Jakie ustawienia plazmy....

robertp74

New member
mam plazme Hitachiego 42 TP01E,podajcie mi prosze jakies optymalne ustawienia,ustawiam i ustawiam a i tak nie jestem zadowolony:),Dzieki za pomoc (nie mam dostepu do plyt kalibrujacych.)

kontrast mam na maxa reszta dokladnie na polowie,czy nikt mi nic nie podpowie??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie pisz postów jeden pod drugim, a edytuj je. Nie mam Hitachi, ale nie podoba mi się ustawienie kontrastu na max. Właśnie on powinien być mniej więcej w połowie....
 

grzegorzkrysa

New member
robertp74 napisał:
mam plazme Hitachiego 42 TP01E,podajcie mi prosze jakies optymalne ustawienia,ustawiam i ustawiam a i tak nie jestem zadowolony:),Dzieki za pomoc (nie mam dostepu do plyt kalibrujacych.)

kontrast mam na maxa reszta dokladnie na polowie,czy nikt mi nic nie podpowie??

Witam

Moje hitachi to 42A01 więc panel mamy ten sam.
Po wielu próbach doszedłem do prawie identycznych ustawien co fabryczne "standart".Zmniejsz kontrast i nie przesadzaj z resztą.Nie wiem do jakiego sygnału masz podpięty panel,ale jeśli to nie jest coś z wyjciem z HDMI np.N-ka to lipa.Ja dokładnie z tego samego powodu co ty(słaby obraz) zdecydowałem na inną platformę cyfrową.(Wcześniej Cyfra po euro-kaszana).N-ka nie rozwiązuje wszystkich problemów,ale w znaczący sposób poprawia.
Jeśli masz DVD podpięte przez komponent i "progressiv scan"to powinieneś być zadowolony też ustawień standardowych.(ja mam na DVD obniżoną jasność i kolory).
Uważaj na "duszki'"bo mogą zostać na stałe.Z tego co zaobserwowałem moje Hitachi jest pod tym względem wrażliwe.


ORTOGRAFIA!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

vahanar

New member
Plazma Hitachi

WITAM! MAM PYTANIE DO UŻYTKOWNIKÓW T01,A MIANOWICIE JAKIE JEST ZUŻYCIE PRĄDU W/W TV.WIEM ŻE PLAZMY MAJĄ PŁYNNY POBÓR PRĄDU.JAK PODAJE PRODUCENT? JESTEM NIM ZAINTERESOWANY ALE ODSTRASZA MNIE TEN PARAMETR NP. W PLAŻMIE PANASA 42 CALE 486W.:twisted: PROSZĘ O OPINIE I Z GÓRY DZIĘKI !




NIE KRZYCZ!!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

robertp74

New member
grzegorzkrysa napisał:
Witam

Moje hitachi to 42A01 więc panel mamy ten sam.
Po wielu próbach doszedłem do prawie identycznych ustawien co fabryczne "standart".Zmniejsz kontrast i nie przesadzaj z resztą.Nie wiem do jakiego sygnału masz podpięty panel,ale jeśli to nie jest coś z wyjciem z HDMI np.N-ka to lipa.Ja dokładnie z tego samego powodu co ty(słaby obraz) zdecydowałem na inną platformę cyfrową.(Wcześniej Cyfra po euro-kaszana).N-ka nie rozwiązuje wszystkich problemów,ale w znaczący sposób poprawia.
Jeśli masz DVD podpięte przez komponent i "progressiv scan"to powinieneś być zadowolony też ustawień standardowych.(ja mam na DVD obniżoną jasność i kolory).
Uważaj na "duszki'"bo mogą zostać na stałe.Z tego co zaobserwowałem moje Hitachi jest pod tym względem wrażliwe.


ORTOGRAFIA!!!

to prosze podaj mi te ustawienia fabryczne-standard.Dzieki z góry.
 

grzegorzkrysa

New member
Witam

Moje ustawienia standardowe(fabryczne)
jasność 28
kontrast 33
kolor 22
odcień 0
ostrość 23

Obniżyłem tylko jasność do 25 aby czarny kolor nie różnił się od miejsca na ekranie gdzie nie ma(np nadawanego sygnału-obraz węższy niż 16:9)sygnału.

Dziwne,że w menu nie ma u ciebie tych ustawień(może mamy inne oprogramowanie)

Pozdrawiam Grzegorz
Ps.Staram się bez błędów.
 

bankrootghost

New member
grzegorzkrysa napisał:
Witam

Moje ustawienia standardowe(fabryczne)
jasność 28
kontrast 33
kolor 22
odcień 0
ostrość 23

Obniżyłem tylko jasność do 25 aby czarny kolor nie różnił się od miejsca na ekranie gdzie nie ma(np nadawanego sygnału-obraz węższy niż 16:9)sygnału.
o rany !!!!!
i da się oglądać ???
przecież taki obraz nie może miec żadnej dynamiki (kontrast 33%) !!!

powiedz tylko tak szczerze, jak wyglądaję twarze w ciemnym oświetleniu - znakomity przykład to piątkowy serial Wołoszańskiego (założę się o każde pieniądze, że sa to jednobarwne plamy).
Zainwestuj w jakąś płytę kalibracyjną i ciesz oczy prawdziwym obrazem a nie jego namiastką (takie ustawienia to chyba na docierkę i to b. mocno bezpieczną).

No chyba, że A01 ma inne skale niż T01 (badź co bądź inny procesor obrazu)
 
Ostatnia edycja:

grzegorzkrysa

New member
(założę się o każde pieniądze, że sa to jednobarwne plamy).

No chyba, że A01 ma inne skale niż T01 (badź co bądź inny procesor obrazu)[/quote]

Witam

Nie zakładaj się bo przegrasz,chyba że lubisz i masz sporo szmalu:grin:
U mnie naprawdę obraz jest ok.Nie tylko ja tak sądze.Podkręcanie ustawień tylko wprowadza sporo błędów.1 i 2 nadają fatalnie,ale to wiedzą wszyscy.
Myślę,że są inne skale.Sprawdzę przy okazji.
Nie mam żadnej płyty kalibracyjnej,ale DVD harmana ma swoją tablice kontrolną i to wystarczyło.:eek:k:

Pozdrawiam
 

grzegorzkrysa

New member
bankrootghost napisał:
to wszystko wyjaśnia. Nie założyłbym się więc o każde pieniądze.

Swoją drogą to bardzo dziwne,że taka różnica w oprogramowaniu skoro z danych technicznych, różnica na korzyść t01 to;ruchoma podstawa,czytnik kart,inna obudowa.Nie miałem możliwośći sprawdzenia T01,może było warto jednak dołożyć 500 i np.cieszyć się lepszym obrazem.(z mojego w dalszym ciągu nie jestem do końca zadowolony).pozd.
 

bankrootghost

New member
grzegorzkrysa napisał:
Swoją drogą to bardzo dziwne,że taka różnica w oprogramowaniu skoro z danych technicznych, różnica na korzyść t01 to;ruchoma podstawa,czytnik kart,inna obudowa.

niestety, tu się mylisz.
Podstawowa różnica to procesor obrazu, a więc serce telewizora.
W A01 jest procesor I^4,w T01 PicureMasterFHD
 

teodor2424

New member
Kurcze a ja podłączyłem to cudo do Cyfry przez ferdka 7318 przez Euro i obraz nie jest taki zły:) TELewizorek tak jak mówiłem wcześniej mam 42TP01
I teraz moje pytanko jak to ustrojstwo połaczyć do DVD DENON przez COMPONENT no i sie nie udało. I jak podłączyłem Tuner w taki sposób że Euro do Tunka a Component do TV to tez nic.
Może być żę to wejście pod Component w TV jest felerne?? A moze gdzieś trzeba to ustawić skonfigurować??
 

bankrootghost

New member
teodor2424 napisał:
I teraz moje pytanko jak to ustrojstwo połaczyć do DVD DENON przez COMPONENT no i sie nie udało. I jak podłączyłem Tuner w taki sposób że Euro do Tunka a Component do TV to tez nic.
Może być żę to wejście pod Component w TV jest felerne?? A moze gdzieś trzeba to ustawić skonfigurować??

a możesz powiedzieć, co wyczytałeś z instrukcji użytkownika ?
 

teodor2424

New member
Z instrukcji nic szczególnego nei wyczytałem:) oprócz tego że AV4 można podłączyć do sprzetu przez wyjście typu komponent lub Kompozyt. W zależności od tego czy wyjście Y/Video w wybranym urzadzeniu ma sygnał Y czy Video, wyjście automatycznie ustawia się na komponent lub Kompozyt. jeżeli wybrano wyjście kompozyt, nie nalerzy wkładać wtyczek typu jack do gniaz Ps lub Pr.

Tyle na temat połączenia przez komponent:/
Nie rozumiem tylko jednego co za różnica czy moje DVD ma wyjście Y czy Video?? Jak to wkońcu podłączyć??
 

bankrootghost

New member
teodor2424 napisał:
Z instrukcji nic szczególnego nei wyczytałem:) oprócz tego że AV4 można podłączyć do sprzetu przez wyjście typu komponent lub Kompozyt. W zależności od tego czy wyjście Y/Video w wybranym urzadzeniu ma sygnał Y czy Video, wyjście automatycznie ustawia się na komponent lub Kompozyt. jeżeli wybrano wyjście kompozyt, nie nalerzy wkładać wtyczek typu jack do gniaz Ps lub Pr.

Tyle na temat połączenia przez komponent:/

dobrze przeczytałeś instrukcję.

teodor2424 napisał:
Nie rozumiem tylko jednego co za różnica czy moje DVD ma wyjście Y czy Video?? Jak to wkońcu podłączyć??

z tego co napisano powyżej ZASADNICZĄ.
zobacz w instrukcji DVD lub zobacz jak masz opisane wyjście z tyłu (na 99% Y).
Co Ci pokazuje telewizor na ekranie po wybraniu AV4 ?
 

teodor2424

New member
na DVD mam wyjście Y a na plaźmie pokazuje się TV4 Kompozyt i w dole ekranu "Brak sygnału synchronizacji"

Tak se myślę i może musiałbym przełączyć to TV4 na komponent a nie tak jak jest teraz na kompozyt??
tylko jak to zrobić?? A mozę się mylę: :)
 

bankrootghost

New member
teodor2424 napisał:
na DVD mam wyjście Y a na plaźmie pokazuje się TV4 Kompozyt i w dole ekranu "Brak sygnału synchronizacji"

Tak se myślę i może musiałbym przełączyć to TV4 na komponent a nie tak jak jest teraz na kompozyt??
tylko jak to zrobić?? A mozę się mylę: :)

czy "przypadkiem" w DVD nie trzeba uaktywnić wyjścia component ???
 
Do góry