Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

boromirep

New member
Ponieważ nie mogłem poradzić sobie z utworzeniem nowego postu uznałem ze to miejsce będzie dobre , mam takie pytanie do kikiego i do innych użytkowników czy tak jak mnie zaczynają/ciągle i to bardzo , denerwować zdania typu test będzię za tydzień , już się wczytuję itd. itp. czekam na chyba trzy testy które już miały być o ile pamiętam sony 85 i philips 65 i jeszcze coś tam , nie wspomnę o tych o których już zapomniałem że przeczytałem że mają być . to wkurzające już lepiej chyba nie pisać że test jest , ja wiem że kiki jest zarobiony ale mi chodzi o zasadę , wchodzę na to forum a tu nowści filmowe , jaka bryka , jaki koncert ba blu itd ( bez urazy ) a o sprzęcie cisza tylko jakieś materiały reklamowe co chwila że coś wchodzi na rynek lub ma wejść , to sobie mogę poczytać na innych portalach lub w gazecie . chyba wystarczy bo mnie jeszcze zbanują .
 

meff

New member
Mojego Sharp Aquos LC42DH77E po 5 latach szlag trafił i raczej nie nadaje się do naprawy, czy ktoś może polecić jakiś zamiennik? Nie interesują mnie funkcje smart ani 3D zależy mi jedynie na - odtwarzaniu filmów z usb, oraz 3x HDMI, przy czym tv może być nawet większy do 50 cali max, czy ktoś może coś polecić bo z tego co oglądałem z telewizorów bez funkcji smart w sklepach każdy miał jakąś wadę np. wyraźne smużenie
 

Semus

New member
Witam, szukam tv 47 do 50 cali i w cenie do około 3000 zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 16 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? od 1,5m do 2,9m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? maksymalnie 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? bokiem, różne kąty
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno na stronę południową na wprost tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, szybki smart, dobre multimedia pomocne przy oglądaniu filmów z dysku
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder nc+
10.Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder nc+, dysk, xbox
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-8 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy, seriale, programy i kreskówki dla dzieci
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, nie wiem ile czasu - trudno to określić
16.Preferencje co do marki ? raczej nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 47 do 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba czerń i blade lub przejaskrawione kolory, wolna obsługa, nienaturalne smużenie
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, w weekendy także w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 3000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Przy świetle lub małej lampce
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? jak najbardziej zbliżony do rzeczywistego
24. Czy ważne jest wifi ? dobrze jeżeli będzie
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem, być może
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, szybkość reakcji TV , czytanie dużej ilości formatów plików filmowych oraz napisów, dobry dźwięk


Z góry dziękuję za pomoc i wskazanie odpowiednich modeli bo ja już mam mętlik w głowie :)
 
Ostatnia edycja:

coffi

New member
Witaj kiki, szukam tv od 47 do 50 cali i około 3000 zł

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? zazwyczaj 2,5 m,
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? maksymalnie 2,3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?na wprost, bokiem również
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? od południa - 2 okna od wschodu i od południa telewizor stoi pomiędzy oknami w rogu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 37 cali LG LH5000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wejścia HDMI, wifi, szybki smart, dobre multimedia, gdyż oglądał będę filmy z dysku zewnętrznego, ewentualnie nagrywanie na dysk zewnętrzny,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? antena TV standardowa (koncentryk - naziemne TV), dekoder polsatu
10.Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder polsat dysk zew.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport, filmy fabularne, seriale,
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? nie,mam LG ale po pięciu latach siada matryca
17.Preferencje co do wielkości ? do 50cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? wkurza mnie długa przerwa z czarnym ekranem w czasie przełączania pomiędzy kanałami; chciałbym aby nie smużył przy szybkich scenach.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, ale w weekendy także w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500-4000 pln
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? ja wole bez,ale żona świeci słabe światło
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? łagodny
24. Czy ważne jest wifi ? tak
25. Czy będziesz korzystać z widgetów?
do tej pory nie korzystałem i nie wiem co to jest w telewizorach
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu, szybkość reakcji TV na polecenia, czytanie szerokiej gamy formatów plików filmowych oraz napisów


W sklepie AWANS polecali mi panasonica 50cali ale niepamiętam symbolu.


Dziękuje i pozdrawiam.
 

meff

New member
meff - a podaj jeszcze jaką masz odległość od ekranu ?

4 metry przy siedzeniu pod samą scianą dotychczasowe 42 cale sprawdzały się dobrze ale celuję w tv od 42 do 50 cali max i zaczynam wymiękać bo nie mogę znaleźć godnego następcy, dziś splądrowałem mediamarkt z pendrivem i pewnym filmem testującym tv i jestem rozczarowany, straszne badziewie oferują w takich marketach, wszędzie jakość była słaba jeśli kolory były ok to smużyło itd....
 

czapekkmmz

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok 12m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? do 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okno od strony północnej
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 7-letni stary samsung lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? wifi, chciałbym ambilight
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? UPC mediabox
10.Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder UPC, PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-8 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Piłka Nożna, seriale, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, różnie tygodniowo ok 12h
16.Preferencje co do marki ? philips
17.Preferencje co do wielkości ? 47 do 50 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? b/d
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami, w weekendy także w dzień
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 4000 PLN
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, pasywne
22. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Wole bez
23. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
24. Czy ważne jest wifi ? fajnie jakby było
25. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie wiem
26. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? tak
27. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
meff- z Twoim doświadczeniem brałbym zdecydowanie 50" ale na matrycy natywnej 100Hz. Czyli wskazanie masz na Philipsa 50PFH 6510 z ambilightem, Androidem,Kodi, MxPlayer, Dual Play, Miracast.

Za dopłatą masz
Sony 50w755
Panasonic 47AS750
 

kazek103

New member
Jaki TV

Witam,
Obecnie za sprawom tego forum korzystam z KLD-46W4500.
Jednak ostatnio sprzęt szwankuje, po włączeniu występują poziome pasy taki niby podwójny obraz który po jakimś czasie trochę łagodnieje i całkiem ustępuje, ponoć wina matrycy ?
Proszę o poradę odnośnie wyboru następcy.

1. Odległość od ekranu: 2,5-3,5 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na południe, często świeci w ekran
3. Jak duży jest pokój: około 18m2
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sony KLD 46W4500
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: sport, filmy,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zazwyczaj wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy świetle
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ( nie wiem )
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: w granicach + - 50 cali
12. Preferowana marka: Samsung, Sony,
13. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 99 TV,
14. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z boku
15. Ma mieć 3D: Raczej nie będę korzystał - ale jak będzie to +
16. Ma stać czy wisieć: Wisieć docelowo
17. Rozdzielczość: 4K
18. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu, płynność oglądania
19. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ~6
20. Budżet: około 4500 - z lekkim marginesem

Pozdrawiam Kazimierz
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Wracam z tematem zakupu telewizora - wcześniej pisałem trochę o tym w wątku Samsunga. Wiem już na pewno, chcę model co najmniej 75" 4K z płaskim ekranem. Najważniejsze dla mnie jest płynne wyświetlanie plików nagranych kamerą 4K (XAVC-S) oraz zdjęć w maksymalnej możliwej rozdzielczości. Dalej oczywiście świetne skalowanie Full HD z TV (dużo sportu) i z Blu Ray. 3D mile widziane. Budżet do 30k (ale to musi być już coś luksusowego). Wczoraj znowu porównywałem Samsunga 78JS9500 oraz Sony KD75S9005B. W Sony udało się ustawić motion flow w taki sposób że pliki XAVC-S 4K 25p były równie płynnie odtwarzane jak w Samsungu. Lecz jeśli chodzi o zdjęcia, to Sony był bezkonkurencyjny - w Samsungu zdjęcia były rozmyte i w żaden sposób nie dało się ich poprawić. Tak że skłaniam się ku SONY z tym, że myślę o modelu KD-75X9105C. Myślałem o LG, ale one w ogóle nie czytają plików XAVC-S. Czy możesz Kiki jeszcze coś innego polecić? Pisałeś coś o Philipsach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
kazek103 - z Samsunga JS8500.

==============================
jarmalik -
Philipsy duże pod koniec roku.
Jaką masz max odległość od ekranu ?

Dokładnie jak napisałeś, byłbym za SOny 75X9105
Dla niebieskich jest oczywiście specjalna cena z kalibracją.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
W tej chwili odległość moich oczu od TV wynosi 2,6 m (plazma 50" HD ready). Kanapę mogę odsunąć nawet o dwa metry, ale ja raczej zastanawiam się czy nie będę jej musiał podsunąć bliżej przy TV 4K nawet przy 75 calach. Nie do końca rozumiem co oznacza "niebieski" (pewnie ma to związek z kolorem wyświetlania nicka).
 
Do góry