Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

deenbe

New member
Tomek Koko napisał:
Ja tez od jakiegoś czasu zastanawiam sie jak wiekszośc ile cali musi miec mój tv. I w koncu problem sie rozwiązał. Zmierzyłem ekran i wyszło mi na to, ze mój 29'' crt jest krótszy o 15cm ale wyzszy o 2cm niz 32'' lcd. W zwiazku z tym wydaje mi sie, ze kupując 32'' bede miał obraz mniejszy i napisy na filmach tez bedą mniejsze.Dlatego zdecydowałem sie na 37''. Czy sie myle przekonam sie w styczniu podczas prezentacji.

mam w domu 32 cale lcd i 29cali crt i lcd jest wieksze.
 

jackuc

New member
Jaki niewielki lcd dla dziewczyny ?

Witam
zastanawiam się nad zakupem jakiegoś sensownego (ale bez przesady , jeśli chodzi o cenę ) telewizora lcd do pokoju do córki. Pokój jest niewielki, obecnie ogląda ona tv z odległości ok 1,5m na starej 14” crt więc w grę wchodzi coś 19-20” jak sądzę ?.
Co możecie polecić?
Pozdrawiam
Jacek
 
Ostatnia edycja:

pandzik

Member
Bez reklam
wybierz taki jaki Ci pasuje.
tylko pamiętaj, że jak przełączysz obraz na 4:3 to bedziesz
mial wielkośc tej starej 14"... albo bardzo zbliżony
;)
 

jacek.ok66

New member
Wybor 26"

Od dwoch tygodni wertuje forum i ciagle nie moge sie zdecydowac na zakup 26 calowego do malej sypialni.
Pod uwage biore:
PHILIPS PF7321
PANASONIC TC26LX60P
SAMSUNG LE26R71B

Odbior w 80% z cyfrowego polsatu oraz TVP1 i TVP2 lepiej mi chodza przez antene naziemna. Oprocz tego glownie filmy divx. I bardzo wazne dla mnie, ze LCD musi rowniez poprawnie pracowac jako dodatkowy monitor do laptopa (1280x800) oraz chce go zawiesic na scianie. Powyzsze modele sa w cenie bardzo porownywalnej. Kwestia ktory z nich najlepiej poradzi sobie z sygnalem z platformy cyfrowej, anteny i jako monitor. Najbardziej kusi mnie Philips ze wzgledu na Pixel Plus 3D ale pozostale modele rowniez nie sa wykluczone. Moze ktos moglby rozsadnie cos zasugerowac?
 

jaqmd

New member
Jaki byłby najlepszy i najtańszy LCD 40-42''?

Szukam dobrego 40-42'' LCD. Byłby to 1. LCD dla rodziców do TV, głownie Polsat Cyfrowy. Nie znam tych modeli, bo do tej pory interesowałem się 32'' modelami. Zwróciły moją uwagę te (najtańsze) modele. Który z nich byłby najlepszy? Znam trochę LCD Samsunga, sam posiadam 32N71BX, ale LG nie znam w ogóle. Wydaje mi się, że Samsung M51 byłby chyba najlepszym wyborem, ale nie wiem.
Samsung 40'' S71B 4900zł, 40R51B 5200zł, 40M51B 5300zł
LG 42"" LE2R 5000zł, LC2R 5050zł, LC3R 5300zł
Sharp 42SA1E 5230zł, albo jeszcze 42 PF 5421 5300zł
Jak sądzicie, który najlepiej wybrać?
Pozdrawiam, dziękuję.
 

cinek

Member
Pytanie do znawców

Moje pytanie adresuje przede wszystkim do znawców którzy widzieli wiele tv w akcji a nie do zafascynowanych swoimi nowymi zabawkami użytkowników.
Pytanie proste i trudne zarazem. Który wybrać ?
Po wizytach w sklepach zrobiłem sobie shortlist tv LCD 32 w okolicach 4000 zł:
1/ JVX X70
2/ Sharp BV9E
3/ LG LB2R
4/ Samsung N71
5/ Samsung M61

Moje oczekiwania to:
1. dobry obraz z n-ki (ale nie tylko na kanałach HD)
2. dobra współpraca z kompem (głównie chodzi o gry bo tekstów na tv pisał nie będę)
3. Dobra czerń (na ile to w LCD możliwe)
4. Brak smużenie duchów itp.
5. 2 wejścia HDMI by się przydały bo mam n-ke i DVD z DVI.

Nie mają znaczenia:
1. Dźwięk (bo idzie przez amplituner)
2. Obraz z anteny dachowej, kablówki itp.

Wiem że z kompem najlepiej współpracuje Samsung ale z kolei mam wątpliwości co do jego reprodukcji kolorów (jaskrawość) i czerni, podobnie a nawet gorzej jest z LG (szaro). Może to kwestia ustawień i da się na Samsungach uzyskać ładny obraz a na LG czerń.
Odniosłem dziwne wrażenie że starszy Samsung (m61) ma lepszy obraz od N71 może to kwestia ustawień bo w parametrach na papierze znacznie lepiej wygląda N71 czy to możliwe ?
Po wizytach w sklepach najbardziej podszedł mi obraz na JVC a na drugim chyba samsung M61. Sharp grał fajnie na demo ale z kablówki w skalepie sygnał miał na tyl słaby że trudno coś ięcej mi o nim powiedzieć.

Dzięki za wszelkie sugestie
 

tades

Member
jaki najlepszy tv

wkrótce mam do kupienia dwa tv ( jeden dla brata ) jeden ok 37 cali głównie do piłki nożnej.Cena bardzo rozsądna. drugi do dvd,divix, tv antena cena do około 7-8k jak najwiekszy ale moze ktos doradzi czy gorszy a wiekszy albo mniejszy a lepszy. w tv najwazniejszy jest dla mnie obraz a nie dodatki w postaci czytnikow kart twardych dyskow itp. zakupy za dwa trzy miesiace.
prosze o jak najwiecej propozycji bo brne po kilka godzin dziennie prze to forum i im wiecej przeczytam tym wiecej mam pytan i watpliwosci.
 

dzardzi

New member
zakup Lcd 37 cali..???

Witam serdecznie

Jestem nowym uzytkownikiem portalu i mam zamiar zakupic telewizorek Lcd 37 cali. Czy ktos moglby mi doradzic...???
Chcialbym zmiescic sie w 5000 zl. ( mam nadzieje ze jest to mozliwe ) .

Co powiecie o modelach :

Samsung LE37R72B , JVC LT-37R71 , Sharp LC-37P70E .

A moze jakis LG...??

Prosze pomozcie bo jestem kompletnie zielony

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

micho

New member
Poszukuje telewizora LCD 26-32"

Cześć, witajcie. Poszukuje telewizora LCD 32". Waham się pomiędzy Panasonic a Sony. W sumie superbiegły w tym temacie nie jestem, dlatego zwracam sie z prośbą o pomoc. Dysponuję mniej więcej 5000 zł. Jeśli znajdzie się jakaś rewelacja za mniej to też sie nie zmartwie.

Jestem zaprawionym kibicem dobrej piłki, więc będę na nim oglądał głównie mecze na kablówce z dekoderem do c+. W przyszłości niedalekiej planuję pozyskać cyfre+. DVD, pc i ps2 też będą mile widziane.

Zastanawiam sie nad modelami:
SONY Bravia KDL 32V2000 lub 2500
albo
Panasonic TX-32 LX600P.

Chętnie poznam Waszą opinie. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wichura999

New member
LCD do 3000zł

Witam! Jestem zainteresowany kupnem telewizora LCD 32', który kosztowałby nie więcej niż 3000zł. Szukam takiego, który nie zniekształca obrazu, wogóle dobrze wyświetla obraz. TV bedzie używany głównie do oglądania TV przez zwykłą antene, DVD. Prosze abyście mi doradzili. Z góry dziękuje za pomoc.
 

pandzik

Member
Bez reklam
wichura999 napisał:
Witam! Jestem zainteresowany kupnem telewizora LCD 32', który kosztowałby nie więcej niż 3000zł. Szukam takiego, który nie zniekształca obrazu, wogóle dobrze wyświetla obraz. TV bedzie używany głównie do oglądania TV przez zwykłą antene, DVD. Prosze abyście mi doradzili. Z góry dziękuje za pomoc.​

Granica 3k wciąż nie daje gwarancji zakupu dobrego tv.
Zainteresuj sie modelami samsunga, np. LE32S71B, sharpa, np. SA1E,
czy philipsa, np. 32PF5331...

 
Do góry