Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

linkinmark

New member
dostałem kilka dni temu 65xh9505 od Kiki i jestem pod wrażeniem jak dopracowali kąty widzenia jest super, do tego czerń, wreszcie czarne jest czarne a nie tak jak na moim panasonic wt60. jak ktoś nie ma kina domowego to super dźwięk przestrzenny ( oczywiście bez basów), ale fakt faktem na filmach słychać super jakby głośniki były z tylu
 

Petru23

Banned
Dobra, bo dużo informacji w 1 akapicie. Więc rozpiszę - czy się zgadza? 55".
Panas hx940 - IPS krawędziowy 8 stref.
Panas hx800/810/820 - VA
Sony xh85 - IPS direct
Sony xh80/81 - IPS direct
O tych piszesz?

Kurcze, z tych wymienionych najbardziej do mnie przemawia ....
Sony xh95 - VA z powłoką poszerzającą kąty widzenia :-D .

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Xh85 - max 49", krawędziowe VA, podobno trafia się ips.
Xh80 - </=49" krawędziowe, 55=/< direct. Wszystko ips
Xh81 od 55", ips na direct.

Xh95 jest strasznie drogi hx940 to ta sama półka.
 

lakfie

New member
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
ok 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Przeważnie na wprost, ale w obrębie delikatnych kątów(zależnie od miejsca na kanapie)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju?
Okna są z prawej strony od TV i na przeciwko TV.
7. Jaki masz obecnie telewizor?
LG 47LM620S
8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Obecnie mam chromecasta z uwagi na brak aplikacji w TV. Fajnie jakby posiadał albo chromecast albo dostęp do aplikacji. Dobry głośnik(do odtwarzania muzyki np ze spotify) również mile widziany.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Telewizja kablowa HD+SD (JMDI).
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora?
PS4 używany raz na kwartał, być może chromecast przy ubogim zestawie aplikacji.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
2-5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Informacyjne, TVN Turbo, Domo+ i pochodne, muzyczne + netflix i hbo go i player (z chromecast)
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora?
głównie netflix, hbo go, player
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie?
PS4 - raz na kwartał
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
Różnie.
17. Preferencje co do wielkości?
55". Większy nie zmieści się na szafce.
18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Słabe i wolne działanie smart TV, słaba jakość obrazu.
19. Preferencje co do marki?
Myślałem głównie nad Sony i Panasonic, ale dopuszczam każdą dobrą propozycję
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
4000
22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu?
Wszystko zależy od ceny

Bardzo ważny w nowym TV po za obrazem i smart TV jest wygląd - małe ramki, ramka czarna, oraz to, żeby miał dwie małe "nogi" zamiast jednej centralnej. Po przestudiowaniu forum, rekomendacjach użytkowników Petru23 i Kiki biorę pod uwagę Sony XH80 ewentualnie XH90 - tylko boję się ANDROIDa - widzę jak działa on na 2,5rocznym telefonie Samsungu S9. Kolejnym z listy jest Panasonic TX-55HX940E. Ewentualnie LG NANO?

Nie chcę iść w OLEDa ponieważ nie lubię dbać o TV i ograniczać czasu oglądania TV (np programów informacyjnych itd).
 

Petru23

Banned
Panas lepiej od xh80 zaswieci w znaczeniu jakość obrazu, bo sony będzie jaśniejszy. Teraz mam xh85 i hx940, którego właśnie pakuję do oddania. Sony lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem (nie to, że panas źle. Sony po prostu lepiej) ale to, co zrobił panas z IPS i strefami to szok. Do nocnego ogladania panas.
Wybierałbym pomiędzy 55xh90 a 55hx940. Osobiście wziąłbym Panasonica właśnie przez problemy xh90 z androidem.

I powiem tak. Panasonica trzeba zobaczyć na własne oczy i się przekonać. Nie ma nic wspólnego z tym, co widzimy na IPS w telewizorach lg. Przesłony w hx 940 chyba blokują całkowicie dostęp światła do stref, dzięki czemu mamy prawdziwa czerń. Widać to po zdjęciach.
 
Ostatnia edycja:

lakfie

New member
Panas lepiej od xh80 zaswieci w znaczeniu jakość obrazu, bo sony będzie jaśniejszy. Teraz mam xh85 i hx940, którego właśnie pakuję do oddania. Sony lepiej radzi sobie ze słabym sygnałem (nie to, że panas źle. Sony po prostu lepiej) ale to, co zrobił panas z IPS i strefami to szok. Do nocnego ogladania panas.
Wybierałbym pomiędzy 55xh90 a 55hx940. Osobiście wziąłbym Panasonica właśnie przez problemy xh90 z androidem.

I powiem tak. Panasonica trzeba zobaczyć na własne oczy i się przekonać. Nie ma nic wspólnego z tym, co widzimy na IPS w telewizorach lg. Przesłony w hx 940 chyba blokują całkowicie dostęp światła do stref, dzięki czemu mamy prawdziwa czerń. Widać to po zdjęciach.
Dziękuje, będę celował w Panasa. Może ktoś z Was prowadzi sklep lub pracuje w jakimś i ma Panasa w cenie elektromarketowej lub niższej? To bym kupił od kogoś z forum (u Kikaiego nie widzę).
 
Też chętnie kupiłbym od kogoś z forum niż z sieciowi ale chyba ciężko ogólnie, ja celuje na 58hx830 tylko żeby cena spadła poniżej 3 byłoby miodzio

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

arti17cf

New member
Witam,
Szukam TV do sypialni. Głównie będą oglądane filmy, seriale, trochę sportu.
optymalną wielkością wydaje mi się coś do 50 cali.
Głośniki nie odgrywają roli i tak będzie oddzielny soundbar.
Przeważnie TV oglądany byłby w ciemności.
Ważne żeby obraz był wyraźny oraz płynnie działał system SMART TV.
Budżet maksymalny 3000 zł.

Dziękuje za pomoc.
 
Za 3099 możesz aktualnie kupić Panasonic 58hx830 na matrycy VA czyli fajna czerń dobry kontrast, w sypialni Ci kąty nie potrzebne bo tv będzie na wprost, Smart ubogi ale yt i netflix działa ultra szybko

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

arti17cf

New member
Jeszcze jedna ważna rzecz, jednak TV nie może mieć większej szerokości niż 100 cm. Przed chwilą zmierzyłem i większy nie wchodzi w grę.
Czyli coś jednak poniżej 49 cali.
 
Do góry