Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Disk85

New member
Pytanie

TCL i ambilight pojechane.

Ja juz jestem sam nie wiem ,pomozcie tak na serio 58ex700e,55mu7002 czy tcl 55x2?czy moze cos innego?i tak naprawdę najlepszy wybor bo remontuje dom kasy poszlo i to musi byc taki wydatek zeby bylo ok do sportu,ps4 i netflixa w cenie do 4500 gora no i na ten tcl bym wyrzebral moze.
 
Ostatnia edycja:

artuxx

New member
Ja juz jestem sam nie wiem ,pomozcie tak na serio 58ex700e,55mu7002 czy tcl 55x2?czy moze cos innego?i tak naprawdę najlepszy wybor bo remontuje dom kasy poszlo i to musi byc taki wydatek zeby bylo ok do sportu,ps4 i netflixa w cenie do 4500 gora no i na ten tcl bym wyrzebral moze.

ja tez sie zastanawiam nad tymi modelami tylko mysle jeszcze nad ex780 i xe90 (ale to juz niestety troche ponad moj portfel) i chyba zrobie tak. Zamowie przez neta najtanszy czyli ex700 zobacze czy mi pasuje jak bedzie OK to zostaje jak nie to zwrot jest na to 14 dni, potem mu7002 itd do skutku az bede happy.
 

Disk85

New member
A nie lepiej wziąć pendriva z interesującym nas materiałem i iść do sklepu?

Gdybym mial taka mozliwosc to pewnie bym tak zrobil,ale niestety iu mnie jest tylko ten tcl a nie mam zamiaru jezdzic to tu to tam czy dzwonić po sklepach w okolicy czy maja na stanie itd itp.Dlatego chcialbym prawdziwej fachowej rzetelnej odpowiedzi co najlepsze.
 

destructor

New member
Bez reklam
O rzetelność to czasem ciężko w niektórych wypowiedziach. Ja jeździłem, trochę czasu straciłem ale bez przesady że nie wiadomo ile. artuxx - w świetle też sprawdzisz wiele rzeczy, w tym płynność, kolory.
Test jest prosty - bierzesz dwa mecze piłki nożnej (urywek) w HD. Ważne żeby podczas tego meczu zdarzało się że piłka ma długi lot, wtedy zobaczysz jej płynność czy zaniki.

Polecam ten film:
https://www.laczynaspilka.pl/reprez...21/wideo-u-21-skrot-meczu-wyspy-owcze-polska1
Jest tu trawa, szybkie ruchy kamery, długie piłki, śnieg, deszcz. Zobaczysz płynność i szczegółowość. gwarantuję, że ten film bardzo szybko rozjaśni sytuację.
 
Ostatnia edycja:

artuxx

New member
O rzetelność to czasem ciężko w niektórych wypowiedziach. Ja jeździłem, trochę czasu straciłem ale bez przesady że nie wiadomo ile. artuxx - w świetle też sprawdzisz wiele rzeczy, w tym płynność, kolory.
Test jest prosty - bierzesz dwa mecze piłki nożnej (urywek) w HD. Ważne żeby podczas tego meczu zdarzało się że piłka ma długi lot, wtedy zobaczysz jej płynność czy zaniki.

Polecam ten film:
https://www.laczynaspilka.pl/reprez...21/wideo-u-21-skrot-meczu-wyspy-owcze-polska1
Jest tu trawa, szybkie ruchy kamery, długie piłki, śnieg, deszcz. Zobaczysz płynność i szczegółowość. gwarantuję, że ten film bardzo szybko rozjaśni sytuację.


bylem i sprawdzalem moje wnioski http://www.hdtv.com.pl/forum/1429592-post28.html
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To znacznie lepiej gra TCL 65X2 za 6499 zł z kropkami kwantowymi, dzięki czemu ma lepszy obraz, ma lepsze podświetlenie i ma lepsze wyposażenie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bez dopłaty masz extra model 65C70 za 4999 zł z całym pakietem.
Dostał EISA Best Buy - najlepszy telewizor LCD w Europie w klasie cena do jakości. Niezadowolonych - brak.
 

destructor

New member
Bez reklam
artuxx, z twojego sprawdzenia są prawidłowe wnioski. Moje sprawdzenie również znajdziesz. Zaczyna się gdzieś tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/134960-samsung-55mu7002-czy-panasonic-tx-58ex700e-9.html
Poźniej znajdziesz ciąg dalszy. Z twoimi wymaganiami nie pchaj się w tcla.
Philips 7502 to poprostu jakas tragedia pilka pojawia sie i znika
To jest na każdym Philipsie i Samsungu choćby kosztował nie wiadomo ile.
TCL dobrze wypada w płynności piłki, za to nie wyrabia przy smużeniu piłkarzy i szybkim ruchu kamery, zwyczajnie wtedy nic nie widać tylko skoki obrazu.
Idziesz w dobrym kierunku.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
artuxx - jakbyś mi dał link do meczu 4k który sprawdzałeś na telewizorach to poproszę, może być na PW. Bo mnie na ex700 nie zanikała piłka na moich meczach, efekt był identyczny jak na ex780. Chętnie sprawdzę na twoim filmie.
 

Mar79

New member
Witam
Proszę o pomoc w wyborze TV:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4.6m x 3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3,5
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2 osóby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i lekkim kontem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać na komodzie wys.86cm szer.140cm gł.45cm
6. Jak słońce świeci w pokoju ? od lewej strony TV dwa okna na zachód, słońce po godzinie 14 są rolety.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? 10 letni Samsung 40 cali
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? świetny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Polsat cyfrowy lub Nc+
10. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? hmm około 5-8 godzin
11. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? wolałbym matową
12. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Kino akcji,seriale,dokumenrty
13. Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie koniecznie
14. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% telewizja, ewentualnie DVD
15. Preferencje co do marki ? brak
16. Preferencje co do wielkości ? myślałem o 65 calach, jak kasa pozwoli.
17. Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu,smużenie
18. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 50/50
19. Czy telewizor ma mieć 3D ? nie
20. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: małe światełko
21. Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny
22. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
23. Sugerowana cena: 5tyś chyba, że naprawdę jest uzasadniony sens dopłaty
Dziękuje i pozdrawiam!
 
Do góry