Jakie fronty do RX-V475

Henry

Active member
Bez reklam
Tego nikt ci nie zagwarantuje, patrząc np. na serwisy aukcyjne to sporo Denonów tam jest (innych marek zresztą też). Ale jak będzie za te 10 lat z obecnie produkowanym sprzętem? Tego chyba nie wie nikt.
Ja do tej pory mam sprzęt Technicsa, który ma ładne kilkanaście lat i wszystko działa...ale to była inna jakość, jak we wszystkim.
Kolumny natomiast spokojnie powinny wytrzymać znacznie dłużej niż elektronika, choć wiadomo, że wszystko się zużywa ;)
 

VanS

New member
Bo zastanawiam się czy jednak jest sens kupować sprzęt systematycznie czy lepiej poczekać i kupić wszystko od razu
 

Henry

Active member
Bez reklam
Możesz też pomyśleć o zakupie na raty, posłuchaj wybierz coś co ci podpasuje.... i wtedy zadecydujesz
U blackninja dostanie dużo lepsze ceny niż gdziekolwiek indziej, raty też. Do tego pewnie u niego np. X3000 czy Marantz SR5008 kosztuje teraz mniej więcej tyle ile ja zapłaciłem za swojego X2000 na początku roku.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tu nie chodzi o ampli 5.1 czy 7.1, im wyższy model tym jest mocniejszy, więc przekłada to się jakość dźwięku. Przykładowo możesz mieć ampli 9.1 a wykorzystywać go jako 5.1, ale wtedy masz amplituner generujący większą moc i wracamy do punktu wyjścia- jakość
 

Henry

Active member
Bez reklam
Raczej z jakością, od głośności masz "gałkę", którą sobie będziesz regulował głośność.
Im mocniejszy amplituner, tym lepiej kolumny będą pracowały, pełniejszym pasmem, lepiej grały ważne żeby dobrać moc optymalnie do głośników.
Przykładowo, moje kolumny lepiej brzmią z mocniejszym sprzętem X3000, X4000 itd. a najlepiej z dobrym wzmacniaczem stereo, który zapewni im odpowiednią ilość "prądu". Ostatnio miałem okazje je testować, dlatego za jakiś czas wymienię amplituner na coś mocniejszego.
To, że proponuję dobranie mocniejszego sprzętu podyktowane jest własnie własnym doświadczeniem, poza tym lepsze amplitunery mają tzw. pre-out umożliwiający podłączenie dodatkowego wzmacniacza stereo. Takie połączenie daje nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku przy słuchaniu muzyki, niż tylko na samym amplitunerze, nawet takim z "wysokiej" półki.
 

VanS

New member
no i wszystko zmierza do tego aby tak jak rok temu - zakup odłożyć w czasie i dalej męczyć się na głośnikach z TV :p
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja myślę, że wszsytko zmierza do tego, że bez odsłuchów się nie zdecydujesz ;)
Posłuchaj gdzieś, bo może przy zestawie za 2,5 tyś czy3-4 tyś za całość będziesz miał uśmiech od ucha do ucha

Mam dla ciebie jeszcze taką propozycję poproś gdzieś na odsłuchu o podpięcie np Pioneera 528 + Jamo 426/428 lub Eltax Monaco - całość za ok. 2 tyś zł (amplituner + głośniki 5.0), a następnie o coś dwukrotnie droższego...
Na odsłuchu się przekonasz czy według ciebie warto płacić więcej, czy taki zestaw za 2 koła ci pasuje. Bo to naprawdę przyzwoicie gra, a do tego niska cena jak na taki kompletny zestaw.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Wharfedale QUARTZ Q7/Q1/QC1 - Kino domowe,stereo - DENON,LOEWE,HARMAN KARDON,JBL,KEF,YAMAHA,TRIANGLE,ONKYO, mam możliwość kupienia ich za 1900 zł - ze sklepu denon. Lekko porysane. Proszę o opinie

Pytanie jak bardzo są porysowane i za ile mógłbyś dostać takie same niezniszczone...
Ceny w sklepach Denona do najniższych nie należą.
Proponuję podpytać w innych sklepach czy blackninjy ile taki zestaw nowy kosztuje, co do brzmienia, to najlepiej ich posłuchaj, jeśli zdecydujesz się na odsłuch w salonach Denona, to poproś dla pórwnania o podpięcie DALI ( z tego co się orientuję, to tam są dostępne). Będziesz miał wtedy jakiś punkt odniesienia, a zarazem odpowiedź czy kupować cały zestaw w tym budżecie, czy lepiej na początek lepsze kolumny frontowe.
 

mce

New member
A miał ktoś z Was okazję testować Yamaha HS 5 (albo 7 albo 8 )? Zostały mi polecone, ale bardziej pod kątem muzyki.
 
Do góry