Jakie KD do ok 10tys. zł / ok 35m salon

qbeto

New member
Witam wszystkich

Jak w temacie.
Mój pierwszy post, proszę o fachową radę w związku z przeprowadzką (jak mnie nerwy wcześniej nie ubiją...)

Chciałbym stworzyć salon z punktem głównym kina domowego. Kwota do 10 tys. zł + TV (czytam forum w tej części i mnie dobija brak jednego lidera, Philips z opinii straaaasznie mnie zawiódł bo celowałem w niego w związku z AmbiL).

Salon ok 35m, prostokąt, jeden z boków otwarty (zejście z schodów, poboczna kuchnia).

Główny cel - rodzinne filmy, na co dzień nieco muzyki (więc jakość a nie głośność).
Mam PS3 więc z tego co czytałem jako odtwarzacz BluR wystarczy ?

Stan surowy, więc może i ew. porady co do kabli, ułożenia, montaż kolumn, inna specyfika?

Z góry dziękuję.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już coś podpowiadamy :) Salon spory. Z amplitunerów bym odsłuchał : Marantz 6008, Harman avr370, Onkyo 828, Denon X3000. Ze względu na rozmiar pokoju szukałbym zestawów z dużymi frontami np. JBL Studio 280/290, Paradigm Monitor 11 v.7, Canton GLE 496, Klipsch RF62 lub 82. I oczywiście reszta kolumn do zestawu 5.0. Sub już nie musi być z tej samej serii.
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Całe 10 tys na kino domowe czy ta kwota na kino domowe i tv? ;) Jeśli miałbyś całą kwotę do przeznaczenia i dochodzi do tego sporadyczne słuchanie muzyki to warto od razu w subwoofer zainwestować. Amplitunery wymienione przez Pawła dadzą radę na tym metrażu, z tanich opcji możesz wziąć pod uwagę jeszcze Pioneera VSX 924 , jest teraz w cenie poniżej 2 tys. Każdy z nich ma Pre-Out więc jest możliwość w późniejszym czasie dokupienia wzmacniacza w celu poprawy brzmienia w stereo. Co do suba to proponowałbym coś opartego na konstrukcji z BR np. JBL Studio 550p, Klipsch RW12d, Velodyne Impact 12 tego typu konstrukcje zapewnią odpowiednie ciśnienie podczas oglądania filmów :) Jeśli chodzi o BluRay to PS3 powinna się sprawdzić w tej roli i moim zdaniem nie ma potrzeby dokupywania kolejnego urządzenia do oglądania filmów.
 
Ostatnia edycja:

qbeto

New member
Dziękuję za pierwsze propozycje.

10 tys. planuje przeznaczyć na same kino (bez TV, to chyba lepiej kupować w I kw 2015).

Jeżeli wzmacniacz wskazany wolę od razu zakupić (od razu i tak pójdzie w kredyt).

Na razie zanim tu napisałem byłem odsłuchać jedno kino, Bose (z tymi małymi kosteczkowymi głośnikami).
Efekt był zdumiewajacy nadto sprzedawca mówił iz spokojnie montuja go na 50m i więcej.

Co uważacie? Bo raczej odczytuje z różnych opinii iz to nisza plastikowa. ..

Co do ampliutunera to gust indywidualny czy jednak w jakości można wskazać denona, marantza lub onkyo ?

Jak pod kątem awaryjności czy np softu (co mnie odrzucilo po opiniach innych użytkowników od tv Philips)
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Ja polecę Denona z wyjściem preout (np.X3000) + wzmak PMA720 i do tego JBL Studio lub Paradigm Monitor. Mnie takie "basowe" brzmienie mocno odpowiada. Zależy jakie są Twoje preferencje
 

daroquaresma

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do softu to kiedyś było na forum jakiś problem w kwestii HDMI w Onkyo ale właśnie nowy soft załatwiał sprawę a tak to nie słyszałem problemów z oprogramowaniem a awaryjność... no cóż tu raczej jak się trafi,w dzisiejszych czasach dosłownie wszystko może się popsuć, pół biedy jak jeszcze na gwarancji... mi zaczął słabiej grać prawy kanał frontowy w amplitunerze (założyłem nawet tu temat, po wielu próbach myślałem że było coś nie tak z kablem łączącym kolumnę z ampli ale prawa kolumna gra ciszej od lewej a dobitnie się o tym przekonałem jak podłączyłem kolumny pod inny wzmacniacz - tam grało jak trzeba ) i to mi się stało dosłownie tuż po gwarancji. Wracając do twojego zestawu, skoro będzie on głównie służył do oglądania filmów to proponuje zakupić ci amplituner z wyjściem PRE-OUT(wszystkie wyżej wymienione posiadają to wyjście), kolumny wymienione wyżej przez kolegów takie jak Studio 290, Paradigm Monitor 11v7, Klipsch RF 62 sprawdzą się w kinowym - dynamicznym brzmieniu i do tego jeszcze suba z Bass Reflex i efekt WOW murowany :) Jeśli w przyszłości będziesz nie zadowolony z dźwięku stereo zawsze będziesz mógł dokupić wzmacniacz a na razie skoro głównym przeznaczeniem tego sprzętu mają być filmy i konsola to ampli+kolumny 5.1

PS. Co do amplitunerów zobacz jeszcze NAD T757v2 jest teraz w dobrej cenie, choć nie funkcjonalny ale zapewne oferuje ciekawe brzmienie i dobrze współgrałby np. z Paradigm Monitor :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
PS3 może zostać ale pomyśl nad zakupem HK, np AVR370 bo widocznie wygładza artefakty jakie sieje PS3 :) przekonałem się o tym ostatnio jak odłączyłem w domu ampli i podpiąłem bezpośrednio PS3 do tv.

Przy takim pomieszczeniu kolumny JBL Studio 290 + 230 + 235c + 260p.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qbeto

New member
Dziękuję poczytam o Waszych propozycjach bo firmy dla ucha znane (mniej lub bardziej) ale sprzętu w ogóle nie znam.

Tam gdzie cenzura i kropki co to miał być za ampli?

Co do suba z tym bass refl. co konkretnie byscie polecili (czy tu firma, model juz nie ma takiego znaczenia? )

Wzmacniacz brać od razu? (prozaiczna kwestia dopasowania tez mebli:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tego Onkyo uzywanego możesz kupić za 1200zł, tyle, że nie w PL.
To jest dobra cena, ale 2k bym nie dał. Jakbyś trafił w dobrej cenie skrzynki, to masz też na aukcji procesor AV7005 za 3k, do tego końcówki i pozamiata wszystko.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tego Onkyo uzywanego możesz kupić za 1200zł, tyle, że nie w PL.
To jest dobra cena, ale 2k bym nie dał. Jakbyś trafił w dobrej cenie skrzynki, to masz też na aukcji procesor AV7005 za 3k, do tego końcówki i pozamiata wszystko.
Możesz podać link gdzie można kupić AV7005 za 3tzł?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nikt jeszcze nie zanegował małych kostek Bose? Tym bardziej, że autor pisze o jakości, a nie o głośności? Qbeto, tylko duże podłogówki i elektronikę jak radzą koledzy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Dzięki za link. Fajna cena.
Tylko w omawianym przypadku 3400zł sam pre, do tego dwie końcówki to pewnie następne 5tzł.
Czyli 8tzł za sam piec. Na paki autorowi pytania pozostałoby 2tzł. Uważasz, że taki zestaw ma jakikolwiek sens?
Moim zdaniem, zestaw który zaproponowałem zagra nieporównywalnie lepiej, niż świetna elektronika i taniutkie plastikowe paczki.
Ten proponowany Onkyo to sprzęt którego dzisiejszy odpowiednik kosztuje grubo ponad 10tzł.
Ja wiem, że zaproponowany przeze mnie zestaw to nie jest szczyt marzeń, ale w zakładanym budżecie chyba przyzwoita propozycja i do kupienia od zaraz, bo podałem istniejące aukcje, ogłoszenia.
I takie też było pytanie autora o zestaw do 10tzł. Nie o wybrany jeden element bez reszty kina domowego.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

qbeto

New member
Fajnie, poczytam o Waszych propozycjach.
Może uda się w moim mieście (Olsztyn) jakieś odsłuchy zrobić wybranych modeli.

A z ciekawości - Bose (ktore raczej kojarzyłem z bdb sprzętu w samochodach) - dlaczego jest nie do przyjęcia wg Was w domowym użytkowaniu ?

Czy to prawda, iż Denon vs Marantz gra łagodniej? I co to de facto oznacza ?:)
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i tu są zdania podzielone. Dwa razy chciałem u niego coś kupić i za każdym razem dostałem propozycje cenowe sporo gorsze od tych, które sam znalazłem w necie.
Jego sklep ma bardzo dobre opinie ale najtańszy, na pewno nie jest.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Zdarza się zapewne i tak. Nie można mieć wszystkiego najtaniej.
Jednakże wielu użytkowników wyraża zadowolenie z transakcji dokonanych z kikim i BN w forumowym sklepie. Zarówno pod względem ceny jak i obsługi.
Oczywiście nie można ograniczać się tylko do jednego sklepu ale jak kolega jest z Olsztyna to niech tam zawita, pogada, posłucha a później sam decyduje.
 
Do góry