Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

MAreve

New member
Witam, prosiłbym was o pomoc w wyborze telewizora.
Wszystkie niezbędne dane zamieszczam niżej.

1. Odległość od ekranu? 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce zza telewizora do godziny 12
3. Jak duży jest pokój: 4,5x3m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? brak
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Najczęściej filmy z dysku, chciałbym mieć wifi w TV, żeby móc odtwarzać z dysku właśnie po wifi.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? zdecydowanie bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? hm, matowa?
11. Preferowana wielkość telewizora? >40
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? błyszczących oraz grubych ramek
14. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop, dysk przenośny, zestaw stereo
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30%TV-70 reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Różne kąty
17. Czy ważne jest wifi ? Tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Może ipla i tvn player - tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? nigdy nie oglądałem TV z 3d więc nie wiem.
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - laptop USB - pendrive,dysk
26. Jaki masz sygnał: nie wiem
27. ile programów HD? Będzie podłączona cyfra czyli ok 10
28. ma stać czy wisieć? wisieć
29.Rozdzielczość: FHD bądź wyższa
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Smart TV, szybkość działania, wygodne odtwarzanie z youtuba oraz z dysku sieciowego
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6
33.Sugerowana cena: Chciałbym zmieścić się w 2700 zł
 

bercov

New member
Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze TV.
Obecnie posiadam tv Philipsa 32PW9551/12 CRT. Ogólnie jestem z niego zadowolony, ale chyba już najwyższa pora na coś większego i bardziej nowoczesnego ;)

1. Odległość od ekranu? ok 2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce z prawej strony tv (ogólnie cały dzień mam zasłonięte żaluzje, więc to nie problem)
3. Jak duży jest pokój: 4,5x3,5 m
4. Preferowana technologia: wolałbym plazmę i to najlepiej jakąś topową Panasonica, ale chyba trochę się spóźniłem, w każdym bądź razie nie mam uprzedzeń do LCD
5. Jaki masz obecnie telewizor? Philips 32PW9551/12 CRT
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Oglądam sport (praktycznie piłka nożna liga angielska, liga mistrzów itp, z nc+) 30%, do tego co najważniejsze filmy mkv przez kabel hdmi z PC 50%, no i gry (konsola, PC) 20%
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem (jeśli w dzień to przy zasłoniętych żaluzjach)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? filmy raczej bez, piłkę nożna ze światłem
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? raczej matowa
11. Preferowana wielkość telewizora? ok 50-55 cali
12. Preferowana marka? Raczej coś z Samsung, Sony, Philips (ale nie mam uprzedzeń)
13. Czego nie lubisz w telewizorach? wszelkich wad obrazu (clouding, banding, smużenie, input lag, słaba czerń, efektownych nienaturalnych kolorów)
14. Jakie urządzenia będą podłączone? PC, dwie konsole x360 i ps3, dekoder arica 202E
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30% TV, 20% GRY, 50% filmy i seriale w formacie mkv przez PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? w tej kwocie raczej tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Może ipla i tvn player
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak, chociaż raczej rzadko
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? Niespecjalnie mi zależy na tym.
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? raczej tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI x4, USB - pendrive,dysk
26. Jaki masz sygnał: z dekodera nc+
27. ile programów HD? Kilkanaście będzie
28. ma stać czy wisieć? na razie będzie stać, chociaż w przyszłości chciałbym powiesić
29.Rozdzielczość: FHD, nie zależy mi na 4K
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak (cokolwiek to jest ;)
31.Na czym najbardziej Ci zależy: jakoś obrazu w 2D, czerń, brak teatru, płynność, dobrze jakby sprawnie odtwarzał multimedia (głównie mkv) wraz napisami,
nie zlaeży mi na smart tv, 3D
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3h
33.Sugerowana cena: Chciałbym zmieścić się w 4000-6500 zł
 

Rafsky

New member
Dzień dobry,

żona zamierza powiększyć naszą rodzinę o kolejnego członka, czyli tzw. telewizor. Ja tego cwaniaka nie lubię, że niby taki fajny, gra i trąbi, i ma coś do powiedzenia - ale to co gada to same głupoty. No ale skoro już się ma pojawić, to niech przynajmniej będzie porządny gość. W imieniu żony zadaję więc pytanie, co kupić, jak żyć; ona znalazła coś takiego : SAMSUNG UE40H5500AW, ale ja nie wiem, czy mam się zgodzić ... ;-)

poniżej Wasza ankieta:

1. Odległość od ekranu: ok 2,5-3 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: okno na wschód, duże - szerokość ok. 4,5 m.
3. Jak duży jest pokój: około 6x5m, może trochę większy ...
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie mam telewizora i niespecjalnie go chcę mieć, "ale żona ..." (kiedyś miałem dawno temu kineskopowy)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: tak ma być: filmy 80%, bajki 15%, reszta 5%
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem, weekendy - jak to w weekendy - zdarzy się może w ciągu dnia (bajki)
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy lekkim oświetleniu
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez preferencji (ale raczej łagodniejszy niż żyleta)
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. Preferowana wielkość telewizora: 39-42 cale
12. Preferowana marka: Panasonic, Samsung, Toshiba, Sharp (kolejność przypadkowa)
13. Czego nie lubisz w telewizorach: telewizora, a serio - z tego co wyczytałem - to powolnej reakcji smart TV, problemów z niedorobionym firmware/software
14. Jakie urządzenia będą podłączone: TV osiedlowa (cyfrowa), pendrive / dysk / DLNA
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% MKV/DivX/odtwarzacz DVD, 10% TV osiedlowa, może kiedyś dekoder kablówki
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: głównie na wprost 90% czasu
17. Czy ważne jest WiFi: TAK - musi być wbudowane (!!!!)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: bez znaczenia, w razie czego będzie jakiś miniPC / barebone z HDMI.
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: j.w.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: j.w.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak !!! w TXT, SRT, musi czytać MKV - kompatybilność z formatami jest ważniejsza niż jakość obrazu :-((( "żona"
22. Ma mieć 3D: bez znaczenia
23. Ma mieć slot na karty SD: raczej tak
24. Ma mieć tuner DVB-C: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: 3xHDMI, +2x USB - warunek minimum
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy z osiedlowej, w przyszłości może dekoder kablówki
27. Ile programów HD: tyle co w multiplexie, może w przyszłości dekoder
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: tygodniowo ok. 10 h. (5 weekend, 5 w tygodniu)
29. Ma stać czy wisieć: stać (może kiedyś zawiśnie)
30. Rozdzielczość: Full HD
31. Na czym najbardziej Ci zależy: WiFi, bezproblemowe odtwarzanie formatów internetowych, maksymalna kompatybilność z polskimi napisami bez konieczności konwersji
32. Ile osób ogląda: 4
33. klasa cenowa: do 1800 (ale jak powiecie, że warto - to dorzucę do 2200 zł.)

bardzo dziękuję za szybką odpowiedź na moje zapytanie,
z wyrazami szacunku.

Rafsky.
 

Rafsky

New member
Dzień dobry,

[...]

poniżej Wasza ankieta:
[...]
23. Ma mieć slot na karty SD: raczej tak >>>> zmiana: bez znaczenia
[...]
bardzo dziękuję za szybką odpowiedź na moje zapytanie,
z wyrazami szacunku.

Rafsky.
... i poczytałem, i prawie powiedziałem TAK dla: Panasonic 42AS600; to chyba lepszy wybór niż ten Samsung ???

z wyrazami uszanowania,
Rafsky
 

xduszmen

New member
Witam serdecznie,
Muszę kupić telewizor do sypialni ponieważ dzieci i żona opanowali telewizor w salonie. Bardzo proszę o pomoc jaki TV wybrać. Już raz pomogliście mi kilka lat temu przy wyborze pierwszego TV i jestem z niego zadowolony. Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

1. Odległość od ekranu? ok 2 m
2. Jak słońce świeci w pokoju? Tylko rano
3. Jak duży jest pokój: 3,5x 2,5m
4. Preferowana technologia: brak
5. Jaki masz obecnie telewizor? Panasonic LZD85
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport (piłka nożna) filmy,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: gównie wieczór
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? w większości przy świetle,
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? brak
11. Preferowana wielkość telewizora? 32
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? smużenia
14. Jakie urządzenia będą podłączone? zapewne laptop, dysk, może konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 90-95%, 5-10% pozostałe
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Głównie na wprost
17. Czy ważne jest wifi ? nie jest konieczne
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie koniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jeżeli zmieszczę się w zakładanym budżecie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? tak
22. ma mieć 3D? nie
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - dekoder UPC, laptop USB - pendrive, dysk
26. Jaki masz sygnał: kablówka UPC
27. ile programów HD? kilkadziesiąt
28. ma stać czy wisieć? stać
29.Rozdzielczość: Full HD
30.Dvb-t: tak, DVB-C: tak
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Dobra jakość obrazu przy oglądaniu meczów i filmów.
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 5
33.Sugerowana cena: 1200 -1500
 

vanyel

New member
Witam.
Prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora wg wypełnionej poniżej ankiety. Mile widziane kilka propozycji.

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16-20m [włączając wnękę, z której nie będę TV oglądał]
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.5 - 3.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Zwykle na wprost. Ale czasem również bokiem.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okno od południa oraz drzwi na ogród z tej samej strony. Telewizor stanie przy zachodniej bądź wschodniej ścianie pokoju. Czyli okno i drzwi będzie miał po boku. W oknie są żaluzje a do drzwi zostanie zamontowana jakaś roleta / zasłona, cokolwiek.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Możliwie najwyższa jakość obrazu, czerni, płynność, wifi. Mile widziana możliwość korzystania z youtube, czy innych stron z video zawartością.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Docelowo jakaś telewizja cyfrowa z kanałami HD.
10.Jakie urządzenia ? Planuję kupić i podłączyć blu ray, PS4, oraz jakiś dekoder telewizji cyfrowej.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Pomiędzy 4 a 6.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej matową, ale w zasadzie nie mam preferencji. Chciałbym by nie było przesadnych odbłysków.
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Głównie filmy, sport, programy dokumentalne.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Być może. Zależy mi na youtube, oraz innych serwisach video.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak 30%
16.Preferencje co do marki ? nie ma
17.Preferencje co do wielkości ? 55 cali i więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? Kiepska jakość obrazu, słaba czerń, słabe kąty widzenia, brak płynności przy szybkich ujęciach
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? W dzień, wieczorem i w nocy. W zasadzie o każdej porze, ale nie znaczy to, że będzie grał na okrągło. Po prostu o różnych porach.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 5000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D to dla mnie kwestia drugoplanowa, może być, ale nie jest to dla mnie must have.

Ważna jest także dla mnie możliwość odtwarzania filmów z komputera, czy usb w różnych formatach, z napisami itd. Ogólnie nie mam ciśnienia na gadżety a najbardziej zależy mi jak najlepszej jakości obrazu i w miarę przyzwoitym dźwięku [do czasu, aż nie podłączę pod niego czegoś lepszego]
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Vanyel - właściwie większość oczekiwań spełni Sony 55W829B, aczkolwiek te kąty boczne... Pytanie, czy jest to u Ciebie wartość rzędu 20, czy raczej 40 stopni? Jeżeli to pierwsze, chyba lepiej nie znajdziesz: ten model ma świetną czerń, płynność, niski input lag, a jego ekran nie jest bardzo błyszczący. W dodatku ma niezłe i równe podświetlenie.

Sam się na niego "zasadziłem", ale przyzwyczajenia z plazmy robią swoje.
 

vanyel

New member
WuMike, właśnie najbardziej brałem pod uwagę tego rzeczonego Sony KDL55W829, ale trafiłem też na plazmy LG, modele:
LG 60PB660V
LG 60PB690V z aktywnym 3D.

Na 3D mi raczej nie zależy, zastanawiam się tylko czy w kwestii jakości obrazu 2D nie będą lepsze od wspomnianego LEDa Sony?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
vanyel - zdecydowanie zostałbym przy Sony 55W829.
Jak będziesz niebieski masz extra ofertę , kalibrację gratis i radyjko gratis
http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/1...tory-spe-ni-potrzeby-test-otwarty-klubie.html

===========================================
xduszmen

Do tych potrzeb :
- Panasonic 32 as 600
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...led-panasonic-zast-piae-twoj-star-plazme.html

============================================
Rafsky
Wybrałbym Panasonica ale 42 AS650.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...warty-wyjntkowe-rozwinzania-nowej-klasie.html
 

xduszmen

New member
Dzięki wielkie za poradę. Poważnie rozważę tę propozycję.
Przez ostatnie dni gdy były problemy z forum trochę poszperałem w internecie i zainteresował mnie telewizor Samsung UE32H6400. Ma trochę bajerów ale przede wszystkim 100Hz. Czy warto dołożyć i kupić ten TV? Dodatkowo intryguje mnie dlaczego cenowo wychodzi drożej niż UE40H6400 (jeżeli dokupi się 2 pary okularów 3D). Lepsza jakość podzespołów czy coś? Może ktoś coś wie na ten temat?
 

pppp3

New member
Witam, proszę o pomoc w wyborze tv.

1. Odległość od ekranu: ok. 2 m.
2. Jak słońce świeci w pokoju: Okno na wschód i okno na południe.
3. Jak duży jest pokój: około 4x4
4. Preferowana technologia: LED aczkolwiek niekoniecznie
5. Jaki masz obecnie telewizor: Sony Trinitron CTR nieduży
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: tylko filmy/seriale
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorem, w weekendy czasem w ciągu dnia
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy dużym oświetleniu lub małym oświetleniu.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora: 39-42 cale (przy 2m odległości chyba lepiej mniejszy?)
12. Preferowana marka: Panasonic, Philips
13. Czego nie lubisz w telewizorach: 3d
14. Jakie urządzenia będą podłączone: nc+, komputer (głównie filmy 1080p z komputera)
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% komp, 40% tv
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost lub lekki kąt boczny
17. Czy ważne jest WiFi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie wiem
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: możliwe że netflix
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: raczej tak
22. Ma mieć 3D: bez znaczenia
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-C: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI (Komp), USB (mniej ważne)
26. Jaki masz sygnał: cyfrowy
27. Ile programów HD: z 10
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: Full HD
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na jakości obrazu
32. Ile osób ogląda: 1
33. klasa cenowa: 2000 - 3000

Generalnie najbardziej zależy mi na jakości obrazu, podoba mi się obraz z Philipsa u znajomych (model 42cale z 2012r. nie wiem jaki), szukam czegoś podobnego, panasonic tx-42as650e w sklepie wyglądał ok. Ambilight to fajna opcja, ale ważniejsza jest dla mnie jakość obrazu - efekt wow.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Tak, może. To chyba nawet ten sam typ matrycy od AUO, czyli świetna czerń przede wszystkim i niezłe kąty, jak na VA. Pomimo tego, wziąłbym W829, ze względu na ich X-reality Pro / MotionFlow i nieco naturalniejszy obraz, no chyba, że zależy Tobie na dodatkowych calach.

H6200 jest lepszy pod względem poziomu kontrastu niż H6400.
 

owsiakone

New member
Wybór TV

Witam serdecznie, po moich przygodach z Thomson 55FU5663 (2 tygodniowe próby namieżenia serwisu, 1,5 miesięczny okres naprawy TV) po 8 miesiącach użytkowania rozstaję się z tą marką I planuję dokonać nowego zakupu. Będę wdzięczny za pomoc w odnalezieniu właściwego

1. odległość od ekranu? 2,5-3 m
2. jak słońce świeci w pokoju - okna od strony południowo-wschodniej, dosyć mocno nasłoneczniony - zamocowane kurtyny zaciemniające pomieszczenie
3. Jak duży jest pokój? ok. 25m2
4. Preferowana technologia - led
5. jaki masz obecnie telewizor? - użytkowałem Thomson 55FU5663 do czasu usterki
6. jakie programy najczęściej oglądasz? dokumenty, filmy, , seriale
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: o różnych porach dnia I wieczorem
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? bez
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? raczej ostry,
10. matryca błyszcząca czy matowa? mat
11. preferowana wielkość telewizora? 50-55
13. czego nie lubisz w telewizorach? złej jakości obrazu, smużenia
14. jakie urządzenia będą podłączone? tuner TV SAT HD z Polsatu, dvd, PS3, soundbar JBL
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 70% tv, 30% pozostałe
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i lekko z boku
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? niekoniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? niekoniecznie
22. ma mieć 3D? nie musi
23. ma mieć slot na karty SD ? było by to dogodne
24. ma mieć tuner DVB-S? wskazane
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - tuner TV SAT, dvd player, wejście optyczne - soundbar, usb -pendrive lub dysk twardy na USB
26. ile programów HD? około 15
27. ma stać czy wisieć? ma wisieć, choć poprzedni stał I nie był to większy problem - miejsce jest
28. rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: jakość i dynamika obrazu, jak najmniejszy efekt teatru, obługa polskich napisów w filmach,
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 6 h
32. sugerowana cena ? 3000-3600

Będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Dzięki
 

coffee

New member
Witam, poszukuję TV głównie pod konsole PS3, a w przyszłości może PS4 w budżecie do 2k.

I wyłoniłem sobie kilka opcji, a ostatecznie waham się pomiędzy

Panasonic TX-42AS 600E

Panasonic TX-L42E6E

Który z tych dwóch będzie lepszym wyborem ? A może jest jakaś lepsza opcja ?

Generalnie nie potrzebuje 3D, żadnych smartów i przeglądania internetu w tv, tak jak pisałem głównie ma być pod konsole i takie zwyczajne oglądanie.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

bohrek

New member
Witajcie, poszukujemy pierwszego telewizora do naszego mieszkania. Poniżej podaję specyfikację.

1. odległość od ekranu? 2-2,5 m
2. jak słońce świeci w pokoju - słońce świeci wieczorem przez okno na zachodniej ścianie, tv chcemy też ustawić na tej ścianie
3. Jak duży jest pokój? ok. 22m2
4. Preferowana technologia - LED
5. jaki masz obecnie telewizor? - nie mamy
6. jakie programy najczęściej oglądasz? tv byłby do filmów, bajek
7. oglądasz w dzień czy wieczorem: przez dzień raczej bajki by były, wieczorem filmy
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? ze światłem
9. wolisz obraz ostry czy łagodny? nie wiem
10. matryca błyszcząca czy matowa? matowa
11. preferowana wielkość telewizora? 39-42
13. czego nie lubisz w telewizorach? złej jakości obrazu, smużenia, wolnego działania multimediów
14. jakie urządzenia będą podłączone? DVD, PC
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 20% tv, pc, dvd; 80% internet, usb
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost
17. czy ważne jest wifi ? tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? tak
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? tak
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD ? tak
22. ma mieć 3D? nie koniecznie
23. ma mieć slot na karty SD ? nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? nie koniecznie
25. jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI, dobrze jakby było VGA ale nie musi, USB do podłaczenia dysku
26. ile programów HD?
27. ma stać czy wisieć? raczej stać
28. rozdzielczość: Full HD
29. Dvb-t: tak
30. na czym najbardziej Ci zależy: dobra jakość obrazu, naturalne nie przesycone odwzorowanie kolorów, obługa różnych formatów filmów i napisów z polskimi znakami
31. ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok 3-4 h
32. sugerowana cena ? 1500-1800

Czytając forum wytypowaliśmy:
Panasonic 39AS600E lub 42AS600E
Toshiba 39L4333DG

Jakie są Wasze propozycje?
 

marcin1ek83

New member
Witam,
krotka piłka

-70 % czasu filmy mkv, avi,mp4, wszystko po usb
-10% telewizja HD
-20% konsola x360 ( gra online )
-3d mało wazne
-smart od czasu do czasu (PC będzie podpiety po hdmi)
-odległość do tv ok 2 m
-czesciej wieczorami ale w dzień również oglądane
-zależy mi na kolorach i plynnosci(sport filmy akcji itp)

Tv chciałbym jutro kupić bo w niedziele wyjeżdżam i chce go zabrać,takze presja czasu i mętlik po lekturze na forum jest sporawy

Moje opcje 47 cena oscyluje do 3200

Panas as650e
Panas dt60e(jest w promocji w moim sklepie )
Panas et60e
H6400
H6700

Który z tych ewentualnie jakaś alternatywa

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry