Jakie ustawienie kolumn.

urbinio87

New member
Witam jako, że niedługo stanę się posiadaczem jak dla mnie fajnego stereo zacząłem się zastanawiać jakby tu ustawić kolumny i powiem szczerze mam spory orzech do zgryzienia bo za cholerę nie wiem jak to zrobić. Poniżej przedstawiam schemat mojego pokoju, za każdą wskazówkę będę wdzięczny.
ustawienie pokoju.jp...jpg | | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
5e3263a271b6a9c8.html
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Najlepsza rada, kolego to weź to wszystko wycentruj, pozbądź się narożnika na rzecz normalnej kanapy ;)
W tej chili chyba nic lepszego nie wymyślisz niż zaproponowane przez Ciebie położenie na rysunku bez dobrego umeblowania.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Krzysiek, latwo powiedziec pozbadz sie naroznika jak ktos za niego dal np. 4tys to nie chcialbym go wywalic ze wzgledu na akustyke ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzysiek, latwo powiedziec pozbadz sie naroznika jak ktos za niego dal np. 4tys to nie chcialbym go wywalic ze wzgledu na akustyke ;)
To było coś a'la żart, ironia ;)
Doskonale to wiem, ale z drugiej strony nie da się zrobić dobrego brzemienia w pewnych pomieszczeniach. Chodzi o kolejność meblowania. Jeśli ktoś chce wstawić audio do pokoju, jako dodatek, kiedy nie było to brane pod uwagę to najczęściej nic z tego nie ma, bo właśnie albo kolumny są powciskane w meble, albo nie ma ich gdzie ustawić, albo są za wąsko, itd.
Tutaj chciałbym też przy okazji złożyć Wielkanoce Życzenia "profesjonalnym" projektantom, którzy nie mają pojęcia o akustyce i proponują wystrój z np. z asymetrycznie postawionym tv lub brakiem miejsca na kolumny oraz również inwestorów, którzy zgadzają się na takie projekty, a potem płaczą :)
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj chciałbym też przy okazji złożyć Wielkanoce Życzenia "profesjonalnym" projektantom, którzy nie mają pojęcia o akustyce i proponują wystrój z np. z asymetrycznie postawionym tv lub brakiem miejsca na kolumny oraz również inwestorów, którzy zgadzają się na takie projekty, a potem płaczą :)

Z nich tacy profesjonalisci jak ze mnie proboszcz. To banda naciagaczy i pseudoznawców, tych faktycznie znajacych sie na rzeczy mozna wyliczyc na palcach jednej reki. Z calą resztą trzeba siedziec 24/7 i podsuwać im pomysly, pokazywac jak malemu dziecku tansze i lepsze rozwiązania.
Trzeba siedziec po nocach, drukować zdjecia, jezdzic, pokazywac i tlumaczyc ze jednak sie "da zrobic", taniej i lepiej.
Im jedynie co dobrze wychodzi, to wydawanie nie swoich pieniedzy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wszystko sie da, wrzuc normalne zdjecie z natury, a nie te szkice z painta, ew.uzyj jakiegos darmowego programu online do projektowania.
 

Scrollek

New member
Ja zrobiłem inaczej, najpierw kupuję sprzęt i pokazuje nowe zabawki żonie (aż tyle tego mówi) a nastepnie biorę się za remont i jak to wszystko poukładać względem audio:) Nawet ostatnio jak gościu był od szafki żona mówi" taka mała a gdzie mąż to wszystko zmieści większa musi być i niech będzie jeszcze miejsce na centralny:)
Mam nadzieję że finalnie wyjdzie fajnie:)
Wesołych życzę.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No niestety, albo dobiera się sprzęt do warunków lokalowych, albo odwrotnie. Przeważnie jest ta pierwsza opcja. Ja też musiałem kombinować i z miarką biegać. A to central mi się nie mieścił we wnęce i musiał iść na górę, a to przy wyborze wzmacniacza i CD też musiałem patrzeć na wysokość klocków, żeby mi się zmieścily w stoliku RTV. Fajnie jak dopiero się budujemy i sobie wszystko projektujemy, chociaż zawsze o czymś się zapomni, a tak to trzeba szukać kompromisów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Najpierw sprzet, wiadomo. Ja osobiscie nie kupilbym mieszkania, nie wspominajac o wynajmie, ktore nie spelnia minimum warunkow do prawidlowego rozstawienia sprzetu. To juz takie zboczenie, nie wiem jak piekny bylby dom, czy mieszkanie, pierwsza rzecz na jaka zwracam uwage, to miejsce melomana. Mialem kiedys piekne mieszkanie do wynajecia, ale co z tego jak na srodku byl jakis kominek.
Pal licho meble, te zawsze mozna zmienic, ale ksztaltow pomieszczenia juz nie bardzo. Juz wolalbym chyba wychodek na podworku, jak kominek na srodku pokoju ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A gdyby kominek był na zewnątrz, a wychodek na środku pokoju?:razz: Pewnie to też nic by nie zmieniło, ale w wychodku mógłbyś zrobic taką tubę basową.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najpierw sprzet, wiadomo. Ja osobiscie nie kupilbym mieszkania, nie wspominajac o wynajmie, ktore nie spelnia minimum warunkow do prawidlowego rozstawienia sprzetu. To juz takie zboczenie, nie wiem jak piekny bylby dom, czy mieszkanie, pierwsza rzecz na jaka zwracam uwage, to miejsce melomana. Mialem kiedys piekne mieszkanie do wynajecia, ale co z tego jak na srodku byl jakis kominek.
Pal licho meble, te zawsze mozna zmienic, ale ksztaltow pomieszczenia juz nie bardzo. Juz wolalbym chyba wychodek na podworku, jak kominek na srodku pokoju ;)

Wiesz ale to kwestia co sie lubi, znam takich ludzi ktorzy maja gdzies sprzet rtv i domy czy mieszkania jak kupowaly te osoby w wogole nie przywiazywaly uwagi do tego czy sie da ustawic powiedzmy KD czy tez nie... Ja uwazam ( pomimo ze lubie KD ) ze kupienie domu czy tez ladnego mieszkania to wiaze sie z wieloma innymi czynnikami, a nie z ustawiniem sprzetu rtv... ten czynnik tez sie bierze pod uwage ale jest wiele wazniejszych nie wspoominajac juz o tych dla ktorych KD to nic szczegolnego..
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Niektórzy ludzie uważają, że kino domowe i stereo jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem.
Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsze. ;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wszędzie trzeba zachować zdrowy rozsądek i kupować za ile Nas stać. Niestety, wielu ludzi próbuje dorównać innym, a bo kolega na forum ma lepsze kolumny, to i ja muszę takie mieć. Najczęściej kosztem ważniejszych życiowych wydatków. Nie oszukujmy się, często kupuje się coś co jest nad wyrost dla Naszych potrzeb. Ja np. lubię duże auta, gdzie i tak w 90% użytkuję w mieście i by wystarczył mały samochodzik z silnikiem 1,4:) Ale ja lubię duże i co zrobić. Ostatnio czytałem jakiś temat na konkurencyjnym forum w temacie subwooferów KD. To doszło do tego że ludzie zaczęli się ścigać w mocach i wielkościach subów. Ktoś w końcu napisał że jego znajomek miał 4 mocne suby z przetwornikami chyba 30cm na 12mkw, ale w końcu kupił jakiegoś Paradigm'a z 15" i jest znacznie lepiej. :blagam: Jedni napędzają drugich.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niektórzy ludzie uważają, że kino domowe i stereo jest sprawą życia lub śmierci.
Jestem bardzo rozczarowany takim podejściem.
Mogę zapewnić, iż jest o wiele, wiele ważniejsze. ;)

Dokladnie i nie tylko Ty to mozesz zapewnic :) jest wiele fajniejszych rzeczy dla ktorych warto zyc i wydawac na to pieniadze.. Ja juz doczekac sie nie moge dlugiego wekendu + kilka dni urlopu i wyjazd do cieplych krajow czego kazdemu zycze i polecam.. Zadne KD tego nie zastapi...
 
Do góry