywna) wbudowany tuner dvbt oraz możliwość oglądania filmów z USB, znajdę jakiś w okolicach 47 cali ? Posiadam phlipsa 42pfl6008k i myślę ze jakość obrazu na tym poziomie by mi w zupełności wystarczyła
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

DesT_

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony
7.Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 32 3-4 letni
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobre i rozbudowane smart tv
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Upc, laptop, screen mirroring z e smartphona
10.Jakie urządzenia ? dekoder , laptop, tel
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 3-4h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez różnicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie sport, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Zamierzam oglądać filmy online
15.Czy zamierzasz grać w gry? Nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości ? Co najmniej 40'
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Opóźniona reakcja na pilota, jasna czerń, słabe kąty widzenia, smużenie przy sporcie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2tys
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie jest mi potrzebne

Wyselekcjonowalem 2 modele - Samsung UE40H6400 vs LG 42LF652V.
Który z nich będzie lepszy do moich potrzeb?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego DesT_,
Nie wiem jakie podane modele mają matryce, ale jeśli 50/60 Hz, to do sportu i filmów akcji, średnio się nadają.

Przy odległości 3-4 metry przekątna 40-42 cale będzie zbyt mała, ale rozumiem, że budżet Cię ogranicza.
Jeszcze niedawno za 2200 zł można było wyrwać Panasa 47" AS650.
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego feloniak,
W podanej cenie (4000 zł) i przekątnej 55" strasznie ciężko będzie Ci coś sensownego kupić w technologii 4k/Ultra HD. Wiem, bo sam powoli przymierzam się do zakupu takiego TV z rocznika 2015. Należy kierować się rodzajem matrycy. Matryce 50/60Hz możesz sobie odpuścić, bo to straszny szajs, montowany np. w:
1) modele Samsunga - cała seria 6 i niższa,
2) modele Philipsa np. 7150 (dobrą matryce ma model 7600, ale wysoki input lag)
3) modele LG - wszystkie poniżej serii 9.
Ww. modele omijaj szerokim łukiem.

Najtańsze sensowne modele w cenie zbliżonej do 4000 to Panasonic seria 7: CX700, CX720.
Panasonic 55" LED TX-55CX700E można kupić za ok. 4 300 zł. Oczywiście poczytaj wcześniej o wadach tego TV. Z drugiej strony można powiedzieć, że przecież nie ma TV idealnego nawet za 7000-8000 zł hehe
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam kolega rafcio76r pisze o serii 6 JU Samsunga.Kolego te dwa co wybrałeś są na matrycy 100 Hz,ja osobiście wybrałbym LG 42LF652V.
 

DesT_

New member
Jaką przewagę ma LG nad samsungiem? Zależy mi na jakości obrazu, szybkiej matrycy i dobrym Smart TV. Czy LG obsługuje Flasha? Chodzi głównie o oglądanie filmów online - np z cda.pl
 
Do góry