Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Kangbaczen

New member
Witam wszystkich serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w wyborze tv dla takich parametrow:

Odległość od ekranu - 2,5 - 2,8 m
jak słońce świeci w pokoju - z boku z lewej strony przez okno balkonowe od poludnia
Jak duży jest pokój - 3,7 x 5 metrow
jaki masz obecnie telewizor - CRT Philips 15" :)
Preferowana technologia - LCD, LED
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, rozrywka, naukowe, przyrodnicze, filmy z kamery Panas SD-600
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - wieczorem
preferowana wielkość telewizora - z tego co poczytalem dla takiej odleglosci bylby najlepszy telewizor o przekatnej 37", moze 40" tez daloby rade
preferowana marka - bezawaryjna, dobrej jakosci
czego nie lubisz w telewizorach - mydla (slabej ostrosci), slabego dzwieku, slabej jakosci obrazu, wolnego przelaczania miedzy kanalami, szczegolnie 1-9 kiedy telewizor czeka na potencjalnie druga cyfre kanalu, pilotow, ktorymi trzeba trafic idealnie
jakie urządzenia będą podłączone - obecnie malo korzystamy z telewizora - dlatego caly czas mamy te mala puszke (dziecko dostarcza nam sporo rozrywek :)), mysle ze podlaczalibysmy kamere j.w., filmy przez wi-fi z laptopa, tyle na obecna chwile. Kiedys moze jakies gry, obecnie nie posiadamy zadnego PS i nie planujemy zakupu.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% telewizja, 20% kamera, 10% filmy z lapa
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? glownie na wprost - telewizor stoi na szerszym boku pokoju
Czy ważne jest wifi ? - tak, choc czytalem, ze mozna wpiac karte w usb, wiec wifi w telewizorze nie jest konieczne
czy USB ma mieć czytanie filmów ? - jesli bedzie wi-fi wbudowane lub wpinane w usb to niekoniecznie
jakimi złączami ? - ciezko stwierdzic nie majac obecnie zadnych ile bedzie potrzeba, HDMI, USB
jaki masz sygnał ? - Odkad urodzilo nam sie dziecko i sie przeprowadzilismy kablowki nie mamy (dziecko - nie mamy kompletnie sily na telewizje ;-)) ale planujemy zalozyc cos gdzie beda kanaly HD (Nka?).
ile programów HD ? 15?
ma stać czy wisieć ? na 95% stac
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 1-3
Ile osób zasiada przed telewizorem: 2
Jaka klasa cenowa: najchetniej miedzy 2000 a 3000, jesli jest cos duzo lepszego za co warto zaplacic np. 1000 - 1500 wiecej, to jestem sklonny tyle wydac.

Jedni znajomi polecali mi:
Samsung UE37C6500
Samsung UE37C6000
Samsung UE40C6000
Samsung UE40C6500

Drugi znajomy polecal (on sie chyba lepiej zna):
Sharp XL2E
Sharp 46D77HE

Pierwszy Sharp to 46" (nie wiem czy nie za duzy), drugiego jakos nie moge znalezc w ogole w necie :-( moze to jest 46DH77?

Dajcie prosze znac, czy powyzsze to dobry wybor (jakosc/niezawodnosc), czy lepiej jednak wziac cos innego? A moze jakis full LED?

Jaka przekatna najlepsza bedzie przy takiej odleglosci?

Jesli moglbym prosic o porade typu w cenie ok 2500 najlepszy bedzie x, ale jesli chce wydac 3500 to lepszy bedzie y ze wzgledu na lepsza ostrosc, obraz, dzwiek itp. to bylbym niezmiernie wdzieczny.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc oraz zainteresowanie.
K
 
Ostatnia edycja:

Catch

New member
Proszę o pomoc w wyborze tv

Opis miejsca do oglądania :)

1. Odległość od ekranu:2.5 metra
2. Jak duży jest pokój: 3,5mx6m.
3. Nasłonecznienie: popołudniu spore (okno balkonowe na zachód)
4. Preferowana technologia: LCD,LED?.
5. Preferowana wielkość telewizora: 37-40 cali
6. Preferowana marka: nie mam
7. Jaki masz obecnie telewizor: 21 CRT
8. Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: 70% późne popołudnie i wieczór (latem trudno określić, kiedy zaczyna się noc)
9. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, bajki, filmy przyrodnicze, sport
10. Jakie urządzenia będą podłączone: zestaw kina yamaha
11. Jaki sygnał: UPC cyfrowe, dvd
12. Ile masz kanałów HD: kilka
13. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3-5 godziny dziennie
14. Ile osób zasiada przed telewizorem: 2-3 osoby
15. Osoby siedzą raczej na wprost telewizora, okazjonalnie pod kątem
16. Ma stać czy wisieć: stać albo wisieć :) zawieszenie może się okazać pożądane
17. czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu, ziarnistości obrazu, słabej ostrości, przebarwień, smużenia, zniekształceń, wolnego przełączania kanałów
18. Telewizor ma mieć: ewentualnie: możliwość czytania filmów, łączenie z internetem (ale może być przez wpinaną kartę); prostą i możliwość obsługi multimediów
19. Jaka klasa cenowa: 2,5-3,5 tys.
 

mcwiciu

New member
Witam szanownych forumowiczów. Noszę się z zamiarem kupna LCD 42'' fullhd do 2500 zl ktory bede chcial uzywac jako monitora, glownie do gier, niekoniecznie tylko szybkich fps'ow ale mysle ze fps takze. dlatego interesowal mnie niski input lag. telewizja narazie sd ale mysle ze wkrotce hd z satelity i naziemna telewizja cyfrowa. poszukalem troche i znalazlem model Panasonica TX-L42S20E. wydaje sie ze spelnia moje oczekiwania zwlaszcza w stosunku rozmiar/cena (42'' ok 2200 - 2500 zl) jednak brakuje mi w nim paru rzeczy: dlna, wifi, usb. i tu moje pytanie: czy znacie podobne modele w tej klasie cenowej spelniajace powyzsze warunki? i pytanie drugie - zalozenia te same tylko dajemy sobie pole manewru w cenie do 3500 zl i wzbogacamy tv o brakujace dlna, wifi, usb itp. mozecie zaproponowac jakies modele? z gory dziekuje za porade
 

mcwiciu

New member
LCD - TX-L42E30 Panasonic - niezly w porownaniu do TX-L42S20 ma dlna, wifi, usb. troche drozszy (pare stowek) ale chyba warto doplacic. tylko sprzedawca w sklepie jak bylem to wogole zbaranial jezeli chodzi o ten model i nie mogl nic znalesc - czyzby nie byly jeszcze dostepne w Polsce? (bylem w media expert czy jakos tak). Pozdrawiam serdecznie.
 

tobinek

Member
Są dostępne w sprzedaży internetowej (sprawdź w Ceneo - ceny od 2.8K), oraz możliwe do sprowadzenia przez dystrybutorów panasonica (ja znam jednego w Mikołowie i jednego w Gliwicach - nie wiem skąd jesteś).
E30 weszły w marcu więc faktycznie mogą nie być jeszcze znane w niektórych sklepach. :D
 
Ostatnia edycja:

Catch

New member
Samsung czy sony?

Witam zastanawiam się nad wyborem pomiędzy
Samsung UE37C650
i Sony KDL37ex500aep, ex711aep albo nx500.

Waham się jeszcze czy 32', czy 37', ale to na razie drugorzędna kwestia.

Będę wdzięczny za ewentualne wskazówki.
 

Catch

New member
Dzięki Kiki.
gdybyś jeszcze rzucił słowo komentarza do swoich typów, to.. znowu będę ci wdzięczny :)

Prawdę mówiąc zafiksowałem się na samsungu C6500 i twoje sugestie uświadomiły mi, że wracam do punktu wyjścia :)

Zastanawiam się też, czy przy moich 2 - 2,5 metra do telewizora nie powinienem poprzestać na 37".

Dzięki raz jeszcze za czas
 

adams21

New member
Witam. Bardzo proszę o sugestie w wyborze tv:

Odległość od ekranu:4m
Nasłonecznienie: duże okna na bocznej ścianie, od strony pn-wsch.
Jak duży jest pokój: 5 m x 6 m
Preferowana technologia:LCD, LED
Jaki masz obecnie telewizor: ctr
Czego nie lubisz w telewizorach: pilotów które musisz dokładnie wycelować, wolnego przełączania kanałów, smużenia, pixelozy
Jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, filmy, bajki, sport
Oglądasz w dzień czy wieczorem: 30% dzień, 70% wieczór
Preferowana wielkość telewizora: rozsądna
Preferowana marka: nie ma
Jakie urządzenia będą podłączone: Tuner SAT, DVD, laptop
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 90% TV, 10% pozostałe
Na wprost czy również z kątów bocznych: również z kątów bocznych
Telewizor ma mieć WiFi: nice to have
Ma czytać przez USB filmy: tak(napisy nie wymagane)
Jaki masz sygnał: obecnie nic, docelowo N, tv naziemna
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: euro
Ile masz kanałów HD: kilkanaście
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: około 6-9
Ile osób zasiada przed telewizorem: 4
Ma stać czy wisieć: wisieć
Jaka klasa cenowa: do 5000PLN

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
adams21
mamy kilka rozbieżności. Klasa cenowa oscyluje wokół dobrych telewizorów LCD LED ale 46" i większych przekątnych ale plazm.
Odległość jest fajna nawet do 55" - ale kasy zabraknie.
Wybór do takich potrzeb optymalny to
Panasonic 50V20
Sharp 46 le 824
Toshiba 46WL 768
Samsung 46 C8000
I w tej klasie powinieneś poprosić o prezentację w domu , to najlepszy sposób zapoznania się z jakością odpowiednią do określonych warunkó.

=================================
Catch -
to słowo to za mało
Jeśli coś to dzwoń- bo to naprawdę jest dłuższa rozprawa.Ale zbieram już dane o 37e 30 od tych co kupili i są zaskoczeni na plus jakością.
Ja jak poczytałeś również.
 

adams21

New member
adams21
mamy kilka rozbieżności. Klasa cenowa oscyluje wokół dobrych telewizorów LCD LED ale 46" i większych przekątnych ale plazm.
Odległość jest fajna nawet do 55" - ale kasy zabraknie.
Wybór do takich potrzeb optymalny to
Panasonic 50V20
Sharp 46 le 824
Toshiba 46WL 768
Samsung 46 C8000
I w tej klasie powinieneś poprosić o prezentację w domu , to najlepszy sposób zapoznania się z jakością odpowiednią do określonych warunkó.

Kiki,

To może spróbuję doprecyzować wymagania. Bo podanej kwoty nie chcę przekroczyć, a szybkie sprawdzenie sugeruje, że tylko Panasonic się mieści w tej kwocie.

Odległość: 4m w optymalnym miejscu na wprost, chociaż miejsca "do oglądania" są i bliżej na wprost, ale i dalej (pod kątem).

LCD / Plazma:
Nie mam preferencji, bo nie mam doświadczeń. Studiując forum doszedłem do wniosku, że LCD z LED będzie lepsze. Nie lubię nieostrych / rozmazanych obrazów, a i pobór energii nie jest dla mnie bez znaczenia. Lat temu wiele, kiedy o LCD czy plazmach nikt nie słyszał, prym wiodły TV sony, chociaż dla mnie były kiepskie właśnie ze względu na nieostry obraz i (sorki za wyrażenie) mętne kolory. Dużo lepiej wtedy sprawdzały się sony czy samsung. (oczywiście chodzi o tv crt lat temu naście)
Stąd mój strzał w LCD

LED krawędziowy czy FULL - nie wiem, niby lepiej byłoby z full, ale to tylko na podstawie opinii z forum.

Ze względu na okna obok, chyba bez szyby. Wprawdzie głównie oglądam wieczorem i okna głównie od wschodu, ale dzieciaki lubią rano popatrzeć na bajki, a nie chciałbym być budzony o 6 rano z hasłem "tata, nic nie widać w telewizorze" ;)

Wejścia:
Jestem na etapie przeprowadzki do nowego domu. W starym mieszkanku mam TV N i odtwarzacz DVD (bajki)
Tutaj doprowadzone kable koncentryczne. punkt zbiorczy na strychu. Pewnie przewiozę SAT i kupię jakąś antenę do tv naziemnej (warszawa) + jakiś switch TV.
WiFi jest, może kiedyś coś bym chciał obejrzeć z netu albo laptopa. Skrętki podłączać nie będę na pewno. USB... sam nie wiem. jak podłączę laptopa, to tam sobie mogę wetknąć USB i po wifi.

Kinomanem nie jestem i jeśli miałbym wybierać między większą przekątną, a jakością (cokolwiek to miałoby znaczyć) to wybrałbym jakość.

Reasumując,

Czy jesteś mi w stanie doradzić coś rozsądnego przy cenie <5k

Pozdrawiam,
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to podana oferta jest extra do takich potrzeb a prezentacji jest najbardziej pożądana w Twoim przypadku.
Wówczas wybierasz prawie tak jak spełnienie marzeń.
 

Catch

New member
Dzięki Kiki.
37" rozumiem dlatego, że 42" w moim przypadku byłoby już za dużo, no i zdaje się, że budżet by przekraczało...

hehe, a wcześniej byłem przekonany, że 32" to maks....
 

Catch

New member
A więc zwyciężył Panasonic 37e30. Ma realistyczne kolory, fajnie odbiera kablówkę i to na razie tyle, bo dopiero co go podłączyłem.

Cieszę się, że nie zdecydowałem się na samsunga, sony też nie żałuję. Ten pierwszy jednak miał przegięte kolory i wyświetlanie, a ten drugi już nie pamiętam co, a sharp miał gorsze kolory niż panasonic.

Dzięki za sugestie Kiki
 

tobinek

Member
Catch fajnie byłoby, gdybyś napisał parę słów jak się spisuje TV, gdy się już z nim oswoisz. Przymierzam się do zakupu tego modelu "po wypłacie". :D
 
Do góry