Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

luck76

Well-known member
Dlaczego nie na miejscu? Zamysłem tego forum chyba jest doradzić możliwie najlepszy zakup w danym budżecie, a nie polecic TV który moża przy okazji sprzedać bo posiada się taki dostępny na sklepie, na najlepszej marży.

Rozumiem że inna technologia, pytanie czy warta tego żeby zejść o 10" w dół.
Bardzo dobre pytanie, jak najbardziej na miejscu. Kiki powinien oznaczać posty jako treść reklamową. Pytanie w jakim celu szukasz tv - jeśli w celu hobbistycznego nieustannego poszukiwania prawidłowo działającego softu - to zdecydowanie bierz C835 - nie będziesz się nudził i może coś w bonusie obejrzysz. Jeśli dla jakości przetwarzania sygnału video i prawidłowej obsługi dźwięku zarówno dolby (m.in. atmos) jak i DTS, to Sony. Jeśli dla ładnej kolorowej aureoli - to TPV (kolejny obok TCL chiński producent TV, znany szerzej w Europie z odpłatnego wykorzystywana marki Philips). Osobiście mam miniLED Sony i korzystając wcześniej z jego odpowiednika bez tej technologii (tj x95j) uważam, że technologia miniLED wnosi (w przypadku Sony) brak DSE, szczytowo jaśniejszy obraz i inne piloty. Cała reszta wypisz wymaluj to samo. x90K to bdb odbiornik, z dobrą kontrolą strefowego wygaszania i super przetwarzaniem obrazu.
 

Kuli99

New member
No cóż nawet nie zrozumiałeś, więc odpuszczę sobie komentowanie Twojej wypowiedzi...
Całkiem możliwe, ciężko odczytać intencje z krótkiego zdania nie znając tonu wypowiedzi i mimiki, możliwe że nie do końca potrzebnie wbiłem szpilę ;) nie gniewaj się i z chęcią zrozumiem co miałeś na myśli, może na priv?

Bardzo dobre pytanie, jak najbardziej na miejscu. Kiki powinien oznaczać posty jako treść reklamową. Pytanie w jakim celu szukasz tv - jeśli w celu hobbistycznego nieustannego poszukiwania prawidłowo działającego softu - to zdecydowanie bierz C835 - nie będziesz się nudził i może coś w bonusie obejrzysz. Jeśli dla jakości przetwarzania sygnału video i prawidłowej obsługi dźwięku zarówno dolby (m.in. atmos) jak i DTS, to Sony. Jeśli dla ładnej kolorowej aureoli - to TPV (kolejny obok TCL chiński producent TV, znany szerzej w Europie z odpłatnego wykorzystywana marki Philips). Osobiście mam miniLED Sony i korzystając wcześniej z jego odpowiednika bez tej technologii (tj x95j) uważam, że technologia miniLED wnosi (w przypadku Sony) brak DSE, szczytowo jaśniejszy obraz i inne piloty. Cała reszta wypisz wymaluj to samo. x90K to bdb odbiornik, z dobrą kontrolą strefowego wygaszania i super przetwarzaniem obrazu.
Dziękuję za rzeczowy wpis który wnosi chyba najwięcej ile udało mi się uzyskać na tym forum od kilku dni.
Byłem dziś w sklepie w celu porównania telewizorów i potwierdze opinie o Philips'ie 8807 w 75" - ten telewizor jest po prostu słaby, kolory strasznie wyprane, bialy kolor wpada w żółty i ogólne wrażenie obrazu jak za mgłą, dodam że sprawdzałem ustawienia obrazu i mimo prób ustawienia czegoś lepszego, nic nie wpływało znacząco na jakość.
Następnie po Philipsie sprawdziłem TCL C735 - tutaj byłem pozytywnie zaskoczony, jakość kolorów i efekt jaki dawał obraz był zadowalający, powiedziałbym że taki kompromis między x90k a philipsem, gdzie x90k to pewny wybór gdyby tylko 75" było troche tańsze(7999). Mozna powiedzieć że byłem już zdecydowany na tego TCL w 75" gdy nagle zeszło na OLED'y ze sprzedawcą i okazało się że jest promocja na Samsunga QE65S95 za którego po zakupie mozna dostać cash back na 2000zł, co finalnie daje cene 7 tyś. zł za 65".
Finalnie, jutro chcę podjąć decyzje co kupić bo w tym wszystkim jest jeszcze C835 z tyłu głowy, choć wydaje mi się nie że przebije jakością S95 od Samsunga.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za Oleda LG C21 masz jeszcze lepszą cenę bo 7499 zł finalnie i to z pakietem dodatkowym.
I w tej klasie cenowej to świetna oferta.
 

luck76

Well-known member
Całkiem możliwe, ciężko odczytać intencje z krótkiego zdania nie znając tonu wypowiedzi i mimiki, możliwe że nie do końca potrzebnie wbiłem szpilę ;) nie gniewaj się i z chęcią zrozumiem co miałeś na myśli, może na priv?


Dziękuję za rzeczowy wpis który wnosi chyba najwięcej ile udało mi się uzyskać na tym forum od kilku dni.
Byłem dziś w sklepie w celu porównania telewizorów i potwierdze opinie o Philips'ie 8807 w 75" - ten telewizor jest po prostu słaby, kolory strasznie wyprane, bialy kolor wpada w żółty i ogólne wrażenie obrazu jak za mgłą, dodam że sprawdzałem ustawienia obrazu i mimo prób ustawienia czegoś lepszego, nic nie wpływało znacząco na jakość.
Następnie po Philipsie sprawdziłem TCL C735 - tutaj byłem pozytywnie zaskoczony, jakość kolorów i efekt jaki dawał obraz był zadowalający, powiedziałbym że taki kompromis między x90k a philipsem, gdzie x90k to pewny wybór gdyby tylko 75" było troche tańsze(7999). Mozna powiedzieć że byłem już zdecydowany na tego TCL w 75" gdy nagle zeszło na OLED'y ze sprzedawcą i okazało się że jest promocja na Samsunga QE65S95 za którego po zakupie mozna dostać cash back na 2000zł, co finalnie daje cene 7 tyś. zł za 65".
Finalnie, jutro chcę podjąć decyzje co kupić bo w tym wszystkim jest jeszcze C835 z tyłu głowy, choć wydaje mi się nie że przebije jakością S95 od Samsunga.
S95 to super tv ale OLED. C2 to fajny tv, przy czym inna technologia oled, słabiej oddająca kolory. Jeśli nie masz obaw co do wypalenia to bierz, tym bardziej ze taniej niż C2 a klasowo jak G2
 

Kuli99

New member
S95 to super tv ale OLED. C2 to fajny tv, przy czym inna technologia oled, słabiej oddająca kolory. Jeśli nie masz obaw co do wypalenia to bierz, tym bardziej ze taniej niż C2 a klasowo jak G2
Napisałem tą odpowiedź na "świeżo" po powrocie ze sklepu, w miedzyczasie troche doedukowałem się w temacie OLED i stwierdzam że to nie dla mnie.
Jednak budżet 7-8 k został już naciągniety i chyba moge tyle przeznaczyć, co znów otwiera kolejne możliwosci i na nowo jestem w totalnej kropce i nie wiem co kupić...
Najlepiej 75" z HDR na wysokim poziomie 50% VOD / 50% PS5 - choć jestem w stanie iść na kompromis 65" zyskując lepszą jakość.

Z tych ostatnich na placu boju pozostaje Sony 75x90k, TCL 75c835, TCL 65c935 - Sonego widziałęm na własne oczy, te TCL'e to telewizory widmo, nie do obejrzenia w lokalnych sklepach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Lokalne może nie dają rady ale w dobrych sklepach masz od ręki.
LG 65C21- po cash back jest za 6499 zł.
 

luck76

Well-known member
Napisałem tą odpowiedź na "świeżo" po powrocie ze sklepu, w miedzyczasie troche doedukowałem się w temacie OLED i stwierdzam że to nie dla mnie.
Jednak budżet 7-8 k został już naciągniety i chyba moge tyle przeznaczyć, co znów otwiera kolejne możliwosci i na nowo jestem w totalnej kropce i nie wiem co kupić...
Najlepiej 75" z HDR na wysokim poziomie 50% VOD / 50% PS5 - choć jestem w stanie iść na kompromis 65" zyskując lepszą jakość.

Z tych ostatnich na placu boju pozostaje Sony 75x90k, TCL 75c835, TCL 65c935 - Sonego widziałęm na własne oczy, te TCL'e to telewizory widmo, nie do obejrzenia w lokalnych sklepach.
Twój wybór, jeśli nie chcesz się cieszyć najlepszym obrazem do końca życia i 3 dni po śmierci. W takiej sytuacji tylko Chińczyk. Najlepsze wsparcie (direct z COO), zero problemów z aktualizacją, najmocniejsze podzespoły, 50 letnie doświadczenie w procesowaniu obrazu. Tylko nie bierz Hisense bo to dno, o czym świadczy niższa sprzedaż w Montanie, na Uralu oraz w Chinach.
 

Kuli99

New member
Wszystkie Chinczyki na bok, nie chce żonglować pen drive z aktualizacjami i denerwować się bez przerwy na sprzęt który powinien działać po wyciągnieciu z pudełka.
Zostaje przy Sony 75x90k.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest ale 75x94K SOny z pakietem w podobnej cenie co X90K.
Ale wiesz oczywiście, że Sony też jest produkowany przez Foxcoon - z Tajwanu, w fabryce na Słowacji.
Sony nie ma własnych fabryk - oprócz Japonii.
 

Kuli99

New member
Jest ale 75x94K SOny z pakietem w podobnej cenie co X90K.
Ale wiesz oczywiście, że Sony też jest produkowany przez Foxcoon - z Tajwanu, w fabryce na Słowacji.
Sony nie ma własnych fabryk - oprócz Japonii.
Pisząc Chinczyk, miałem na myśli TCL'e - nie potrafie dorwać tych telewizorów w swojej okolicy, żeby móc na nie zerknąć i ocenić jak to świeci w porównaniu do np. tego Sonego.
W jakiej cenie masz tego x94K z pakietem i bez?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL- są produkowane w Żyrardowie.
Tak Sony 75X94K - jest z pakietem za 8099 zł i z montażem .
 

luck76

Well-known member
TCL- są produkowane w Żyrardowie.
Tak Sony 75X94K - jest z pakietem za 8099 zł i z montażem .
Tak samo są produkowane - jak każdy inny produkt sprzedawany u nas - poza Azją. Kwestie fiskalne i łańcuchów dostaw - szczególnie tworzyw sztucznych.
Pisząc o Chińczykach mazdy wie o co chodzi - o myśl techniczną. Już kiedyś to pisałem - oni są mistrzami w kopiowaniu i zarabianiu na tym pieniędzy, od kaligrafii zaczynając.
 

Kuli99

New member
Dziś jeszcze jadę finalnie porównać Sony 75x90k i Samsunga 65S95B (uwzględniając minusy stojące za OLED'em, choć VOD i PS5 wieczorami, pozwolą mu rozwinąć skrzydła u mnie w salonie)
Oba modele można dostać w podobnej cenie i jedyny dylemat jest spowodowany przez różnice w wielkości, jakby to był dylemat miedzy jednym a drugim w tej samej przekątnej to OLED wygrywa zdecydowanie.
Może ktoś chce jeszcze czymś namieszać mi w głowie w przedziale cenowym do 8K ? :LOL:
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Już abstrahując nawet od tego czy oled czy lcd to moim zdaniem 65 cali dla odległości 3,5m to będzie za mało. Sam miałem 55 zrobiłem przeskok na 65 i na poczatku wydawalo się super ale bardzo szybko zrozumiałem że 75 by spokojnie przyjęło i że to był błąd, a ja mam ok 3m. Wydasz 8k i po miesiącu stwierdzisz że to jednak nie to i co wtedy...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czyli jeśli Oled jednak - to LG 65C21 za 6499 zł - oszczędzisz dużo kasy - a uśmiech gwarantowany.
Z modeli 75" - jeśli odpuszczasz mini ledy TCLa - to Sony będzie ok.
Dziś przy globalizacji rynku - właściciel to głównie tylko kasa.
R&D TCL masz w Polsce .
 
Do góry