Jakie ustawienie kolumn.

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niektórzy ludzie uważają, że kino domowe i stereo jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem.
Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsze. ;)

To jest bardzo mądra wypowiedź. Cały czas się zastanawiam nad wyburzeniem kominka :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wiesz ale to kwestia co sie lubi, znam takich ludzi ktorzy maja gdzies sprzet rtv i domy czy mieszkania jak kupowaly te osoby w wogole nie przywiazywaly uwagi do tego czy sie da ustawic powiedzmy KD czy tez nie... Ja uwazam ( pomimo ze lubie KD ) ze kupienie domu czy tez ladnego mieszkania to wiaze sie z wieloma innymi czynnikami, a nie z ustawiniem sprzetu rtv... ten czynnik tez sie bierze pod uwage ale jest wiele wazniejszych nie wspoominajac juz o tych dla ktorych KD to nic szczegolnego..

Lolek, ale co mnie obchodzi co ludzie uwazają.
Ja tu pisze pol zartem, pol serio, a widze ze juz moralizatorskie teksty o zyciu sie pojawiają.
Ja jak wynajmowalem mieszkanie, to nie bylo jedno do wyboru, a 10. Wszystkie w dobrej lokalizacji, w tej samej cenie, za to drastycznie rozniace sie rozplanowaniem wnetrz.
Odrzucilem te ktore nie spelnialy moich wymagan, po co mi kominek na srodku? Jezeli nie bede mial gdzie wstawic swojego tv i sprzetu?
Przeciez nikt zdrowy na umysle, nie zrezygnuje z pieknej willi czy mieszkania, w dobrej lokalizacji, tylko dlatego ze nie bedzie miejsca na sprzet, za to pojdzie na zadupie do szopy z wielkim salonem. Ja tu pisze o wyborze przed najmem/kupnem. Nie po to kupowalem sprzet za kilkadziesiat tys. zeby lezal w kartonie. Wole korzystac ze sprzetu, jak patrzec sie w kominek.
Co innego jak nie ma tego wyboru, a sa odpowiednie potrzeby, jak pokoj dla dziecka, dobra lokalizacja (praca), odpowiednie warunki kredytowe na zakup mieszkania itp. Tutaj to jest priorytetem, a nie sprzet. Przeciez to logiczne.
Tu chodzi o wybor "przed", a nie "po". W pierwszy przypadku sprawa jasna, w drugim oczywista.
Co maja do tego inne pasje, czy cele zyciowe? Kazdy z nas ma o wiele wieksze zmartwienia jak jakis sprzet, no badzmy powazni :)
Ale skoro jestesmy na forum tematycznym, to nie piszemy o łowieniu ryb.
Ja sie budujac, na pewno bralbym pod uwage projekt ktory uwglednia sprzet w dedykowanym pomieszczeniu, lub przy mniejszym metrazu w salonie. To samo przy wynajmie, pierwsza sprawa do garaz podziemny, lub parkig strzezony, odpowiednia ilosc pomieszczen, nastepnie pokoj ktory zapewni mi odpowiednie rozstawienie sprzetu, a wy tu o jakis zyciowych sprawach jak zgrzedy na bazarze.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie jest takie oczywiste. A co w przypadku gdy ktoś zbudował dom i na tym etapie w ogóle nie interesował się tematem audio? I dopiero po 3 latach mieszkania odkrył ten świat? I teraz musi kombinować jak tu przerobić całe poddasze na pokój audio. W sumie jest tego 24m2 ale ze skosami. Tylko 12m2 jest w pełni powierzchni użytkowej i co tu zrobić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co nie jest oczywiste? Do czego Ty to piszesz?
A co w przypadku jak urodzą Ci sie trojaczki, a Ty z zoną kupiles wlasnie małą kawalerke?
Tez zadasz pytanie co robic i napiszesz komus, kto planowal dzieci i za wczasu kupil mieszkanie uwzgledniajace dodatkowe pomieszczenia? Co ma piernik do wiatraka.
Przeciez to logiczne, ze w takim przypadku, albo zmieniasz mieszkanie, albo gniezdzisz sie w jednopokojowym mieszkaniu i idziesz na kompromisy. Co tu mozna wiecej powiedziec?
To samo bedzie w przypadku ktory opisales.
Nikt tego nie kwestionuje, to sa dylematy ktore dotykaja kazdej dziedziny zycia.
Jak Twoja pasja urodzila sie kilka lat po budowie domu, a ten nie spelnia warunkow, to co robisz?
Starasz sie dopasowac sprzet do istniejacych warunkow, warunki zmieniasz do wymarzonego sprzetu, sprzedajesz lub zamieniasz dom, lub w przypadku braku rozsadnego rozwiazania rezygnujesz ze swoich nowych pasji i zyjesz dalej. Co tu wiecej mozna napisac?
Tylko co to ma wspolnego z tym co napisalem.
Ja pisze o wyborach PRZED, a nie to co jest "PO".
Mnie to smuci, ale co innego. Brak zrozumienia tekstu czytanego i logiki. Niestety, zdarza sie to coraz czesciej na forach. Potem mamy pseudo recenzje, lenistwo, pytania o "+" i "-" i inne ciekawostki dropsa.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

spinacz66

New member
Bez reklam
ja tak patrze na różne foty filmy jak ludzie aranżują sobie małe salki kinowe za granicą akurat nie widziałem żadnego filmu z PL i oni nie maja problemów ponieważ nie aranżują pomieszczeń w salonach czy pokojach tylko przeważnie adaptują to w piwnicach i moim zdaniem najlepsze jest to rozwiązanie akurat tam żona pozwoli zrobić to każdemu jak ktoś ma własny dom w bloku tego nie zrobisz.Niektórzy robią to własnym nakładem a kogo stać wynajmuję firmę.To wygląda super lepiej niż w salonach bo można poczuć klimat kina
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lolek, ale co mnie obchodzi co ludzie uwazają.
Ja tu pisze pol zartem, pol serio, a widze ze juz moralizatorskie teksty o zyciu sie pojawiają.
Ja jak wynajmowalem mieszkanie, to nie bylo jedno do wyboru, a 10. Wszystkie w dobrej lokalizacji, w tej samej cenie, za to drastycznie rozniace sie rozplanowaniem wnetrz.
Odrzucilem te ktore nie spelnialy moich wymagan, po co mi kominek na srodku? Jezeli nie bede mial gdzie wstawic swojego tv i sprzetu?
Przeciez nikt zdrowy na umysle, nie zrezygnuje z pieknej willi czy mieszkania, w dobrej lokalizacji, tylko dlatego ze nie bedzie miejsca na sprzet, za to pojdzie na zadupie do szopy z wielkim salonem. Ja tu pisze o wyborze przed najmem/kupnem. Nie po to kupowalem sprzet za kilkadziesiat tys. zeby lezal w kartonie. Wole korzystac ze sprzetu, jak patrzec sie w kominek.
Co innego jak nie ma tego wyboru, a sa odpowiednie potrzeby, jak pokoj dla dziecka, dobra lokalizacja (praca), odpowiednie warunki kredytowe na zakup mieszkania itp. Tutaj to jest priorytetem, a nie sprzet. Przeciez to logiczne.
Tu chodzi o wybor "przed", a nie "po". W pierwszy przypadku sprawa jasna, w drugim oczywista.
Co maja do tego inne pasje, czy cele zyciowe? Kazdy z nas ma o wiele wieksze zmartwienia jak jakis sprzet, no badzmy powazni :)
Ale skoro jestesmy na forum tematycznym, to nie piszemy o łowieniu ryb.
Ja sie budujac, na pewno bralbym pod uwage projekt ktory uwglednia sprzet w dedykowanym pomieszczeniu, lub przy mniejszym metrazu w salonie. To samo przy wynajmie, pierwsza sprawa do garaz podziemny, lub parkig strzezony, odpowiednia ilosc pomieszczen, nastepnie pokoj ktory zapewni mi odpowiednie rozstawienie sprzetu, a wy tu o jakis zyciowych sprawach jak zgrzedy na bazarze.

Zgoda bo to wszystko jest kwestia priorytetow i na czym czlowiekowi najbardziej zalezy w zyciu... ja wiem po swoich znajomych jak i po sobie ze kupno domu czy mieszkania wiaze sie z innymi priorytetami jak ustawienie sprzetu i tylko o to mi chodzilo...a kazdy z nas ma swoje zycie i kazdy robi tak jak jemu sie podoba - prawda?
Nie wspomne juz o tzw rzeczach waznych i mniej waznych tj. np nigdy nie kupilbym sprzetu rtv, czy samochodu, a przy tym bym wynajmowalbym mieszkanie, tylko wolalbym kupic swoje mieszkanie ( nawet splacajac kredyt) i jezdzic komunikacja miejska,a sluchac muzyki i ogladac filmy z jakiegos ala KD za 2-3 tys zl... Ale kazdy ma swoje priorytety i nikomu nie mozna zabronic miec myslenia na pewien temat wiec szanuje wszystkie osoby bez wzgledu, ze maja np inny tok myslenia w danym temacie niz ja.. Pozdrawiam.
 

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale co nie jest oczywiste? Do czego Ty to piszesz?
A co w przypadku jak urodzą Ci sie trojaczki, a Ty z zoną kupiles wlasnie małą kawalerke?
Tez zadasz pytanie co robic i napiszesz komus, kto planowal dzieci i za wczasu kupil mieszkanie uwzgledniajace dodatkowe pomieszczenia? Co ma piernik do wiatraka.
Przeciez to logiczne, ze w takim przypadku, albo zmieniasz mieszkanie, albo gniezdzisz sie w jednopokojowym mieszkaniu i idziesz na kompromisy. Co tu mozna wiecej powiedziec?
To samo bedzie w przypadku ktory opisales.
Nikt tego nie kwestionuje, to sa dylematy ktore dotykaja kazdej dziedziny zycia.
Jak Twoja pasja urodzila sie kilka lat po budowie domu, a ten nie spelnia warunkow, to co robisz?
Starasz sie dopasowac sprzet do istniejacych warunkow, warunki zmieniasz do wymarzonego sprzetu, sprzedajesz lub zamieniasz dom, lub w przypadku braku rozsadnego rozwiazania rezygnujesz ze swoich nowych pasji i zyjesz dalej. Co tu wiecej mozna napisac?
Tylko co to ma wspolnego z tym co napisalem.
Ja pisze o wyborach PRZED, a nie to co jest "PO".
Mnie to smuci, ale co innego. Brak zrozumienia tekstu czytanego i logiki. Niestety, zdarza sie to coraz czesciej na forach. Potem mamy pseudo recenzje, lenistwo, pytania o "+" i "-" i inne ciekawostki dropsa.

A właśnie, że nie :). Jak się uprę to zrobię z poddasza salę do audio, ponieważ tak mam, że kompromisy to nie dla mnie. Nie zamierzam zmieniać domu - miejsce, w którym mieszkam jest dla mnie idealne (wieś, cisza i spokój a jednocześnie blisko miasta) poza tym włożyłem masę pracy fizycznej w ogród i tego nie zostawię - tylko krety mnie gnębią na części źle położonej siatki pod trawnik. Lepiej doradź jak zaadoptować poddasze :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak Twoja pasja urodzila sie kilka lat po budowie domu, a ten nie spelnia warunkow, to co robisz?
Starasz sie dopasowac sprzet do istniejacych warunkow, warunki zmieniasz do wymarzonego sprzetu, sprzedajesz lub zamieniasz dom, lub w przypadku braku rozsadnego rozwiazania rezygnujesz ze swoich nowych pasji i zyjesz dalej. Co tu wiecej mozna napisac?
Tylko co to ma wspolnego z tym co napisalem.
Ja pisze o wyborach PRZED, a nie to co jest "PO".
.

A właśnie, że nie :). Jak się uprę to zrobię z poddasza salę do audio, ponieważ tak mam, że kompromisy to nie dla mnie. Nie zamierzam zmieniać domu

A co ja napisalem powyzej, wytluscilem Ci zebys lepiej widzial. Powtorzyles dokladnie to samo i wybrales opcje z dopasowaniem warunkow do swojego zestawu audio/video.
Czy ja musze cos wiecej dodawac? :)

Lolek, piszesz nie na temat (zgadzam sie z tym, ale nie ma zwiazku z moja wypowiedzią)
Przeczytaj uwaznie co napisalem.
Ja pisze o sytuacji, gdzie mamy wybor, czyli mamy juz kilka wymarzonych miejsc + mozliwosc wniesienia poprawek w projekt z uwzglednieniem pomieszczenia pod KD. To samo tyczy sie wyboru mieszkania, takze w przypadku wyboru (!), czyli wybieram mieszkanie ktore spelnia moje oczekiwania co do ceny, lokalizacji, a nastepnie uwglednia moje oczekiwania co do warunkow uzytkowania. Ja tak wlasnie zrobilem, mialem 10 mieszkan do wyboru, wszystkie spelnialy moje oczekiwania co do ceny i lokalizacji, za to tylko kilka mialy rozklad ktory by mi pozwolil sensownie ustawic sprzet, wiec co mialem wybrac? To z kominkiem na srodku pokoju, z drzwiami balkonowymi, czy to w ktorym bede mogl spedzac milo czas, relaksujac sie po pracy sluchajac muzyki?
A Ty mi piszesz o jakis wazniejszych priorytetach. Nie bylo ich, bo wszystkie podstawowe warunki zostaly juz spelnione. Ja juz mialem mieszkania nierozstawne, wybralem pod wplywem emocji i nie uwzglednilem w nim KD, mimo ze obok w bloku takie mieszkania byly, za te same pieniadze.
Kazdy ma swoje priorytety, jak kobitka lubi sie opalac na golasa na balkonie, to szukam mieszkania z duzym balkonem, oczywiscie pod warunkiem ze stac mnie na takie mieszkanie i mam wybor, a jak mnie nie stac, to ide tam gdzie rozsadek podpowiada, a nie fanaberie jak kino, podziemne garaze, czy portier ktory nas po imprezie odprowadza do mieszkania :) . Proste.
Mozliwosc "wyboru", to slowo klucz w calej tej zbednej dyskusji. Ty piszesz calkowicie o czyms innym.
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lepiej mi podpowiedzcie jak urządzić poddasze pod pokój audio a nie tutaj głupotami się zajmujecie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lepiej mi podpowiedzcie jak urządzić poddasze pod pokój audio a nie tutaj głupotami się zajmujecie :)

Wiesz z tego co wyczytalem w necie plus to co kilka osob mi mowilo ktorzy zawodowo zajmuja sie kalibracjami kin domowych jak i robieniem pokoi na kino domowe to powiem Ci ze masz maly problem, poniewaz poddasza nie sa najszczesliwszym miejscem na tego typu rzeczy, ale nie oznacza ze nie do zrealizowania. Kwestia tylko wydania odpowiedniej kwoty, a jesli sam umiesz zrobic i masz czas na to - nie potrzebujesz fachowcow to juz w wogole masz do przodu kupe kasy.... choc fachowa wiedze trzeba meic niewatpliwie zeby odpowiednio wygluszyc takie miejsce i zapewnic odpowiednia akustyke...warto podzwonic po firmach zajmujacych sie takimi rzeczami i podpytac..
 
Ostatnia edycja:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam nie umiem i nie mam zupełnie na to czasu ale już rozmawiałem z Panem z **** i mają mi doradzić. Wykonawcę mam dobrego i sprawdzonego od czasu wykończenia domu. Zrobi wszystko jak należy pod projekt a nawet doda od siebie jak w projekcie nie będzie zbyt mądrze :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To dasz rade :) do sklepu ****** masz najblizej mysle ze sa w stanie tam doardzic odpowiednio jak trzeba zrobic takie pomieszczenie , choc znam lepsze sklepy , ale nie bedziesz jechal do Warszawy czy Wrocka zeby pogadac osobiscie z ludzmi na ten temat, do tego mysle ze oni jednak chcieliby zeby wlasnie to nikt inny jak ich fachowcy sie tym zajeli.. Zycze udanego remontu poddasza..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dyzio4

Klub HDTV.com.pl
VIP
Koniec z poddaszem :) Będę przerabiał garaż na pokój audio. Będzie lepszy do tego celu - zrobię z niego normalny pokój do kina domowego.
 
Do góry