Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

omre198

New member
Zaproponowane przez Ciebie - Philips 50PUH6400, TCL50S7806, Sharp 49CFE7452 oraz dodatkowo proponowany mi w sklepie TCLU40S6806S.
 

omre198

New member
Może rzeczywiście :) Muszę tylko żonę namówić a coś większego. Ostatnie moje pytanie - czy na tych telewizorach da radę obejrzeć filmy i transmisje we flashu, np stream sportowy lub filmy np z zalukaj?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, albo w modelach zeszłorocznych Samsunga albo w nowych modelach Sony i Philipsa z Androidem.
 

DarB

New member
Kiki dziękuję za odpowiedź. Po dalszych poszukiwaniach jestem praktycznie przekonany do zakupu Philipsa (ambilight robi wrażenie). Niestety model który podałeś nie posiada 3D :(
Myślałem o modelu 55PUS7170, ale nie jestem przekonany do matrycy. Z tego co wyczytałem to ma 60Hz i nie wiem czy nie jest RGBW. Mógłbyś jeszcze doradzić w temacie Philipsów?
Z góry dziękuję

DarB
do 6 tyś masz dobre modele:
- Philips 55PUS7101
- Sony 55X8509
- Sharp 55XUF8772
- TCL65S7906

Kiki - mógłbym prosić Cię jeszcze o komentarz w tym temacie? Dodam, że wolałbym 3D w wersji pasywnej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W nowych modelach wszystkich firm 3D zostało wycofane.
Sony jest z ubiegłego roku i ma pasywne 3 D
 

WuMike

New member
Bez reklam
Nie do końca wycofano. Panasonic trzyma aktywne 3D w serii DX750 i, o dziwo, czytając opinie innych, wcale to źle nie wygląda, podobno.

Szkoda trochę technologii, bo dopiero teraz pojawił się odpowiedni hardware, w postaci pasywnego 3D w dużych OLED UHD z 2016r, który może wyciągnąć wszelkie jej zalety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, w Sony też jest tylko w najwyższych modelach 3D, w Philipsie jeszcze jest, W LG też w najwyższych modelach jeszcze jest.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Prawda jest taka, że aktywne 3D jest obarczone wciąż wadami przesłuchu oraz migotania. Tylko pasywne, na bardzo szybkich matrycach UHD daje radę, a to właściwie ogranicza wybór do jednej technologii... OLED. Kogo jednak stać na min. 65", bo przy mniejszym ekranie znowu, nie ma tego efektu.
 

ciepok77

New member
Witam. Przymierzam się przed mistrzostwami do nabycia jakiegoś tv 60". Obecnie posiadam lg47lm760. Nabyłem go po sharpie 42x20e i powiem szczerze, długo się do niego przyzwyczajałem, a i tak nie jestem zadowolony. Sygnał jaki mam to cyfrowa tv kablowa, zdaje sobie sprawę, że jakość sygnału zostawia wiele do życzenia. Natomiast filmy hd z serwera wyglądają ok, choć ciemne sceny mogły by wyglądać lepiej, a i z transmisją meczów słabo sobie radzi. Myślę nad samsungiem eu60ks7000. Pytanie czy przy tym sygnale jaki posiadam nie rozczaruje się kolejny raz zwiększając cale, ewentualnie macie jakieś propozycje tv, który sobie dobrze radzi z takim sygnałem?
 
Ostatnia edycja:

dziadek266

New member
Tak, w Sony też jest tylko w najwyższych modelach 3D, w Philipsie jeszcze jest, W LG też w najwyższych modelach jeszcze jest.

W Philips 65PUS8700 faktycznie jest 3D, ale nie da się tego oglądać - podwójne kontury.
Nie wiem jak w innych Philips- ach może ktoś się wypowie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ciepok77 a jaka masz odległość od ekranu ?
Co Ci się nie podobało w starym telewizorze ?
 

ciepok77

New member
Jakieś 2,5-3m. Co mi nie pasowało? Banding i Cluding; podczas zakupu nie interesowałem się zbytnio tym co mnie może spotkać, myślałem, że jak wydaje 5000zł na nie najniższy model to będzie ok. Jak widać rzeczywistość jest inna, po powrocie do domu, a miałem wtedy kablówke z Vectry i dekoder hd po powiększeniu i podłączeniu tv szczęka opadła, ale nie z zachwytu, oprócz tego podczas meczów wokół piłkarzy jest jeszcze taka mgła otaczająca ich. Tragedia przez duże T. Zaraz zacząłem mailować do serwisu LG, ale kazali mi włączyć statyczny obrazek i napisać czy problem występuje, uśmiałem się pisząc im, że nie kupiłem telewizora do wyświetlania ich zdjęcia, to mi odpisali, że taka jest wada lcd i nie podlega to reklamacji. Teraz przy zakupie chciałbym uniknąć podobnej sytuacji, chętnie poszedłbym z dyskiem i swoim materiałem, ale ciężko trafić na sklepach telewizory, które nas interesują, często są na zamówienie. Samsunga, o którego się dopytuje wybrałem wstępnie po przeczytaniu forum, poza tym jest w neo... w promocji 50 rat 0%. Boję się tylko rozczarowania jak już pisałem, że mimo nowszej technologi to przy tym rozmiarze i moim obecnym sygnale znów się rozczaruje.
 

ciepok77

New member
Chce kupić na raty, jak już pisałem ten samsung kosztuje 8495zł, w ratach 50×169,90zł, ale jak wyjdą 10-20zł więcej to nic się nie dzieje. nie chce wydawać gotówki.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Chce kupić na raty, jak już pisałem ten samsung kosztuje 8495zł, w ratach 50×169,90zł, ale jak wyjdą 10-20zł więcej to nic się nie dzieje. nie chce wydawać gotówki.

Nie wiem skąd Ty taką cenę wziąłeś w neonecie na samsunga 60KS7000. Kosztuje dokładnie 7895 zł w 50 ratach 0%.
 

jaromito

New member
Witam.

Szukam TV 4K HDR :
- 43 max 49 cali (więcej nie wcisnę)
- matryca z szerokim kątem nie konieczna, lepiej lepszy kontrast.
- jako monitor do komputera (niski input lag do gier)
- jako odtwarzacz Netflixa itp. (dobre oprogramowanie smart tv)
- żeby działał sprawnie nie tak jak by to był windows 10 na 286
- dobra rozdzielczość obrazu "w ruchu"
- możliwość skalibrowania kolorów (+ naturalne kolory w ustawieniu neutralnym)
- matryca 100 Hz
- będzie też podłączone nc+
- 3d było by fajnie ale nie kosztem reszty
- cena ok 3000 - 4000 zł
 
Do góry