Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Aaron

New member
Witam.
Podpiąłem się pod wątek "plazma czy lcd" , ale tam jakiś chwilowy zgon nastąpił więc spróbuję jeszcze tutaj. Szukam Tv dla następujących warunków:

Odległość od ekranu: ok. 3 m
Jak słońce świeci w pokoju: pokój nasłoneczniony tylko po południu , telewizor bokiem do okna (ok.3m odległości)
Jak duży jest pokój: 24 m2
Preferowana technologia: LCD lub plazma
Jaki masz obecnie telewizor: LCD LG 32 cali
Jakie programy najczęściej oglądasz: Wszystko , sporo koncertowej muzyki
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 10% dzień 90% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 4o i więcej
Preferowana marka: Nie mam faworyta
Jakie urządzenia będą podłączone : DVD,Blue-R,laptop
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV - 50% reszta
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych:Wprost
Telewizor ma mieć WiFi: Mógłby
Ma czytać przez USB filmy: wskazane , niekonieczne
Jaki masz sygnał: kablówka
Ile masz kanałów HD: 18
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6h
Ile osób zasiada przed telewizorem: Dwie osoby
Ma stać czy wisieć: Ma stać
Jaka klasa cenowa: do 3500
A co do dźwięku to i tak idzie przez dekoder kina więc może być słabszej jakości. Za wszelkie sugestie z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Niezawodny w tej materii Kiki "wyleczył" mnie wstępnie z plazmy więc poszperam może w tym wątku zanim sfinalizuje zakup. Mam już dwa typy , ale może odezwie się ktoś z świeżo upieczonych zakupowiczów. Jestem otwarty na każda sugestię chociaż serce (a może i rozum ... :) ) popycha mnie w kierunku starszego już może modelu 46'' Sony Bravia KDL-46EX500 , którego jak widzę można łyknąć w dobrej cenie.
Pozdrawiam - A
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
andrew_zg - to bardzo prosta sprawa - jeśli 37" to Panasonic 37E30 - rewelacyjna jakość do Twoich potrzeb.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
008_P1240533.JPG

Redukcja szumów - w różnych sposobach regulacji.
Ale powinieneś zastanowić się czy nie brać 40"

==============================
skadam-
Ja bym skorzystał z prezentacji w domu .
Przy takich warunkach :
46Le 830 Sharp
002_P1250200.JPG

Jak widać żadnych kłopotów
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

46VL 748 Toshiba
46 D 8000 Samsung - za dopłatą
50VT20 Panasonic

==============================
Godlike87 -
Rzeczywiście nie kombinowałbym. Zostałbym przy 42E30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
021_P1240664.JPG

Kuszą i uwodzą jakością.

==============================
fly07 - jest soft na stronie Sharpa , który eliminuje już ten problem raz na zawsze.
Jeśli nie oddałeś to wczytaj . Jeśli oddałeś daj znać.

==============================
Faraon - w warunkach domowych to wygląda inaczej.
Jeśli masz wątpliwości poproś o prezentację w domu :
Panasonic 50G 30
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/66792-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test.html

Jedyne co może Cię czekać to zaskakujące zdziwienia jakości w klasie cenowej.
016_P1260160.JPG


Sharp 46 LE 824
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-820-a.html
005_DSC_9597.jpg


Toshiba 46 VL 748
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
003_P1220468.JPG


Sharp 46 LE 700 - full led
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
arto też sobie zabezpieczyć sygnał chociaż 1080i .
013_P1060151.JPG



Sam najlepiej wybierzesz.
Tylko pamiętaj o kalibracji obrazu.
Ustawienia obrazu, błędy związane z nieprawidłowym obrazem

================================
kula85- ja bym poczekał na Sharpa 32LE 830
to będzie dla Twoich potrzeb extra model, oczywiście jeśli Ci nie nie pali :
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
017_P1250282.JPG

Największe wrażenie jedna zrobił test Monstera.
Taką płynność widziałem po raz pierwszy. Ani plazma Pioneera ani Panasonica ani LCD Toshiby SV 685 czegoś takiego nie było

================================
pan b -
do takich warunków :
42 Panasonic E30
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
006_P1240558.JPG

z przyjemnością obejrzeliśmy program TopGear
Sharp 40 LE 810
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html
007_DSC_9599.jpg


Samsung 40 D5500

================================

PatrykBDG
- z dużych tylko plazma w tej cenie :
Samsung 50D450
Panasonic 50 C 3

================================
Aaron -
jeśli masz wątpliwości to kłania się prezentacja w domu:
Sharp 46 LE 700
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
006_P1060142.JPG


Toshiba 46VL733
Sharp 46 LE 810
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html
Samsung 46C650
 

piorek

New member
Szukam 37 lub 40 do sypialni

Witam.
Szukam telewizora do sypialni
- z bardzo dużym oknem zachodnim, światło nie będzie padało bezpośrednio na telewizor.
- sypialnia 4,5m x 4,5m,
- do telewizora odległość ok 4 m,
- sygnał będzie z cyfry+,
- wysokość pomieszczenia ok. 2,55m,
- telewizor będzie zasłonięty z boków ( z jednej strony ściana, z drugiej szafa),
- nie wiem czy coś z bajerów będzie mi w nim potrzebne.
- dobrze by było jak by miał w miarę solidny dźwięk bo nie będzie kina domowego.
- szukam 37"-40" do 2500 zł.

Trochę wypadłem z obiegu, prosiłbym o pomoc w wyborze.
W salonie mam plazmę i chyba dla odmiany wziąłbym lcd.
Myślałem o Sony ex500, Panasonic s20 lub e30e, Samsung c650 lub może coś z Toshiby, Sharpa.


Kiedyś dzięki forum zakupiłem porządną plazmę.
Byłbym wdzięczny za podpowiedź.

Pozdrawiam.
 

ami68

New member
Witam serdecznie.

Nie planowałem obecnie zakupu i za bardzo nie jestem w „temacie”, ale ze względu na zgon jednego z TV jestem zmuszony uzupełnić stan ilościowy. Proszę więc o pomoc.

Odległość od ekranu: 3,5-4m
Nasłonecznienie: okno na południowy wschód, TV 2m od okna, są żaluzje, więc nie ma wielkiego problemu
Jak duży jest pokój: 5 x 4
Preferowana technologia: nie mam pojęcia
Jaki masz obecnie telewizor: CRT 4:3 29" Panasonic
Czego nie lubisz w telewizorach: gdy się psują, błyszczący ekran (ale to mogę przeżyć)
Jakie programy najczęściej oglądasz: wszystko po trochu
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień, 60% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 40"-42"(46''?) (sam nie wiem, ogranicza mnie trochę miejsce w pokoju)
Preferowana marka: porządna ;)
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder satelitarny HD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 99% TV, 1% PC
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost, rzadziej z boku
Telewizor ma mieć WiFi: przydałoby się, ale nie priorytet
Ma czytać przez USB filmy: niekoniecznie
Jaki masz sygnał: C+
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI sat/PC, ew. audio do wieży (optyk?)
Ile masz kanałów HD: ok. 20
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 10
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: raczej stać
Jaka klasa cenowa: 3000-max5000 PLN

Zależy mi na jak najlepszym dźwięku, gdyż nie zamierzam codziennie włączać wieży. Oglądam sporo stacji muzycznych, więc nie chciałbym mieć gorszego dźwięku niż do tej pory na moim panasie crt. Oczywiście obraz też jest bardzo ważny. Fajnie by było mieć również matowy ekran i jakiś „klasyczny” design. Inne bajery byłyby miłe, ale generalnie do filmików/zdjęć mam kompa lub choćby tuner sat.
Do niedawna przyglądałem się np. Philipsowi 40PFL7605H z ambilightem, ale podobno Philips zaprzestaje produkcji TV, a to już mnie mocno zmartwiło i zaniepokoiło.
Bardzo proszę o fachową poradę.

pzdr
 
Ostatnia edycja:

ami68

New member
ami68 matowe matryce mają sharp 46LE830 i panasonic 42E30, do około 4 metrów myślę, że będzie lepszy 46 calowy (może jeszcze 42 cali).

Dzięki za odpowiedź.
Sharpa 46" za pieniądze, które przeznaczyłem, to pewnie na razie nie kupię, a trochę mi się niestety śpieszy. Zresztą słabo dostępny i prawie brak opinii. No chyba, że 40", a kosztuje nie mało.
Co do Panasonica to naprawdę ciekawa pozycja za naprawdę niewielkie pieniądze, lecz boję się o "TEN" dolny róg matrycy. Znając swoje szczęście...

pzdr

edit:
No i poważna wizyta w sklepach. Chyba akurat trafiłem na kiepściutki egzemplarz Panasa 42E30. Cały dół podświetlony, że fuj i trochę się z tego wyleczyłem.
Natomiast Sharpa ani widu ani słychu.
Hm, czyżby Panas, ale jednak plazma?
:confused:
 
Ostatnia edycja:

Szymko

New member
Witam serdecznie :)
Od jakiegoś czasu szukam do swojego mieszkania TV. Pokój mam od strony południowej z dużym 4 metrowym oknem także dość mocno nasłonecznionym. Osobiście nie chcę zastosować żaluzji ani zasłon, bo to pokój dzienny i ma być w nim umiarkowanie jasno przez dzień. Myślę, że w związku z tym potrzebny mi TV z matową matrycą.
Bardzo proszę o wskazówki konkretnych modeli lub na co zwrócić uwagę przy doborze TV do poniższych parametrów.

Odległość od ekranu: 2,8 m 3,2 m
Nasłonecznienie: 4m okno (tzw. okno balkonowe) na południe wzdłuż dłuższego boku pokoju - nie chce stosować żaluzji ani grubych zasłon
Jak duży jest pokój: 5,3 x 3,3 (ok 18m2)
Preferowana technologia: LCD
Jjaki masz obecnie telewizor: CRT 4:3 29" SONY 100 MHz
Czego nie lubisz w telewizorach: jak mi się odbija w nich światło i nie widzę obrazu :(,
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50% dzień, 50% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: dla żonki 40" dla mnie 42"-46" (46" - nie będzie za duży ?)
Preferowana marka: chyba nie ma, raczej wolałbym w razie awarii bezproblemowy serwis :)
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder satelitarny HD, PC
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 80% TV, 20% PC ale za jakiś czas te proporcje się zmienią bo będę musiał oddać mojej córeczce pokój i wtedy myślę że będzie to około TV 50% i PC 50%.
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost, rzadziej z boku
Telewizor ma mieć WiFi: nie koniecznie ale taka opcja nie zasdzkodzi - ma głównie wyświetlać obraz do mm są inne urządzenia
Ma czytać przez USB filmy: niekoniecznie j.w.
Jaki masz sygnał: C+ z PVR z opcjami HD ale większość interesujących mnie programów to SD – przynajmniej jak na razie
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
Ile masz kanałów HD: ok. 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 7-8
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć:raczej będzie wisiał choć zakładam, że nie będzie wysoko
Jaka klasa cenowa: 2500 +- 10% jeśli będzie to uzasadnione (max. 3000)

Osobiście wytypowałem sobie wstępnie:
Toshiba 46vx773 - ekran półmat, R+, skalowanie SD - tylko czy nie będzie za duży ? - cena w totalnie górnej granicy
Panasonic TX-L42E30 E - matowa matryca, dobra współpraca z komputerem, dobre skalowanie SD a na (-) minus kąty pionowe
42PFL5405H/12 - przystępna cena - powłoka antyodblaskowa ale nie wiem nic więcej :(
SHARP LC-42 DH77E 100Hz - poprawny przyzwoity TV nie wiem jaka matryca ? matowa ?
SAMSUNG 46C630 - matowa matryca, dość popularna linia raczej większość opinii w internecie pozytywna jak na swoją klasę

Myślałem też o Plaźmie ale ze względu na jasny pokój i PC chyba odpada i nie bardzo jest co szukać.

Jakieś pomysły propozycje ? Z góry THX za chęci i rady :)
 
Ostatnia edycja:

marioModel

New member
Witam!

Odległość od ekranu:1,5m - 2m
Nasłonecznienie: pokój jest dość zacieniony, poza tym są zasłony, żaluzje i takie tam a wolę oglądać w lekkim zaciemnieniu
Preferowana technologia: LCD LED
Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia i nienaturalnego upłynniania ruchu (niektóre LCD mają takie systemy które na chwilę przyspieszają ruch)
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 60% wieczorem, 40% w dzień
Preferowana wielkość telewizora: skłaniam się ku 32 calom, gdyż przy tej odległości od TV nie jestem pewien czy 37 to nie za duzo.
Preferowana marka: brak.
Jakie urządzenia będą podłączone: PC przez kabel HDMI, Xbox 360, kablówka (najprawdopodbniej cyfrowa)
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% TV, 25% PC, 25% konsola
Na wprost czy również z kątów bocznych: na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: bez znaczenia
Ma czytać przez USB filmy: niekoniecznie
Jaki masz sygnał: kablówka cyfrowa, ale w jaki sposób provider podłącza to nie wiem.
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI
Ile masz kanałów HD: na razie brak
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 6-8
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: stać
Jaka klasa cenowa: do 2400

Czytając całą masę rekomendacji skłaniałem się do wybrania panasonic tx-l37e30, głównie ze względu na świetny czas reakcji. Problem w tym że moja kanapa jest oddalona o ok 1.75 m od TV i nie da rady żeby zwiększyć tą odległość a obawiam się że dla 37 calowego TV to bedzie za dużo. Nie wiem czy tx-l32e30 jest tak samo dobry tylko mniejszy? bo jeśli nie ten panasonic to jaki?

Dzięki i pozdrawiam
 

Jaguar 81

New member
Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w wyborze TV. Jestem już blisko wyboru i mam już swoich faworytów, ale jeszcze dla pewności poprosiłbym jeszcze o pomoc Was, forumowiczów. Przepraszam, że w tym temacie poruszam kwestię plazm, ale w dziale porównań LCD i Plazm temat umarł.

Odległość od ekranu - ok. 3m
jak słońce świeci w pokoju - Z boku z lewej strony przez okno balkonowe od wschodu, TV na ścianie południowej, ale posiadam rolety
Jak duży jest pokój - 3,67 x 4,9 metrów
jaki masz obecnie telewizor - CRT Philips 15"
Preferowana technologia - LCD LED, Plazma
jakie programy najczęściej oglądasz - 80% - Sport, 20% -Seria Discovery, TVN24, Informacyjne
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 30% dzień, 70% popołudnie/wieczór
preferowana wielkość telewizora - 40-42 cali
preferowana marka - Sharp, Toshiba, Panasonic
czego nie lubisz w telewizorach - Wolnego przełączania między kanałami, smużenia, nierównomiernego podświetlenia matrycy, awaryjności
jakie urządzenia będą podłączone - Będzie kupione kino domowe, może kiedyś konsola
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 100% TV
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? - Głównie na wprost, czasem z boku
Czy ważne jest Wi-Fi ? - Tak
czy USB ma mieć czytanie filmów ? - Tak, przede wszystkim MKV
jakimi złączami ? - HDMI, USB
jaki masz sygnał ? - Cyfra +
ile programów HD ? - Jak na razie 4
ma stać czy wisieć ? - Stać
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 3 - 4
Ile osób zasiada przed telewizorem: Najczęściej 2, ale czasem 4
Jaka klasa cenowa: Jestem gotów na wydatek do 3500, w wyjątkowych okolicznościach do 4000

Długo już siedziałem nad tym forum, czytając wypowiedzi osób i udzielonych rad, przez co nabrałem już mnie więcej ogólnego rozeznania jaki telewizor do moich warunków by się nadawał i jakiego bym poszukiwał. Moi faworyci (albo jak by to ujął Kiki - telewizory, które powinienem zamówić do prezentacji ) to:
Sharp 40LE 824
Toshiba 40VL748
Panasonic TX-P42G30
Panasonic TX-P42V20
Sęk w tym, że nie wiem, który z nich najlepiej by pasował... Byłem i obchodziłem już wszystkie sklepy z TV w moim mieście, oglądałem i wciąż ogarniają mnie wątpliwości. Gdyby były to jeszcze 2 byłoby łatwiej, ale spośród 4 ciężko wybrać.
PS: Kiki, jesteś w stanie to rozgryźć :-?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaguar 81 -
ogarnąłem temat.
Najlepszą formułą jak zawsze jest prezentacja w domu.
Uważam że dobrze wybrałeś .
Tylko małe zmiany.
Ponieważ masz 100 % do tv i większość do sportu i to w nocy to zacząłbym od Sharpa 40LE924 .
012_P1200921.JPG

Mimo podświetlenia Edge Led , podświetlenie ekranu dzięki nowym dyfuzorom jest równomierne a czerń bardzo dobra.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...ierwszy-telewizor-sharpa-3d-test-otwarty.html
Do najwyższa klasa dla takich potrzeb.
A do porównania użyłbym 40VL 748 Toshibę
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
i Panasonica 42 G30
A później to już bardzo prosta sprawa, a jeszcze oferta specjalna dla niebieskich.

========================================
marioModel -
Jeśli kasowo wystarczy na 37E 30 - to już masz kłopot z głowy.
018_P1240659.JPG

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
Bo do twoich warunków ten model wcale nie jest za duży.
I nie musisz już naprawdę nic szukać.

========================================
Szymko -
Myślę że do takich potrzeb możesz brać 46" ale na dobry kasy nie wystarczy chyba że tak jak niektórzy podniesiesz kwotę do 4000 zł bo za radość nieustająco warto dopłacić tym bardziej na lata.
Ale zostańmy przy Twoich modelach.
Przy nasłonecznionym pomieszczeniu zaczynałbym od Panasonica 42E30,
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
Sony 46Ex 500, JVC 46S90 - to modele matowe.

Jak podniesiesz kwotę :
Sharp 46 LE 700

Toshiba 46VL 733
Panasonic 46G30
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-plazmy/66792-panasonic-tx-p42g30-telewizor-multimedialny-test.html
Sharp 46lx810
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html

========================================
ami68 -
to masz najprostrzy, jedyny i extra model do potrzeb - Sharp 46LE 830.
008_DSC_9601.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
To jest znakomity model do wszystkich warunków i jeszcze masz nowe 3D z rewelacyjną konwersją.

========================================
piorek
Do sypialni to kierunek albo na plazmę 42S30 lub 40 LE 810 Sharpa z uwagi na czerń, skalowanie i ostrość.
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...rty-opinie-wszystko-na-temat-serii-810-a.html

========================================
 

drimer

New member
Witam i od razu pytam :)
Czy wg. poniższego opisu wybór trafny.

Odległość od ekranu: ok 2-2,5 m
Nasłonecznienie: okno balkonowe z witrynami, na południe, TV bezpośrednio przy oknie prostopadle ustawione, więc matryca dobry mat
Jak duży jest pokój: 3,5 x 6
Preferowana technologia: LCD-LED
Jaki masz obecnie telewizor: CRT 21"
Czego nie lubisz w telewizorach: odblaski, smużenie, nieostry obraz
Jakie programy najczęściej oglądasz: ogólnie TV, filmy z komputera (DIVX, MKV) i DVD
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 40% dzień, 60% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: 32"-37"
Preferowana marka: brak (choć po lekturze forum coś z Panasonic, Philips, Sharp, Samsung)
Jakie urządzenia będą podłączone: dekoder HD VECTRA, dysk na USB, komputer na DLNA, DVD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 75% TV, 25% PC (DLNA)
Na wprost czy również z kątów bocznych: tak i tak, ale głównie na wprost
Telewizor ma mieć WiFi: niekoniecznie, może być LAN
Ma czytać przez USB filmy: TAK (DIVX, XVID, MKV)+napisy
Jaki masz sygnał: dekoder HD VECTRA
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI dekoder HD kablówki VECTRA, LAN (DLNA), ew. audio do wieży (optyk)
Ile masz kanałów HD: ok. 10
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4-6
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3
Ma stać czy wisieć: raczej wisieć
Jaka klasa cenowa: do ok. 3000zł
Inne: przyzwoity dźwięk z wbudowanych głośników

Po przeczytaniu forum i sprawdzeniu cen, moje typy z funkcjami, które zwróciły moją uwagę na + i -:
1. Panasonic TX-L37E30 - ogólnie typ nr 1, -czasem nie radzi sobie z polskimi napisami, +nagrywa na dysk, nie wiem jak z obsługą formatu HD na YOUTUBE (szczegół), atrakcyjny stosunek jakości i funkcjonalności do ceny
2. Philips 37PFL7605H (lub inny Phil?)- ma ambilight, obraz lepszy niż w Panasonicu??, brak obsługi napisów, pełna przeglądarka, brak HD na YOUTUBE
3. Samsung UE37C6500 - najdroższy i chyba najsłabszy jeżeli chodzi o obraz i odblaski, dobra obsługa napisów

Jeżeli nie zburzycie mi światopoglądu to będzie Panasonic.
 

pablo.kostek

New member
Odległość od ekranu - ok. 3m
Jak słońce świeci w pokoju - Tv prostopadle do okna (zazwyczaj dużo światła pada na obecny crt)
Jak duży jest pokój - 4.5m x 4.5m
Jaki masz obecnie telewizor - CRT Sony 26"
Preferowana technologia - LCD (ze względu na nasłonecznienie)
Jakie programy najczęściej oglądasz - 60% - informacje, 40% - sport
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 40% dzień, 60% wieczór
Preferowana wielkość telewizora - 40'-42'
Preferowana marka - brak
Czego nie lubisz w telewizorach - /
Jakie urządzenia będą podłączone - N-ka, PS3
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? - 80% TV 20% PS3
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? - Na wprost, czasem pod małymi kątami.
Czy ważne jest Wi-Fi ? - Nie
Czy USB ma mieć czytanie filmów ? - Niekoniecznie
Jakimi złączami ? - HDMI, USB
Jaki masz sygnał ? - N-ka
Ile programów HD ? - Jak na razie 4-6
Ma stać czy wisieć ? - Stać
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 3 - 4
Ile osób zasiada przed telewizorem: Najczęściej 1, czasem 2
Jaka klasa cenowa: 3500zł Max.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pablo.kostek - do Twoich potrzeb:
40 le 924 Sharp
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...ierwszy-telewizor-sharpa-3d-test-otwarty.html
40 VL 748 Toshiba
http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
42 E 30 Panasonic
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66752-panasonic-lcd-led-tx-l37e30-test-otwarty.html
42G 30 Panasonic
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

====================================

drimer - do twoich warunków z tych co podałeś to zdecydowanie Panasonic E30 ale powinieneś pomyśleć o przekątnej 42"
 

lll

New member
Witam! Mimo, że stałych forumowiczów podobne pytania muszą już cholernie nudzić, chciałbym i ja poprosić o pomoc w wyborze telewizora.

Odległość od ekranu: 2,5 - 3,0 m.
Nasłonecznienie: telewizor na północnej ścianie a okno na zachodniej, telewizor 1,5 m od okna; są żaluzje, telewizor i tak będzie oglądany głównie wieczorem.
Jak duży jest pokój: 3,5 x 3,4 m.
Preferowana technologia: LED (chyba krawędziowe, jako że zależy mi na cienkiej obudowie). Nie interesuje mnie 3D.
Jaki masz obecnie telewizor: w tym pokoju 21-calowy CRT Aiwa, który całkowicie mnie NIE satysfakcjonuje :) (dawny prezent, nie był świadomie wybierany).
Czego nie lubisz w telewizorach: smużenia, "brzydkiego" designu obudowy i "brzydkich" pilotów, buczenia i trzasków obudowy.
Jakie programy najczęściej oglądasz: głównie filmy, zdarzają się programy przyrodnicze i sport; teledysków praktycznie w ogóle. Na telewizorze chcę również oglądać zdjęcia (w formacie *.jpg).
Oglądasz w dzień czy wieczorem: głównie wieczorem.
Preferowana wielkość telewizora: co najmniej 40", a najwyżej 46-47'' (chyba jednak to za duża przekątna przy tej odległości od oczu, prawda? Więc raczej do 42'' - przynajmniej będzie tańszy).
Preferowana marka: raczej nie Philips (choć to świetna, innowacyjna marka), gdyż nie podoba mi się ich design i nie chcę Ambilight - pozostałe marki obojętnie.
Jakie urządzenia będą podłączone: kino domowe, odtwarzacz multimedialny, konsola Xbox360.
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: głównie filmy (HD i DivX) - 60%, telewizja 30%, konsola 10%.
Na wprost czy również z kątów bocznych: generalnie na wprost.
Telewizor ma mieć WiFi: jak najbardziej.
Ma czytać przez USB filmy: dobrze by było.
Jaki masz sygnał: kablówka.
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - kino domowe, odtwarzacz multimedialny i konsola (może kiedyś również dekoder telewizji HD); optycznym - doprowadzić dźwięk do amplitunera kina domowego. Jakim złączem podłączyć kablówkę (dotychczas mam normalny kabel antenowy)?
Ile masz kanałów HD: kilka, ale na pewno ich liczba będzie się zwiększać. Chcę wziąć dekoder cyfrowy kablówki (od razu po zakupie telewizora). A może w ogóle zamienię kablówkę np. na "N-kę".
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3 - 5 h.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1 - 2, bardziej zalega niż zasiada. :)
Ma stać czy wisieć: raczej wisieć.
Jaka klasa cenowa: oto jest pytanie.. chciałbym wydać około 3 tys. zł, ale jeśli np. za 5 tys. zł byłoby jakieś cudo "bez wad", to właściwie mógłbym się szarpnąć..

Chyba najbardziej podoba mi się "Monolight Design" telewizorów Sony. Szyba/błyszcząca matryca nie tyle że mi nie przeszkadza (telewizor będzie użytkowany głównie wieczorami), ale jest wręcz pożądana i mi się podoba. Oprócz nowych Sony, najbardziej podobają mi się cienkie Samsungi (chodzi oczywiście o design - wygląd zewnętrzny).
Fajnie, gdyby również pilot był ładny (i ładnie podświetlony), ale to oczywiście już na marginesie.
Nie interesuje mnie 3D.

Pozdrawiam serdecznie!
 
Ostatnia edycja:

pablo.kostek

New member
kiki, z tych modeli najbardziej przemawia do mnie plazma Panasonica, tylko pytanie czy na tym TV konfortowe będzie oglądanie podczas dnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
lll -
Poszedłeś w kierunku wyglądu. To oczywiście bardzo ważna sprawa.
Ale nie zawsze idzie w parze z jakością z uwagi na panującą modę.
Ponieważ głownie do filmów to skalowanie ma mniejsze znacznie . Podałeś że tylko 30% do TV. Ale dobre jest to że możesz podnieść przestrzeń finansową.
I kolejny dylemat wielkość. Przejście z wielkości 21" już na 40 - będzie wymagało czasu . Na 46" który spokojnie i zmieści się w klasie cenowej i w odległości przy tej cenie wyższej - będziesz musiał poświęcić więcej czasu na przyzwyczajenie się do wielkości. Ale jet na to rada. W Twoim przypadku - jakość extra sygnału z filmów HD.
Do takich potrzeb sprawdź :
- 46G30 Panasonica
006_P1260287.JPG

Kilka stron widgetów.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...g30-telewizor-multimedialny-test-otwarty.html

- 46 VL 748 Toshibę - to Twój styl monolitu
vl748_stand.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshib...a-zmienila-dotychczasowa-mysl-projektowa.html
- 46LE 830 Sharp
003_P1250204.JPG

Żadnych zacięć czy bujania

http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
Jeśli masz wątpliwości to najtańszym sposobem wyboru i najlepszym jest prezentacja wybranych telewizorów w Twoim domu.

======================================
pablo.kostek -
masz dwa wyjścia - albo podnieść kwotę - jak kolega powyżej i wówczas Sharp 40Le 830
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html

008_DSC_9601.jpg


Albo zostajesz z kasą ale - korzystaj z prezentacji w domu.
 

lll

New member
Chyba faktycznie zbyt duży nacisk na wygląd zewnętrzny przebija z mojego posta, jednak oczywiście najważniejszym kryterium jest jakość.
@Kiki czyli jednak nie Sony? Relatywnie za drogie?
Zdecydowałem się ostatecznie na 40 - 42''.
Z wymienionych przez Ciebie, Panasonic odpada jako plazma (dodatkowo w necie szereg negatywnych opinii co do różnych cech tego telewizora), Sharp wypadł super w Twoim teście, ale po pierwsze nie potrzeba mi 3D, a po drugie niezbyt lubię design obudowy Sharpa (wiem, to najmniej ważne) - więc również nie bardzo. Najbardziej podoba mi się Toshiba (skądinąd bardzo lubię tę markę). Ale czy czas reakcji 6 ms nie jest - o wiele - za długi? Nie będzie smużyć (zwłaszcza przy grach)?
Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzałem Input Lag i możesz spokojnie sięgać po ten model. Ważnie nie tylko jest czas reakcji matrycy ale szybkość procesorów. A tu masz mistrzowskie rozwiązania MetaBrain.
O ceny dla niebieskich pytaj na - Pw.
 

ketom

New member
Wybór TV po raz 1234675 :)

Wybór telewizora dla starszej pani (prosty w obsłudze)

Odległość od ekranu: 2m
Jak słońce świeci w pokoju: pokój bardzo jasny,szczególnie zimą.Słońce nie będzie padało na TV.
Preferowana technologia: lepsza
Jaki masz obecnie telewizor: Philips 21" sprzed 20 lat
Jakie programy najczęściej oglądasz: przyrodnicze, dokumentalne, wiadomości, filmy
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 50/50
Preferowana wielkość telewizora: 32 lub 37, może 42"?
Preferowana marka: dobra
Czego nie lubisz w telewizorach: buczenia, pixelozy, błyszczącego ekranu.
Jakie urządzenia będą podłączone: Cyfra+ z dekodera SD, może laptop (zależy od łatwości podłączenia - jako odtwarzacz DVD)
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% TV
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych: wylacznie na wprost
Telewizor ma mieć wifi: nie potrzebne
Ma czytać przez USB filmy: nie koniecznie
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Eurozłączem dekoder
Ile masz kanałów HD: 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4-5 godzin
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1
Ma stać czy wisieć: tylko i wylacznie stać
Jaka klasa cenowa: do 2000zł (+10%)
 

piorek

New member
37-40 "

Kiki dziękują za podpowiedź.
Jeszcze pomęczę. Prosiłbym o jeszcze jakieś propozycje bez plazm. Plazmę posiadam Pioneer 5090 i ze względu na syna, który będzie wykorzystywał telewizor również do gier szukam LCD. Musi mieć niestety z uwagi na miejsce, w który będzie wisiał tylko 37" do 40" w zależności od wielkości obudowy. Ten Sharp 40le810 posiada różne opinie, nie wiem na ile wiarygodne. Bardzo zainteresował mnie Panasonic 37e30 lub Sony 37ex500. Czy, któryś z nich nie sprawdziłby się w sypialni.

Pozdrawiam.
 
Do góry