Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

T_XX

New member
Witam,
jestem przed wyborem TV do sypialni, i będę wdzięczny za pomoc w wyborze.
Biorę pod uwagę Philipsa 43-50PUS7956 (43PUS8506 już trochę za drogi) i Sharp 50DN3EA. Philips kusi mnie Ambilight (czy warto?), natomiast Sharp trochę z sentymentu (w tej chwili mam od kilku ładnych lat 60XL2E - jeśli dobrze pamiętam), no i na dzień dzisiejszy jest do Sharpa soundbar z subwooferem gratis. Jeśli ktoś zna te modele i mógłby napisać za i przeciw, ewentualnie polecić jakiś inny model z zakresu 43-50" w cenie do około 2500zł. Z góry dziękuję za pomoc.
 

bllitz

Member
Philips 65PML9636/12 czy Samsung Neo QLED QE65QN95AAT. Mój 6 letni KDL65-W855C padł po raz 3 w ciągu roku (podświetlenie, jadę jutro z nim do naprawy, ale pewnie długo znowu nie pociągnie). Głownie filmy i seriale 4K oraz gry z PC. W wątku o Philipsie widzę problemy ze smużeniem, a Samsung agresywnie podbija kolory. Czy może jeszcze coś innego? Nie chcę OLED'a, obawiam się wypaleń.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są dobre.
Smużenie sprawdź na własne oczy.
CI którzy byli na sprawdzeniu - kupili już bez obaw 9636.
Wg mnie lepiej się sprawdzi szczególnie z DV - bo Samsung nie ma.
Ale masz specjalną ofertę na obydwa modele dla niebieskich plus pakiet dodatkowo.
 

tobot

Member
Philips 65PML9636/12 czy Samsung Neo QLED QE65QN95AAT. (...) W wątku o Philipsie widzę problemy ze smużeniem, a Samsung agresywnie podbija kolory. Czy może jeszcze coś innego? Nie chcę OLED'a, obawiam się wypaleń.
Samsunga też odradzam, właśnie ze względu m.in. na brak obsługi niektórych formatów. Philips zdaje się nie ogarnął miniled - są problemy; poczytaj cierpliwie uwag użytkowników, a zamiast fajnego ale nietaniego ambi do sypialni, możesz zaimplementować prawie za darmo jakiś durny pasek ledów i dowolnie korzystać. :D (- sorry, nie jestem zwolennikiem ambi, uważam wręcz to za zbędny dodatek).
Przyjrzyj się jeszcze Sony - poziom niezachwiany i ciut wyższy od konkurencji: sam intensywnie myślę :/
 
Ostatnia edycja:

bllitz

Member
Obydwa są dobre.
Smużenie sprawdź na własne oczy.
CI którzy byli na sprawdzeniu - kupili już bez obaw 9636.
Wg mnie lepiej się sprawdzi szczególnie z DV - bo Samsung nie ma.
Ale masz specjalną ofertę na obydwa modele dla niebieskich plus pakiet dodatkowo.


Gdzie teraz można zobaczyć te TV u Ciebie jak urania w rozbiórce?
 

Roothar

New member
Witam
Poszukuje nowego telewizora do pokoju. Telewizor głównie służyć miałby do grania (PS5/PC) oraz jakiś netflix + filmy (4k hdr).


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno w połowie ściany około 2m od telewizora, niemniej ma rolety, pokój raczej "ciemny"
7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam - nie używam :)
8. Co chcemy, aby telewizor posiadał? - b. dobre odwzorowanie kolorów + HDR,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? brak
10. Jakie urządzenia? komputer, PS5,
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5 - zależy od dnia. Ale uśredniając raczej tyle
12. Czy zdarza się, że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
Rzadko, choć elementy statyczne w postaci pasków życia czy innych w grach będzie wyświetlał statycznie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy + seriale , programów jako takich to żadnych :)
14. Czy zamierzasz surfować po internecie? nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 80-90% to gry :p
16. Preferencje co do marki? Nie
17. Preferencje co do wielkości? 50-55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 5000
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? nie chciałbym tego robić zbyt często
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? tak

Mocno zastanawiałem się nad modelami:
X90j od Sony
Q95T - Samsung
QN91 - Samsung (tyle, że 50 cali)
LG Oled
TCL C825

i tak w sumie to sam nie wiem co już wybrać - oled kusi, ale nie chciałbym aby wypalił się w rok ...
Może ktoś ma jeszcze jakieś modele warte uwagi / poleciłby któryś z wymienionych TV ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie to prosta kolejność, odległość wskazuje na 55" tym bardziej że mieszczą się w klasie cenowej :
- Philips 55Oled 706
- LG Oled 55C11
Oledy mają już zabezpieczenia.

- TCL mini Led 55C825
- Samsung QN91 mini led

LCD
Samsung 55Q9T
Sony 55X90J

Wg mnie taką kolejność ja bym wybierał do opisanych potrzeb.
Dla niebieskich masz specjalną ofertę na wszystkie modele z pakietem.
 

arek810316

New member
Witam. Żona mnie goni żebym wybrał jakiś tv,bo tylko tego nam brakuję do pełnego urządzenia salonu...
Który z tych tv będzie lepszy;?
Sony XR 75 X94J
LG Nano 913 75 cali
Oczywiście dwa modele z tego roku.
Tv głównie do oglądania naziemnej telewizji i Polsatu cyfrowego. Czasami jakiś film na Netflix...
 

tobot

Member
Na podobnie brzmiącym portalu (_hdtv_polska_ - usuń _ ) bez trudu przez lokalną wyszukiwarkę znajdziesz test Nano913 :) - niekoniecznie pochlebne wyniki w temacie, który Ciebie (i mnie) interesuje. Testy X94j (w zasadzie X90j) też nietrudno namierzyć również w tym samym miejscu. ;) Ja teraz, dzisiaj mam podobny dylemacik, skłaniam się ku X94j. ...A może X95J - myślę, że warto :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry