Jakie ustawienia plazmy....

teodor2424

New member
Nop i uaktywniłem wyjście komponent w DVD obraz jest ale głosu nie ma:) Chciałem póścić głos z DVD do amplitunera Denon przez optyczny ale kurcze coś mi nei wychodzi:) A nastawione mam w amplitunerze na Opti - DVD.
kurcze mozę mi się kabelek optyczny zgioł za mocno bo krótki (czy możliwe żeby się przełamał??

A co do samej jakości na componencie to jestem z lekka przerażony bo taka sama jak na Euro ale może to wina tego zę mam zwykłe cincze zamiast kabla komponent? Jak myślicie??
 

bankrootghost

New member
teodor2424 napisał:
Nop i uaktywniłem wyjście komponent w DVD obraz jest ale głosu nie ma:) Chciałem póścić głos z DVD do amplitunera Denon przez optyczny ale kurcze coś mi nei wychodzi:) A nastawione mam w amplitunerze na Opti - DVD.
kurcze mozę mi się kabelek optyczny zgioł za mocno bo krótki (czy możliwe żeby się przełamał??

A co do samej jakości na componencie to jestem z lekka przerażony bo taka sama jak na Euro ale może to wina tego zę mam zwykłe cincze zamiast kabla komponent? Jak myślicie??

nie obraź się Teodor, ale widać że masz spore problemy z techniką.
Usiądź spokojnie i poczytaj teraz instrukcję od amplitunera (od DVD juz chyba znasz).
mam nadzieję, że masz podłaczone głośniki do amplitunera.
 

teodor2424

New member
oj z dzwiękiem to już wszystko ok poprostu kabel optyczny był przełamany i musiałem kupić inny.
Co do DVD i Amplitunera to mam już go z rok czasu i zdążyłem sie obeznać:)
Z tym to akuratr nie mam problemów:)

Ale teraz jest taka kwestia że po Euro i po moim domowym Komponencie(podłączyłem przez 3 czincze) nei ma żadnej różnicy w odbiorze sygnału z DVD.
teraz moje pytanie czy to wina złych kabli komponent czy jakiegoś ustawienia??
No i jakie komponenty kupić bo będe się musiał zaopatrzyć w porządne??
 

grzegorzkrysa

New member
A co do samej jakości na componencie to jestem z lekka przerażony bo taka sama jak na Euro ale może to wina tego zę mam zwykłe cincze zamiast kabla komponent? Jak myślicie??[/quote]

Podłączenie przez komponent bezsprzecznie jest lepsze niż euro i obraz jest nieporównywalnie lepszy:).Jeśli masz progresywne skanowanie w DVD nie będziesz miał problemów z płynnością obrazu.Oba kabelki o które pytasz są z niskich półek,ale powinny wystarczyć.Osobiście nie należę do osób,które kablami chcą''zmienić wszystko''.Wiadomo że gumką od ''majtek'' nie podpina się takich sprzętów,ale wydawanie kilkuset lub kilku tysięsięcy na kable jako cudowny lek na problemy,można wsadziś między bajki.
pozdrawiam
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
niestety, tu się mylisz.
Podstawowa różnica to procesor obrazu, a więc serce telewizora.
W A01 jest procesor I^4,w T01 PicureMasterFHD

witam

Tylko mnie dobijaj.Czy różnica w obrazie jest znaczna?A może to tylko chwyt reklamowy tłumaczący wyższą cene?Bo jeśli jest różnica i ty ją widziałeś to przeleje to moją ''czare goryczy'' i sprzedam sprzęt.
pozdrawiam
 

teodor2424

New member
grzegorzkrysa napisał:
.Jeśli masz progresywne skanowanie w DVD nie będziesz miał problemów z płynnością obrazu.

no właśnie W moim DVD DENON to chyba mam scan progeresywny:)
Tylko co oznacza w ustawieniu komponenta Komponent INTERLACE a KOMPONENT Progressive??
 

grzegorzkrysa

New member
teodor2424 napisał:
no właśnie W moim DVD DENON to chyba mam scan progeresywny:)
Tylko co oznacza w ustawieniu komponenta Komponent INTERLACE a KOMPONENT Progressive??

Interlaced-bez przeplotu;progressive-z przeplotem.
Ustaw na progressiv-to właśnie jest progresywne skanowanie:)
 

bankrootghost

New member
grzegorzkrysa napisał:
witam

Tylko mnie dobijaj.Czy różnica w obrazie jest znaczna?A może to tylko chwyt reklamowy tłumaczący wyższą cene?Bo jeśli jest różnica i ty ją widziałeś to przeleje to moją ''czare goryczy'' i sprzedam sprzęt.
pozdrawiam

kwestia oceny, czy jest różnica.
Wielokrotnie pisałem, że przy "smarkach" typu kablówka czy jakaś mocno kompresowana "plaćforma syfrowa", różnice mogą być niewielkie, a nawet seria T może gorzej wyświetlać (nawet najbardziej inteligentny procesor może się pogubić przy syfie, który jest nadawany w większości polskich mieszkań).
Warto poczytać, "co ma" Picture Mater FHD a "co ma" I^4.
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
Warto poczytać, "co ma" Picture Mater FHD a "co ma" I^4.

Witam

Podeślij,gdzie można poczytać o róznicach w tych procesorach(po polsku),ja nie mogę znaleść nic ciekawego,o stronie producenta nie wspomne-MIERNOTA
Osobiście mam N-Kę przez HDMI i DVD harmana.
Głównym problemem w obrazie i czego nie mogę zaakceptować to miejsca "słabiej oświetlone,zacienione o jasnym kolorze np.biele,jasne beże,twarze"pojawia się kolor różowy.Aby uprzedzić twoje argumenty,że słaby "sygnał" to problem wystepuje również w HD(w mniejszym stopniu oczywiście).
Podobny problem "różu" występuje w szybko poruszajęcych się obiektach, na ich krawędziach(np.kamera przesuwa się szybko w lewo lub w prawo).
Dodatkowo gradacja koloru-miernie,kolor nie jest płynny od jasnego do ciemnego.
Jedynie co naprawdę dobrze się ogląda to bajki,więć synek ma radochę:grin:
(ale to nie dla niego miało być takie duże okno)
pozdrawiam
ps.Nienawidze ''klikać''wolałbym się zdzwonić.
 

bankrootghost

New member
grzegorzkrysa napisał:
Podeślij,gdzie można poczytać o róznicach w tych procesorach(po polsku),ja nie mogę znaleść nic ciekawego,o stronie producenta nie wspomne-MIERNOTA.

http://av.hitachi.com/tv/plasma/quality/picture.html
to wstęp, myślę że warto poszukać dalej. Po polsku raczej nie znajdziesz, sugeruję znaleźć dobrego fachowca w Hitachi (trzeba niestety trochę podzwonić) i z nim pogadać.
Ja raczej nie jestem dobrym partnerem do takich dywagacji - owszem wiem sporo (pomimo innego wykonywanego zawodu), ale takie szczegóły warto poznać od człowieka, który jest naprawdę dobry.


grzegorzkrysa napisał:
Głównym problemem w obrazie i czego nie mogę zaakceptować to miejsca "słabiej oświetlone,zacienione o jasnym kolorze np.biele,jasne beże,twarze"pojawia się kolor różowy.Aby uprzedzić twoje argumenty,że słaby "sygnał" to problem wystepuje również w HD(w mniejszym stopniu oczywiście).
Podobny problem "różu" występuje w szybko poruszajęcych się obiektach, na ich krawędziach(np.kamera przesuwa się szybko w lewo lub w prawo)..

jeśli masz to też na DVD to jest problem.
Przyjrzyj się kontrastowi (pomerdaj nim trochę w lewo i prawo) i powyłączaj wszelkiej maści oszczędzacze i filtry.
Zobacz, czy róż pozostaje jak zmienisz temperaturę barwową

grzegorzkrysa napisał:
Dodatkowo gradacja koloru-miernie,kolor nie jest płynny od jasnego do ciemnego.).

to cecha każdego płaskiego ekranu (pisałem juz o tym).
8 bitowa gradacja koloru daje właśnie taki efekt (niektórzy producenci chwalą się 10 bitowymi ekranami - tam może być lepiej).
Przy dobrym sygnale (DVD, HDDVD, HDTV) efekt ten można przeżyć, przy słabym sygnale jest rzeczywiście wqrwiaj...y.

grzegorzkrysa napisał:
Jedynie co naprawdę dobrze się ogląda to bajki,więć synek ma radochę:grin:
(ale to nie dla niego miało być takie duże okno)

zgadza się. brak przejść tonalnych (ostre przejścia kolorów) powoduje, że da się to oglądać, potwierdza to moją teorię.

PS. Gdzie mieszkasz ?
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
myślałem, żeby do Ciebie podjechać, ale za daleko.

Napisz skąd jesteś transport mogę załatwić(jestem przedstawicielem i mam kolegów z firmowymi samochodami).Gorzej z czasem tego niestety nie można przeskoczyć:).

pozdrawiam
 
Do góry