Jakiego kupić LCD? Jeśli ktoś nie wybrał jeszcze marki

KTóRY BYś WYBRAł LCD ?


  • Total voters
    0

Jackq

New member
o ja też bym prosił o poradę. Zamierzam kupic drugi LCD i nie wiem co wybrać.
Warunki i preferencje:
rozmiar TV - 40"
jaki sygnał - cyfrowy polsat
jaka odległość od ekranu - ok 4m
jakie urządzenia do podłączenia? - dvd, komputer
jaka klasa cenowa? - ~2500zł wg cen ze sklepów internetowych
W pomieszczeniu jedno okno na lewo od TV
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - równo
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2-3
jaki masz telewizor? - stary philips 25"
Ma stać czy wisieć - wisieć

Nie mam preferowanej marki, wiem jedno, nie chce plazmy. TV ma dobrze odbierać cyfrowy polsat, w drugim pokoju mam Panasonica 37" Lx85P i śmiga na Cyfrze+ z dekoderem HD bardzo ładnie. Wiem, że za 2500 nie kupie 40" 100HZ ale może doradzicie coś fajnego.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jackq
- nie znam dobrego telewizora w tej klasie.Takie rzeczy tylko w "Erze" :D Uważam też że to za mała przekątna do odległości. Ja kierowałbym się raczej na 42" . I to w przedziale 3000 zł
Oczywiście wybór należy do Ciebie.

===============================================
xduszmen
- to kiepsko wybrałeś . LG zarówno w lcd , a nawet w matrycach ma najsłabsze włąśnie kąty boczne .
Wybór należy do Ciebie ale wybierałbym pomiędzy:
Hitachi 37 V01
Panasonic 37 PV 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023
Panasonic 37 LZD 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
Toshiba 37 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475


===============================================

jacek_s73 -
Wystarczy jak poprosisz o prezentację w domu.
Sprawdź w tej klasie:
46 XL2 Sharp
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19742
46 S90 JVC
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24344
Tu widać bardzo wyraźnie różnicę bieli i czerni . I nie jest to biel wyprana w lepszym proszku , ale faktycznie zachwyca swoją intensywnością i czystością. Ponieważ występują skrajne kolory tym bardziej uwypuklają te wratości.
009_P1000641.JPG


Obraz jest robiony z jednego metra do telewizora , więc musi wzbudzać szacunek i uznanie.
01a1aca2c1276135med.jpg


46 W 4000 Sony
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741
No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

jacek_s73

New member
dzięki Kiki

- ale co z 42" - co byś proponował aby porównać z Sharpem 42XL2 w tej klasie cenowej i jakościowej ? Może to będzie lepsze "jakościowo" rozwiązanie dla mnie za ta kasę :-D

P.S. Ani JVC ani Soniak nie są 100hz a to może być istotne dla mnie za jakiś czas 9gdy dokupię trochę sprzętu

pzdr.
 
Ostatnia edycja:

crog

New member
Witam wszystkich serdecznie i prosze o pomoc

Preferowany rozmiar TV - 32"
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 4 x 3
jaki sygnał ? - obecnie SD UPC docelowe rowniez UPC
jaka odległość od ekranu ? - ok 3,5m
jakie urządzenia do podłączenia? - kino domowe(sony dav f200),PC,konsola
jaka klasa cenowa? - do 5000
W pomieszczeniu rzad okien dostepne sciany : vis a vis okien badz prostopadle do nich
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - popołudnie i wieczory
ile osób zasiada przed telewizorem? – 2 czasem 3
jaki masz telewizor? - Thomson 28WX410
Ma stać czy wisieć - wisieć a pod nim kino domowe

Prosze was o pomoc w doborze odpowiedniego TV, zakup na lata dlatego zasiegam waszych opini.Pozdrawiam
 

krolkaro

New member
Lcd

Witam wszystkich jako ze jeste to moj pierwszy wpis.
Prosze o porade przy zakupie LCD. Mimo olbrzymiej ilosci wpisow i porad, przy coraz wiekszym wchodzieniu w temat pojawia sie coraz wieksza rozterka, niestety.
Ponizej dane o moich warunkach i wymaganiach

Preferowany rozmiar TV -
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? – 3,5x4,5m
jaki sygnał ? - Toya cyfrowa
jaka odległość od ekranu ? - 2,5 - 3,5 m
jakie urządzenia do podłączenia? - czasami komputer do przegladania zdjec, ew divx
jaka klasa cenowa? - max 2500zl
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - wieczorem i w nocy
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? - okno od zachodu
ile osob zasiada przed telewizorem? – 1-2
jaki masz telewizor? - 21" CTR
Ma stać czy wisieć - docelowo wisieć
Dodam moze tylko ze przede wszystkim ogladam wieczorem pilke nozne oraz filmy, programy dokumentalne, chcialbym uniknac smuzenia i ponad naturalnych kolorow, ktore w niektorych markach sie pojawiaja. Ponadto, zachecany ostatnio bylem do 37' ale nie wiem czy odleglosc nie za mala. Rozlozenie uzywalnosci (95% tv, 5% laptop : zdjecia, ew divx, dvd)
Dziekuje z gory za pomoc!!
 

globsonik

New member
Zakup przedswiateczny

Witam
Przyszedł ten czas aby dokonazc zakupu nowego telewizorka i w tej sprawie zwracam sie do was, gdyz propozycji i mądrych sugestii od ludzi znających sie na reczy to przecież miło jest posłuchać. Ponizej przedstawiam warunki bytowania przyszłego LCD :)

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 3,5x6m
jaki sygnał ? słabiutka antena analogowa (pokojowa) w najbliższym czasie szykuje się zakup platformy cyfrowewj w postaci cyfry+ (gdyż by nie było sensu kupowac owego tv)
jaka odległość od ekranu ? 2,5 - 3m i dlatego wydaje mi się że preferowana wielkośc tego lcd to była by ok 37"
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, kino domowe lub tylko amplituner, kamera, platforma cyfrowa
jaka klasa cenowa? do max 3500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? popołudnie i noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże okno z balkonem na dłuższej ścianie skierowaniej na wschód takze jasno jest rano i w południe. I własnie na tej scianie bedzie stał ów lcd obok okna. jezeli bedzie potrzeba zakryje sie okna roletami
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? przyrodnicze, sportowe (piła, nba ), podróznicze i oczywiście wszelkiej maści filmy na dvd oraz divix
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? róznie
jaki masz telewizor? mały i stary
Ma stać czy wisieć? stać

Wydaje mi się to by było na tyle. Aha mozliwe jest ze ów tv bedzie stał pod niewielkim kątem do widza. Proszę o pomoc we wyborze a przynajmniej okresleniu kierunku wyboru

Z góry wielkie dzięki
 

xduszmen

New member
Dzięki KIKI za pomoc. Posiedziałem kilka godzin na forum (pewnie i tak za mało) i trafiłem na Panasonica 37 LZD 85. Zastanawiam się czy nie warto dołożyć jeszcze kilka stówek by mieć 100 Hz. W tej cenie Full HD i 100 Hz pasującego do moich potrzeb chyba nie znajdę. A może się mylę?
Nie lubię takich sytuacji że muszę wybrać sprzęt, który kupię dopiero za jakiś miesiąc półtora. No ale może cena jeszcze trochę spadnie.
Pozdrawiam,
 

vesoow

New member
Witam
Przyszla kryska na matyska i planuje zamienic maly kineskop na wiekszy LCD :D Na forum poczytalem troche i widze ze jest tu wiele osob znajacych sie na rzeczy, prosze was o pomoc w wyborze najlepszego modelu ktory pasowal by do kryteriow ponizej:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 3.5x5m
Preferowna wielkosc matrycy 40-42"
Preferowane marki - Sony, Sharp, Samsung
jaki sygnał ? kablówka multimedia
jaka odległość od ekranu ? 3m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, kablówka , laptop (s-video, pc)
jaka klasa cenowa? do max 2800 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? dość duże ale to nie problem
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Jaki masz ulubiony program? sportowe, mororyzacyjne, filmy (również z laptopa)
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? mała skrzynka
Ma stać czy wisieć? stać

To mniej wiecej sedno sprawy , milo by bylo jak moglibyscie podac pare modeli ktore by sie zmiescilyw tych wymaganiach, mialbym wieksze pole manewru :cool:

Z góry dziękuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
Ja tak trochę z innej beczki:
Jaki jest obecnie sens kupna tv full hd - skoro telewizja nie ma prawie wcale kanałów, które by nadawały w tej jakości ??? (poza dwoma czy trzema na każdej platformie, za które i tak trzeba ekstra płacić). Rozumiem jeśli ktoś ogląda cały czas filmy na Blue Ray-u, ale koszt takiego filmu to ponad 100zł.

A tak przy okazji - jaką dobrą Toshibę HD Ready byście polecili do sygnału SD i divx-a z kompa ???
 
Ostatnia edycja:

4nita

New member
Witam, strasznie potrzebuje pomocy przy wybrze lcd. poniżej dane:

Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 3.5x6m
Preferowna wielkosc matrycy 42"
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Samsung
jaki sygnał ? cyfrowy polsat
jaka odległość od ekranu ? 3m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, laptop, video, kamera
jaka klasa cenowa? do max 4500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc i dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? niskie
ile osób zasiada przed telewizorem? ok 5
Jaki masz ulubiony program? filmy, informacyjne, sportowe, reportarze
ogladasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? Philips
Ma stać czy wisieć? raczej wisieć

z góry dziękuję za pomoc
 

grizzly29

New member
ano taki sens w kupowaniu FullHD ze plików mkv 1080p jest na torentach od liku - praktycznie wszystkie nowe tytuly i najbardziej popularne hity kinowe z ost paru lat - do wyboru do koloru - jesli ktos uwaza ze 1080p za duzo wazy to od groma jest takze 720p
 

grizzly29

New member
4nita napisał:
Witam, strasznie potrzebuje pomocy przy wybrze lcd. poniżej dane:


jakie urządzenia do podłączenia? DVD, laptop, video, kamera

z góry dziękuję za pomoc

laptop po HDMI czy d-sub ? obejrzyj sobie aquosy sharpa - XL2E ze 100 Hz lub X20 bez 100Hz

w tej cenie spokojnie sie zmiescisz
 

radekl

New member
Jaki LCD (a może plazma) 37 lub 40 cali?

Witajcie,
Potrzebuję Waszej pomocy przy wyborze TV.
Poniżej kilka kryteriów
1. Pokój ok. 25m2, odelgłość od ekranu ok. 3m
2. matryca 37 lub 40 cali - preferowane 37
3. Nie ma preferowanych marek
4. Sygnał - DVD z Bose Lifestyle IV HDMI, sygnał analog z Aster + dekoder HD Aster po HDMI
5. Cena - jeśli to będzie uzasadnione to niech kosztuje nawet do 7kPLN
6. Oglądamy głównie wieczorami - naprzeciwko TV będzie okno, ale jest możliwość całkowitego zaciemnienia go.
7. TV będzie wisiał na ścianie

W tej chwili mam JVC 32s60 - generalnie jestem zadowolony z tego TV, poza tym że nie działa w nim HDMI no i potrzebuję coś większego.

Patrzyłem na sony 40w4500, ale na forum zaczyna się pojawiać sporo złych opinii (clouding, słaba value for money, przereklamowany)

Poradźcie coś - każda rada będzie dla mnie cenna.

Pozdrawiam
Radek
 
Ostatnia edycja:

crog

New member
Mangusta28.Dla mnie FULL HD jest istotne bo podlaczajac TV pod PC bede wlasnie ogladal filmy w blueray'u , nie placac przy tym za odtwarzacz
 
Ostatnia edycja:

geezomg

New member
Jakie masz warunki - 4x5 m
Preferowna wielkosc matrycy był kineskop 30" raczej 32-40
Preferowane marki - Sony, Panasonic, Samsung, LG, SHARP
jaki sygnał ? 'kablówka'?
jaka odległość od ekranu ? około 4m
jakie urządzenia do podłączenia? DVD, video, konsola XBOX 360
jaka klasa cenowa? do max 2500 zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc i dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? telewizor stoi przed oknem
ile osób zasiada przed telewizorem? 3
Jaki masz ulubiony program? filmy, seriale, gry
Oglądaszprzy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? SAMSUNG
Ma stać czy wisieć? stać

Witam co polecicie? Miałem 30" samsunga niestety dziś zdechł. Raczej będę preferował coś o podobnym wymiarze. cena 1500zł-2500zł. Co polecicie ;)
Proszę w miarę szybko dać odpowiedz ;)
 

mangusta28

New member
geezomg - w tej cenie to wg mnie tylko Toshiba 32 R3500, ale jak stać Cię troszkę dołożyć to bierz JVC 32P80 - oba telewizory spisują się b.dobrze z analogowym sygnałem i były bardzo chwalone przez Kikiego (oczywiście w swojej klasie cenowej).


P.S Cofnij się do strony 274 - tam jest krótki opis tych tv i zrzuty ekranu.
 
Ostatnia edycja:

mangusta28

New member
geezomg napisał:
A gdyby sygnał był zmieniany na cyfrowy, to te telewizory też się spiszą?
oczywiście, że tak - w końcu wszystkie LCD są stworzone głównie pod sygnał cyfrowy i HD - problem leży w tym, że dużo telewizorów LCD słabo radzi sobie z sygnałem analogowym (dachowym) i delikwent po zakupie i podłączeniu pod zwykłą antenę widzi wtedy gorszy obraz jak na swoim starym 10-letnim TV.:mrgreen:

A jeśli szukasz coś tańszego to kup JVC 32A90 - sam mam i jest OK.
 
Ostatnia edycja:

geezomg

New member
Telewizje mam UPC teraz mi się przypomniało :D

A jakby mierzyć w coś co będzie wielkości 37-42 przy sygnale cyfrowym to co wchodziłoby w grę? (wybaczcie, że o takie rzeczy pytam, ale rodzice chcą nowe tv i chcą wszystko dokładnie wiedzieć ;P)
 

mangusta28

New member
napisz gdzie będziesz kupował przez internet, czy w sklepie, to wtedy uwzględnię pułap finansowy (różnice w cenie) - jeśli te max 2500 to kwota przeznaczona na zakup w sklepie, to może być problem (ceny sklepowe 2500, to te tv, co na internecie chodzą po ok 1700-1800, a za tą cenę nie kupisz dobrego 37-42 cale):???:
 
Ostatnia edycja:
Do góry