Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

dwarfy

New member
Sharp 37 D 44 vs Toshiba 37 CV 500 PG

Witam

Chyba ostatecznie stanie na wyborze pomiędzy
Sharp 37D44 a Toshiba 37CV500PG

Tylko który z nich lepiej sprawdzi się z sygnałem SD ?

Który ma ładniejsze obrazowanie, czerń, barwy, przejścia tonalne ? (Tu chyba Toschiba ze względu na panel 10-bit S-IPS wobec TFT Sharpa)

Strasznie brakuje mi teraz mozliwości postawienia obu obok siebie i możliwości zobaczenia.

Który wybrać ?

Ktoś pomoże ?
 

wolek666

New member
Witam. Ponieważ mój tato postanowił zmienić telewizor, obiecałem, że mu pomogę, dlatego też tutaj umieszczam pytanie.

Z tego co z nim rozmawiałem to upatrzył sobie Samsunga 32A451 32'', ale nie wiem czy to najlepszy wybór. Wystarczy HD Ready, 32'' max.

Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju 3,5x4,5m
jaki sygnał ? - cyfra+ bez kanałów HD, antena analogowa
jaka odległość od ekranu ? ok. 2,5-3m
jakie urządzenia do podłączenia? odtwarzacz DVD
jaka klasa cenowa? ok. 1600 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobrze nasłoneczniony
ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2
Jaki masz ulubiony program? sport (piłka nożna, tenis), filmy
jaki masz telewizor? NOKIA 21'' CRT
Ma stać czy wisieć? stać
Co Cię wkurza w telewizorach ? nie wiem co tatę, ale mnie brak ostrości

Z góry dziękuję za pomoc i sugestie. Tato na pewno też ;)
 

kiju0

New member
Preferowany rozmiar TV - 26"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4,5*3,0
jaki sygnał ? - Cyfrowy Polsat
jaka odległość od ekranu ? - 2, maksymalnie 2,5 metra
jakie urządzenia do podłączenia? - cyfrówka, dvd
jaka klasa cenowa? - maksymalnie 1600 zł
pokój słoneczny - raczej nie, okno na wschodzie
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - późne popołudnie, wieczór
ile osób zasiada przed telewizorem? – 1 - 2
co ogladam - sport, filmy, dokumenty - wszystko po trochu
jaki masz telewizor? - nie mam
Ma stać czy wisieć - stać

Wybrane modele to:

Sharp LC-26D44E
Panasonic TX-26LE7P
Samsung LE26A451
Toshiba 26AV500
LG 26LC51
SONY KDL 26U4000
SONY KDL 26L4000
Samsung LE26A330

W kolejności od wg mnie najlepszych. Który z nich wybrać? Jakie są ich zalety/wady? Ważny dla mnie jest również kąt widzenia. Coś innego moglibyście polecić w tych cenach?
 

lakukaracza

New member
Pomoc z doborem LCD

Panowie potrzebuję LCD 37-40'' w przedziale cenowym 3000-3200zl
Służyć będzie do platformy cyfrowej i DVD.
Skłaniałbym się ku Bravii, jakieś sugestie?
 

Le_Chiffre

New member
Nowy TV 46''-52''

Witam
Potrzebuję pomocy przy wyborze nowego TV

Preferowany rozmiar - 46''-52''
Pokój - 25m2 (5,3x4,8m)
Sygnał - CYFRA+ (przewaga SD)
Odległość od ekranu - 3 - 4m
ile osób zasiada przed telewizorem - 2-4
urządzenia do podłączenia - Blu-ray i dekoder cyfry
jaka klasa cenowa - do 7000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju - pokój jasny
Jaki masz obecnie telewizor - CRT 29'' SONY
Ma stać czy wisieć? - jeszcze nie wiem ;)
Oczekiwania - b. doba obróbka sygnału SD

Moje typy:

Samsung 52A756
Samsung 46A856
Samsung 46A786
Sharp 46/52 XL 2E
Sony 46W4500 - tylko ten clouding i skalowanie obrazu, sam nie wiem
Panasonic TH-46PY85
myślałem też o Toshiba 46 ZF 355, ale już jest nowy model 575, póki co za drogi

Z góry dziękuję za pomoc.
 

bimx

New member
Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju 4x5m
jaki sygnał ? - cyfra+ z HD, N, antena analogowa
jaka odległość od ekranu ? ok. 3,5-4,5m
jakie urządzenia do podłączenia? PC PS3 DVD
jaka klasa cenowa? do około 4000 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w nocy oglądam w dzień gram
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobrze nasłoneczniony/ są panele i żaluzje czyli możliwa ciemność absolutna ;)
ile osób zasiada przed telewizorem? głównie ja - do 4
Jaki masz ulubiony program? sport (piłka nożna, tenis), filmy
jaki masz telewizor? NIE MAM! heh nie licząc 22" monitora - nowego ale już starego gatewaya... ale głównie będzie jako monitor działał
Ma stać czy wisieć? może wisieć może stać miejsce jest
Co Cię wkurza w telewizorach ? mały ekran brak ostrości, skakanie obrazu
 

mamba

New member
lcd 32 cale do 3000

witam,
tak jak moi poprzednicy potrzebuje pomocy przy wyborze telewizora, próbowałam wybrać sama, ale nie mam o tym zielonego pojecia. Bardzo prosze o pomoc.
Telewizor ma mi słuzyć po prostu do oglądania telewizji ;) , nie będe do niego podłączać komputera czy konsoli - może jak córka podrośnie.

Jakie masz warunki:5X3 m, okna na całej dłuższej ścianie, pólnocny zachód. Tv będzie stał tyłem do okien
Preferowna wielkosc matrycy 32
Preferowane marki: nie mam
jaki sygnał ? kablówka Aster
jaka odległość od ekranu ? około 2 m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD LG, rzadko kamera
jaka klasa cenowa? Do 3 tysięcy
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Wieczór/noc i w dzień bajki - dziecko
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? po południu duże
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
Jaki masz ulubiony program? bajki, sport, filmy, info
Oglądaszprzy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? Philips kineskopowy 25 cali
Ma stać czy wisieć? stać
z góry dziękuje za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

echo84

New member
tv do 'dużego' pokoju??

Witam mam problem z zakupem tv, dlatego bardzo prosiłbym o pomoc...
Dodam tylko, że na dzień dzisiejszy mam kablówkę UPC najzwyklejszą i wątpie żebym kupował coś droższego... tak więc nie wiem czy muszę szukać tv z mpeg 4 czy nie koniecznie? Nie wiem jak to będzie po 2012 roku, czy najtańsza oferta UPC pakietu pełnego będzie nadawana w MPEG 4?
Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju 3,5 X 5,1 m
jaki sygnał ? - zwykła kablówka UPC(pakiet pełny) ale może bym się w przyszłości skusił na jakąś oferte Polsatu cyfrowego albo cyfry + ale nei przekraczająca 50 zł za miesiąc
jaka odległość od ekranu ? ok 2,5 do 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? na dzień dzisiejszy żadnego, ale coś bym chciał wtedy kupić, żeby móc w dobrej jakość film czasem wypożyczyć i obejrzeć, i wtedy dokupić jakiś sprzęt odpowiedzialny za dźwięk, ale to w przyszłości.
jaka klasa cenowa? wg ojca do 2500 zł. ale jeśli by trzeba było to 3 000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? w dzień się ogląda, w nocy się ogląda dużo sportu i filmów ale z kablówki
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dobrze nasłoneczniony okna od krótszej ściany strona południowa ale są rolety, lecz nie lubie w ciemnościach siedzieć:)
ile osób zasiada przed telewizorem? od 1 do kilku nawet 4
Jaki masz ulubiony program? sport piłka nożna i boks, filmy
jaki masz telewizor? dwa starego typu u mnie wpokoju SAMSUNG hitron black CK-20H1T daje beznadziejne kolory ale ciągnie tylko 40W - go nie wymieniam bo szkoda go wyrzucać skoro jeszcze działa, chociaż nie wiem czy nei oślepne na nim:] A w dużym pokoju, CURTIS 2102 VT niezamowity zabytek, naprawiany wielokrotnie ale tym razem nie da się nic zrobić kineskop pada no i obraz ciemnieje... (ale pobiera tylko 80 W) i jest on tak stary, że mamy do niego konwerter podłączony, który UPC dało, bo bez niego nie odbiera wszystkich kanałów.
Ma stać czy wisieć? na dzień dzisiejszy na pewno będzie stał... ale dobrze by bylo gdyby miał opcje do zawieszenia... ale nie jest to wymagane
Co Cię wkurza w telewizorach ? że za wysoką cene u mnie w domu przez moją kablówkę z tego co czytam, mecze piłki noznej mogą wyjść w bardzo słabej jakości...


Najbardziej mnie zastanawia co z tym mpeg 4? nie wiem czy koniecznie kupić z tym bajerem czy nie skoro od 2012 roku ma to być... a ja bede korzystał z kablówki... jeśli będzie jakaś niedroga oferta cyfrowa to skorzystam.
 

jacolk

New member
Plazma zamiast LCD

Witaycie,
miałem właśnie iść jutro po LCD ( 1.samsung LE 46A756 LUB 786 ALBO SONY KDL-46W4500 ) jednak czytając przeróżne wątki skłaniam się coraz bardziej do Plazmy w rozmiarze 50" ( 52 w LCD juz jest za duża do tego mniejsca gdzie planuję zamontować wieszak ) .
Telewizor zamierzam powiesić i podłączyć Cyforwy Polsat, dvd i kiedyś / jak dzieci podrosną / jakąś konsolę.
Czy mogę Was prosić o ewentualne wskazówki co do konkretnego modelu, który byłby alternatywą do 2 wskazanych LCD-eków.
Przy okazji odpowiedźcie prosze czy prawdą jest , że 10m kabel HDMI "normalnemu" urzytkownikowi nie odbierze frajdy z ogłądania.

pozdrawiam
jacolk
 

gaj

New member
Jaki TV 46/55" kupić ?

Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju 4,6x4,8m
jaki sygnał ? - N-ka z kanałami HD (chcę zamówić), kablówka Aster jest,
jaka odległość od ekranu ? ok. 4,0 m
jakie urządzenia do podłączenia? na stałe: dekoder N-ki, kablówka SD, odtwarzacz DVD, xBox 360; czasami: laptop, kamera i zdjęcia z karty SD lub fllasha USB. Możnaby go jeszcze podłączyć do wzmacniacza DD/DTS, ale niekoniecznie bo to już xBox i DVD optykiem będzie połączone.
jaka klasa cenowa? do 7.000 zł brutto
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorem i po południu oraz w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? raczej słabo nasłoneczniony (okna na zachód - mały dostęp słońca)
ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2-3 (b. rzadko 4 osoby)
Jaki masz ulubiony program? filmy, programy TV, szybkie gry
jaki masz telewizor? CRT Thompson Scenium 32'' oraz projektor Benq 16:9 z 480p z ekranem 3/2 metra (do wymiany w przyszłości na conajmniej nejtywne 720p i elektryczny ekran ciut większy).
Ma stać czy wisieć? raczej stać na podstawie i stoliku z DVD i xBoxem oraz nką.
Co Cię wkurza w telewizorach ? Smużenie, duszki, pikseloza, pobór energii, słabość sygnału i kompresji, rozmiary.

Na pewno TV musi być min. 46" - optymalnie 50-52" - ektremalny maks to 55", musi mieć 3 wejścia HDMi lub 4, musi być na bardzo szybkiej matrycy, na pewno 100hz lub 200, najchętniej w silver kolorze lub z silver wstawkami. Raczej na pewno Full HD, ale można rozważyć i inne opcje. Powinien mieć dekoder obrazu i dżwięku MP4 pod PL standard 2012 roku.
 
Ostatnia edycja:

olo-70

New member
kiki napisał:
olo-70
- Panasonic PV 80 - to zdecydowanie najlepszy wybór dla Ciebie przy tych potrzebach i warunkach. I powiem że nawet jak trochę więcej wydasz - to więcej nie zobaczysz.

================================================
Kiki Wielkie dzięki za sugestię i pomoc w postawieniu przysłowiowej kropki nad i. Telewizor zamówiony odbiór w środę. Pozdrawiam
 

quong

New member
Witam Serdecznie. Zastanawiam się z ojcem nad zmianą telewizora. Obecny, który posiadamy to Phillips 26PF3321. Jako, że Padre już trochę w podeszłym wieku to coraz mniej widzi. Chcielibyśmy wziąć jakąś 40stke -42jke. Problem tylko polega na tym co dokładnie? Poczytałem trochę artykułów ale wszystkie były tak napisane, ze nie do końca rozwiały moje wątpliwości. Z tego powodu chciałbym zapytać, na co się rozglądać?

1. Plazma czy LCD? Niby jak się stoi w sklepie i widać obraz z LCD i PLAZMY to jednak Plazma ma lepszy obraz względem LCD. Wiadomo. TV - TV nierówne i może się okazać, że przy zestawieniu innych modeli to LCD będzie lepsze od plazmy. Ponadto Plazma chyba jest bardziej prądożerna od LCD a u mnie prąd drogi choć to do końca nie jest wyznacznik.

2. Kwota którą dysponuje na wydanie telewizora to rząd około 3000zł. Chciałbym się zmieścić w tej cenie, niemniej jednak gdyby coś było lepsze i kosztowało by 3200zł to jestem jeszcze te 200zł dopłacić, aczkolwiek wolałbym się zmieścić w tych 3000zł.

3. Kiedy słońce świeci to dosyć dobrze nasłonecznia pokój. Wdziera się dosyć ostro.

4. Mamy telewizje satelitarną N z HDTV N-box recorderem a więc raczej zbędny nam TV z tunerem mpeg4, szczególnie, kiedy się mieszka na wsi.

5. No i odwieczne pytanie HDready czy FullHD ? W przyszłości ja sam zamierzam zakupić sobie konsolę PS3. Nie mowie już o grach bo te (jezeli w ogole jest jakas) nie dawają pełnego 1080, jednak przy konsoli jako odtwarzaczu blue-ray to juz chyba inna kwestia? Chociaż?


Co byście Panowie eksperci polecali? Jaka dokładnie firma i model? Chciałbym coś z Phillipsa, Samsunga, Sony.... aczkolwiek jesli są naprawde bardzo dobre modele godne polecenia innych firm to jak najbardziej jestem otwarty.

Z góry wielkie dzięki.
 

malygo

New member
Witam serdecznie wszystkich i proszę o radę co kupić:
minimalne wymagania to:
- full HD;
- LCD 40"-50";
- technologia odświerzania 100 Hz.

dodatkowo preferowany tunr DVB-T mpeg 4.

Kasa: do 3000 gotówką, więcej na raty.
Za wszelkie fachowe sugestie goroąco dziękuję.
 

patricorn

New member
dylemat...

hej, mam dylemacik.
nastepne swieta nadchodza i wreszcie kupno tv lepszego niz crt 32:D staje sie faktem...
od roku bylem mocno nastawiony na model Sony Bravia 46X3500..ale wyszło tego ustrojstwa teraz więcej i sie gubie...
jakby mi ktoś doradził który i dlaczego brać to będe dozgonnie wdzięczny..i w miarę szybko proszę bo musi sie z choinka jakos komponowac:D...
Bravia 46X3500/ 46X4500[tylko ta cena..i jakby ktos wiedzial jak sprawuje sie ten mniejszy model-40 bez LED] 46Z4500...może inne typy? albo jakieś produkty konkurencji trzymające poziom[ale nie plazmy, bardzo oświetlony pokój]
czekam na porady i pozdrawiam.
 

jonks

New member
Wytyczne jakie rozpatruje- 40"-42", Full HD, MPEG 4
Jakie masz warunki ? - wielkość pokoju 5.5x5.5m
jaki sygnał ? -kablówka zwykła Multimedia polska
jaka odległość od ekranu ? 4m
jakie urządzenia do podłączenia? dvd, xbox, laptop z blurayem od czasu co czasu
jaka klasa cenowa? do 3200
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? ojciec na okrągło, ale chodzi o południe i wieczor
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? do 13 dobrze okno(na całej dlugosci sciany) na wschód poprzedzone blokiem ale po 10 do 13-14 juz jest nad blokiem
ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2-3
Jaki masz ulubiony program? filmy, sport, gry
jaki masz telewizor? CRT 29"
Ma stać czy wisieć? stać w rogu pokoju, obraz ogladany z rożnych kontów, "widzowie" siedza w zakresie 20 stopni po obu stronach lini prostopadłej
Co Cię wkurza w telewizorach ? chcialbym uniknac smużenia, oraz uzyskac dobra dynamike obrazu w grach, czy np F1 :)

Napewno w moim przypadku najlepiej sprawdziła by sie plazma, i pewnie nie w full HDale chce kupic tv na przyszłosc zniena 3 lata tylko na 10 zeby posłuzył jak poczciwy CRT :)
Prosiłbym Cie Kiki o ukazanie kierunku ;)
 

lukebb

New member
Witam

Wkrótce chce kupić telewizor LCD i poszukuje rady jaki wybrać.

Jakie masz warunki - jaki duzy pokój ? 12m
jaki sygnał ? kablówka Vectra (cyfrowa, nie HD)
jaka odległość od ekranu ? 2 - 3m
jakie urządzenia do podłączenia- dvd
jaka klasa cenowa? do 1800
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? różnie, raczej wieczory
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? srednie (okno naprzeciw, ale są zaluzje)
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
Jaki masz ulubiony program? sport, filmy
Ma stać czy wisieć - ma stać

Bardzo proszę o pomoc w wyborze tv który dobrze by sie sprawdzal w odbiorze sygnału z kablówki cyfrowej (po kablu scart).

Co sądzicie o Samsungach LE32A430 i LE32A551P2R?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
Do góry