Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Romanoff

New member
rafamaja napisał:
@kiki jaki jest u nas w kraju dostępny 32 calowy full HD LCD-ek ???? Są już???
R.

Na przełom czerwca i lipca zapowiedziany jest Philips 32PFL9632d,jest już nawet w katalogach Philipsa rozdawanych w marketach.Ale na niską cenę nieliczyłbym.

Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Gdyby zachować ilość proporcje ilości czasu wykorzystania - to powinieneś sięgać po model full HD 42 Xd1 Sharpa . Zmieścisz się z kasą i do większości urządzeń które chcesz podłączyć to idealne rozwiązanie.
Nie napisałeś jaką masz odległość , bo wykorzystujac obecnę obniżkę Sharpa 46 Xd1 - za niewielką dopłatą będziesz miał sprzęt na lata. Tym bardziej że wraz z erą HD im bliżej ekranu - tym lepsza jakość i więcej szczegółów. Przemyśl - to bardzo dobra oferta.
 

Emiel

New member
Docelowo będzie stał tak około 2-2,5m. Co do 46 cali to najprawdopodobniej niestety nie zmieści mi się w pokoju :). Swoją drogą o jakiej konkretnie obniżce na tego Sharpa mówimy? Kiki, czy modele 42 i 46 poza oczywistą różnicą w postaci wielkości różnią się między sobą? O takich sprawach też słyszałem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście że się różnią - ale dane techniczne masz na stronie www.sharp.pl - co do cen wejdź na priv.
No tak 2,5 metra może być przy dużo na 46" . Chociaż - dużo osób kupiło lcd wielkości 46" model JVC 46 Z 70 - który ze względu na płynność z odległości 2 - 2,5 metra grał absolutnie rewelacyjnie . Gdy Sharp borykał się z problemami głośnej pracy i bandingu - to JVC z powodzeniem zajmował tą pozycję. Wiele osób miało wątpliwości czy warto ?
Ale po prezentacji - wątpliwości prysnęły.
Ale przy takich środkach i modelach powinienieś bezwzględnie korzystać z prezentacji.
 

rafamaja

New member
@kiki... ja mam odległość 2 - 2,5 m od TV ale tylko 32 mi wejdzie we wnękę......czy zasadne jest FULL HD... TV ma być co najmniej na 10 lat:D
Jak nie to biorę Sharpa 32RD2E....
R.
 

jarwisz

New member
Bez reklam
rafamaja napisał:
aczkolwiek 6 000 zł nie dam za TV.:(
100 Hz i 32 cale i Full HD..... takie mam wymagania....
R.

przy takich wymaganiach niestety chyba będziesz musiał....
ewentualnie wstrzymasz się z zakupem jeszcze na jakiś czas aż stanieją LCD z podanymi przez Ciebie parametrami.
a tak przy okazji ....nie wiem czy kupujesz na 10 lat.... może i tak ale na pewno dużo się zmieni w tym okresie i przybędzie Ci nowy odbiornik. 10 lat to cała era w elektronice.
 

rafamaja

New member
...zgadza się:D za 5 lat LCD mogą odejść do lamusa bo np. technologia laser ogarnie cały ten "telewizyjny kołowrotek"...tunera sat jeszcze nie wymieniam...czekam.. na TV..
R.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
chciałes powiedzieć - na bazie holografii nie hologramu ;) .
Prezentacje systemów już były kilka lat temu na Ifa w Berlinie przez JVC.

rafamaja - ale do czego Ci 32 Full hd - bo jakość hd i wielkość 32 się nie uzupełnia .
 

tucz

Member
kiki napisał:
chciałes powiedzieć - na bazie holografii nie hologramu ;) .
Prezentacje systemów już były kilka lat temu na Ifa w Berlinie przez JVC.

w kazdym badz razie wszyscy wiedzieli o co chodzi :p
PS. Czy ta technologia rozwija się dalej? Pewnie jeszcze producenci będą hamowali rozwój takich nowych technologii, aby zarobić maksymalnie na tych obecnych :cool:
 

jarwisz

New member
Bez reklam
rafamaja napisał:
no to jaki ma sens produkcja 32 cali z FULL HD;) , kto to kupi???? skoro i tak różnicy w jakości obrazu nie widać?????
R.
dlatego mało kto produkuje 32" LCD full HD
wyjątkiem jest np Philips 32PFL9632D /100hz/

co do jakości to pewno na niektórych produkcjach filmowych zauważysz różnicę.
 

szymont

New member
Witam

Proszę o poradę na jakich modelach telewizora LCD się skupić przy wyborze.

Odległość oglądania 1.70-2.50m, pod kątem kilku-, kilkunastu stopni (niestety ustawienie pokoju uniemożliwia oglądanie idealnie na wprost). Pokój dość jasny popołudniem bo od strony zachodniej a i telewizor będzie stał w pobliżu okna.
W większości czasu będę oglądał tv kablową oraz w przyszłości dvd.
Przedział cenowy max 4000zl ale w drugiej tańszej wersji max 3000.

Jaka powinna być przekątna przy tej odległości oglądania?

Dziekuję z sugestie i pozdrawiam,
Szymon
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
rafamaja napisał:
no to jaki ma sens produkcja 32 cali z FULL HD;) , kto to kupi???? skoro i tak różnicy w jakości obrazu nie widać?????
R.

Do komputera jako monitor bliskiego pola jak najbardziej ma sens. Do takiej pracy jest nawet cała masa Full HD w 24 calach. Znaczy się co komu potrzeba.
 

phmizar

New member
Odległość oglądania 1.70-2.50m, pod kątem kilku-, kilkunastu stopni (niestety ustawienie pokoju uniemożliwia oglądanie idealnie na wprost). Pokój dość jasny popołudniem bo od strony zachodniej a i telewizor będzie stał w pobliżu okna.
W większości czasu będę oglądał tv kablową oraz w przyszłości dvd.
Przedział cenowy max 4000zl ale w drugiej tańszej wersji max 3000.

Jaka powinna być przekątna przy tej odległości oglądania?

Kup plasmę 37":D . Ja przynajmniej tak właśnie zrobię a warunki mam identyczne. Zasuwasz żaluzje i już nie jest jasno a lcd moim zdaniem do kablówki to nieporozumienie przy założonej przez Ciebie cenie. Tylko nie wszczynajmy od nowa dyskusji czy lepsza plasma czy lcd;)
 

szymont

New member
phmizar napisał:
Kup plasmę 37":D . Ja przynajmniej tak właśnie zrobię a warunki mam identyczne. Zasuwasz żaluzje i już nie jest jasno a lcd moim zdaniem do kablówki to nieporozumienie przy założonej przez Ciebie cenie. Tylko nie wszczynajmy od nowa dyskusji czy lepsza plasma czy lcd;)

No właśnie zapomniałem dodać, że mam rolety. Co nie zmienia faktu, że w pokoju jest dość jasno.

A wybrałeś już jakąś plazmę?

Pzdr.
 
Do góry