Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

tobot

Member
Dzięki
Nie mniej... dlaczego XH9505 a nie XR94j lub nawet XR95j
NANO 913 a nie NANO 923
to samo pytanie co do sugerowanego Philipsa:
PUS8546 vs PUS9206
???
:)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
XH9505 to wyższa półka modelowa od X94j ("94" to właściwie seria "90"), choć zważywszy, że XR94j jest o rok nowszy, to obraz może być porównywalnej jakości.
XH95, w rozmiarze 55" i większych, ma już podświetlanego pilota z aluminiowym frontem (bardzo fajny pilot - sam używam), dodatkową powłokę na matrycy poprawiającą kąty i kolory, lepszy dźwięk i pewnie coś jeszcze. Nie ma jedynie HDMI 2.1 ale jak nie planujesz zakupu najnowszych konsoli, to jest to dla Ciebie bez znaczenia.
Samego podświetlanego aluminiowego pilota do XR94j możesz dokupić ale do interesu będziesz musiał dołożyć ok 200 zł.

Odpowiednikiem XH9505 na obecny rok jest X95J ale ten jest dużo droższy a praktycznie niczym się nie różni, poza obecnością HDMI 2.1
 
Ostatnia edycja:

Staszek

Member
@kola01, jak długo masz swój XH9505?
Też bym bardziej się skłaniał do niego. Jakoś dziwnie, do TCL nie jestem przekonany. Nie wiem dlaczego. Nie uprzedzony. Ale może dlatego, że wielu nie potwierdza jakości wykonania podzespołów, czy to będzie chodziło. Na plus za TCL jest fakt dobrych parametrów i miniLED.
Nowe nie znaczy lepsze.
Konsole nie będę podłączał pod HDMI 2.1, więc płakać nie będę, gdy go nie będzie. Ale różnica nie polega jedynej na braku HDMI 2.1

Napisz proszę swoją opinię
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie mniej... dlaczego XH9505 a nie XR94j lub nawet XR95j
- Bo jest lepszy !

NANO 913 a nie NANO 923
- Bo ma to samo a jest tańszy !

to samo pytanie co do sugerowanego Philipsa:

PUS8546 vs PUS9206
- Bo jest lepszy w klasie cena do jakości.

========================
Alternatywa to 55C825 Mini Led TCL !
 

maderos

Member
Bez reklam
Ciężko, tym bardziej jak plazma nie chce się zepsuć :D . Już kilka razy rozglądałem się za następcą, ale póki co nic dla mnie nie ma ciekawego. Już byłem na 100% zdecydowany na oled, ale za dużo czytam negatywnych opinii, to samo z lcd( led i inne odmiany ). Coś zawsze jest z nimi nie tak. Jak tak dalej pójdzie to z 4k, w najbliższej przyszłości nie zobaczę nic...
 

maderos

Member
Bez reklam
Taa, tylko co? Nie ma obecnie nic co by mnie zachwyciło. Oled brałem pod uwagę bo to właściwie krok naprzód po plazmach. Lcd z racji lepszej jasności w dzień, ale wieczorem/w nocy z tym różnie. Poza tym cyrki z wygaszaniem w lcd ( jak to działa bądź nie to każdy chyba wie ).
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ja właśnie po Plaźmie kupiłem Oleda. Plazmy swego czasu to byly świetne TV. Ale wszystko idzie do przodu...
Obraz w 4K z HDR lub Dolby Vision bajka! A jest w czym wybierać. Masz bardzo dobre Oledy Panasonic, Philips, LG.

Dzisiaj odebralem paczkę z filmem Blu-Ray 4K Red Sparrow z HDR i Dolby Atmos - na wieczorny seans jak znalazł.
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No to podpytam, z jakiej plazmy przeszedłeś na jakiego oleda?
Z Plazmy Panasonic 50G30 na Oled LG 55B9. Przez kilka dni te dwa TV, oraz Sony 55HF9005 stały obok siebie i je testowałem i porównywałem.
Nadmieniam, że moja Plazma też nie chciała się zepsuć:-D, cały czas działa...
Poprzednia Plazma Panasonic z 2007r. też cały czas działa u rodziny.
 
Ostatnia edycja:

KLOSjanek

Member
Bez reklam
Z Plazmy Panasonic 50G30 na Oled LG 55B9. Przez kilka dni te dwa TV, oraz Sony 55HF9005 stały obok siebie i je testowałem i porównywałem.
Nadmieniam, że moja Plazma też nie chciała się zepsuć:-D, cały czas działa...
Poprzednia Plazma Panasonic z 2007r. też cały czas działa u rodziny.
Jesteś jak moja żona też nic nie wyżuca, ja zmieniam tv średnio co 3 lata obecnie Philips 65oled805 wcześniej 65PUS8102 zawsze pełne zadowolenie polecam Philipsa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
maderos, Plazma była bardzo dobra, jednak Oled to zupełnie inne doznania. Kiedy stały obok siebie przegrała z Oledem. Po odpowiednim ustawieniu (a zajęło mi to kilka dni zanim dopieściłem obraz), praktycznie wszystko na plus dla Oleda. Czerń, kolory, wyrazistość i głębia obrazu bez porównania.


Nie wspomnę już o rozdzielczości 4K i Dolby Vision lub HDR. I nie mówię tutaj o demach z YT, tylko o odtwarzaczu Blu-Ray 4K.


KLOSjanek, dlaczego mam wyrzucić sprawny telewizor. Ja je też dość często zmieniam, ale skoro poprzedni model działa to zamiast go wyrzucać zawsze można go komuś dać, niech dalej służy. Czy to w drugim pokoju, czy np. na działce.
 
Do góry